Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/bmid_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4 1248 221

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

Martina852
29.09.2023 3 z 5

Už při čtení prvního dílu jsem očekávala zcela něco jiného a navíc mi trvalo věčnost než jsem knihu přečetla. Přesto jsem pokračovala ve čtení dál a druhý díl byl o něco lepší. Hned jsem se vrhla i na třetí díl, bohužel asi tak v polovině knihy všechny intriky a nějaká akce zmizela.

Trilogie ve mě zanechala dosti průměrný dojem. Při čtení jsem si občas říkala, že žánr Young Adult už asi pro mě už moc není.

Holubka
26.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Musím říct, že pro mě toto byl nejlepší díl série. Pořád se něco dělo a děj skvěle ubíhal. Konečně se rozjela i romantická linka, která doposud skoro neexistovala. Je tu pořád ALE! Čekala jsem epickou bitvu, nedostavila se. Čekala jsem nějaké Juditiny intriky, nedostavili se. Čekala jsem velký zvrat na konci, NIC. To to opravdu všechno skončilo jenom tím, že usekla hadovi hlavu? Kterou se navíc rozhodla useknout v tu danou chvíli a nebyl za tím nějaký propracovaný plán? Jako tady mě konec opravdu zklamal. Aspoň jsem se dočkala konečně té romantiky, ale ani ta mi nepřišla nějak extra epická. Bohužel kvůli tomu všemu nemůžu dát knížce ani sérii víc hvězdiček.

Když se na celou sérii podívám zpětně, jsem docela zklamaná. Podle toho jaký je kolem série obrovský boom, jsem čekala něco epičtějšího. Jediný kdo tady za něco stál byl Cardan, ale že bych z něj byla nějak odvařená to se taky říct nedá.

Suma sumárum série Krutý princ není můj šálek kávy a určitě se k ní neplánuji vrátit.

DK197
22.09.2023 4 z 5

E-KNIHA: Osobně bych řekla, že poslední díl je něco mezi jedničkou a dvojkou. Ubylo řečí a přibylo nečekaných zápletek. Na druhou stranu je oproti předešlým dílům trošku romantičtější a sladší. A konec byl na můj vkus víceméně očekávatelný a až moc pohádkový, což je škoda. Prostě se mi to k postavám a celé sérii úplně nehodilo. Ale myslím, že mladší čtenáři a hlavně čtenářky si to užijí.

Foxie89
28.08.2023 4 z 5

Parádní závěr celé série! Konečně se dostala i na Cardana i Jude a vůbec by mi nevadilo, kdyby tam společných chvil měli víc. Bylo to plné akce a koněčně žádné výplně, aneb míň se kecalo o tom, co bude a konalo se :D

Bety093
17.08.2023 4 z 5

Wow, hrozně jsem spokojená s tím koncem. Jednoznačně nejlepší díl této trilogie. Myslím že hodně lidí se to nebude líbit, že čekali něco víc ,ale mi to vyhovuje tak, jak to Holly napsala. Celkově jsou všechny tři díly srovnatelné a ani jeden nějak moc nevyčníval, prostě si držely svůj standard. Za mě moc povedená série, doporučuji.

Betulefetule
05.08.2023 5 z 5

Další skvělý díl Krutého prince. Někteří budou možná zklamaní koncem, ale mně naprosto vyhovoval. Knihu jsem přečetla ani ne za tři dny, a rozhodně doporučuji :)

Adrim
05.08.2023 5 z 5

Za mě osobně je to velmi poutavý závěr trilogie. Postavy dobře vykreslené, příběh poutavý, ... doporučuji.

knihomolkaMist
23.07.2023 4 z 5

Skvělé zakončení série. Více děje v lidském světě, více sesterství a hlavně Jude a Cardan! Čtení jsem si užila a jsem ráda, že jsem se k dokončení konečně po takové době dokopala :D

Edona
09.07.2023 4 z 5

Jsem trochu rozpolcená. Čekala jsem větší a hlavně epičtější ukončení, ale i tak jsem spokojená. Ale proč jsme se proboha dočkali tak málo Cardana? Ach jo :-( A to se ani nechci vyjadřovat k tomu, že nás české čtenáře okradli o dopisy Cardana pro Jude. Určitě si je na internetu najděte, jsou roztomilé. :-)
Suma sumárum poslední díl hodnotím na 4 hvězdičky. Příběh byl nabitý akcí, intrikami a zvraty. Na Podlého krále sice nemá, ale závěr je to přijatelný. Teď se jdu vrhnout na doplňkovou knihu - Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy - protože už teď mi Země víl chybí. Doporučuji všem čtenářům celou sérii!

Ji.On.EJ
07.07.2023 5 z 5

Tento díl mě bavil nejvíc. Postava Jude se mi líbí, nikdy nevíte co o ní očekávat. Strategie , napětí i překvapení.

Artep071
28.05.2023 4 z 5

Tento díl je ze všech nejvíc .. na plný počet hvězdiček to nemá, ale královna ničeho se četla jedním dechem:)

michaelakoc
04.05.2023 3 z 5

Tato kniha je z celé série jednoznačně nejlepší, nejnapínavější a nejlépe zpracovaná. I tak ale zůstal prostor pro mnohem propracovanější příběh. Na to, jaké je okolo celé série, halo, musím říct, že autorka to pojala hodně lehce a jen se některých témat dotkla, ale mohla je propracovat mnohem hlouběji. To už se nestane.

Toto je jediná kniha, kde je akce od začátku až do konce, kde se dějí zajímavé a nečekané věci a konečně je trochu více rozvedená i romantická linka, i když by to šlo mnohem hlouběji.

Já už od konce 1. dílu, během 2. a celý 3. mám ráda hlavně Cardana, v této knize opět perlí. To, co dělá, jak mluví, jaké názory a postoje zastává, z něj dělá nečekaně doopravdy dobrého krále.
Jude beru až v druhé polovině této knihy, na začátku je to s ní zase trochu náročné, no.
Sestry Jude se tady trochu vykoupily a už nejsou tak nesnesitelné, hlavně tedy Taryn.

Madoc je samozřejmě negativní charakter, ale od 1. dílu až do konce dodává sérii šmrnc a nebýt jeho, moc by se tam toho nedělo.

Cardanovy nejlepší momenty v knize - výslech "Taryn" a to co následuje, záchrana Jude z vojenského tábora, Cardanovo odhalení přede všemi, kým Jude doopravdy je, Cardan dostává facku od Jude, boření zdí, které si okolo sebe oba s Jude postavili, Cardan a jeho proslov k lidu, v temnotě viděl pouze Jude, korunovace a důvěra v Jude, Cardan v lidském světě.

Jude a její nejlepší momenty v knize: Jude zpět v říši víl pro Taryn, Jude bojuje s Madocem a utrží smrtelnou ránu, Jude letí ochránit Cardana, rozhovor s lady Ashou, Jude sedící s hadem v trůním sále, Jude na konci dělá rozhodnutí, kterým chce "zachránit" a "ochránit" Cardana, Jude konečně řekne Cardanovi pravdu o tom, jak se s ním cítila a co k němu doopravdy cítí.

ElizPetrova
01.05.2023 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem se trochu bála, jak dopadne závěrečný díl Férské ságy. Ale nemohu si stěžovat. Příběh byl již od první stránky napínavější než druhý díl.. má nejoblíbenější postava již od počátku byla Grima Mog, vůbec by mi nevadilo, kdyby měla samostatnou knihu. Upřímně jsem na konci trochu čekala na nějakou závěrečnou strhující bitvu, velkolepou dramatickou scénu, ale ta se nekonala. Celkově mě série nezklamala, je to taková poměrně poklidná, příjemná fantasy série. Za jedno přečtení stojí.

terikus
02.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Musím se přiznat, že jsem čekala nějaký epický souboj na závěr a zklamalo mě, když jsem se ho nedočkala. Celý díl byl napínavý, takže jsem čekala nějaký boom...a nic :-D. Každopádně celkově série byla dobrá, ale upřímně pro mě nic, co by se mi zarylo pod kůži, jako třeba série ACOTAR a Skleněný trůn.

gabca2003
01.04.2023 5 z 5

Závěrečný díl ságy byl rozhodně napínavý a vše se na konci uzavřelo. Jsem naprosto spokojená a doporučuji ostatním přečíst si i tento třetí díl.

knihomolka2022
26.03.2023 5 z 5

Konec této série je prostě velkolepý, dokonalý! Královna ničeho, poslední díl triologie Krutý princ, předčil úplně má očekávání. I když se mi předešlé díly líbily, něco, jak už jsem psala v recenzi na Podlého krále, mi v nich chybělo - nějaká scházející část, kterou jsem však našla právě v posledním díle. Proč si poslední díl přečíst a nevzdat to?
1. Pokud se vám líbil vztah Cardana a Jude, nebudete zklamaní. I když se v knize nevyskytuje tolik jejich společných "scén" a momentů, nutí vás to stále číst dál a čekat na ně. Holly Blacková totiž píše tak, že čím méně Cardana máme, tím více ho chceme. Ale nebojte, Jude s Cardanem vás nezklamou :)
2. Jestliže už vám jsou nesympatické sestry Jude a štvou vás, poslední díl nabere nečekaný zvrat, že si je i oblíbíte. Tyran se sice občas chová pošetile a svým činem vás překvapí, ale nakonec vše vyústí v pochopení a nakonec si získá třeba i vaše srdce. Co se týče Vivi, tu si oblíbíte ještě více než Tyran. A duo Doubek a Vivi je prostě skvělé.
3. I Cardanovo chování plné nenávisti se ospravedlní a zlepší, budete ho milovat...Dokonce se už tak moc nebude opíjet :))
4. V pokračování se objeví nové postavy, které vás budou bavit a pomůžou Elfhame zachránit. Většina z nich svým chováním překvapí.
5. Madoc a Oriana - Madoc se nezmění, touží po pomstě a vládě, nesympatický, nesympatický, nesympatický...ale i na něho a Orianu nakonec dojde!
6. Krveprolití a intriky ani v tomto díle nebudou chybět, ale řekla bych, že předešlé byl jen slabý odvar.
7. Jak už jsem jednou zmínila, v Královně ničeho najdete chybějící část, která scházela v předešlých dílech.
8. Nezůstanete jen v Elfhamském paláci, ale podíváte se také do Podmoří a vrátíte se i na jiná panství.
9. Romantika v předešlých dílech chyběla, já vím, ale tady ji přece jenom najdete...nejen mezi Jude a Cardanem...
10. PROSTĚ SI TO MUSÍTE PŘEČÍST!!! Nebudete litovat a přeji příjemné počtení.

Doomiiniikaa
19.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Začnu od konce, který je rozhodně nečekaný,ale možná je pro mě i tak trochu zklamáním .. válka ani neproběhla a najednou je všechno vpohodě (nikde není ani vysvětlené, že když Jude Cardana zabila, jak je možné, že přežil .. jen věštba za to asi nemůže žejo)
Cardana jsem si v druhém a třetím díle celkem oblíbila,ale nakonec jsem od něj čekala ještě trochu větší charakterový vývoj.
Jude je smrtelnice a přemůže prakticky každého skvělého vílího bojovníka?? Jako jo je zraněná,ale ... jinak mi vcelku nevadila, ale musím říct, že jsem měla jiné oblíbence. A vlastně všechny vedlejší postavy mě zaujaly. Co mě mrzí je rychlá smrt Lockeho, který byl důležitou součástí a lusknutím prstů je pryč, ale když se nad tím tak zamýšlím, autorka obecně píše svižný příběh, který má rychlý spád.
Přesto, že celou knihu jsem musela přečíst během jednoho dne, protože mě extrémně vtáhla do děje, musím říct, že konec ve mně vyvolal smíšené pocity.

petgona
07.03.2023 3 z 5

Slabsia ako dvojka, ale stale dost citatelna. Viem, ze je napisana nejaka kniha z pohladu Cardana, ale myslim si, ze vsetky mohli byt napisane z jeho pohladu. Opakujem sa, ale Jude mi ako hlavna hrdinka vobec nesadla. Chyba jej charizma, hrdinskost, je bezohladna a hlupa. Hoci uznavam, ze je vidiet urcity vyvoj oproti prvemu dielu, ovela viac presli zmenou ine postavy ako napriklad Cardan ci Judine sestry.
Pribeh ako taky je fajn, Feria je zaujimave miesto plne potencialu na ine pribehy a mozno by som si precitala aj ine, ale uz by som si ich bezhlavo nekupila.

Book_lover469
01.03.2023 4 z 5

V této knize se konečně posouvá vztah Cardana a Jude který naprosto zboužňuji! Knihu jsem četla před nedávnem a děj si moc nepamatuji, ale jako konec série rozhodně nezklamal. Moment kdy se Jude a Cardan znovu potkají navždy zůstane v mé paměti stejně jako další momenty ze série. Přečetla jsem během víkendu během kterého jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Rozhodně si přečtu znovu.

stelka_knihomol
28.02.2023 5 z 5