Tajemství domu Thornů

Tajemství domu Thornů https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521376/bmid_tajemstvi-domu-thornu-3c2-521376.jpg 4 218 53

Elisabeth si zvyká na nový život s kouzelníkem Nathanielem Thornem. S návratem jejich démonického společníka Silase ale přibývá i zvědavých novinářů. K tomu se na panství rodu Thornů začne dít cosi podivného: strážci zničehonic uvězní všechny obyvatele uvnitř. Kde se nachází zdroj magie, která je poblouznila? Odhalit ho nebude snadné – dům je plný tajemství a Elisabeth myslí jen na Nathanielovy polibky. A protože sídlo vyžaduje za svou poslušnost určitou cenu, jejich vztah projde zatím největší zkouškou... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Mysteries of Thorn Manor , 2023

Lutzinka
08.11.2023 4 z 5

Srdcovka, jednohubka.
Já vám nevím, ale klidně bych si dala dalších 300 stran takového popisování běžného dne Nathaniela, Elizabeth a Silase. :-)
Baví mě ty charaktery, vztahy mezi nimi, humor, záhady, ikdyž mě vážně mrzí, že nevidíme víc Silasovi do hlavy a do života, zvlášt po tom, co má za sebou.
Taky bych klidně zvládla ještě víc romantiky mezi panem magistrem a slečnou s mečem.
Každopádně je to milé a čtivé.

Kate3003
08.11.2023 4 z 5

Tohle byla velmi milá jednohubka přímo navažující na dění v knize Kouzla rodu Thornů. Na knihu jsem se velmi těšila, protože Kouzla rodu Thornů byla opravdu skvělá a Nathaniela, Elisabeth i Silase jsem si velmi oblíbila a bylo velmi příjemné se do jejich společnosti vrátit.
Chemie mezi postavami mě neuvěřitelně bavila a pošťuchování mezi Nathanielem a Elisabeth jsem si opravdu užila. Stejně tak jistou odměřenost Silase i když jsem si stejně jako hlavní hrdinka občas nebyla jistá zda to co říká myslí naprosto vážně.
Nečekejte zde žádnou velkou akci jako v Kouzlech. Jedná se opravdu jen o krátké doplnění příběhu pro ty, které zajímá jak se vztah mezi postavami bude dál vyvíjet. Přesto mohu rozhodně doporučit těm, kterým se kouzla líbila.
Závěr celého příběhu se mi opravdu líbil a velmi mě pobavilo, když jsem se dozvěděla kdo vlastně za celou příhodou stojí. Jediné co mi tak trochu chybělo, bylo více informací o tom co se stalo se Silasem než byl znovu vyvolán.
Za knihu na recenzi velmi děkuji @albatrosmedia

zatoulane_knihy
04.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Na tuto knížku jsem se velice těšila a díky @humbookblogeri, jsem ji dostala v rámci spolupráce. Po přečtení pár kapitol jsem měla zvláštní pocity... Nevěděla jsem si rady se vztahy mezi hlavními postavami... člověk trošku očekával že pochopil jak to dopadlo, ale pokračování mě dost zarazilo. Celou knížku jsem přečetla jedním dechem. Bylo těžké se odtrhnout. Co mě mrzelo, tak bylo, že jsme se nedozvěděli více o tom, čím jsi prošel Silas v pekle. A vztah mezi Silasem a Elisabeth?? Ten do teď nechápu. Zápletky a luštění záhad bylo skvělý. Líbilo se mi, jaký postoj a povahu si zachovala naše hlavní hrdinka. Co se týče Nathaniela, mi bylo líto jak trpěl skrz svoje zranění. Poslední kapitola mě totálně dostala. Po dočtení epilogu mám asi o dalších 5 otázek víc. Za mě skvělá NOVELA, zpestření příběhu a romantické linky!! Miluju!!

M.C.SMITH
31.10.2023 5 z 5

Tohle pro mne byla srdcová záležitost.
Kouzla rodu Thornů miluji a když jsem zjistila, že má vyjít tato novela, byla jsem nadšená.
Silas je můj oblíbenec a Nathaniel je slaďoušek.
Já jsem naprosto spokojená. Autorka patří k mým oblíbeným.
Ještě má kniha jedno plus a to jsou velká písmena.

LexiS
26.10.2023 3 z 5

Nejsem skalní fanoušek ani prvního dílu. Ne snad, že by byl špatný, jen nepředčil má očekávání, hlavně vzhledem k tomu halasu okolo.
A tady přestože jsem věděla, že to bude pohodová jednohubka, tak jsem doufala možná trošičku v něco víc.
Je to milé, hezký návrat zpět. Ale potvrdila jsem si, že ve mně opravdu první díl nezanechal bůh ví jaký dojem, když jsem si toho z knihy moc nepamatovala a tím pádem si nemohla pořádně užít jednotlivé narážky.
Víc než vztah mezi Elizabeth a Nathanielem mě bavily její rozhovory se Silasem.
Navíc jsem čekala, že nesplnitelné úkoly budou promyšlenější. Kdyby se aspoň jevily jako nesplnitelné.
Chování domu ovšem bylo milé a zajímavé, zvlášť když se dozvíme, kdo v tom měl nakonec prsty.
Takový nafukovací a zase smrskávací dům musí být docela praktické. Taky by se mi to líbilo. Ale ve finále bych s hlavními postavami bydlet rozhodně nechtěla! :D
A za co jsem nejvíc ráda, tak za to, že si můžu jakoukoli knihu otevřít kdykoli chci. Ještě, že nemají vlastní názory, tak jako v knize. :D
Doporučuji na dlouhý podzimní večer. Ani oči nebudou bolet, protože je kniha psaná velikostí písma jak pro slepého :D

Paja.92
22.10.2023 4 z 5

Tak tohle byla moc milá oddechovka, kde jsme se znovu mohli potkat nejen s Elisabeth a Nathanielem ale i se Silasem, který byl za mě tahoun příběhu. Silas ve mně vzbuzoval nejvíce otázek a krásně tak doplňoval jiskření mezi hlavními postavami.

Když už knížku vezmete do ruky, tak podle tloušťky vidíte, že to nebude žádné dlouhé vyprávění plné akce. Je to jenom taková krátká novelka, ideální na podzimní večer, takže od knihy neočekávejte „wow momenty“ ani záchranu světa.

Vzhledem k tomu, že jsem od knihy očekávala jen nenáročnou jednohubku, tak jsem spokojená. Autorka opět ukázala, že umí psát a se slovy jí to jde. Maličko jsem byla zklamaná z těch třech nesplnitelných úkolů ale chápu, že to bylo zamýšleno tak, aby to něco vypovídalo o nich a jejich vztahu, takže budiž odpuštěno.

Doporučuji pro ty, kteří hledají nenáročnou četbu plnou kouzel, lásky a přátelství.

@knihozroutka_eleanorcorvin

petulkapeta
22.10.2023 5 z 5

„Nechci žádného nápadníka," odpověděla a v nitru se jí vzedmuly emoce. „Chci jen tebe, Nathanieli. Nestojím o život ohrožující hrdinské činy, o - o neocenitelné poklady, dokonce ani o světlo hvězd ve sklenici. Svůj názor jsem nezměnila. Pořád tě miluju. A je docela možné, že tě miluju ještě víc než před třemi měsíci."

Hned jak jsem zjistila že tahle novela vyjde byla jsem nadšená...a souhlasila jsem s domem,popostrčit Nathaniela byl dobry tah...

Knihomol_ka
21.10.2023 5 z 5

Příběh Kouzla rodu Thornů se mi velmi líbila a byla jsem ráda, že jsem se opět mohla do tohoto světa věštit a potkat znovu všechny postavy. Bylo to krásné a milé počtení. Nečekejte tu velké zvraty a dramata. Byla to krásná jednohubka.

Strašně se mi líbí hlavní romantická linka mezi Elisabeth a Nathaniela. Dům se snaží je popostrčit, aby vyjádřili své city. To se mi opravdu líbilo.

Pro fanoušky je tohle to pravé a určitě si to užijete.

@albatros #spolupráce

Iva095
19.10.2023 3 z 5

Pěkné a milé čtení.
Nenajdete tu žádné velké zvraty nebo nějaké velké napětí, ale to vůbec ničemu nevadí.
Myslím, že každy kdo miluje Kouzla rodu Thornů si tuto jednohubku prostě přečíst musí.

Kris204
18.10.2023 5 z 5

Krásná jednohubka, uzasne doplnění příběhu:)
Pořád doufám, že autorka napíše další díl.

virgo_books
16.10.2023 4 z 5

Já jsem se do Kouzel rodu Thornů absolutně zamilovala, takže když jsem se dozvěděla, že k tomu vyjde novela, tak jsem se na ni nesmírně těšila.

Není to plnohodnotné pokračování, takže nečekejte žádnou velkou akci, zvraty nebo něco podobného.

Je to takové příjemné pohlazení pro fanoušky tohoto světa a postav.

Hlavní je tam ta romantická linka, protože se dům přiměje Nathaniela postrčit, aby vyjádřil své city.

Mně se tahle kniha moc líbila, a pokud jste četli Kouzla rodu Thornů, tak si tohle nenechte ujít.

4/5

Za zaslání knihy moc děkuji @albatrosmedia #spoluprace

Meg1
16.10.2023 2 z 5

Bez zápletky, bez fantasie, bez napětí...Propadák. Dvě hvězdičky dávám za to, že jsem se občas pobavila některými hláškami.

baslerka1
15.10.2023 5 z 5

To bylo tak roztomilý! Ohromně jsem si tohle lehké pokračování užila. Celou dobu se odehrává v domě Thornů a více se řeší vztahy jeho obyvatel. Není tam nic extra akčního a brutálně napínavého. Jde o krásnou třešničku na dortu. Pohodové podzimní čtení.
Taky mě velmi potěšilo, že si autorka udělala dobré předpolí pro pokračování, protože nezodpovězených otázek je stále hodně.
Bála jsem se, aby se autorka nesnažila jen zbytečně "ždímat" úspěch Kouzel rodu Thornů, ale nestalo se tak.
A to nejdůležitější - Silas je stále úžasný!