Krakatit

Koupit

Inženýr Prokop objeví látku, která za minimálních nákladů svítí a hřeje. Ve své naivitě si neuvědomí, že vynalezl také mimořádně ničivou třaskavinu, jež v rukou lidí, které zajímá jen moc a zisk, může lidstvo naopak snadno ohrozit a že cesta do pekla bývá často dlážděna dobrými úmysly.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382422/big_krakatit-8nJ-382422.jpg 3.91546

Kniha Krakatit

Haloon
předevčírem

Čekal jsem těžké a ponuré drama, ale ona to byla místy docela sranda. Často trochu bláznivé a humorné, ale ke komedii to má pochopitelně daleko.
Autor hodně předpověděl a ještě více varoval, o tom tu již bylo napsáno mnoho. Určité vize v příběhu nám předkládají ošklivé alternativní scénáře. Snadno pochopíme. Protagonista Prokop byl často pořádný pako, ale musí se mu nechat, že si dobře uvědomoval tíhu odpovědnosti, jež držel v rukou.

linhi22

Trpké zklamání. Příběh vyšel odněkud a došel kamsi a mezitím se děla spousta podružných podivností, tvářících se rádoby učeně, leč vyznívajících až hloupě a doprovázených Čapkovou příznačnou mnohomluvností... Několikrát nastavovaná romantická linka působila naivně, tak nějak si představuju špatně napsanou červenou knihovnu, samé "ach" a "milý", jako by se bavili poďobaní šprti na základce, a ne nafrněný vědec a pyšná princezna. O absurdním jednání / nejasné motivaci postav a prazvláštním závěru ani nemluvě. A tak tři hvězdičky vyjadřují spíš úctu k autorovi a jeho další tvorbě...

a304

(+ SPOILER) Co čtenář, to autorův příznivec.Stojí za to, si knihu přečíst. Doporučuji.

dagmar5477

Krásná kniha.

Arev122

Těšila jsem se na sci-fi román, ale z tohoto žánru bylo v románu jen pomálu. Dost nevyrovnaných milostných vzplanutí hlavního hrdiny, sice mistrně autorem popsaných, mě neuchvátilo.

anabelda12

Ano, geniální kniha. Čapkův úderný a strohý jazyk dává vyniknout absurditě a surovosti, chladu. Dokonalá metafora. Jako vždy, u Čapka.

lukaskmn1
07.11.2021

Naprosto geniální.

brunette362
29.09.2021

Karel Čapek je klasika, baví mě od něj všechny knihy. Sedí mi jeho styl psaní. Doporučuji si knížku přečíst.