Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466397/bmid_jak-se-kral-zeme-vil-naucil-nenavid-vsi-466397.jpg 4 529 101

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Holly Blacková odhaluje nová tajemství z dramatického života záhadného krále Říše víl Elfhame Cardana. V tomto příběhu najdete neodolatelné podrobnosti z dob před příběhem Krutého prince, dobrodružství odehrávající se po Královně ničeho a známé okamžiky z celé trilogie vyprávěné Cardanovým pohledem. V návratu do série Krutý princ si užijete lásku, která rozbuší srdce, nebezpečí, humor a drama, které okouzlilo mnoho čtenářů. Ke každé kapitole navíc patří celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu dělají chloubu každé knihovny.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

How The King Of Elfhame Learned To Hate Stories , 2020

kalinkacz
04.07.2021 3 z 5

Sérii Krutého prince jsem si oblíbila - fajn postavy a kouzelný svět... Jak se král země víl naučil nenávidět příběhy byl vlastně fajn... Jak už to příběhů bývá, tak některé mi přišly lepší, některé už tolik ne, ale co byla fakt pecka, byly ilustrace Roviny Cai... Perfektní! Díky nim bylo čtení zase o kousek zajímavější!
Nemyslím si, že je tato kniha něco, co člověk nutně potřebuje, ale pokud sérii milujete, tak je to must have...

Lutzinka
30.06.2021 3 z 5

Obálka a ilustrace jsou nádhera, to souhlasím se všemi.

Obsah je ale podle mě hrozně slabý, přitom si myslím, že Cardan má toho ještě hodně co říct a určitě mohlo být mnohem víc situací podaných z jeho pohledu.
Čekala jsem víc...

Akin309
29.06.2021 4 z 5

Nádherná kniha s dechberúcimi ilustráciami. Jediné čo mi tam asi schádzalo bolo trošku viac príbehov s Cardanom.

lena.o.knihach
27.06.2021 4 z 5

I když mám radši víláky ze světa Sarah J. Maasové, nemohla jsem si tuhle bonusovku o Cardanovi nechat ujít. V Královně ničeho mi totiž šíleně moc chyběl a v této knize příběhů jsem se ho zase nemohla nabažit.

Jak mě závěrečný díl Krutého prince zklamal, tak jsem moc ráda, že pak přišel ještě Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy, protože teď zas na celý Elfhame, Jude a ostatní vzpomínám jen v dobrém.

A ty ilustrace! To je pastva pro oči.

LaInSe
25.06.2021 5 z 5

Je to opravdu "jen" taková milá pohádková jednohubka na konec, žádný dlouhý (ani zdlouhavý) příběh. Kniha je moc pěkně ilustrovaná a vnímám ji jako opravdu milé a nenáročné zakončení série.

klarik
22.06.2021 3 z 5

Doplňková kniha je vskutku dechberoucí. Nádherné desky, nádherné ilustrace, opravdu krásné zpracování. Příběhově mi příjde jen jako milá vzpomínka na Cardana.

eva4036
15.06.2021 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a měla jsem i proč. Je v pevné vazbě s krásným přebalem. Jen je škoda, že takhle není i celá série Krutého prince. Novela je krásným doplněním série, sice jsme se skoro nic nového nedozvěděli, ale fanouškům se bude určitě líbit už jen díky krásným ilustracím.

Ella161
12.06.2021 5 z 5

Ačkoliv tuhle sérii moc v lásce nemám, tahle krásná ilustrovaná kniha mi nemohla v mé knihovně chybět. A opravdu se mi líbila. Byla krátká (což je docela škoda) a velmi čtivá. Obrázky byly nádherné a výstižné. Jsem ráda, že jsem si knihu objednala.

Vlastně tam o nic moc nejde. Je tam pár kapitol z Cardanovi minulosti. Díky nim jsem ale lépe pochopila, proč se tak choval, co všechno cítil a proč tak moc "nenáviděl" Jude. Jak už jsem zmínila, celá ta série mě nějak neohromila. Jasně, ten svět byl fakt krásně vymyšlený i propracovaný. Jen mi prostě nesedl ten děj. Neměla jsem ráda Cardana, jako fakt ne. Já si ho oblíbila asi až ve druhém díle, myslím. Ale že bych se do něj "zamilovala"? To ne. Jsou i mnohem lepší postavy a leckdy nechápu ostatní, proč ho mají tolik rádi. Skoro vždycky se choval jako nadřazený hovado, kterému je všechno jedno a to nejdůležitější pro něho bylo opíjet se. Avšak postupně jsem zjistila, že je v něm něco víc, že je vlastně celkem hodný. Jen byl takový osamělý. Neměl to lehké, to vůbec ne. A možná i chápu to, proč se rozhodl, že bude vším a všemi opovrhovat. Mám ho ráda, ale mám mnohem raději třeba Rhyse z Dvorů nebo Arina z Kletby vítězů.

To jsem trochu odbočila. Nicméně… uvítala bych, kdyby tady byla třeba více Jude, ale i tak mě tahle dodatková kniha okouzlila a možná právě tuhle knihu mám nejraději z celé série. Ještě jednou, ta kniha je fakt nádherná! Jak obálka, tak i ilustrace. Moc doporučuji, i těm, kteří sérii nečetli nebo se jim moc nelíbila.

barbb8k
07.06.2021 3 z 5

Knihu jsem si zamilovala už na první pohled. Ta obálka a ilustrace... Už jen kvůli tomu jsem si ji koupila a věřila jsem, že se fo dalšího příběhu z tohoto světa zamiluji, ale trochu mě to zklamalo, protože jsem očekávala trochu víc děje. Celkově bych řekla, že se toho tu moc nedělo, ale jasně, jsou to příběhy navíc.
Knihu jsem přečetla ani ne za den (četla jsem ji ve společném čtení, na které jsdm se ale hned vykašlala), čímž se snažím říct, jak obrovskou má kniha čtivost.

Nemůžu říct, že bych si postavy oblíbila, nebo naopak, ale zase jsem poznala Cardana trochu blíž, což je taky moc fajn.

Shrnutí: kniha je moc fajn, odpočinková, ilustrace jí přidávají na kouzelnosti, ale celkově kniha není nic, do čeho bych se zamilovala.
3,5/5⭐

Libris_Na_Ex
05.06.2021 5 z 5

Ač nejsem největší fanoušek Krutého prince, tohle se mi líbilo hodně, až bych řekla, že je to nejlepší díl série. Ilustrace k příběhům perfektně sedí a bavilo mě to propojení mezi některými povídkami. Ve výsledku mě nejvíc mrzí, že v knize nebylo příběhů víc.

betule3
04.06.2021 3 z 5

Kniha je po grafické stránce naprosto dokonalá. Moc mě bavilo jen projíždět jednotlivé stránky a kochat se tím skvostem. Obsahově už je to slabší, nic moc nového jsem se po přečtení nedozvěděla. Jednotlivé příběhy jsou milé, ale takové silně průměrné, nic extra. Pro fanoušky série je to ovšem jistě krásný sběratelský kousek do knihovničky.

Malinali
04.06.2021 5 z 5

Doplňková kniha k sérii Krutý princ / Férska sága. Krásná ilustrace, pěkný příběh. Moc jsem se na ni těšila a moc se mi líbila. Kdo četl sérii, ocení. Knihu doporučuji ale až na závěr celé série, určitě ne dříve, protože hodně prozdradí.

A Cardan je prostě můj favorit.

Medasek
03.06.2021 3 z 5

Kniha je hezkým doplňkem k celé sérii, ale nesmíte od toho očekávat nic extra.

Mikuše-Ivet
03.06.2021 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a měla jsem proč. Kniha je jak přebalem, tak i samotný obal krásný. Kniha je po celý příběh krásně ilustrovaná, což z celého příběhu dělá o to víc nezapomenutelný. Je pravda, že kapitoly na sebe nenavazují, ale i tak to ničemu nevadilo. I když kniha svým vzhledem nezapadá úplně k sérii krutý princ, tak i tak stojí za přečtení. Já jsem prostě z knihy nadšená.

katasokolov
02.06.2021 5 z 5

Krásná doplňková novela k trilogii Krutého prince ❤️. Ano, nic nového jsme se skoro nedozvěděli, ale bylo to nostalgické zavzpomínání a Cardan byl prostě opět top strop!! Jinak povídky, které si vyměňovali s Aslog byly velkolepé a připomněly mi Mágovo chlupaté srdce z Bajek barda Bedleeho. No a ty ilustrace nemusím ani komentovat❤️.

Moltri
31.05.2021 4 z 5

Pěkně zpracovaná kniha jak obalem tak ilustracemi. Líbil se mi i skromný vývoj děje. Sérii jsem nečetl ale chtěl jsem aspoň nahlédnout do nového fantasy světa a musím uznat, že vypadá lákavě! Škoda jen té romantické linky, která alespoň z této ochutnávky působí velmi dětinsky.

Draimi
31.05.2021 3 z 5

Kniha je Nádherná. Ilustrace a provedení je nádherné. Kdo musí mít nutně všechny série kompletní (jako já) si jí rozhodně s nadšením koupi, ale...

Za me jsem se nedozvěděla nic extra nového o životě Cardana. Oproti třem dílům, kde si autorka nebrala servítky a k postavám nebyla milá ani laskavá, mi to přišlo dost rozněžnělé.

Je to opravdu jen knížka do série, ovšem v krásném provedeni pevné vazby a ilustrace.

Kasana
31.05.2021 4 z 5

Je to takové pěkné zpestření knihovny, které si jednou přečtete a pak si ji vystavíte.
Docela mile mě překvapilo, že ty povídky jsou dost tématické a hezky na sebe navazují, i když se to na první pohled nezdá. Docela ráda bych viděla Cardana, který vystupoval v druhém nebo třetím díle, ale i tak jsem za knihu ráda. Ilustrace jsou dle mého trochu moc ponuré, ale pak si říkám, zda to právě není účel.
Pokud jste fanoušek, tak je to nutnost mít. A pokud ne, najděte si kamaráda, který fanouškem je a půjčte si ji od něho, za dvě tři hoďky to máte v klidu přečtené.

AloneJane
30.05.2021 4 z 5

Kniha krásná jak přebalem tak obsahem. Doplňující k sérii, ale zase na druhou stranu nelze očekávat, vzhledem k rozsahu, velké množství momentů ze života krále. Trochu mě mrzí, že kniha neladí s hlavní trojicí knih a je oproti nim rozměrově větší, jako by k nim nepatřila. Za mě milé zpestření a krásné ilustrace.

Anett525
30.05.2021 5 z 5

Tuhle knížku by měl mít každý milovník Krutého prince. I když je to taková knížní jednohubka, dokáže pohladit po duši jak ilustracemi, tak tím co se skrývá uvnitř. Boží. ️