Kouzelný kalendář

Kouzelný kalendář https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/872/bmid_kouzelny-kalendar-Vy1-872.jpg 4 225 47

Podivuhodné putování do Betléma Příběh pro malé i velké čtenáře o dobrodružném putování ze současnosti do Betléma přelomu letopočtu, kde se právě narodil Ježíš. Na počátku tohoto příběhu je kouzelný adventní kalendář, jehož prostřednictvím se Jáchym a Elizabeth vydávají proti proudu prostoru i času. Příběh, který začíná ve Skandinávii dvacátého století, končí po dobrodužné cestě v Betlémě, kde se právě narodil Marii malý Ježíš.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Julemysteriet , 1992

Bandor
04.04.2014 5 z 5

Knihu jsem četla jako malá. moc se mi líbila, i když jsem jí moc nerozuměla. Shodou okolností jsem nedávno četla Sofiin svět, takže jsem si vzpomněla i na tuto knížku. I po těch letech se mi moc líbila a konečně jsem jí porozuměla :D

miklaras
02.11.2013 4 z 5

Kniha spojená s adventem. Čteme ji tradičně celý advent nahlas. Takže ji mám spojenou s vypnutým počítačem, večerním klidem a rodinou, která sedí pospolu, aby poslouchala příběh.

Heyhey
25.09.2013 5 z 5

Je to nádherná kniha na období adventu a těšení se na Vánoce. Krásný a neobvyklý příběh.

sawako
24.04.2013 4 z 5

Doporučuji si knížku poslechnout jako audioknihu.

čika
03.04.2013 5 z 5

knižka je krásnym predvianočným darčekom, najlepšie ju začať čítať naozaj prvého decembra, udrží v napätí dieťa i dospelého a je v nej krása i poučenie. navyše bonbónikom je krásne obrazové spracovanie vlada krála.

Consolate
28.10.2012 5 z 5

Kouzelná knížka.Ideální pro předčítání dětem v čase adventu.

Violetti
26.12.2011 4 z 5

Miloučké předvánoční čtení. Nutno podotknout, že jen díky Gaarderově vypravěčské schopnosti a dělení na jednotlivé dny (které jsme s bratrem dodržovali) mě knížka nezačala nudit. Ano, občas jsem zjistila, že trochu nedávám pozor a docela mě čílilo, že pan Gaarder několikrát za sebou nezvládl na začátku kapitoly vyjmenovat poutníky aniž by na někoho zapomněl... Ale přece jen, na Vánoce se hodí.
P.S. Konec mě zklamal, byl oproti Sofiinu světu příliš přízemní :)