Políbená ledem

Políbená ledem https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334792/bmid_polibena-ledem-G0Z-334792.jpg 4 424 81

Kroniky Kaninu série

Ve velkolepých síních křišťálového paláce se skrývá tajemství, které hrozí zničit celé království… Bryn Avenová se odmítá vzdát snu sloužit království, které miluje. Tento sen ji teď přivede do úplně nového světa… a třpytivého paláce Skojarů. Národ Skojarů potřebuje ochránit před tím samým brutálním nepřítelem, který ohrožuje Kanince, a Bryn jim chce pomoci. Sama je poloviční Skojarka a tohle je pro ni šance zjistit něco o svém ztraceném dědictví. Na Bryninu misi dohlíží její šéf Ridley Dresden, ale když jejich nepopiratelná přitažlivost nabere žhavé obrátky, jejich vztah dostane úplně jiný rozměr – na který není ani jeden z nich připraven. Jak se ti dva noří hlouběji do světa Skojarů, začínají odhalovat dlouho skrývané tajemství. Brzy vyjde najevo temná pravda o Brynině vlastním milovaném Kaninském království a zcela změní její postavení v něm… a ohrozí všechny, které miluje.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Ice Kissed , 2015

Samira
31.08.2017 4 z 5

Sérii prostě díky skvostným obálkám nešlo odolat, první díl však přinesl mírné zklamání, neboť děje obsahoval skromně, topil se v pocitech hlavní hrdinky a hlavně samotná existence světa Tryllků je založena na opravdu děsivých základech. Nebýt výborného závěru, do druhého dílu bych se pravděpodobně nepustila a musím po dočtení říci, že by mne to mrzelo.
Pětihvězdičkové čtení to stále nebylo, podobně jako první díl obsahoval pasáže, ve kterých se toho moc nestalo, ale závěr.... Výborný!!!
Příští díl věřím bude úžasný, autorka doslova šetřila, skrývala a působila nenápadně a nakonec možná i ohromí, neboť pozadí celé zápletky může být opravdu hluboké.
Těším se, stojí za to!

Skatty
29.08.2017 5 z 5

Je to čím dál tím napínavější. Jsem zvědavá jak se to ve třetím díle všechno vyvrbí. Bezva čtení. Doporučuju.

Pedruska01
25.08.2017 5 z 5

Jednoznačně musím přiznat, že se ta kniha četla opravdu sama. Dokázala mě vtáhnout mezi stránky, do děje a nechtěla pustit. Na pokračování jsem se těšila, protože první díl byl něco. Nechci říct, že by mě to zklamalo, to bych nejspíš lhala a taky by tomu neodpovídalo hodnocení, ale nebylo to zase na takové lince, které mě popadla právě v tom prvním díle. (Možná i z důvodu, že od přečtení prvního dílu taky uběhlo hodně vody v řece.) Ta negativní zmíňka dělá nejspíš moje soukromá naděje.
I když s Ridleym byly nečekané, šokující i milé scény - čekala jsem víc. Očekávala jsem taky přítomnost Konstantina, kterého - a to fakt nevím proč :D - jsem si oblíbila. Zase nic. Samozřejmě byly taky okamžiky, kdy mi autorka vyrazila dech - Kasper? Cože?! Osud Kenneta? Fakt?! Velezrada? Co?! Útěk, odloučení a setkání s očekávaným Konstantinem? :O Síla.
U knížky se rozhodně čtenář nenudí, hltá to i s navijákem, stránky utíkají - bohužel, jedna báseň a když dojdou, nutkavě toužíte po pokračování - já určitě! Napnutá jak kšandy. :D Mě se to prostě líbilo, víc nemám co dodat. :))

Natty1233
24.08.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nedokázala do knihy pořádně začíst, tak jako u prvního dílu, ale asi od poloviny knížky mě to začalo bavit... Konečně se tam objevila i nějaká ta akce a konec mě trochu i šokoval. Těším se na další díl, určitě mu dám šanci...

SarahRoyalAss
29.07.2017 3 z 5

První polovina knihy se táhla ve stejném duchu jako díl první. Zato ta druhá polovina, ta opravdu mile překvapila! Konečně nastává nějaká ta akce. Tak uvidíme, jaké ovoce přinese díl 3. :)

Tenebien
24.07.2017 3 z 5

V téhle knížce se skoro nic nedělo. Na konci se to zlepšilo. A celou zápletku jsem uhodla příliš brzy, bylo to dost průhledné. (A ano, četla jsem už i třetí díl a měla jsem naprostou pravdu.)
(čteno v originále)

Baji_smisek
23.07.2017 5 z 5

Oproti prvnímu dílu je to teda o 100% lepší. Na rozdíl od Mazivého ohně jsem se
do čtení nemusela ani nutit a kniha mě opravdu bavila a donutila mě mít zájem i o další díl.
Konečně se zde objevuje nějaký napínavý děj. Jsem ráda, že s Ridleym si to konečně ujasnili a nebylo to furt takové to, že nemůžou kvůli práci nebo kvůli té Juni, se kterou Ridley vlastně ani nic neměl. Docela jsem si i více oblíbila Bryn a přišla mi sympatičtější než v prvním díle. Konec knihy mě ABSOLUTNĚ DOSTAL. Jako to jsem fakt nečekala a vůbec si nedokážu představit, jak to teď bude celé pokračovat. Těším se a doufám, že vdalší knize už bude konečně popsaný a vysvětlený lépe Konstantin Black, protože do teď moc nechápu,jaký má v knize význam.
Knihu doporučuji. :)

Efeméra
22.07.2017 4 z 5

Oproti prvnímu dílu opravdu lepší. Autorka se sice nezbavila svého zlozvyku popisovat i vzory na čajovém servisu, ale čtenář tu najde mnohem víc děje a oproti Mrazivému ohni i plnohodnotnou zápletku. Dění u Skojarů mě až tak nezajímalo, spíš mě rozčilovalo to neustálé tajnůstkaření všech okolo. Ale konec? Ten byl perfektní, plný zvratů, až jsem vážně litovala, že nemám po ruce pokračování. Je mi hrozně líto Bryniny kamarádky, to bylo hodně tvrdé. Za mě 3,5 hvězdičky.

carollfu
21.07.2017 4 z 5

Dala jsem tímto dílem příběhu ještě jednu šanci a byla jsem příjemně překvapena. Je zde o dost více zvratů, akce a tajuplnosti než v předchozím díle, netušila jsem, kdo může za situaci ve vodním království, obviňovala jsem snad každého a konec mě dostal. Jsem ráda i za vyřešení emocí s Ridleym, i když jsem byla trošičku zklamaná, že se mezi nimi toho neodehrálo víc. Těším se na další díl.

Evule114
05.07.2017 5 z 5

Mě se pokračování líbilo, opět přečtené za odpoledne, což mě šíleně štve, protože bych nejraději vzala do ruky pokračování, ale na to budu čekat dlouho :-( nejvíce mě ubíjí, že v originále už je, ale to si nepřečtu, protože nejsem moc dobrá v angličtině :-( každopádně mě to tak nadchlo, že až vyjde třetí díl, tak si to přečtu celé od znovu, abych si to oživila :-) Rozhodně jsem měla pocit, že se celou knihu něco děje... Chudák Tilda, to si opravdu nezaslouží :-( a ten konec? Pořád jsem nevěřila tomu, že čtu poslední stránku, tak jsem jí četla několikrát.. tohle mi vážně Amanda udělala schválně :-(

Princezna22
03.07.2017 4 z 5

V tomhle díle mi prostě něco chybí,nějak jsem se nemohla do knihy začíst, ale líbila se mi. Jen mi tam prostě něco chybělo...

teer.h
01.07.2017 5 z 5

Opět skvělý díl !
Musím teda říct, že první mě možná bavil o trochu více, ale byl opravdu skvělý. Závěrečná část je nejlepší částí z celé knížky. A ještě že mám jiné knížky na čtení, jinak bych asi nevydržela čekat na to, až vyjde další díl (i tak mě to štve :D). To co odehrálo v knize jsem vždycky tak trochu předpokládala. U mě opět 5 hvězdiček (:

Lucik100
29.06.2017 5 z 5

Skvělý pokračování. Hockingová nezklamala. Už se těším na pokračování.

klarinka9974
25.06.2017 5 z 5

První díl mě moc nebavil a proto jsem druhý díl odkládala. A když jsem se jednou začetla, tak jsem pak četla pořád :-) rozhodně lepší než předchozí díl. Víc jsme si děj
užila a rozhodně nechybí více napětí a akce. Super.

kalinkacz
24.06.2017 4 z 5

Tato série je jednou z těch, kterou zbožňuju za její návykovost... Jednoduše, pokud jste ve čtecí krizi, jako jsem byla já, tak po ní sáhněte... Já ji neodložila a přečetla během noci a další den jsem měla opět chuť číst... Otevřený konec mi ale nedá spát, dokud nebudu mít v rukou třetí díl a nebudu vědět, jak to všechno dopadne... Plusem je i hlavní hrdinka, která není úplně mimo mísu...

sáj
23.06.2017 4 z 5

Páni, ani nevím co psát, ale pokusím se. :)

Kniha mě ze začátku nebavila, podobně jako u prvního dílu. Do čtení jsem se musela trochu nutit abych si mohla přečíst něco jiného, ale posledních asi 70 stránek... No prostě páni... A co ten konec? Musím říct, že nakonec mě kniha překvapila a určitě třetí díl přečtu, protože po konci této knihy se nejde netěšit na třetí díl. :) Akorát mi nejde Bryn a Ridley dohromady... Víc by jsem to Bryn přála s Konstantinem.

Napůlanděl
20.06.2017 5 z 5

Mělo to spád a akci…Tak jako u prvního dílů…Kniha se postupně rozjížděla a v každé kapitole jakoby se něco dělo…Konec byl nečekaný…byla jsem šokovaná jak to dopadlo a vůbec nevím co si mám myslet…Prostě taková YA četba s lehkou detektivní zápletkou…Budu si muset počkat na další díl…

IvankaM
14.06.2017 5 z 5

Přečteno za den.
Řekla bych, že i lepší jak první díl.

Fanttastica
14.06.2017 4 z 5

Úžasná knížka ikdyž u mě byl lepší první díl. Děj úžasný jen mi tam chyběl Konstantin Black. Ona s Riedlym mi prostě NESEDÍ. Konec byl trochu smutnej... Ale s tím zabitím udělala dobře.

Andreanis
14.06.2017 5 z 5

Opravdu strhující :) Od začátku do konce je kniha plná jedné převratné situace za druhou, takže tempo této knihy je velmi svižné :)

romantika trollové

Amanda Hocking