Krev a med

Krev a med https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471014/bmid_krev-a-med-u9B-471014.jpg 3 474 119

Holubice a had série

Lou, Reid, Coco a Ansel prchají před čarodějným společenstvím, královstvím i církví – a nemají se kde ukrýt. Aby se jim podařilo zmizet před zástupy čarodějnic a jednotkami chasseurů, potřebují spojence. Ty nejsilnější. Pro své bezpečí však musejí něco obětovat, a tak se skupina rozdělí. Zatímco se Lou a Reid mezi sebou snaží uzavřít rozšiřující se propast, zlá Morgane spřádá smrtící hru na kočku a myš. A je odhodlaná zničit to nejcennější, co mají…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Blood &amp; Honey , 2020

katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

Na začátku druhého dílu jsem si vůbec nepamatovala, kdo je kdo a jelikož jsem byla moc líná si to zjistit, tak jsem se v tom plácala, až do půlky knihy. Hlavní hrdinka mě nesmírně vytáčela a díky bohu, že tam byl Reid a jeho zrzavé vlasy. Určitě slabší díl než jednička a to o dost, ale těším se na třetí díl.

eliska2126
16.12.2021 3 z 5

Už několik dní přemýšlím a dávám dohromady můj názor na druhý díl Holubice a hada - Krev a med.
Začátek se rozjížděl docela pomalu. Nebylo to tak akční, jako první díl, přece jen v celém dílu vlastně sháníte spojence na boj, který bude pravděpodobně stejně až ve třetím díle. Uznávám, že je kniha maličko natahovaná a občas zde byly výplňkové pasáže. I ta francouzská atmosféra, kterou jsem v jedničce tak milovala, tak je tu docela upozaděná.
Četla jsem hodně názorů na tuhle knihu a skoro ve všech se opakovalo zklamání ze změny chování hlavních postav. Já to beru tak, že když si vzpomenu, co vše se stalo v prvním díle, tak každý se s tím vyrovnává po svém. Na jednu stranu mě Louina změna charakteru vytáčela, ale na druhou jsem chápala, že když používá magie víc a víc, musí za ní víc také zaplatit. A také mi bylo jasné, že se to Reidovi nebude moc líbit. Přece jen, býval to lovec.
Během čtení mě bohužel z děje neustále rušily gramatické chyby a vynechaná slova a písmena, kterých je zde požehnaně. Nejsem žádná cíťa, co by knihu zahodila kvůli jedné chybě v textu. Jsem hodně tolerantní, ale tohle bylo i na mě moc.
Každopádně za mě trochu slabší, ale na další díl se moc těším!

Blanka29
08.12.2021 4 z 5

Tak z teto knihy mam rozporuplny nazor. Ne, ze by nebyla ctiva, ale proste se nekam ztratila moje oblibenost Reida i Lou. Reid mi prisel jak male decko, ktere nevi, co chce. A u Lou jsem nedokazala najit nejake sympatie.....Kam se podelya jejich odvaha, smysl pro humor, laska atd.... Snad posledni dil bude lepsi jak tento....

Jeste mam vytku k prekladu. Nevim proc, ale posledni dobou se u knizek COOBOO setkavam jen s chybami a pleteni "pohlavi". Na to, ze kniha nebyla zrovna nejlevnejsi ocekavala bych poradnou korekturu!!!!!

inssomnia
04.12.2021 3 z 5

Takže...
Podle některých recenzí jsem očekávala, že druhý díl bude průser, a to rovnou epických rozměrů. No, průser epických rozměrů se sice nekonal, ale...
Z tohohle dílu jsem smutná. Opravdu hodně smutná. Kolem náboje, chemie a postav z Holubice a hada tenhle díl snad ani neprošel. Postavy ztratily své kouzlo, neustálé žabomyší války mezi nimi taky celému příběhu nepřidaly. Celé to bylo jaksi plošší a nezáživné. Tenhle díl neurazí, ale rozhodně nenadchne. Mám pocit, jako bych četla dvě odlišné série, a ne dva díly jedné.
A ten závěr? Proč mi tohle vždycky udělají? Proč? Ale i přes ty slzy, konec byl to, co hodnocení trochu zachránilo. Doufám, že poslední díl reputaci Holubice a hada opět trochu napraví.

aquaver
06.10.2021 4 z 5

Vyhýbala jsem se této knížce skoro půl roku. Bála jsem se zklamaní z druhého dílu... nooo... očividně jsem se bála zbytečně. Druhý díl nezklamal. Jasně má to své nedostatky a na první díl to nemá, ale i přesto jsem si Krev a med náramně užila. Jen to čekání na další díl bude fakt skvělý. Obzvlášť po tom konci. A co bych asi vytkla, tak to jsou chyby v knize, hlavně tedy překlepy. Normálně toto ani pořádně neřeším, chápu že se sem tam něco vloudí, ale tady toho bylo krapet už moc. Až to trošku rušilo čtení.

Hels-is-unicorn
05.10.2021 3 z 5

Jsem zvyklá na to, že se knihy ve svých sériích vyvíjí. Obvykle je to ale opačně. Postavy rostou, mění se, přilnou ke čtenáři. Tady se naopak oploštily, začaly se chovat nelogicky, ztratily svůj šarm. A Lou je vyloženě kráva. Sorry jako. Doufám, že si autorka v dalším díle vylepší reputaci. Je to škoda.

Sablu
18.09.2021 3 z 5

Jakože opravdu tuto knihu napsala stejná autorka Holubice a hada?! Těšila jsem se na druhý díl a toto fakt bylo zklamání. Jak by řekl můj slovenský děda, stalo to za perendrek. Dala jsem 3*, ale u mne je to na 2.5*

andrejci
13.09.2021 5 z 5

No musím říct, že jsem měla celkem obavy. Podle recenzí jsem to čekala mnohem horší. Jasně nebylo to nic z čeho bych si sedla na zadek. Mnoho věcí mi hlava nebrala (délka cesty, matagot,..). Ale bylo to čtivé. Po minulé knížce jsem byla z této nadšená a bála jsem aby se někde v průběhu děje nepokazilo.
Druhý díl není samozřejmě tak čtivý jak první. V prvním díle byla laťka hodně vysoko a autorka ji nepřekonala. Spojení bylo kolikrát vytvořené náhodně. Hlavní postavy pro mě byly tentokrát nemastné, neslané. Moc mě nebavily. Když byly, ale zvlášť tak to bylo mnohem lepší. Hlavně teda Lou a její slovník.
K ostatním postavám výtku nemám. Coco a Ansel za mě neměli chybu stejně jako ostatní. Možná mohli mít víc prostoru.
Co se, ale autorce povedlo byl konec. Musím říct, že ten jsem nečekala hlavně v jedné věci. Finální bitva byla sice slabší když to porovnám s prvním díle, ale ty poslední 4 stránky před koncem to napravily. Po tomhle se těším na další díl mnohem víc než jsem měla v plánu.
Z hodnocení jsem rozpačitá. Bylo to super. Moc mě to bavilo, ale i tak to mělo svoje mouchy, které mi vadily. Hodnotila bych to tak na 4,5 hvězdy a normálně bych to vyřešila obálkou. Jenže nevím jestli se mi líbí nebo ne. Doufám, že další díl bude mnohem lepší než tady a, že překoná laťku prvního dílu.
PS: V kníže bylo velké množství překlepů, což mě zklamalo.

anndrra
08.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Tohle byl průšvih. Jednak autorky, protože kniha je plná logických chyb. Třeba matagot se v jedničce objevil po boku Rieda cestou do Chateu a tady se nás autorka snaží přesvědčit, že patří k Lou. O cestě, která trvá 10 dní a oni přesto stihnou pohřeb, který má být za týden o den dřív a ještě si udělají nemalou zacházku, ani nemluvím.Ze sympošky Lou je hádavá kráva na pár facek, která podpaluje bezdůvodně kde, co. A pověstným hřebíčkem do rakve této knihy byla česká redakce a korekce, která pustila do oběhu knihu s překlepy málem na každé druhé stránce. Jsem zklamaná.

veverrka11
23.08.2021 2 z 5

(SPOILER) autorka si nastavila laťku hodně vysoko, nemluvě o tom, že z původní duologie nakonec udělala trilogii.
Celá kniha se odehrává v průběhu cca tří týdnů po konci Holubice. Děj v kostce. Naši čtyři hlavní hrdinové se v ní snaží sehnat spojence na všech možných (i nemožných) místech. Jejich cílem je dokončit to, co v prvním díle nezvládli.
Děj mýma očima: jedna velká hádka. Postavám chybí jakýkoliv náznak empatie, nikdo nechce ustoupit a proto se nakonec celá skupinka rozkmotří.
Další věc, která mě zarazila (a kterou jsem vám ukazovala i ve stories) jsou rozpory v čase. Jako vážně stihnou pohřeb konaný za 7 dní i se zachazkou, když cesta na něj trvá 10 dní? Možná je to ale chyba jenom v překladu, obecně jich tam bylo docela dost.

knihomolkajanca
23.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Po velmi čtivém a oddechovém prvním díle to netrvalo dlouho a sáhla jsem i po Krvi a medu. Uf, tohle tedy bylo...nevím, jestli mám ten pocit jen já, ale celou knihu mi přišlo, že se postavy mezi sebou neustále hádaly. Ale jako pořád... Jak mi poslední dobou vadí, že spousta autorů zakládá zápletky jen na špatné komunikaci postav, tak Shelby Mahurin to dotáhla na úplně jinou úroveň a ještě vyšperkovala.

Další věc, která mě dost iritovala, bylo rozdělení hlavních postav. Někdy to v příběhu dokáže navodit napětí, ale pro mě to byla obrovská nuda a měla jsem problém se dějem prokousávat dále. Jde totiž o to, že vše, co dělalo příběh zajímavým, bylo postaveno na tom, že hlavní postavy spolu nějak interagují. V momentě, kdy byly rozděleny, se z toho stala jedna velká nuda. Naštěstí to netrvalo zase tak dlouho.

Bohužel mě ale kniha nedokázala pohltit tak jako v prvním díle. Ani tehdy to nebyl zdaleka dokonalý příběh, ale bavil mě a nechtělo se mi od knihy odcházet. Tady ta zvědavost, jak to všechno dopadne, nějak vymizela. Autorka mě těmi hádkami tak dokonale otrávila, že už jsem prostě nechtěla číst o další. Všechno mi navíc přišlo zbytečně překombinované, natahované... Půlku knihy se postavy o něco snaží a ve finále to bylo naprosto zbytečné.

Abych ale jen nehanila, ráda bych vypíchla i nějaká ta pozitiva. Opět knize nemohu upřít jistou čtivost, přestože mě příběh místy nebavil. A druhou věcí, které se mi na knize líbily, jsou vedlejší postavy. Vzhledem k vyhrocenosti vztahu mezi Lou a Reidem někdy dost zachraňovaly situaci. Nejvíce mi do oka padl asi Deveraux, který byl zajímavý tajemný a na konci se hezky projevil. Avšak to, jak jej autorka nechala zasáhnout do děje, zase nemohu hodnotit úplně kladně. Převzal otěže dění místo našich hlavních hrdinů velmi ultimátním způsobem...k čemu tam pak vlastně Lou a Reid byli...k ničemu. Bohužel. A ještě zmíním Ansela. V prvním díle jsem si jej oblíbila a tady jsme o něj přišli. Měla bych být šokována, měla bych být naštvaná. Ale bohužel mě autorka dokázala otrávit takovým způsobem, že jsem jeho smrt přešla bez mrknutí oka. :( A to je špatně.

Škoda, škoda, za mě zklamání a rozhodnutí autorky z duologie vyrobit trilogii se ukázalo jako ne úplně šťastné.

tessalovesbooks
11.08.2021 3 z 5

Zpočátku jsem se tohohle druhého dílu H&H trochu bála, protože ty recenze v zahraničí jsou poměrně nic moc a snažila jsem se do toho jít bez nějakých větších očekávání, což bylo asi dobře. Určitě se mi líbilo, že autorka do tohohle pokračování zakomponovala spoustu věcí, které v prvním díle vůbec nebyly řečeny a měli jsme tak díky nim možnost ještě více poznat celý ten svět. Čtivost se autorce musí nechat a to, že bych se někdy nudila, se taky říct nedá. Teď však přechází jedno velké ALE. Co se to sakra stalo s Lou a Reidem?? Většinu času jsem měla pocit, jako bych četla knihu o úplně jiných postavách. Reid je převážnou část knihy kvůli něčemu naštvaný a stejně tak Lou, u které to nezachraňoval ani ten její sarkasmus, který jsem si v jedničce tak zamilovala, spíš mi přišlo, že některé ty její hlášky zde působily vyloženě trapně. A kam se poděla ta romantická linka, která byla v prvním díle tím, co se mi na něm líbilo nejvíc, to fakt netuším. V jednu chvíli se hrozně hádají a navzájem se chtějí skoro zabít, ale v další je to najednou zapomenuto a nemohu od sebe odtrhnout ruce? To fakt ne. Naštěstí to dost zachraňovali Beau, Coco a Ansel, kteří byli snad jedinými normálními postavami v celé knize. Konec na mě nezapůsobil žádným wow efektem, jak asi autorka zamýšlela a některé věci mi přišly poměrně předvídatelné... Na další díl jsem však zvědavá a doufám, že jím to autorka trochu vytáhne.

3⭐/5⭐ Po úžasném prvním díle to nakonec přece jenom bylo trochu zklamání... Děj, zápletka, všechno bylo skvělý, ale bohužel, to co se tady stalo s hlavními postavami, mi prostě pokazilo dojem z celého příběhu.

Za poskytnutí knihy děkuji Albatros Media

girdi
10.08.2021 3 z 5

Mám bohužel tu potřebu dočítat rozečtené série a tohle bylo solidní trápení. A mrzí mě to, protože mi to přijde jako nevyužitý potenciál. Magický svět i postavy byly zajímavé, ale autorce se tentokrát nějak nepodařilo přetavit nápady do uvěřitelného vztahového příběhu, kde byste s hrdiny prožívali jejich emoce, chápali byste jejich pohnutky, fandili jim a byli natěšení na každou další stranu. Měla jsem co dělat, abych se vůbec prokousala k závěru. Takže jen doufám, že trojka bude výrazně lepší.

spencer
30.07.2021 2 z 5

Tak toto bylo zklamání. Jako kdyby to vůbec nenapsala autorka předešlého dílu a postavy si vypůjčila odjinud. Chápu, proč se třeba Lou chovala jinak, ale u ostatních mi vysvětlení chybí. Bylo to zdlouhavé a kdybyste se mě zeptali, co se v knize stalo, nedokázala bych vám s největší pravděpodobností odpovědět. Jsem naštvaná a zklamaná, jelikož Holubici a hada řadím mezi mé oblíbené knihy. Snad to Shelby Mahurin vylepší pokračováním, které prozatím v zahraničí sbírá dobré ohlasy.

Ashi
26.07.2021 2 z 5

Knihu jsem přečetla za den, protože se nedala celá bez přeskakování přečíst. V některých kapitolách se nestalo obsolutně nic a jejich přeskočení nemělo na příběh vliv. Rámcově by mohl být příběh zajímavý, kdyby nebyl prokládán nekonečnými rozhovory.Přesto se chystám na třetí díl, který by mohl epicky skončit.
Ale nic se nestane, když tento díl úplně přeskočíte.

JK96
25.07.2021 3 z 5

V předešlé knize jsem potají žádala spisovatelku, aby šla v knize více do hloubky, což se zde skutečně povedlo. Autorka nás zavedla až na hluboké dno Mariánského příkopu ztvárněné Reidovým a Louiným napětím mezi sebou. Bohužel nás tam autorka držela až příliš dlouho. I potápěč se musí opět vynořit a načerpat vzduch, aby mohl dál obdivovat krásu hlubin. Já se však až do tří čtvrtin příběhu zmítala v křečích na dně a přála si brzký konec všeho toho utrpení. Naštěstí mne konec zavedl opět bezpečně na hladinu a já se mohla v klidu nadechnout.

LilianaFalcon
19.07.2021 3 z 5

Škrtat, škrtat a škrtat. Knížka byla zbytečně dlouhá, měla jsem pocit, že se stále jen nutím do čtení. Nešlo nepřeskakovat. Dovedu si představit, že o 150 stránek míň a byla bych napnutá jak kšandy.

Kristulda
13.07.2021 4 z 5

Jak se tu již zmiňovalo, druhý díl je trochu slabší, ale i tak se mi líbíl a těším se na třetí díl.

Luc.i
02.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl byl o dost slabší než ten první, ale to je u druhého dílů triologie celkem běžná věc.

Knížka je sice celkem čtivá, ale i když mě to vlastně bavilo tak vím že ten děj byl dost slabý.

Od začátku mi vadila Lou, chovala se úplně jinak než v prvním díle. Jo jasně , došlo mi že to je kvůli používání magie, ale stejně to nic neměni na tom ze mi to dost vadilo.

Některé části příběhu mi přišly úplně zbytečné a trochu jsem je i nechápala, na konci opět neuzavrena situace a jen malý náznak toho co se bude dit. Některé věci se odehrávaly úplně jinak než jsem čekala a musím i říct že při uzavírání společenství jsem pořád jen čekala až je někdo zradi. Nakonec to bylo jinak než jsem čekala.

Knížka je pěkně čtivá ale dej teda nic moc. Miluju ty postavy, až na výjimky jsou všichni desne fajn a mam je rada. Na konci bych možná i brečela ale přišlo mi to uspěchané a než jsem se vzpamatovala byl konec.

Celkem dávám tak 3,5/5* , průměrný druhý díl. Těším se na třetí ale nevím jestli se mi ještě někdy bude chtít Krev a med číst

ivedoo
21.06.2021 3 z 5

2. díl napsaný aby se neřeklo. Absolutně mě to nezaujalo. V porovnání s 1. dílem naprostý propadák. Uprostřed knihy jsem to málem vzdala. Četlo se to příšerně, ani nevím o čem to skoro bylo, nemohla jsem tomu dát 100% pozornost, nešlo to...

pohádky čarodějnice pro dívky romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992