Král Lávra

Král Lávra https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476743/mid_kral-lavra-kt0-476743.png 4 1979 188

Irská lidová pověst o králi s tajemstvím. Králův holič Kukulín nesmí nikomu prozradit co při holení vídá na jeho hlavě. Toto tajemství řekne vrbě. Muzikant Červíček si udělá z vrby kolíček k base. Basa na bále vše prozradí a král již nemusí před lidem dál skrývat pod vlasy to, co už všichni od Červíkovské basy slyšeli.

PiperW
26.08.2011 5 z 5

Pokud ji někdo máte v povinné četbě nebo jen chcete něco kratšího a odpočinkového a raky čtivého tak vřele doporučuji :)

eseona
04.08.2011 3 z 5

Jelikož jsem četla Krále Lávru krátce po Křtu svatého Vladimíra, čekala jsme něco jiného. Báseň je to líbezná a mnoho vtipu nepobrala. Víc než cokoli jiného i to připomíná říkanku pro děti, kterou uslyší před spaním. Sice neurazí, ale ani neoslní... Pro mě celkem zklamání.

Breburda
25.05.2011 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a byl to velice milý odpočinkový poslech.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Honey0105
22.02.2011 4 z 5

Tak po dlouhé době mi trocha poezie nevadila. Tohle dílo jsme si i poměrně užila. Docela zajímavá pohádka, která poměrně nadchne a určitě zpříjemní chvilku. Navíc se dá rychle přečíst a v knize se najdou i pěkné obrázky.
K poezii moc cit nemám, ale takovýhle pohádkovský příběh neurazí nikoho! :)

lenikaspi
30.11.-0001 5 z 5

Aaach, jak ráda čtu tuhle knížku.. :))

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Ó jak dobrého a hodného panovníka to měli...jen občas nechal pověsit pár holičů, jinak nic :D

Matej
30.11.-0001 4 z 5

Kdyby držel jazyk za zuby mohlo být vše jinak, ale měl více štěstí než rozumu!