Královský nach tě neochrání

Královský nach tě neochrání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177080/bmid_kralovsky-nach-te-neochrani-177080.JPG 5 159 15

Tajemství opuštěného přemyslovského trůnu I (1305 - 1309) Historický román o velké a vášnivé lásce, ale také o nenávisti spojené s bojem o moc, líčí málo známý úsek českých dějin, kdy středoevropská říše tří království Václava II., upevněná ještě skvělým vítězstvím nad římským králem Albrechtem, se neblahou nepřízní osudu rozpadá v rukou jeho syna. Přerod věků zastihl Čechy na vrcholu rozkvětu a bohatství, ale neslýchané události, k nimž se budou kronikáři po přehnání všech bouří dlouho vracet, změnily náhle smysl života králů i těch nejposlednějších psanců. Jako by se osud chtěl zlomyslně zmařit touhy a plány všem hrdinům a donutit je, aby projevili své pravé city a charaktery. Poslední Přemyslovec Václav a jeho přítel Petr z Rožmberka se stanou soky v lásce ke krásné Viole Těšínské, syn Záviše z Falkenštejna se vrací do Čech, aby pomstil smrt svého otce, královna Richenza, vdova po Václavu II., těžce zápasí s nepřízní Přemysloven, zatímco svou lásku a ochranu jí nabízejí Jindřich z Lipé a synové římského krále Rudolfa a Fridrich. Po zavraždění posledního Přemyslovce Václava III. zachvátí království chaos a rukou úkladného vraha jsou zabiti i další hrdinové tohoto historického dramatu. Následují tři roky politických intrik českého panstva a evropských panovnických rodů, které se snaží uchvátit stříbronosné Čechy. V této šílené a krvavé době stojí Viola, vdova po Václavu III., před těžkým rozhodnutím: má, či nemá vznést nárok na krví potřísněný trůn pro svého syna, jehož narození se podařilo utajit?... celý text

Zirvith
14.06.2023 4 z 5

Asi moje první kniha od Vaňkové. Ze začátku jsem mi připadala poněkud složitá a déle trvalo, než jsem se do ní začetla, ale nakonec se mi kupodivu opravdu líbila. Dozvěděla jsem se spoustu nového z této doby, jak se vše odehrálo a jaké byly určité osobnosti :) Nejvíc jsem si oblíbila Elišku Rejčku a Jindřicha z Lipé a naopak mi vůbec nebyla sympatická Eliška Přemyslovna.

Nina291
11.03.2022 5 z 5

Miluju její knížky.

DuncanIdaho
17.07.2021 5 z 5

Další pěkná kniha od Ludmily Vaňkové. Hned zítra začnu číst druhý díl.

venca4446
24.01.2021 3 z 5

- hashtag Vankova za mlada (trochu moc romantiky, trochu málo politky)
- cca od smrti Václav II. (malinko se protíná se Žebrákem se stříbrnou holí)

Luigi1
26.12.2020 5 z 5

Opět vinikající sloh,který se čte sám.

likaf
12.06.2017 5 z 5

Prvně jsem přečetla 2. díl, takže jsem měla trošku obavu, že mě nebude 1. moc bavit. Naopak. Kniha je úžasná, krásně se čte. Mladý Záviš je rytíř jak se patří. Hned se pouštím do další knihy paní Vaňkové ♥

Fizulka71
21.08.2016 5 z 5

Další vynikající kniha z pera paní Vaňkové. Konečně jsem se dozvěděla, jak to bylo mezi Václavem a Violou. A že ti Přemyslovci vlastně Václavem nevymřeli...

Selinute
24.11.2015 5 z 5

Opět moc pěkné počtení. Jsem moc ráda, že paní Vaňková napsala tolik knížek a já se mám stále na co těšit.

elizabeth_ba
28.01.2015 5 z 5

No tak oba hlavní představitele knihy - Petra I. z Rožmberka i mladého Záviše (syna Alžběty Kumánky a Záviše)- by člověk podle toho chtěl i domů... Mé asi nejlépe strávené Vánoce s touhle knihou, jejím pokračováním Od trůnu dál a sklenkou dobrého vína. Po prohloubení svých historických znalostí jsem se ale ke znovupřečtení neodhodlala a asi ani neodhodlám.

Mlok
06.01.2015 5 z 5

První kniha, kterou jsem od paní Vaňkové přečetla. A pak jsem četla další a další, protože tato autorka opravdu umí zaujmout...

ritz
22.07.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek, u jejich knih jsem objevila kdysi dávno kouzlo historických románů a jsem jí za to vděčná.

Antoaneta
17.06.2014 5 z 5

Další nádherná kniha této autorky přečetla jsem na jeden zátah.Historie boje o trůn podaná velmi čtivou a srozumitelnou formou není to pouze strohý výčet faktů ale celý příběh který čtenáře provede nejen bojem o moc a trůn ale ukáže i lásku a nenávist s tím bojem spojenou.Určitě si od autorky přečtu i další díla je to velmi příjemné čtení.

KikiZ
31.12.2013

Knížka se mi líbila moc, i když pravda trochu méně než Žebrák se stříbrnou holí, ten je tedy od paní Vaňkové mým favoritem.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Souhlasím, všechny knihy, kde se vyskytne Jindřich z Lipé jsem si užila.

Zmiu
11.12.2012 4 z 5

Jedna z oblíbených knih mého mládí. Od Vaňkové jsem zdaleka nečetla všechno, ale zato těch pár knih jsem četla několikrát. Hlavně ty, kde byl Jindřich z Lipé, můj oblíbenec.