Kronika volného pádu

Kronika volného pádu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500645/bmid_kronika-volneho-padu-kEE-500645.jpg 4 117 32

Temný román s detektivní zápletkou od držitele Ceny Jiřího Marka Brutální a zdánlivě nepochopitelné krveprolití spáchané za bílého dne v samém centru Prahy šokuje veřejnost. Jeho pachatel je zadržen přímo na místě činu, tím však práce vyšetřovatelů teprve začíná. Jejich úkolem je mimo jiné odhalit pohnutky, které napohled obyčejného muže k tomuto zločinu vedly. Krůček po krůčku se detektivové dostávají do pachatelovy mysli, aby nakonec pochopili, že tento osudem těžce zkoušený člověk nejspíš ani nemohl jednat jinak.... celý text

jitka7326
05.12.2022 5 z 5

Kniha má spád ale také předvídatelný konec.

ctenar2846
04.12.2022 4 z 5

Poutavě napsaný příběh o stále se stupňujícím tlaku na lidskou psychiku a následném ,,volném pádu". Asi se nenajde nikdo kdo by alespoň část pocitů neznal z vlastní zkušenosti. Velmi dobře propracovaná kniha zachycující dobu pandemie a její následky (případné i skutečné).

Roubas
01.12.2022 3 z 5

Jakožto svědectví o tom, co dokázali za covidové doby napáchat ti nejpovolanější v čele s udatným agentem STB a samozvaným odborníkem na motýle, je to dost sugestivní, depresivní a civilně reálné. Bohužel mě ale příběh nechal chladným, což se mi s ohledem na dané téma a notnou dávku lidského zmaru, zdá podivné. Chvílemi mi přišlo, že pasáže z výslechové místnosti byly dost uměle natahované, aby to hodilo román a ne jen delší povídku.

jarka7698
22.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od pana Goffa a hluboce mě zasáhla. Bylo to těžké období a toužila jsem na všechno zapomenout, přesto jsem po knize sáhla a nelituji. Spoiler: já jsem tak ráda, že debilní výrok odboráře Dufka v této knize zůstane a nebude zapomenut. Knihu určitě doporučuji.

encyklopedie
17.11.2022 5 z 5

...jiný Goffa ... docela jiné čtení ....ale zase je to ten správný Goffa
100% sluší

rodak
30.10.2022 5 z 5

Druhá kniha mimo série a taky dokonalá.Těžké ohlédnutí za dobou covidovou.Klidně se mohlo něco takového stát.Těch depresí a beznaděje bylo až dost v té době.

Sirius
23.10.2022 5 z 5

už je to hezká řádka měsíců a knih, co jsem od Martina Goffy nic nečet, možná to asi bude tím, že jeho novinářská série si mě nezískala tak jako ta policejní. Nicméně tohle mě lákalo tou obálkou, ačkoliv jsem si o tom nic nelustroval. Prostě jsem do toho šel (to už je ostatně druhá knížka tenhle týden, kdy jsem to tak udělal). A nelituju. Goffa tentokrát nenapsal detektivku, nenapsal ani klasický thriller... napsal, něco co bych napsal jako kroniku let 2019/2020. Ano, napsal knížku o covidový době, hodně hustou knížku, kterou bych poslal bývalému premiérovi z Čapího hnízda a všem, kteří ho chtějí volit znovu, aby si vzpomněli na to, co se tu dělo a jak to ten chlap nezvádl. Možná nikdy v životě jsem se do žádný knížky tak moc nevcítil jako do týhle, je to prostě něco, co jsem zažil na vlastní kůž. Byť ne doslova. Je to taková připomínka toho, na co by nemělo zapomenout. Velmi hořká připomínka. A o čem to je? O tom, že máte svoje sny, všechno zalitý sluncem a pak se všechno rozpadne z minuty na minutu. A vám nezbyde nic jinýho než udělat radikální řez.

Wabinka
18.10.2022 5 z 5

Tentokrát nám MG naservíroval těžce depresivní příběh, plný zoufalství a bolesti z doby covidové. Skvěle napsané, jen opravdu asi nedoporučuji těm, které toto období nějak více poznamenalo.

Maks11
14.10.2022 5 z 5

Další kniha kterou nechcete odložit, tentokrát téma které máme všichni v paměti a každého nějak poznamenala. Nebudu se rozepisovat, doporučuju přečíst,autor nezklamal, opět nejlepší . Jdu se těšit na další....

Dela111
09.10.2022 5 z 5

Tentokrát nám Martin Goffa nepředkládá detektivku, jak jsme zvyklí, nýbrž vynikající román s naprosto výstižným názvem. Je to silný, drsný a reálný příběh až z toho mrazí. Covidová pandemie se dotkla každého z nás, ale někdo její následky pocítil nesrovnatelně tvrději.
Každý řeší problémy jinak, navíc psychická odolnost není u všech stejná, hranici, za kterou je už člověk u konce sil, má každý jinde. A přesně tohle autor perfektně umí, popsat u svého hrdiny jeho bod zlomu, chvíle předtím než se mu začal hroutit svět i to, co následovalo poté.
Tady se připravte na tragický příběh, prodchnutý beznadějí, zoufalstvím, bolestí a depresí. Nedoporučuji číst těm, jejichž vzpomínky na první dva roky s covidem jsou třeba více bolestné a nechtějí si tu dobu připomínat.
Jinak doporučuji, je to skutečně skvěle napsané.

Jenny46
07.10.2022 5 z 5

Jako vždy spokojenost od autora je to moje 11 kniha detektivního románu. Příběh z covidové pandemie - ano, život je drsný někdy se s námi nemazlí...

davidurban1973
06.10.2022 5 z 5

Jako všechny knihy Martina Goffy velice pěkně napsané a čtivé.
Skvěle popsaná kronika pandemie a strhující uvěřitelný příběh hlavního hrdiny, se kterým se osud nemazlil. Při čtení některých pasáží člověku opravdu zatrne.
Perfektní.

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Kronika volného pádu je v