Kouzelný kalendář

Kouzelný kalendář https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/872/bmid_kouzelny-kalendar-Vy1-872.jpg 4 225 47

Podivuhodné putování do Betléma Příběh pro malé i velké čtenáře o dobrodružném putování ze současnosti do Betléma přelomu letopočtu, kde se právě narodil Ježíš. Na počátku tohoto příběhu je kouzelný adventní kalendář, jehož prostřednictvím se Jáchym a Elizabeth vydávají proti proudu prostoru i času. Příběh, který začíná ve Skandinávii dvacátého století, končí po dobrodužné cestě v Betlémě, kde se právě narodil Marii malý Ježíš.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Julemysteriet , 1992

triatlet
08.12.2019 5 z 5

Skvělý nápad - ukrýt biblické příběhy do adventního kalendáře.
S napětím jsem odkrýval jak psanou podobu, tak rád poslouchám audioverzi.

Vesmich
13.11.2019 2 z 5

Při vědomí toho, že nejsem cílová skupina, ale s cílovou skupinou pracuji - je to nuda. Adventní cesta z Norska do Betléma po stopách ztracené dívky a co kluka a jeho rodiče na magické cestě potkalo. Poslechla jsem si pro jistotu i audioverzi, jestli je to tedy o něco lepší. Není. Při srovnání s Bradburyho Stromem duchů, kde autor použil srovnatelný koncept, je to ještě nudnější.

wiix
02.01.2019 5 z 5

Tento adventný kalendár ma bavil viac ako ten čokoládový, to je pravda. Miestami to bolo náročné čítanie, no väčšinou mi to otváralo možnosti, ako zmýšľať nad Vianocami :)

martin7848
27.12.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si nebyl jistý, co od toho čekat. Postupně se však vše rozjelo a je tu milý příběh, který nás velmi zlehka provede křesťanskými dějinami. Jednoznačně nezapomenutelné je hlasové podání všech zapojených interpretů - audiokniha je fakt skvost.

ivet9946
08.12.2018 5 z 5

Neměla jsem velká očekávání, ale opravdu moc mile mě kniha překvapila. Posloucháno jako audiokniha a fakt pecka, určitě moc doporučuji

Ajinka886
19.05.2018

Na "Kouzelný kalendář" jsem dostala tip od jedné maminky, která mi doporučila k poslouchání s dětmi v době adventu. Je to již několik let, co s dětmi poctivě každý den před Štědrým večerem nasloucháme vyprávění Marka Ebena. V loňském roce jsem knihu objevila v knihkupectví, přišla k nám pod stromečkem :).

essterkaa
18.02.2018 5 z 5

Krásný příběh o vánočním poselství předělaný do dnešní doby. Knihu, rozdělenou do 24 kapitol, můžete číst každý den v adventu a zamyslet se nad Vánocemi. Doporučuji číst s dětmi. :)

5tužka
02.01.2018 5 z 5

Čteme s celou rodinou před každými vánocemi, už je to taková klasika, na kterou se všichni těší. I audiokniha je u nás velmi oblíbená!!! Doporučuji. TT

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Kouzelný kalendář patří již k našim každoročním vánočním stálicím. Kniha je nádherná, ale audio nahrávka v podání pana Ebena, Abrháma a paní Šafránkové, má snad ještě větší kouzlo....

prestiggio
24.12.2017 5 z 5

Krasna pred vianocami, ale pribehy mohli byt kratsie.

Niraj
24.12.2017 5 z 5

Každé Vánoce/advent čteme nebo posloucháme s dětmi tuto knížku. Nádherný vánoční příběh navozující tu správnou atmosféru. A je to takový náš každoroční rituál. Ne jinak tomu bylo i letos, právě teď jsme dočetli poslendí kapitolu. Tak si ji konečně i zapíšu do přečtených.

sarka45
21.12.2017 5 z 5

Úžasná vánoční knížka. Navodí atmosféru, obohatí znalostmi, přivede ke klidu a rozjímání. Pravděpodobně zavedu jako pravidelné předvánoční čtení. Velice doporučuji audioknihu s nedostižným Markem Ebenem jako vypravěčem i autorem hudební složky.

MOu598
29.08.2017 5 z 5

Četla jsem v říjnu 2010 a květnu 2016. Podle mých poznámek:
Zajímavý námět, zajímavě vystavěné (jak je u autora zvykem).
Hezké, čtivé.
Konec ztratil trochu na tempu, nebo mi tam něco vadilo, něco chybělo, něco bylo nějak složité.
Ale jinak super.
Citát:
"Čím víc rozdáváme, tím jsme bohatší. A čím víc si necháváme pro sebe, tím jsme chudší."

zuzka.u
16.04.2017 5 z 5

To je nejsladší knížka, jakou znám! Hlavně audiokniha je skvělá!

Mercatino
28.12.2016 4 z 5

Po dočtení knížky jsem měl chuť dupnout si a zvolat "do Betléma". Pro děti, i pro dospělé to působí v namluvené podobě od Marka Ebena jako antistresový stimulant. V knížkách od Gaardera jako by se zastavil čas, který si vychutnává ze života jen to nejpodstatnější, nejdůležitější a nejkrásnější. Těším se na příští svátky :) A teď to začnu číst včas. 1. prosince.

Anneesek
08.01.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Četla jsem ji celý prosinec dětem ve škole a byly nadšené. Jen je vždy zklamalo, že příběh skončil a chtěly, ať čtu stále dál :)

mzajicek
06.01.2015 4 z 5

Pro obdobi adventu velmi příjemné čtení před spaním. Synek si dokonce na jejím základě přál od Ježíška truhličku, která by šla zamykat, aby si do ní mohl schovávat tajemství. Pokud Vám jako čtenářům není vzdálené křesťanské pojetí Vánoc, je knížka pro děti opravdu téměř kouzelná.

Azizi
31.12.2014 4 z 5

Kto ide čítať túto knižku (a nečíta ju spolu s deťmi), musí byť pripravený na to, že je to naozaj čisto detský príbeh. Žiaľ nevyšlo mi čítať ju presne počas adventných dní, čo je trochu škoda, ale niečo som prečítala počas adventu, niečo počas Vianoc a niečo teraz ešte počas "vianočnej" dovolenky a tento milý adventný príbeh si ma postupne ale isto získal. Keby som ju čítala ešte ako dieťa, asi by som si knihu ani nedokázala vynachváliť :) Naviac slovenské prevedenie od Artfora je naozaj krásne, knižku mám aj doma na stolíku vrámci vianočnej výzdoby.

ponti
20.12.2014 5 z 5

Vánoční atmosféra, tajemství, poučení, ... Posloucháme s dětmi audio zpracování a má veliký úspěch. Úžasný, kouzelný zážitek!

Renava
28.11.2014 5 z 5

Výnimočná a doslova čarovná kniha, v ktorej sa nájdu rovnako deti ako dospelí a ktorá si zaslúži všetky superlatívy. Za nápad, za prevedenie, za ilustrácie, za pocity, ktorý vyvoláva. Vianočné mystérium predkladá čítať každý deň jednu kapitolu zodpovedajúcu konkrétnemu dňu v kalendári, čím sa krok za krokom stávame súčasťou úžasného, originálneho, záhadného príbehu strateného dievčatka, tajomného predavača kvetín a zázračného adventného kalendára. Tento "živý" a napínavý príbeh nadobúda podobu takej malej sviežej detektívky, dokonca v nečakaných intervaloch okorenenej celkom vtipnými vsuvkami. Priznám sa, že každý deň sme s deťmi netrpezlivo čakali na okamih, kedy spolu prelúskame ďalšiu kapitolu a opäť sa dostaneme bližšie k rozlúsknutiu záhadného orieška. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že adventný čas s touto kúzelnou knižkou plynie nádherne mysteriózne, príjemne a zároveň skutočne veľmi, veľmi vzrušujúco. Neprestáva ma fascinovať nápad, ktorý je osnovou celého príbehu, respektíve dvoch paralelne prebiehajúcich a na prvý pohľad nesúvisiacich príbehov, odohrávajúcich sa v rozdielnych časových líniách a zasadených do historicky úplne odlišných svetov, spájajúcich sa cestovaním v čase. Čerešničkou na torte sú ilustrácie Vlada Krála (konkrétne v slovenskom vydaní), ktoré z knižky robia doslova malé umelecké dielo. Áno, som knihou nadšená a odporúčam každému - bez rozdielu veku a vyznania. V predvianočnom čase, kedy nás obklopuje konzumný zhon, naháňanie, chaos môže poslúžiť ako vynikajúci prostriedok na stíšenie sa, znovanájdenie vnútorného pokoja, odreagovanie sa a nahmatanie duchovného rozmeru očakávaných sviatkov. Spolu s Dickensovou Vianočnou koledou ju radím k najkrajším príbehom na tému Vianoc.