Krásky

Krásky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431546/bmid_krasky-KPn-431546.jpg 4 155 64

Temný fantasy román o společnosti, která staví krásu nadevše“ V honosném světě Orléans je krása tou nejvyšší hodnotou. Lidé se zde rodí šedí a pouze uctívané Krásky mohou díky svým schopnostem měnit jejich zevnějšek i povahu. Camellii však nestačí být Kráskou, chce být nejlepší a sloužit královské rodině. Po příchodu do paláce zjistí, že je objektem temných zájmů, jež mohou její schopnosti zneužít pro zvrácené účely. Čeká ji nepředstavitelná volba… a v sázce bude osud celého Orléansu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Belles , 2018

DreamerX9
16.07.2021 4 z 5

Kniha za začátku vypadala slibně pak se to táhlo a pak na střídačku, některé kapitoly dost zbytečné pak psycho a konec už nabral na čtivosti. Autorka si vybrala skvělé téma a co oceňuji tak je originalita a to ve velkém. Krása a ideály krásy nás provází celý život, to jak bychom měli vypadat a autorka z tohoto tématu udělala zvrácený svět posedlý krásou. Kdybychom měli tyto možnosti (přiznejme si) náš svět by vypadal stejně ne-li hůř. Autorka ukazuje krutou pravdu a dvě strany krásy zároveň. Doporučuji přečíst si závěr autorky, kde vysvětluje proč si toto téma vybrala a jak osobní pro ní bylo. Oceňuji otevřenost a poslání této knihy do života všem, kdo si někdy nepřipadal perfektní dle reklamních ideálů krásy.
"Krása je v krvi"

spencer
15.05.2021 3 z 5

Na tuto knihu jsem měla už nějakou dobou zálusk, a proto mě mrzí, jak moc mě zklamala. Svět, ve kterém se příběh odehrával byl rozhodně zajímavý, i Krásky a jejich úděl ve společnosti mě zaujal. Bohužel jsem se ale po většinu knihy nemohla zbavit pocitu, že se nic neděje a dostat se autorce k nějaké akci trvalo na mě až příliš dlouho...

Luc.i
13.05.2021 3 z 5

Knížka mě celkem zklamala a musela jsem se do čtení občas i nutit.

Celý knižní svět mě vlastně moc nezaujal. Moc jsem nepochopila význam poštovních balónků a o tom jak mě iritovalo slovo " krásčí " se ani nebudu víc vyjadřovat.

Hlavni hrdinka mi přišla v porovnání se zbytkem knížky celkem v pohodě. Ostatní postavy nic moc. August se mi od začátku moc nepozdaval, Amber mi přišla divná no a Sophia. ... no comment, pokaždý když se tam objevila tak mě rozčilovalačím dal víc - naprosto příšerná postava.
Nejvíc jsem si od začátku oblíbila Rémyho a jsem ráda jak se děj s nim vyvíjel.

Celkově příběh nebyl nic extra ale líbil se mi konec, nic překvapivýho ale bylo to fajn takže bych si možná přečetla další díl. ...
Celkem 3/5*

Horselen
09.05.2021 4 z 5

Ze začátku mě knížka moc nebavila, hlavně také proto, že jsem věděla, co se stane (asi až do strany 120). Musela jsem si zvyknout na velmi popisný styl, kterým autorka dává do popředí hlavní myšlenku knihy - krásu. Velmi se soustředí na vzhled a popis jak věci vypadají, což bylo někdy opravdu zdlouhavé. Později mě ale příběh chytnul, i když zde stále byly některé nudnější pasáže.

Obálka se mi moc líbí a jsem ráda, že znázorňuje vzhled alespoň jedné Krásky.

!SPOILER!
Postava princezny Sophie byla jedna z vůbec nejodpornějších, jaké jsem kdy v knížkách zažila. Zároveň mě také pěkně štval August, protože vůbec neřešil, že by Camelii mohl svých chováním ohrozit. Stejně jako Camellie neměla žádný problém se s ním scházet. Nicméně, když vyšlo najevo, že je to zrádce... no už bych to asi pochopila. A jako poslední zmíním Amber - na tu jsem také měla ke konci chuť zakřičet "prober se". Nechápu jak se takhle mohla ke Camille zachovat.

Amy05
15.04.2021 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Na začátek bych chtěla poděkovat xxxxs, že uspořádala toto společně čtení, protože si myslím, že bych se ke knížce nikdy nedostala, což by byla rozhodně škoda, protože knížka má hodně témat k přemýšlení. Podle mě nejzajímavější prvek knížky je svět, nebo spíše fungování toho světa, ta myšlenka, že se lidé rodí šedí a aby byli “krásní” musí za to podstoupit bolestnou proceduru, myslím, že přibližně jednou za měsíc, je velice zajímavá a člověk si u toho uvědomí, že vzhled byl, je a bude vždy součást našeho prvního dojmu, ať už chceme nebo ne, ale v tomto světě to bylo vyhnané až to extrému. Máme tady hlavní hrdinku Camelii, která touží stát se Kráskou královské rodiny a žije v domění, že v jejím světě funguje všechno tak, jak má, ale postupem času zjišťuje, že ne všechno je tak růžové, jak by se mohlo stát. Ocitá se na královském dvoře a zjišťuje, kolik intrik se tam odehrává i královské rodině, ty mě hodně bavily. Hlavní hrdinka se mi líbila, měla soucit, byla zvědavá, dospěla, ale zároveň dělala teenegerské hlouposti. V příběhu knížky Camelie najde starý deník její matky z období kdy ona sama byla hlavní kráska a dozvídáme se spoustu zajímavých informací. Romantická linka se mi líbila, ale přišla mi tam tak na sílu daná, a tak nějak jsem tipovala, že to s ní skončí nějak tak, jak to skončilo. Akce se zde odehrává spíše až na konci knížky, aby lidi navnadila na 2 díl, ale za mě byla velice očekává. Poslední věc o které se tady chci zmínit jsou zkrášlovací procedury, moc mě bavilo číst jak probíhala a věci ohledně nich. Jak bych to tak shrnula, knížka má velice zajímavou myšlenku ovšem zpracování za mě už trošku pokulhává, ale knížka vám můžu doporučit.

Kenan
22.03.2021 4 z 5

Svět, ve kterém jde hlavně o krásu, přičemž Krásky jsou dívky, které ji umí stvořit. Popisnost všeho prostředí, oblečení, vizáže byla opravdu někdy otravující, ale bez ní by to asi, s ohledem na to, o čem kniha pojednává, nebylo úplné. Originální, napínavé. Nelze říct, že jde o převratné dílo, ale jeho čtení mně určitě nenudilo.

Julinka679
05.03.2021 4 z 5

Svět, ve kterém jde jen o krásu a na ničem jiném nezáleží. Lidé se rodí šedí, mají vrásky a červené oči. A tak na scénu přichází Krásky, které dokáží změnit vzhled komukoliv a jakkoliv.
Jednou z Krásek je i Camille (Camellie), která se zprvu dostává jako Kráska do jedné z čajoven a na královský dvůr se dostává až později, kdy je její sestra Amber za Camille vyměněna.
Moc mě nezaujal začátek jelikož i kvůli anotaci dávno víme, že se Camille na královský dvůr dostane a tak mě úplně nedostal příběh, který této skutečnosti předcházel.
Knížka se četla rychle, děj je zajímavý a já byla nadšená. Obdivuji autorčinu představivost, svět i postavy popsala naprosto skvěle a já si tak ke Camille utvořila pouto vcelku okamžitě.
Hodnotím 4*, které si knížka zaslouží a doporučuji :-)

jesterka.as
19.01.2021 5 z 5

Pro všechny, těšící se na další díl přikládám info zaslané mi z nakladatelství:
Dobrý den,
je nám velmi líto, ale prozatím pokračování této série nechystáme. První díl u našich čtenářů nezaznamenal takový ohlas, abychom v sérii mohli pokračovat.

deedulka
11.01.2021 4 z 5

Prvních asi 100 stránek byl příběh slabší. Hodně cukrkandlový s pomalým rozjezdem, až jsem se začala obávat, že jsem nezvolila dobře. Pak ale začala být kniha zajímavější, tajemnější a napínavá. Občas bylo lehce zdlouhavé veškeré to popisování jemných tahů při přeměnách. Jinak je to celkem reálná sonda do duší některých lidí, pro které je krása nade vše a jsou pro ni ochotni udělat téměř cokoliv. Líbil se mi nápad s poštovními lampiony a překvapilo mne autorčino osobní přiznání v závěru knihy. Trochu mne zamrzela úprava obálky (postavy pravděpodobně Camellie) pro český trh, protože originální obálka měla mít blíže autorčinu vzezření, což lehce naťukla v poděkování. Celkově se to četlo dobře a svižně a už teď se těším na pokračování.

Alíček83
28.12.2020 4 z 5

Začátek byl pomalý, seznámení s postavami ok, ale pak se vše táhlo. Od prostředka napínavé a konec jsem dočetla na jeden zátah. Bylo to dobrodružné, napínavé, až děsivé (krása může zabíjet). Těším se na další pokračování. Určitě budou zachraňovat všechny sestry a nakonec bude souboj se Sofií. Slovo krásčí mě bude ještě chvílu pronásledovat. :-)

Sixtinka144
26.11.2020 5 z 5

Do téhle knihy jsem šla s nulovým očekáváním. Popravdě, jsem o této knize nevěděla vůbec nic a dostala jsem se k ní jenom díky knižní štafetě. A jsem za to neskutečně ráda. Ze začátku je příběh trochu pomalejší, seznamujeme se se světem, pravidly a postavami, které jsou dost zvláštní. V tomto světě vládne krása. Nejsi hezký? Nejsi nic. Lidé tam platí vesmírné částky, aby se alespoň přiblížili dokonalosti. Dobrovolně si nechávají lámat kosti, aby měli lepší tvar těla, nechají se týrat, jen aby vypadali lépe než jejich známí. Pořád jsem si říkala, jak je tenhle svět nereálný, tohle by přece u nás nemohlo fungovat, ne? Jenže čím víc jsem se začetla do příběhu, tím víc jsem viděla podobnost našeho světa s knižním světem. Vždyť koukejte co jsou lidi pro svůj vzhled schopní podstoupit. A hodnocení? Každý z nás alespoň jednou zažil, že jeho vzhled někdo neshledal "dostatečně dobrým". Někdo to bere lépe, někdo hůře, ale nakonec z toho vyjde to samé. A já si taky často říkám, proč bych se měla měnit kvůli ostatním, jen proto, že mi nějaký blbec řekne, že jsem 4/10. Celkově nenávidím hodnocení vzhledu jakoukoli stupnicí a podobnými hloupostmi. Autorka v závěru popisuje podobnou situaci, co se jí osobně stala. Jak muži hodnotili dívky z časopisů a zoufali si, proč jejich přítelkyně nemají takové nohy, prsa nebo zadek. ( Osobně doufám, že jim ty přítelkyně ten časopis omlátili o hlavu). Celá tahle kniha nakonec není až taková fikce a příběh si opravdu stojí za to přečíst. Taky se v knize objevuje hodně temných věcí, vraždy a tak, takže možná na to vás nalákám :D

andrejci
22.11.2020 3 z 5

Já jsem se moc těšila, ale ze začátku to pro mě bylo obrovským zklamáním. Hrozně se táhlo. Nebylo tam nic moc zajímavého a bála jsem se že to tak bude pořád. Některé scény se moc natahovali. Co se mi ještě moc nelíbilo byl konec. Na mě byl moc uspěchaný.
No, ale pak jsem překročila stránku 200 a knížka se pořádně rozjela. Konečně tam byla pořádná zápletka. Situace se vůbec neprotahovali a moc mě to bavilo. Úplně jiné než první půlka knihy. S postavami žádný problém nemám. Byly mi všechny sympatické.

Andinyknihy
05.11.2020 5 z 5

Výborná kniha, některé popisy mohli být trošku stručnější ale výjimečně mi to nevadilo. Děj je originální a ukrývá v sobě poslání. Doufám že vyjde další díl ????. Všem moc doporučuji

Damonka12
28.10.2020 3 z 5

3,5 kniha mě zklamala. Děj byl skvělý, ale neustálé zdlouhavé popisy všeho mě nudily a prvních 100 stran taky.

sgjoli
25.10.2020 4 z 5

Tušila jsem, že by se mi to mohlo líbit. Ale že až takhle? Tato kniha mne velmi příjemně překvapila!
Body si získala za svoji originalitu, co se týká námětu a světa, v němž se to odehrává. Nevybavuji si, že bych kdy něco podobného četla, takže palec nahoru.
Začátek knihy byl pro mne trochu matoucí, jelikož čtenář je do daného prostředí vhozen hned od první strany a bez nějakého úvodního seznámení se světem a jeho fungováním. O světě a jeho pravidlech se čtenář dozvídá postupně v průběhu čtení, takže to možná může chvilku trvat, než se konečně zorientujete. Ale jakmile jsem se do toho vpravila, šlo mi čtení samo a rychle. Nakonec se z toho vyklubal vskutku svižný příběh plný intrik a nečekaných zvratů, které vyvolávají řadu otázek. Některé odpovědi jsem se dozvěděla už v této knize, ale řada věcí je zatím nezodpovězena. Ale to není na škodu - čekám, že tuto úlohu splní další díl z této série.
Pro tuto knihu je velmi specifický způsob popisování věcí, lidí a vůbec všeho - čekejte všelijaká barvitá přirovnání k chutím, barvám, vůním. Kniha je v tomto ohledu hodně sladká, pestrobarevná a od čtenáře vyžaduje vyvinutou míru představivosti. Kudrlinky a pozlátko tu potkáte na každé stránce. K tomuto světu to jednoduše patří a ta kniha by bez toho působila asi chudě, protože okázalost a krása jsou přímo podstatou tohoto světa. Pro mne to na začátku knihy bylo trochu obtížné si na to zvyknout.
Celkově 4 hvězdy z 5 - jednak pro ten začátek, kdy mi trvalo se do příběhu vpravit a zvyknout si na to prostředí, a jednak také doufám, že další díl bude lepší. Každopádně doporučit určitě mohu.

farys_books
09.10.2020 4 z 5

U téhle knihy jsem neměla skoro žádná očekávání a musím říct, že mě mile překvapila.
Líbil se mi začátek, kdy jsme postupně odhalovali svět a to, jak funguje. Jenže jakmile se Camellie dostala do paláce, tak se hodně snížila čtivost a často jsem se u popisů situací a všeho toho honosného nudila. Závěr však odsýpal a byl nabyt akcí... Dokonce se mi i líbil úplný konec, asi ani nebudu číst další díly - pokud vyjdou v čj.
Co se týče postav, tak Camille byla docela OK, i když mi docela vadilo, že jen slepě poslouchala příkazy a nikdy se nevzepřela, ať byla situace sebehroznější.
Celkově mě překvapilo, jak byla knížka předvídatelná, jelikož spoustu věcí jsem uhodla dopředu a pak už jsem ani nebyla překvapená. Kniha má ale i dost myšlenek a poučení, které jsem si odnesla a ještě chvíli ve mně budou rezonovat...

LilianaFalcon
30.09.2020 3 z 5

Rozhodně zajímavé. Musím říct, že jsem takovýhle příběh nečekala.
Celá ta posedlost krásou mi lezla na nervy, ale to byl smz. účel, takže to se autorce povedlo.
Co se jí ale nepovedlo je délka příběhu. Kniha takovéhleho rozsahu by měla být záživnější a napínavější. Spousta věcí se tam zbytečně opakovala.

katasokolov
27.09.2020 3 z 5

Bůh nebes potrestal lid Orléansu tím, že jim sebral krásu. Na základě toho byly bohyní stvořeny krásky, které lidem měly opět krásu propůjčovat (za krásu se samozřejmě platí, taky jak jinak). Poselství knihy je velmi silné - je krása v životě opravdu tak důležitá ? Co všechno jste ochotni podstoupit, abyste měli krásný zevnějšek? I v dnešní době nám neustále podsouvají co je vlastně ideál krásy, a že bychom se mu všichni měli přiblížit ... autorka knihy měla, jak sama říká, tuhle knihu v hlavě už od raných let - je dost k zamyšlení, že i děti mají komplexy ze svých těl a nemají moc osobnostních vzorů, které by jim řekly, že je v pořádku vypadat jinak .. ještě k samotné knize - byla čtivá, i když některé pasáže krásčích přeměn byly dost zdlouhavé, romantická linka byla předvídatelná, ale kniha jako celek vůbec nebyla špatná a dám šanci druhému dílu. Jinak obálka je moc pěkná a to jak ta česká, tak zahraniční.

tynka65
22.09.2020 3 z 5

Nápad skvělý! Provedení nudné. Stálo mě hodně sil a času se knížkou prokousat. Kniha mě začala bavit až na posledních 50 stránkách, kdy se konečně něco dělo. Za konec přidávám jednu hvězdičku.... No a až nakonci příběhu jsem zjistila, že je to série. Tak budu doufat, že tempo které udala autorka na konci příběhu udrží i v dalším díle.... Škoda, že více nerozvedla romantickou linku, to mi v příběhu opravdu chybělo... A pokud ještě někde uslyším/přečtu slovo krásčí nebo imperiální skáču z okna!!

anndrra
20.09.2020 3 z 5

„Na počátku světa se bůh nebes zamiloval do bohyně krásy…“

A jak to tak bývá, úplně to těm dvěma nevyšlo. Výsledek? Šedý svět, plný lidí bez barvy s rudýma očima a vlasy v barvě slámy. A k tomu všemu se srdcem plným smutku, který se brzy proměnil v šílenství. Naštěstí však existují Krásky, dívky s magickou schopností vracet lidem barvy i způsoby. Bohužel jen dočasně a tak se z krásy stává velmi žádaný artikl, který se cení zlatem. A Krásek je čím dál míň.

Tolik k úvodnímu představení knihy Krásky od autorky Dhonielle Claytonové.

Nápad
je rozhodně originální. Nevybavuju si, že bych něco podobného zatím četla. Svět, který autorka vytvořila je děsivý, povrchní a téměř bezcitný. Vzhledu se tady podřizuje opravdu skoro všechno a pravda je, že to zatraceně nebezpečně koresponduje s tím, jak svět popisují dnešní módní časopisy a internetové magazíny nebo někteří beauty blogeři. Z krásy a touhy po dokonalosti se opravdu může stát posedlost a představte si, že by existoval způsob, jak se během hodiny změnit z oplácané brunetky ve vnadnou štíhlou blondýnku, asiatku, černošku, hispánku nebo kombinaci toho všeho. Kdo by tomu nepropadl?

Hlavní postava
je rozhodně fajn i přesto, že ze začátku jsem měla chuť jí vrazit pár facek. Jméno Camellie bylo po dlouhé době navíc příjemnou změnou po všech těch jazykolamech jako Fayre, Tierny, Animanta…

Logika pokulhává
Místama a jenom trošku. Nechci spojlerovat, protože si zakládám na tom, že moje názory na knihy spojlery neobsahují, takže se budu muset omezit jenom na to, že v určité fázi se bude Camille chovat naprosto nepochopitelně a nejen ona, ale i její sestra Amber. Odpustila bych jim to možná v úvodu, ale ve fázi, kdy už za sebou obě mají nějakou tu zkušenost s krutostí princezny Sophie, mi jejich myšlenkové pochody hlava prostě nebere a z mého pohledu se to prostě fakt nepovedlo a zkazilo mi to dojem z celé knihy.

Romantická linka
Nejdřív to vypadalo, že tam bude, a kdyby byla, asi bych to i ocenila, protože by v celém tom příběhu bylo něco hřejivého a milého, ale autorka ji v podstatě dost tvrdě zadupala do země a to bez pořádného vysvětlení. Proběhla jen letmá zmínka, která mě rozhodně neuspokojila.

A to je konec?
Jako vážně? Přejdu fakt, že mi posledních dvacet stran přišlo uspěchaných a nevěrohodných, protože některé vedlejší postavy se chovali ABSOLUTNĚ v rozporu s logikou a zaměřím se rovnou na to, že tam žádný opravdový konec nebyl a to i když vezmu v úvahu, že jde o sérii. Bylo to takové uspěchané divnonic.

K tomu navíc to neustále omílané slovní spojení – krásčí komnaty, krásčí produkty, krásčí drdol, krásčí , krásčí, krásčí… (Autorka byla schopná to na jedné stránce použít třeba desetkrát a nepřišlo jí to zvláštní, mě to trochu rušilo).
Celé bych to rozhodně seškrtala, šatů tam bylo až moc.
Možná ještě bez bez toho slova krásčí, bych byla ochotná přivřít obě oči a dala bych čtyři hvězdy, ale protože je ho tam mraky, dávám jenom *** a to se sakra odřenýma cípama.