A zrodí se píseň

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342717/a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4.3239

Kostičas/Zber kostí (3.)

The Song Rising (2017)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Kniha A zrodí se píseň

Tarja666

No jak to tady čtu, tak jsou zjevně čtenáři dost nespokojení, ale já si tedy nemohu pomoct a musím hodnotit velice kladně. Knihu jsem stejně jako předchozí dva přečetla jedním dechem. Neustále se něco dělo a měla jsem dost velký problém knihu odložit (třeba kvůli toho, že už bylo sakra pozdě a já ráno vstávala do práce) :D Vůbec mi nevadí, že se děj přiostřuje a ještě více zamotává - přeci jen pokud má být dílů 7, tak bude ještě dostatek času na rozuzlení.

No a postavy - líbilo se mi, že v tomto díle se ke slovu dostaly i jiné postavy než jen Paige, ale co si budeme povídat, na dějové linky Paige a Strážce jsem se těšila nejvíce :) Nebudu to už více rozpitvávat. Snad jen podotknu, že mě pěkně rozčiluje to, že teď budu muset kdoví jak dlouho čekat než vyjde další díl... :(

Purple7

Hlavní hrdinka sice na jednu stranu super schopná, svými vlastnostmi by se mohla zařadit mezi Avengers, ale na druhou super hloupá. Vztah-nevztah se Strážcem mě moc nebaví a celkově se celá série žene ve stylu one (wo)man show. Nicméně kniha měla docela akční děj a docela mě k sobě přece jen přitáhla. Nemusela jsem se učit nová pravidla, orientovala jsem se hned, a leccos se vysvětlilo, takže i přes mé výhrady tento díl považuji za nejlepší a jen díky němu nevzdávám pokračování, jestli někdy vyjde. Opětovná změna prostředí mi nevadila, spíš to knize prospělo, teda mně to tak přišlo. Jo a velké, byť nevýznamné, plus dávám za tu obálku, jojo, takovou barvičku já ráda...

Pegasus

V tomto díle se mi moc líbí, že se podíváme i mimo Londýn a také to, že více prostoru dostávají Marie, Tom, Bluďák i další postavy. Děj byl promyšlený a originální, celá knížka měla spád. Konec jsem vůbec nečekala. Už se hrozně těším na další díl.

petgona

Ano, trosku mozno klesa uroven, zbytocne sa to zamotava a nic sa neriesi. Napriek tomu si myslim, ze to patri medzi tie lepsie YA knihy. Po prve, nie je tam ziaden milostny trojuholnik. To skutocne neznasam, ak sa hlavna hrdinka nevie rozhodnut medzi dvoma muzmi...vacsinou sa tato tema zredukuje na hlavnu dejovu liniu. Tu to sice vztah nijak so Spravcom nijak extremne nenapreduje, ale ani nestagnuje a ani nijak neprekaza. Paci sa mi aj analogia s mafiou, v tomto style je to nieco nove. A dalsia vec. Citala som to po anglicky. Sorry, ludia, preklad v cestine je otrasny.

ArraroaEnderr
29.12.2018

3,5★/5★ (vysvětlení dole↓)

[Zkusím to bez spoilerů ;)]
K téhle knize mám dost rozporuplné myšlenky. Začátek a střední část knihy se mi z nějakého důvodu četly strašně pomalu. Připadalo mi, že Paige většina věcí nesmírně snadno vychází. Přestěhování (ti, co četli, ví) vlastně nebylo až takový problém; ostrahy na místech, která by podle mě měla být střežena mnohem víc, stály za starou bačkoru - a tu všechnu pohodu schovávala autorka za občasné oběti (jo, zapůsobily, ale nejsem si jistá, jestli tam občas nebyly hozeny spíše z toho mého důvodu). Ještě do cca 280 strany jsem myslela, že budu hodnotit velice záporně, ale v tu chvíli se kniha krásně rozjela, Paige najednou mohla ukázat, že za něco stojí (a ukázala!). V závěru (str.320+) navíc potvrdila autorka, že psát opravdu umí, děj mě vtáhl a nepustil, dokud jsem nedočetla poslední slovo.

Takže to ten konec zachránil, jinak bych dala nemilosrdně 2★ a ještě bych se cítila blbě, že je to moc. S takovou si ale zaslouží 3,5★/5★, a tady to zaokrouhlím na 4★, protože ta obálka je láska a autorka přeci jen umí psát moc dobře.

Percabethka
25.12.2018

Přijde mi, že A zrodí se píseň byl spíš takový mezidíl mezi druhým a čtvrtým dílem, aby bylo jasné, proč se úplně změní prostředí a série pak bude asi hodně jiná. Takže už se těším na další díl :D❤

markiP
25.12.2018

Skvělá série,už aby bylo pokračování.

Okoslav
24.12.2018

Zpětně se omlouvám Sarah J. Maas, o jejíž sérii Skleněný trůn jsem si svého času myslela (i psala) nehezké věci. Protože v porovnání s třetím dílem Kostičasu je to učiněná literatura.

Takhle: na A zrodí se píseň vlastně není nic špatně. Děj se vyvíjí, hrdinka dělá rozhodnutí, občas se daří, občas se nedaří, a protože jsme v young adult sérii, dočkají se i fanynky dlouhých pohledů, temných mužů a nelehkých emočních bouří v hlavě devatenáctileté holky. Potud dobrý. Jenže... i když by autorka očividně moc chtěla psát velký příběh o lidské svobodě, zlém impériu a o tom, jak přirozená je nenávist, výsledek je mnohem banálnější. Bohužel.

Velká odhalení musí provádět sami padouši (aby poté hlavní hrdinka, zřejmě jako úplně poslední ze všech, pochopila, že nejsou pouze brutálními, krvelačnými stroji, ale mají vlastní promyšlený plán - jak šokující!), vypjaté situace autorka popisuje stylem, který připomíná středoškolskou slohovku: jazykem i dynamikou. A do toho všeho se hojně "uždibují zázvorové bulky" a "usrkává čaj".

Ve skutečnosti je to spíš na dvě hvězdičky, ale jednu přidávám částečně ze setrvačnosti a částečně díky tomu, že dočíst se to dá.

antiutopie, dystopie

Samantha Shannon