Krásný holky

Krásný holky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267417/bmid_krasny-holky-267417.jpg 4 265 73

Před více než dvaceti lety beze stopy zmizela Claiřina a Lydiina dospívající sestra Julia. Pár let poté se obě ženy odcizily a od té doby spolu nepromluvily. Z Claire se stala oslnivá manželka atlantského milionáře. Lydia, svobodná matka, žije s bývalým vězněm a jen tak tak vydělává na živobytí. Ani jedna z nich se však dosud nevzpamatovala z kruté ztráty, která jim zlomila srdce. Tato zničující rána se opět otevírá, když dojde k vraždě Claiřina manžela. Zmizení dospívající dívky a vražda muže ve středních letech, které dělí skoro čtvrt století. Co by je mohlo spojovat? Obě sestry opatrně uzavřou příměří a začínají pátrat v minulosti, aby zjistily pravdu. Odhalují přitom tajemství, která před dávnými lety zničila jejich rodinu… a nacházejí možnost vykoupení a odplaty tam, kde by je nejméně očekávaly. „Karin Slaughter má nepřekonatelný cit pro detail a pravdivé vyjádření skutečnosti… Ráda si koupím každou její knihu.“ – Gillian Flynn „Neohrožená spisovatelka. Jedna z nejsmělejších autorek thrillerů v dnešní době.“ – Tess Gerritsen „Její postavy, zápletka a rytmus vyprávění nemají mezi autory thrillerů konkurenci.“ – Michael Connelly... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , HarperCollins Polska

Pretty Girls , 2015

Erlif
23.03.2020 5 z 5

Jedním slovem bomba :) V téhle knížce je autorka opravdu ve formě a píše stylem, jako když začínala psát sérii s Willem Trentem. Nechybí napětí, akce, potřeba knihu v žádném případně neodložit, navíc autorka má kapitoly delší, takže říct doma "zlato jen dočtu kapitolu," nemělo zrovna nadšené ovace...

Jediné, co pro jistotu označím za SPOILER:
hodně mi to připomínalo film Gothika a 8mm - pro mě oblíbené filmy :)

A jestli mě překvapil závěr knihy? Vůbec! :)

putpuda
15.03.2020 5 z 5

Dlouho jsem tuto autorku nečetla. Předchozí knihy byly super a toto se opět povedlo ;)
Napínavé, dobře se mi to četlo, chvílemi drsné, plné zvratů... určitě doporučuji.

Leena
14.01.2020 5 z 5

Hezky napsané, čtivé, napínavé, drastické scény, drsné, občas překombinované:-) Ale líbilo se mi to.

anája
02.09.2019 5 z 5

Naprosto dokonalý psychothriller od mé oblíbené autorky, nemohla jsem se odtrhnout.......opravdu povedené.O překvapivé situace nebyla nouze...... Při čtení jsem vše viděla jak film.

čef
04.06.2019 4 z 5

Příběh to nebyl zas tak špatný, mnoho scén bylo pěkných, docela dost však také hodně zdlouhavých. Autorka má cit pro detaily, jak se píše i na obálce, ale mne skutečně moc nebaví si číst stránku o tom, jak se nastavuje mobil nebo vaří kafe. Nimrání v citech i v těchto zmíněných případech si tedy užijete moc a moc, ale je jistě hodně čtenářek, které si to rádi užijí. Samotná zápletka je plná podivných zvratů, pro mne často těžko uvěřitelných, zejména monstrózní počet obětí a široké zapojení politiků a policie asi přijme málokdo, ale tuším, že třeba některé aktivistky od Femenu apod. to jistě může utvrdit v jejich názorech. Třeba, se ale mýlím a i alespoň některé z nich mohou považovat tento aspekt zde, za poněkud přeťápnutý stejně jako já.

Herča76
09.04.2019 5 z 5

Drsné, brutální, šokující. Na druhou stranu strašně napínavé, odkládala jsem pouze z důvodu nadechnutí a zklidnění tepu. Jestli jsou všechny knihy autorky takto psané, řadím ji mezi své oblíbenkyně.

Kizuizi
11.02.2019 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem - prostě jsem musela co nejdřív vědět, jak to dopadne :) Dobře napsané, čtivé, zajímavý i když dost smutný příběh. Myslím, že to není kniha pro každého ... když si člověk vezme, že to není nic nepravděpodobného, občas z toho dost mrazí.

111moni
11.11.2018

Tato autorka mě nikdy nezklame,opět velmi dobře napsanå kniha,Kniha o přetvåřce,krutosti,hledånī.Dvě tak odlišné postavy,a nevīte,s kterou sympatizovat,protože ani jedna neni hrdinou v tom pravém slova smyslů,nejsou to klaďačky .Kniha je rozhodně jiná,než ostatní, jako by si autorka chtěla vyzkoušet nėco jiného,brutálnějšīho,temnějšīho.

rode
06.11.2018 4 z 5

Skvěle vystavěný příběh, který nám ukazuje, že rodina má být vždy na prvním místě. Z postav mi seděla nejvíce Lydie, protože kapitoly, které se věnovaly Claire, se trochu "táhly". Trochu mě překvapilo, že hlavní odhalení proběhlo někde uprostřed knihy a pak už se mi zdálo, že konec trochu protahujeme. Každopádně skvěle napsané, klobouk dolů při brutálních scénách, které byly tak dobře napsány, že jsem je měla před očima ještě dlouho potom.

Lotka
25.09.2018 2 z 5

Autorka oblíbená, anotace zajímavá, začátek poutavý, ale tím to končí. Čím víc jsem byla ke konci knížky, tím větší nuda, zvláštní rozvleklý děj. Prostě nebavila.

bezprezdivky
18.09.2018 odpad!

Jedno klišé za druhým, jak ve vykreslení postav, tak i v ději. Tohle by si zasloužilo Saturninovu Kancelář pro uvádění románů na pravou míru. Nebo taky metáte z očí blesky ?

Evka27
22.06.2018 2 z 5

Rozvleklé, brutální násilí, snuff ffuj. Opravdu bych chtěla věřit, že na tom neujíždí tolik lidí, jak o tom zmiňuje tato kniha.

muchomurka
14.06.2018 3 z 5

Děj začal slibně, napětí, záhada. Ale pak to vyšumělo. Po cca třetině knihy jsem se do čtení musela nutit. Hlavní postavy - Claire a Lyddia mi byly nesympatické, hlavně Claire, která byla strašná - nerozhodná, chudinka malinká. Závěr se aspoň trošku pohnul, ale celé to bylo příliš natahované, rozvláčné. Kapitoly z deníku jejich otce od děje přímo zdržovaly.

maizy
30.05.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbla, ve chvílích kdy jsem nečetla, jsem nad knihou neustále přemýšlela a to je, dle mého, známka dobré knihy. Hvězdu dolů ale dávám za poněkud přehnaný konec. Ten se mi moc nelíbil, myslím, že to bylo až nereálné. Rozčilovaly mě dopisy mrtvé dceři. Vždy když byl děj nejnapínavější, byla kapitola s dopisem, to jsem měla co dělat, abych nepřeskakovala. Téma bylo dost drsné, surové a nechutné. Ovšem autorka vše skvěle popsala, že i chvílemi mi bylo docela těžko při čtení určitých detailů.

NADEI
13.05.2018 5 z 5

Tahle kniha se Karin vážně moc povedla. Dokonalé propojení lásky, strachu, nenávisti a boje o přežití. Skvělé počtení.

veveronka
08.04.2018 2 z 5

Osobně si myslím,že osttní knihy od ni jsou lepší

4.maliny
06.04.2018 3 z 5

Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi trochu rozvleklé. Klidně bych vynechala dopisy otce mrtvé dceři a pak to téma, uf... tak s tím jsem trochu bojovala.

Sudin
21.03.2018 5 z 5

Karin Slaughter v plné síle, drsný, surový příběh, až se z něj dělá člověku občas zle. Kdo četl například Genesis, umí si představit.

alnahu
27.11.2017 4 z 5

Drsný příběh sester, naivní Claire a realistické Lýdie ,byl opravdu velmi napínavý ,místy až morbidní. Claire v příběhu objevuje hrůznou netušenou minulost svého manžela Paula. Vžila jsem se do jejích pocitů, které jsou opravdu detailně v knize popsány. I přes to ,že byla kniha místy opravdu brutální nemohla jsem se od ní odtrhnout.

orinka3
16.11.2017 2 z 5

Když jsem koukla na komentáře pod sebou, docela se mi ulevilo. Mně totiž přišlo hodně divné, že po začátku, který sliboval svižné pokračování, se to "zvrhlo" v jakousi podivnou procházku dušemi žen a náznaky jejich minulosti. Jenže to bylo tak nekonečné, že počáteční dychtivost po zjištění, co se vlastně stalo s tou ztracenou dívkou, rychle upadala. Až upadla docela. Nebaví mě to, nedočtu to.