Devátá dívka

Devátá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222586/mid_devata-divka-YAr-222586.jpg 4 294 78

Kovac a Lisková série

„Kovac už viděl víc mrtvých, než by dokázal spočítat. Ale něco takového snad dosud ne...“ V mrazivém silvestrovském Minneapolisu vypadne z kufru jedoucího auta zohavené tělo dívky. Spekulace, jestli byla ještě naživu, když dopadla na zledovatělou vozovku, vedou k její přezdívce: „Zombie Doe“. Jako neidentifikovaná a zároveň neidentifikovatelná je už devátou ženskou obětí roku a detektivové Sam Kovac a Nikki Lisková mají za úkol zjistit její totožnost a najít toho, kdo jí tohle provedl. Co by byla horší představa: že by pachatelem mohl být cestující sériový vrah známý jako Doc Holiday, anebo že monstrum, které by něčeho takového bylo schopno, nemusí pocházet zdaleka?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The 9th Girl , 2013

Půca4
05.01.2017 5 z 5

Je to první knížka, kterou jsem od této autorky četla. Rozhodně nejsem zklamaná, bylo to krásně propracované, každá postava, která se v příběhu objevila měla nějakou souvislost nebo se to později projevilo a všechno do sebe začalo zapadat. Dvojice vyšetřovatelů, opět skoro jako v každé detektivce, super sehraná a plná vtipů nebo narážek. Rozhodně nezůstanu jen u této knížky ze série Kovac/Lisková.

šipek
28.12.2016 5 z 5

Mě se tento thriller moc líbil. Bylo to mé první setkání s touto spisovatelkou a jsem mile překvapen. Četl jsem knihu na doporučení zde přítomné čtenářky a tímto jí děkuji :-). Určitě se pustím do čtení série Kovac / Lisková co nejdříve.

ibrahimgilbert
27.12.2016 5 z 5

Vynikající detektivka, ale i citlivý příběh o sebepřijetí a sebepoznání.

dzucka
10.12.2016 3 z 5

četla se hezky..ale že bych se těšila, co bude dál, to zas úplně ne..příběh měl nakonec dobré rozuzlení a je dost poukázáno na šikanu, ale už teď vím, že se k této knížce už vracet nebudu :-)
přesto alespoň tři hvězdy..za zajímevé téma

Agatha84
21.08.2016 3 z 5

Detektivní příběh spíše průměrný,postavy vyšetřovatelů více než sympatické,ale co mě dostalo nejvíce bylo prostředí střední školy a jednotliví studenti. Jak já nenávidím jakékoli projevy šikany....

asam
07.08.2016 5 z 5

Detektivka jak má být. Napětí od začátku do konce. Kovac/Lisková - sympatičtí vyšetřovatelé. Jejich svérázný, ostrý humor dokáže odlehčit napětí. Neřeší se jenom vražda, ale problémy mládeže, hledání místa ve společnosti, vztahy rodiče - děti, šikana ve škole....
Doporučuji k přečtení. podle mne opravdu bestseller.

Dumicek
27.04.2016 5 z 5

Tami je má oblíbenkyně a musím říct, že opět nezklamal. Příběh byl svižný, nebyla tam hluchá místa. Kniha splnila vše co měla. Konec jsem pak už nějak tušla, ale stejně Vás tohle šokuje...vůbec když jste rodiči. Téma šikana také dobrý, ta tu bohužel je a stále bude :(

Hella
06.03.2016 4 z 5

Hodnotím 4 hvězdičkami, i když označení "Světový bestseller" mi v tomto případě přece jen až tak nesedí.

malazluta
23.02.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj dobře "odsýpal" a ústřední postavy Kovac/Lisková získaly mé sympatie.

JPO
09.02.2016 2 z 5

Omlouvám se, ale nudil jsem se .... :-(

zuzana4291
04.02.2016 4 z 5

Velmi krásný příběh a velmi dobře se četl, menší chybičky bych našla....ale celkově tato kniha je velmi dobrá

rubit
11.01.2016 3 z 5

Průměrný příběh. Není to špatné, ale od edice Světový bestseller očekávám více.

sabca
10.10.2015 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku. Žádná hluchá místa. Prolíná se vyšetřování se soukromým životem vyšetřovatelů. Konec byl velmi napínavý a kniha se nedala odložit, dokud se vše nevysvětlilo. Doporučuji

stolbice
24.09.2015 5 z 5

Moje první kniha ze série a můžu říct jen jedno, rozhodně ne poslední :-) moc se mi to líbilo, děj hezky plyne, vyvážený obsah faktů, zvráceností a střípků z osobního života vyšetřovatelů...Příběh rozhodně nenudil a fakt, že víte, kdo je vrah, neubírá nic na závěrečném vyvrcholení, které nemusí být pro všechny překvapením, ale rozhodně donutí člověka se zamyslet.

hledaseniki
18.09.2015 4 z 5

Devátá dívka je již čtvrtou knihou ze série Kovac/Lisková a Tami Hoag pro mě představovala velkou neznámou a protože jsem velký nadšenec thrillerů, tak jsem si knihu nemohla nechat ujít. Příběh, který čtenáře dokáže chytit už během několika málo stránek, i když to napětí má tendenci stoupat hodně pomalu, což mi u jiných knížek poměrně překáží, ale v případě Deváté dívky rozhodně ne. Sympatická dvojice komisařů si čtenáře získá opravdu hravě stejně jako styl psaní Tami Hoag, která mě svým vyprávěním nutila obracet jednu stránku za druhou až mě doslova vyplivla na samém konci, který byl na můj vkus rychle odbytí....škoda.

Přesto vynikající čtení, i když asi každého neosloví.

77beruška
07.09.2015 2 z 5

Hrozná nuda....vleče se děj a nic se tam neděje.

lalaserka
20.08.2015 5 z 5

Ahoj, tato knížka mě zaujala. Vřele ji doporučuji

lenuskav
09.07.2015 2 z 5

No nevim...celej rok hledají vraha a ten pak udělá chybu že nabourá? to je všechno?? Upřímně řečeno mě knížka zklamala, čekala sem něco víc..

simona4714
08.07.2015 2 z 5

Upřímně nechápu,že ta knížka má tak dobré hodnocení. Celých 220 stran nuda a pak se to trochu někam pohnulo a rozuzlení celé knížky zabralo tak 20 stránek. Četla jsem teda mnohem lepší detektivky než je tahle. Není to úplný odpad,ale taky se nejedná o knížku, kterou bych si musela přečíst vícekrát.

NikaMirka
28.06.2015 5 z 5

Opět jsem byla šokována vyobrazením chování mladých lidí v Americe. Amerika jde všem ve světě vzorem, ale proboha, co je to za společnost, která vychovává takové malé "smrady"? Co je to za novou módu vybírat si kamarády podle toho, jak jsou oblíbení? Copak už v dnešním světě opravdu nezáleží na tom, jací lidí jsou? Copak už opravdu nikdo nechce být sám sebou, nýbrž tupcem, který kopíruje chování ještě větších tupců?? Kniha byla velice čtivá, napínavá a opět mě utvrdila, že Amerika a jejich výchova není zas až tak geniální. Nevím, proč by nám jejich výchova měla imponovat, jelikož z mladé generace se stávají pěkně nafoukaní a zákeřní lidi. Nevím, kam se ztratila představa toho, že lidé by si měli pomáhat, mít se v úctě, víc se tolerovat a akceptovat a opravdu, víc se přijímat tací jací jsou. Za mě dávám pět hvězdiček a doporučuji každému k přečtení, už jen kvůli tomu, aby se člověk u příběhu zamyslel, kam až může naše výchova, slepá víra v naše děti a netečnost zajít.

thrillery pro ženy

Tami Hoag