Tajemství domu Thornů

Tajemství domu Thornů https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521376/bmid_tajemstvi-domu-thornu-3c2-521376.jpg 4 217 53

Elisabeth si zvyká na nový život s kouzelníkem Nathanielem Thornem. S návratem jejich démonického společníka Silase ale přibývá i zvědavých novinářů. K tomu se na panství rodu Thornů začne dít cosi podivného: strážci zničehonic uvězní všechny obyvatele uvnitř. Kde se nachází zdroj magie, která je poblouznila? Odhalit ho nebude snadné – dům je plný tajemství a Elisabeth myslí jen na Nathanielovy polibky. A protože sídlo vyžaduje za svou poslušnost určitou cenu, jejich vztah projde zatím největší zkouškou... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Mysteries of Thorn Manor , 2023

Ewilka
01.01.2024 4 z 5

Od Tajemství domu Thornů nelze mít vysoká očekávání. Jde o doprovodnou novelku a s tím je nutné ke knížce přistupovat. Žádný složitý příběh, žádný překvapivý zvrat, ale milé čtení na odpoledne, které zahřeje u srdce. Chemie mezi postavami totiž stále funguje, a především Silase není nikdy dost.

NessaLuna
30.12.2023 4 z 5

Tajemství domu Thornů je příjemná oddechovka na jedno odpoledne, které vás na chvíli vrátí zpátky mezi grimoáry. Je to opravdu jenom krátká návštěva u Elisabeth a Nataniela, při níž máte možnost nakouknout, jak to s nimi všemi asi bude pokračovat. Musím ale říct, že potenciál tohoto kousku byl mnohem větší než necelých 200 stran (a nutno zmínit i velikost písma, která spíš připomíná dětskou knihu). Našla jsem tam hned několik věcí, které by se daly rozpracovat na mnohem delší a pořád stejně čtivou záležitost. V poděkování jsem pochopila, že ani tahle kniha nebyla původně autorčin záměr a psala to až jako odevzu na úspěch prvního dílu, ale i tak mě mrzí, že v podstatě něco nakousla a víc už se nedozvíme. Mě osobně by třeba zajímala postava Mercy nebo Silasův vývoj.
Velmi mě bavil humor a údernost novely, ani si pořádně nevzpomínám, jestli to bylo takhle dobré už u prvního dílu, ale teď je to každopádně velmi živé a zábavné, takže za mě super doplňková novela. Určitě doporučuji!

KnihoMolka-_-
09.12.2023 5 z 5

Taková nenáročná, pěkná, oddechová knížka na jedno odpoledne, která pokračuje v krásné atmosféře úžasné knihy.

jitka_dankova
29.11.2023 5 z 5

Půvabná odlehčená krátká novela navazuje na události fantasy knihy Kouzla rodu Thornů. Při čtení konce předchozí knihy by mne ani nenapadlo, jaký milý "háček" si autorka tím pohádkovým koncem se Silasem vytvořila a jak hezky se na něj dokázala zavěsit s pomalu plynoucím příběhem pro mladé dívky. Jde o splněný sen pro milovnice roztomilých "historických" romantických vztahů, protože trochu zodpovídá otázku "a co teda bylo dál?" a točí se jen kolem dvou hlavních postav. Rozverné, odpočinkové, pohádkové, naivní a trochu střelené - tahle přídavná jména mne při čtení napadla. Žádné velké zvraty, jen pramálo magie, prostě jen vztahové záležitosti a všední dny v kouzelném domě. A ten závěrečný epilog, ach, že by opět malá cestička pro případné pokračování? Rozhodně jsem nečekala takové vysvětlení jejich problému s domem a jeho ochrannými kouzly.

KájaKoxík
27.11.2023 5 z 5

Pěkné čtení na odpoledne dávám 5 z 5.

Pokud jste po dočtení knihy Kouzla rodu Thornů chtěli vědět, jak to vlastně bude dál s Elisabeth a Nathanielem dočkáte se pěkného happyendu.
Jestli si od titulu slibujete, že se dozvíte, jak je to se Silasem a jak je možné, že v této knize opět je, budete zklamaní stejně jako já. Což ovšem nemění nic na příjemném běhu knihy a mém hodnocení.
Nicméně opět končíme s otevřenými dějovými linkami, a tak můžeme jen doufat v další pokračování.

Fortuna7
27.11.2023 4 z 5

Taková příjemná oddechovka v podobě návratu do knihomolského fantasy světa Kouzel rodu Thornů. Velmi se mi líbila chemie mezi postavami a pěkné popisy. Silas je stále absolutně k sežrání, jen škoda, že konec této bonusovky byl lehce uspěchaný.

ValiPages
26.11.2023 4 z 5

Dobrá novela k dobré knížce. Za mě by to klidně mohlo být i delší. Novelu jsem si užila podobně jako celou knížku. Konec skončil tak, že mi vlastně přijde, že by mohlo být i pokračování, ale je to jenom moje představa. Trochu mi vadila v domě Mercy. Zdálo se mi, že tam tak trochu překážela, zatímco Elizabeth a Nathaniel řeší něco důležitého.
Ale jinak fajn novela.
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

Julinka679
23.11.2023 5 z 5

Dámy a pánové, jsme zpět!

Jak já se těšila na další knížku s Elizabeth, Nathanielem a Silasem! Sice bych si představovala plnohodnotné pokračování stejně dlouhé jako Kouzla rodu Thornů ale i tato novela si mě naprosto získala!

Nečekejte žádné souboje ve kterých by šlo o život, tohle je oddychovka, ve které prozkoumáte dům Thornů, odkryjete jeho tajemství a náramně si to užijete!

Tady opět není co dodat, plných 5* a naprosto doporučuji! :-)

SiSiAnnye

Za knihu na spolupráci děkuji @humbook #humbookblogeri
Když jsem před rokem četla knihu Kouzla rodu Thornů, okamžitě mi přirostla k srdci. Samozřejmě jsem po zjištění, že je na světě novela, skákala radostí jako blecha. Kdo by se nechtěl vrátit zpět k Elizabeth, Nathanielovi a Silasovi? Tato kurtopřísná trojice si rozhodně zasloužila alespoň ještě tuto novelu!
Tato roztomilá jednohubka mě vytáhla ze čtecí krize a možná i proto na ní nahlížím v tom nejlepším světle. Byla oddechová, rozkošná a milovala jsem každou sekundu čtení a veškeré pocity, jaké ve mně vyvolávala.
Všechny postavy i jejich svět jsem měla možnost poznat o trochu více, což bylo neuvěřitelně fascinující. Musím se ale přiznat, že na Silase jsem se těšila asi ze všech postav nejvíce a rozhodně nezklamal. Nejednou jsem měla chuť k němu přijít a pevně ho obejmout. Těšilo mě, že mu autorka dala více prostoru a dokonce mu věnovala i epilog. Kéž by ale mohla být kniha pouze o něm!
A vztah Elizabeth a Nathaniela? Pokud jste ho zbožňovali již předtím, v této knize se budete culit od ucha k uchu, jak moc sladcí jsou! Rozhodně tuto novelu doporučuji.

vypravecka.
22.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Pořadatelem letošního plesu se má stát Nathaniel, který tím není vůbec nadšený a všemožně tento plán bojkotuje. Ale to není jeho největší problém.
Dům, ve kterém se on a jeho přátelé nachází je uvěznil a ochranný štít pracuje proti nim. Tak se společně se všemi obyvateli domu snaží nalézt řešení, jak z toho zpropadeného domu ven.

Tato krátká novela s krásnou obálkou má asi jen 200 stránek, ale to ji vůbec neubírá na kráse. Celá kniha je zaměřena především na vztah Elizabeth a Nathaniela. Celá zápletka je nakonec krásný romantický příběh se spoustou čarovných a zábavných prvků. Ani chvilku jsem se nenudila, protože příběh měl pořád co nabídnout. Je to takové sladké pohlazení po duši!

Za knihu děkuji @humbook #humbookblogeri

Karinsbookland
22.11.2023 5 z 5

Ďakujem @humbook #humbookblogeri za poskytnutie knihy na recenziu.
Kouzla rodu Thornů odporúčam všetkým čitateľom fantasy Je to čarovný pohádkový príbeh, ktorý som nečítala určite naposledy, a preto ma nesmierne potešilo, že autorka pre nás prichystala ešte novelku.
Ide síce o 200 stranovú jednohubku, ale nechýba zápletka, v ktorej panstvo rodu Thornů uvezní vo vnútri jeho obyvateľov a tí musia nájsť zdroj mágie, ktorá ho pobláznila.
Opäť som sa mohla pobaviť na hlavnej dvojici a romantická linka bola naozaj krásna. Čo však autorke neodpustím je, že mám momentálne ešte viac otázok ako po dočítaní hlavnej knihy. Ako mohla Silasov príbeh zakončiť takto? Jeho postava ma zaujíma zo všetkých najviac a všetko ostalo nevypovedané. Určite by si zaslúžil ešte svoju vlastnú novelku

cajakniha
20.11.2023 5 z 5

4,5* Děkuju @humbook @humbookblogeri za zaslání knihy v rámci #spoluprace #humbookblogeri.

Miluju Kouzla rodu Thornů a když jsem se dozvěděla, že k této knize bude novela, byla jsem nadšená, jelikož mi Elisabeth a Nathaniel přirostli k srdci. Dokonce i Silase jsem si oblíbila.

Tato novela mě velmi bavila. Po delší době to byla kniha psaná v er-formě, tak jsem si na to musela chvíli zvykat. Nakonec příběh uplynul jako voda a mě mrzelo, že není delší. Ke knihám se budu určitě vracet. Kéž by byl další díl.

Chemie mezi hlavní i postavami byla hmatatelná a já čekala, zda se uděje něco více.

Jako poslední bod bych zmínila obálku, která je opět dokonalá.

sabi_z_knihy
19.11.2023 5 z 5

Už po dočtení Kouzel jsem měla jasno v tom, že potřebuju pokračování. A naštěstí bylo! Stačilo si rok počkat a už i u nás vychází dodatkový díl, který jsem nutně potřebovala číst. Tím moc děkuju @humbook, že mi knížku poskytli v rámci #spoluprace, #humbookblogeri.
Je to nádherná knížka, zvenku i zevnitř. Už od prvního slova jsem potřebovala víc a děj mě až do samého konce nepustil. Líbilo se mi, jaké nové věci se o hrdinech i samotném světě dozvídáme.
Elizabeth mám neskutečně ráda, líbí se mi, jak je odhodlaná, drzá a vždy musí být po jejím. Nathaniel je moje láska a... no, co si budeme, hodně ho Elizabeth závidím. Jejich vztah jsem měla ráda už v Kouzlech a tady jsem se do těch dvou zamilovala snad ještě víc. Příběh by nebyl celý bez nejlepší postavy celé knihy a to je Silas. Nevěděla jsem, že ho můžu milovat ještě víc. Líbilo se mi, jaký v této knize získal prostor. Zdálo se mi, že jsme ho mohli ještě víc pochopit a poznat. A ten epilog z jeho pohledu? Haló?! Já potřebuju nutně víc! Ještě jeden dodatkový díl by mi vůbec nevadil.

Doporučuju hrozně moc! Pokud se vám líbily Kouzla, tato kniha vás rozhodně nemůže minout.

5/5

instagram: sabi_z_knihy

Prcek453
14.11.2023

Tajemství domu Thornů je krátká novelka a hezké doplnění Kouzel rodu Thornů. Znovu se setkáváme s Elisabeth, Nathanielem a jejich démonským sluhou Silasem, kterého mám osobně z celé knížky nejradši.
Kolem domu Thornů se znenadání začnou dít podivné magické věci. Dům uvězní jeho obyvatele uvnitř a kolem jeho pozemků zuří boží dopuštění. Magický štít kolem domu je narušen a Nathaniel s Elisabeth musí přijít na to, co magické běsnění způsobuje. Zároveň se v knize krásně vyvíjí jejich vztah, což jsem oproti minulému dílu, kdy ho tam na můj vkus nebylo dostatek, ocenila. Kniha je celkově zaměřena spíše na vývoj vztahů mezi Nathanielem, Elisabeth a démonským sluhou Silasem, takže zde není tolik vedlejších postav. Neskutečně se mi líbí povahové rysy obou hrdinů - Nathaniel, tak vtipně šílený a divný, mi naprosto přirostl k srdci a nejvíc tím, že se nesnažil Elisabeth jakkoli přehnaně ochraňovat, jak je to v podobných fantasy knihách běžné. Elisabeth je sama o sobě skvělou postavou, odvážná hrdinka, nebabrá se ve svých pocitech, což dělá celý příběh odpočinkový a mnohdy až úsměvný.
Kdo si Kouzla rodu Thornů oblíbil, určitě by neměl váhat nad přečtením druhého dílu, který hezky doplní sérii, já bych klidně uvítala další kratší díl, protože mi přijde, že o Silasovi ještě nevíme všechno.
Knihu jsem dostala v rámci spolupráce s humbook a humbookblogeri a moc za ni děkuji

lena.o.knihach
14.11.2023 4 z 5

Pokud se vám líbily Kouzla rodu Thornů, věřím, že o této fantasy novele vůbec nepochybujete a už ji máte přečtenou, nebo vyčkává doma na poličce, popřípadě ji máte zapsanou na vánočním wishlistu, nebo ji postupně posouváte výš a výš na tbr listu, protože se přeci jenom jedná o kraťoulinký příběh, který vám příliš času nezabere.

Já jsem moc ráda, že jsem se aspoň na chvíli mohla vrátit ke svým oblíbeným postavám - Elisabeth s Běsobijcem, démonu Silasi a kouzelníku Nathanielu Thornovi.

I když má Tajemství rodu Thornů pouhých 200 stran, zápletka dává smysl. Skvěle se u toho pobavíte, vždyť Nathaniel se Silasem jsou skvělá dvojka a pokud jste Kouzla četli, tak víte, o čem mluvím a rozhodně se máte na co těšit.

#spoluprace @albatrosmedia

Local_Bunny
14.11.2023 5 z 5

Pokud vás stejně jako mě mrzel konec knihy Kouzla rodu Thornů, pak přesně pro vás je tato miloučká novela jako stvořená. Nečekejte žádný hluboký příběh, je to fakt jen kratičká, pohádkou nabitá novela, která objasní pár události. Každopádně mě velmi příjemně potěšilo, že i přes tu délku zde autorka dokázala vytvořit zápletku, která měla hlavu a patu.
Nechybí zde oblíbené postavy, ale i ty vedlejší, které dostanou svůj podíl z děje. Naši hrdinové si postupně zvykají na svůj nový život. Spolu s nimi mu musí přivyknout i dům, který se ale nějak brání. Trio tedy bude muset přijít na to proč a zde přišla hrozně krásná pohádková linka. Zapojení příběhu z knih se mi moc líbilo a bylo to neskutečně miloučké. Čtenář zde má možnost i více poznat právě panství, jak se chová, jeho různé pokoje a také více o samotné rodině Thornů. Jako malý bonus je zde i zmínka ohledně grimoárů, kterým se Elisabeth v první knize věnovala. Silas opět oplývá svým sarkasmem a já jsem moc ráda, že jsme s ním ještě chvíli mohli strávit.
Je to knížečka na jedno odpoledne, prostě oddechovka, která vám ale jistě přinese úsměv na tváři.
za knihu děkuji Albatros Media

TaLu
13.11.2023 5 z 5

Pokud si po dočtení oblíbené knihy říkáte, tak jako já, co asi bylo dál, pak je tato kniha splněným snem.
Knižní hrdinové nejsou skuteční, ale často se jejich boje, emoce, touhy a lásky zapíšou do našeho opravdového života. Kyslík dusných dnů, světlo ve dnech pošmourného podzimu. Radostná chvilka v neradostném období. To jsou pro mne knihy. Příběhy, fantazie stvořená pomocí slov. Co všechno na těch písmenkových pěšinkách lze najít. Jak zajímavé rozhovory probíhají u nás v knihovně po dočtení.
Autorka rozhodně tohle vše zná a tak nás odměnila touto novelou. Návratem tam ,kde knihy dýchají....
Elisabeth, Nathaniel a Silas v celé své kráse. Moc děkuji !
A klidně bych se do světa Thornů vypravila zase, pár vedlejších hrdinů by si zasloužilo vlastní dobrodružství!!

book_bee
10.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha mi byla poskytnuta v rámci #spoluprace s @humbookblogeri a @humbook, dekuji mockrát!!
kouzla rodu Thornů jsem si naprosto zamilovala a od té doby čekám na onu slibovanou novelu, a já jsem naprosto spokojená a šťastná, protože byla naprosto úchvatná a kouzelná
prostředí bylo krásné, extrémně se to hodilo na podzim a já jí navíc četla na chatě, takže na mě atmosféra jenom dýchala.
Elisabeth, Nathaniela a Silase jsem si velmi oblíbila už v prvním díle a zavítat do jejich běžných životů v této novele byl opravdu skvělý zážitek. klidně bych o tom četla dalších 300 stran!
milostná linka mezi Elisabeth a Nathanielem byla DO-KO-NA-LÁ měli úžasnou chemii a mě hrozně bavilo číst všechny scény, kde byli dohromady- a okamžik na ledě byl top!!
pokud jste četli Kouzla určitě se pusťte i do tohohle a pokud ne máte co dohánět! milionkrat doporucujuu<3

blanka5960
09.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Kouzla rodu Thornů byla skvělá fantasy s lehkou romantickou linkou. Fantasy o starobylých knihovnách, mluvících grimoárech, které vás dokáží začarovat nebo na vás třeba plivnout inkoust. Příběh s odvážnou hrdinkou, sarkastickým démonem Silasem a pohledným kouzelníkem...

Když jsem zjistila, že autorce bude u nás letos vycházet nová kniha jako fanoušek jsem zajásala. Chtěla jsem se do tohoto kouzelného světa zase vrátit, mít možnost přečíst si cokoliv byl splněný sen. Tajemství domu Thornů je krátká novela o domě který se tak trochu zbláznil a uvěznil své obyvatele uvnitř. Kolem domu zuří sněhová bouře, vzduchem létají kusy stromů, oživlé keře a za pár dnů se zde má konat ples. Nathaniel společně s Elisabeth pátrají po příčině a čelí různým úsměvným situacím, které jim dům přichystal. Při pátrání nalézají skryté místnosti, části zahrad, objevují místa jež jsou očarovaná kouzly předků.
Milenecká smlouva a tři nesplnitelná přání prověří jejich city.

Nečekejte žádné velké drama, ani žádné zvraty, děj plyne svým pohádkově milým tempem. Celkově jsem si čtení moc užila, romantická linka byla fajn. Jen na mě tam bylo málo Silase, málo jeho sarkasmu. Na ten jsem se hodně těšila, takže proto malinko menší hodnocení. Každopádně obě knihy mohu všem doporučit a pro fanoušky Kouzla rodu Thornů je to must have. Plus co musím vyzdvihnout, obě knihy mají krásné obálky

Marthas
08.11.2023 4 z 5

4/5 Celkem povedená novelka ke Kouzlům rodu Thornů s třeskutým humorem. Možná ještě humornější než předchozí kniha, bohužel mi někdy přišlo, že sklouzávala až k parodii. Občas se mi stávalo, že jsem nepochopila nějakou narážku, přeci jen je to už nějaká doba, co jsem Thorny četla. Hvězdu jsem strhla za to, že přeci jen překlad nebyl úplně neprůstřelný (jedna věta mi nedávala smysl) a i za ten konec, který jsem úplně nepochopila. Přišel mi pootevřený, jakoby předpřipravený na navázání a cíleně nedovysvětlený. Ten konec rozhodně moc neosvětlil. Spíše se vše zamlžilo. Takže se asi máme těšit na dvojku :)