Král Lávra

Irská lidová pověst o králi s tajemstvím. Králův holič Kukulín nesmí nikomu prozradit co při holení vídá na jeho hlavě. Toto tajemství řekne vrbě. Muzikant Červíček si udělá z vrby kolíček k base. Basa na bále vše prozradí a král již nemusí před lidem dál skrývat pod vlasy to, co už všichni od Červíkovské basy slyšeli.

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476743/big_kral-lavra-kt0-476743.png 3.91675

Kniha Král Lávra

Madelisi
25. listopadu

Ano, přečetla jsem znovu kvůli výzvě, předtím dobrovolně a i povinně na gymnáziu.
Havlíčka mám ráda, ze všech obrozenců píše pro mě nejsrozumitelněji.

twigxi
14. listopadu

Znama lidova povest. Moc se mi libila.

radimch
04. listopadu

Krásný apokryfní příběh o frýžském králi Midasovi a jeho oslích uších zasazený do Irského Wicklowa. Havlíček měl rozhled!

Bmisarova

Není lepšího autora, který dokáže s naším českým humorem napsat tak údernou báseň, než Karla Havlíčka Borovského. Ano, podle mého názoru jeho básně a životní postoje mají něco, co v sobě má každý Čech hluboko zakořeněné. Báseň máte za 5 minut přečtenou, ale stojí za to.

WeirdoAnne

Krátké, humorné, výstižné. Nějaké ponaučení tam také je.

stanislav0373

Poezie pro všechny :-)

LussyP

Rozhodla jsem se dát další šanci klasice/povinné četbě a v tomto případě dokonce i poezii.

Vlastně nevím, co napsat do recenze, v básni jsou prvky vlastenectví, řekněme i nějakého poučení... Ovšem mně prostě nesedí styl, jakým je psaná. Má být humorná, ale asi ne pro mě. A co mě teda ohromně zklamalo, že není ani z vlastní hlavy, ale jen "opsaná".

101evca

Karel Havlíček Borovský dokáže do pěti stran vypsat příběh, ze kterého by klidně mohl být seriál. Takové ranní pohlazení po duši.

Jenom holičové,
zvyknout si nemohli,