A zrodí se píseň

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342717/a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4.3225

Kostičas/Zber kostí (3.)

The Song Rising (2017)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

ArraroaEnderr
29.12.2018

3,5★/5★ (vysvětlení dole↓)

[Zkusím to bez spoilerů ;)]
K téhle knize mám dost rozporuplné myšlenky. Začátek a střední část knihy se mi z nějakého důvodu četly strašně pomalu. Připadalo mi, že Paige většina věcí nesmírně snadno vychází. Přestěhování (ti, co četli, ví) vlastně nebylo až takový problém; ostrahy na místech, která by podle mě měla být střežena mnohem víc, stály za starou bačkoru - a tu všechnu pohodu schovávala autorka za občasné oběti (jo, zapůsobily, ale nejsem si jistá, jestli tam občas nebyly hozeny spíše z toho mého důvodu). Ještě do cca 280 strany jsem myslela, že budu hodnotit velice záporně, ale v tu chvíli se kniha krásně rozjela, Paige najednou mohla ukázat, že za něco stojí (a ukázala!). V závěru (str.320+) navíc potvrdila autorka, že psát opravdu umí, děj mě vtáhl a nepustil, dokud jsem nedočetla poslední slovo.

Takže to ten konec zachránil, jinak bych dala nemilosrdně 2★ a ještě bych se cítila blbě, že je to moc. S takovou si ale zaslouží 3,5★/5★, a tady to zaokrouhlím na 4★, protože ta obálka je láska a autorka přeci jen umí psát moc dobře.

Percabethka
25.12.2018

Přijde mi, že A zrodí se píseň byl spíš takový mezidíl mezi druhým a čtvrtým dílem, aby bylo jasné, proč se úplně změní prostředí a série pak bude asi hodně jiná. Takže už se těším na další díl :D❤

markiP
25.12.2018

Skvělá série,už aby bylo pokračování.

Okoslav
24.12.2018

Zpětně se omlouvám Sarah J. Maas, o jejíž sérii Skleněný trůn jsem si svého času myslela (i psala) nehezké věci. Protože v porovnání s třetím dílem Kostičasu je to učiněná literatura.

Takhle: na A zrodí se píseň vlastně není nic špatně. Děj se vyvíjí, hrdinka dělá rozhodnutí, občas se daří, občas se nedaří, a protože jsme v young adult sérii, dočkají se i fanynky dlouhých pohledů, temných mužů a nelehkých emočních bouří v hlavě devatenáctileté holky. Potud dobrý. Jenže... i když by autorka očividně moc chtěla psát velký příběh o lidské svobodě, zlém impériu a o tom, jak přirozená je nenávist, výsledek je mnohem banálnější. Bohužel.

Velká odhalení musí provádět sami padouši (aby poté hlavní hrdinka, zřejmě jako úplně poslední ze všech, pochopila, že nejsou pouze brutálními, krvelačnými stroji, ale mají vlastní promyšlený plán - jak šokující!), vypjaté situace autorka popisuje stylem, který připomíná středoškolskou slohovku: jazykem i dynamikou. A do toho všeho se hojně "uždibují zázvorové bulky" a "usrkává čaj".

Ve skutečnosti je to spíš na dvě hvězdičky, ale jednu přidávám částečně ze setrvačnosti a částečně díky tomu, že dočíst se to dá.

h.mose
18.12.2018

POZOR, LEHCE SPOILERUJI!!!!!

Přestože kniha byla vlastně od začátku nabitá akcí a stále se něco dělo, tak mě příběh pomalu přestal bavit. A když se nad tím zamyslím zeširoka, tak autorka na více než 400 stranách rozvedla něco, co by se dalo splácnout do třech kapitol. Celý děj jako takový to vlastně nikam moc neposunulo. 400 stran se pachtíte za něčím, čehož nakonec dosáhnete, ale přitom se vlastně nic nevyřeší. Trochu mi vadí, že první díl byl zasazen do prostředí Šeolu, druhý do Londýna, tento byl znovu jinde a čtvrtý už bude zase fuč. Víc bych ocenila, kdyby Paige a Strážce dostali víc prostoru a zároveň míň rozumu a rozjeli si nějakou love hot akci. Chybí mi tam to erotický napětí, jako tomu bylo v prvním dílu (a že ho tam taky bylo poskrovnu, ale aspoň něco). Já už pomalu začínám tušit, že čtyřka zase přinese nějakou tu akcičku, možná dvakrát polibek, jednou nevinný vošmatlávání a Scion opět pevně v základech... a to mě trochu demotivuje.

Gibis
17.12.2018

Určitě opět dobré napínavé čtení, ale vzhledem k tomu, že jsem předchozí díly četla už před delším časem, docela jsem se zkraje ztrácela a místy tápala, kdo je kdo a co je co :) Takže doporučuji číst raději díly hned po sobě, nebo si alespoň osvěžit názvy ve slovníčku pojmů na konci knihy. A teď jen aby brzy vyšel další díl, abych to zase všechno nezapomněla :)

Tesset
13.10.2018

Skvělé jako předešlé dva díly! Už aby tu bylo pokračování. A Strážce - ó můj bože!

misamiska
07.10.2018

Škoda že nejde dát této knize více hvězd. Tento díl je ze série Kostičas zaručeně nejlepší, nejpropracovanější a nejnapínavější. Kniha rozhodně neztrácí na tempu a nikdy nevíte, co vás čeká nejen v další kapitole, ale třeba i v dalším odstavci. V každém případě doporučuji.

Bookworm11
03.10.2018

Každým dílem je tato série napínavější a nemůžu se dočkat další knihy.

Эva
22.09.2018

Já se přiznám, že se serií mám problém. A to ten, že než vyjde nový díl, vždy úplně zapomenu děj toho předchozího a zase takový fanda, abych ho četla znova, nejsem :) Takže první polovinu knihy se snažím vzpomenout si, co že se to dělo před tím... Nicméně jinak se mi serie líbí a určitě si přečtu i další díly.

Fortuna
09.08.2018

Pokračování dechberoucí série pokračuje neutuchající akcí a svižným dějem. Příběh se nezastavuje, možná jen někdy zpomalí, aby čtenář mohl popadnout dech.
Vize nového světa se mi neskutečně líbí, vidoucí i Refájci jsou úžasné bytosti a některé z postav mají dobré charaktery.
Příběh skvělý, konec super, škoda jen, že musíme čekat na další díly. :)

coffeelover2
04.08.2018

Tento hodnotím lépe než předchozí a to i částečně z toho důvodu, že jsem čekala, že budu zklamaná, jak už to u třetích dílů bývá a ono ne. Pěkně to odsýpalo.

Lethania
04.07.2018

Nevím proč, ale tenhle díl byl o maličko horší než první dva díly. Měla jsem z toho prostě jinačí pocit. Ale nový Londýn se mi neskutečně zamlouvá. Jen tak dál.

polly23
17.05.2018

Paige,Paige,Paige....
Knihu jsem měla přečtenou za 2 dny(věřím,že kdybych nechodila do práce tak za den). Neskutečně mě bavila,plná akce,nějaká ta milostná zápletka...a ten Londýn,to především jsem žrala tu atmosféru toho města.
Dávám plný počet bodů a osobně si myslím,že tento díl z těch tří doposud byl nejlepší a moc se těším na další.

Peťule159
12.05.2018

Wow...už se nemůžu dočkat dalšího dílu...Tohle pokračování mě zase pohltilo a předčila moje očekávání :-) :-)

tru32
05.05.2018

Už se těším na další díl :) Za mě kniha opět super :)

anavi2009
27.04.2018

Hmmm.. Jako dobrý no.. Ale bohužel, než tento díl vyšel, trvalo to TAAAK dlouho.. Tak dlouho, až jsem zapomněla, kdo jsou Ranthenové, kdo Sargasové atd. V tomto případě by určitě neuškodilo, kdyby autorka na začátek knihy dala krátké shrnutí předchozích dílů.
Jinak dobrý, děj odsýpá, znovu se tam objevuje můj oblíbený Strážce.. Ale myslím, že kdybych nezapomněla detaily předchozích dílů, užila bych si to víc.. Proto ty 3 hvězdy.

Natally356
20.04.2018

No začátek byl nic moc. Než se děj pořádně rozběhl byl skoro konec. Paige se mi v tomto díle zdála divná, jiná než byla v předchozích dílech. Rozhodně slabší díl, než druhý. Konec mě ale opět navnadil a já zase budu muset čekat na další díl, který doufám, že bude o něco lepší než tento.

Jonny
13.04.2018

Místy nuda, místy zajímavé, místy napínavé. Celkově neurazí, neodradí – po dalším dílu určitě sáhnu.

Janiss_89
31.03.2018

Tak to byl zase nářez. Sice ze začátku se mi do toho nechtělo, trvalo než jsem se začetla, ale pak už jsem napjatě čekala, co bude s celým Vidořádem. Trochu mě nudilo Paigeno cestování a hlavně ty její hr akce. Avšak poslední čtvrtina knihy byla tak akční a napínavá, že jsem knihu nemohla odložit. Na konci mě nejvíc překvapil ten nový sponzor, takže jsem zvědava kdo to bude. Každopádně hlavní je, že Strážce žije, na tom nejvíc záleží:)

Silmarien
28.03.2018

Stále mám problém so svetom plným jasnovidcov a niektoré veci mi nehrajú, ale tento diel bol zas trochu lepší ako predošlý. V niektorých recenziách bolo hlavnej postave vyčítané, že nevie čo chce a že sa to tým pádom tiahne. Mne to naopak prišlo úplne prirodzené. To, že má niekto veľkú všeobecnú myšlienku neznamená, že má rozplánovaný každý krok. Vývoj vecí i Paige ako postavy mi prišiel rozumne napísaný, štýl bol čitateľný a hoci dej bol trochu predvídateľný (už vieme, ako autorka zhruba stavia príbeh, takže jednotlivé zvraty sa dajú očakávať vopred), neuberá to na atraktívnosti.
Musím priznať, že som celkom rada, že som dala tejto sérii druhú šancu, len si teda neviem predstaviť, čo nás čaká v ďalších štyroch knihách, príde mi to veľmi veľa :-)

zuzana4291
16.03.2018

Třetí díl a je to horší a horší. Pomalu se obávám dalších 4 dílů, které mají ještě vyjít. Prakticky do poloviny knihy nuda a Paige má chování, že neví, co chce. O proti prvnímu dílu, kdy byla hodně sebevědomá, mi to v tomto dílu opravdu hodně chybělo, dost o sobě pochybovala i díky tomu ztrácel tento díl své kouzlo.
Až teprve ke konci knihy jsem poznávala Paige, na jakou jsem z předchozích dílů zvyklá.

Alee
12.03.2018

Tato série má svoje mouchy, ale jsem ráda, že jsem jí po druhém díle nezavrhla a přečetla jsem si třetí díl. Autorka se dobře vypořádala s tím, co bylo kritizováno a snaží se z toho vytěžit co nejvíc. Děj je reálnější, svižnější a postavy jsou věrohodnější. Jsem vážně zvědavá, kam se děj posune, protože závěr mě dost navnadil na pokračování. Držím autorce palce, protože si dokážu představit, jak náročné je vykonstruovat takhle složitý příběh, když máte jako hlavní hrdinkou devatenáctiletou lehce naivní holku. Ale věřím, že série nabrala správný směr a s dalšími díly se bude zlepšovat.

Mauri
06.03.2018

Autorka nenecha ctenare vydechnout. Ackoliv se tu mnozi stezuji na pocatek me vice obtezoval stred.(spoiler: tedy jeji cestovani po jinych mestech,vim ze to bylo pro udalosti v knize dulezite,ale vice by me zajimalo co se delo s Vidoradem). Konec knihy bez sebemensich pochyb svizny,strhujici,zajimavý. Lehce me desi poslednich par stranek knihy a jejich dopadu na zbyle knihy. (Spoiler:Nerada bych ztratila spojeni s ulicemi Londyna, ktere nam tak pracne autorka vytvorila.)
Ackoliv se Vidorad ani tento dil nevyrovnava Kosticasu,nezanevrela sem a rozhodne vyhlizim dalsi dil. :3

Pucimka
22.02.2018

Zpočátku jsem se bála, ale opět nezklamalo. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Obdivuji autorku za tak propracovaný nový svět, který dokázala vytvořit. Obzvlášť v současnosti přehlcené kouzelnickými, upířími a dalšími fantastickými světy.

Sarfias
19.02.2018

Tak u tohoto dílu mám trošičku smíšené pocity a také budu maličko spoilit, tak kdo se nechce dozvědět detailnější věci, ať dále nečte.
Page roste a vyvíjí se, což se mi líbí. Autorka navíc nenechá čtenáře chvíli oddechnout, děj je napínavý a tak nějak šlape dopředu. Na druhou stránku nerozumím některým rozhodnutím Page - například proč opustila Strážce? Samozřejmě chápu, že podle jejího názoru ji jejich vztah mohl oslabovat, nicméně na druhou stránku by ji mohl nebývale posílit.
Její rozhodnutí nechat se zajmout bylo jedno z nejriskantnějších co mohla udělat a to, že to nakonec dobře dopadlo bylo až skoro neuvěřitelné. Na druhou stránku.. za každým obřím systémem stojí stoupenci ale i hlasití anebo tišší odpůrci. Autorka popisuje politickou situaci v zemích zatížené Scionem velmi přesvědčivě.
Dávám nakonec plný počet hvězd. Prvnímu dílu kniha konkurovat nemůže, s druhým je srovnatelná, posunuje děj kupředu.
Asi mám z knihy větší radost než neradost :-)

flashi
18.02.2018

Dojem pokazil zdlouhavý a nudnější začátek. Chce se to prokousat první třetinou, kdy se neděje celkem nic zajímavého, ale pak už to chytlo obrátky.

moncakovinka
17.02.2018

Na tenhle díl jsme čekali opravdu dlouho, což u mě způsobilo, že se mi na začátku vracelo těžko do děje. Naštěstí jsem to zvládla dřív, než se kniha rozjela. No... rozjela. Na jednu stranu obsahuje hodně vaty, na druhou stranu si říkám "Jak tohle mohl sakra někdo vymyslet?!". A takhle to pro mě bylo celou knihu. Konec to vylepšil a moc se těším na pokračování! Snad na něj nebudeme zase čekat tak dlouho.
PS: Já osobně scény mezi Paige a Strážcem trochu postrádám.

Tanja00
05.02.2018

Trochu jsem se bála, že se nenaplní moje očekávání po přečtení některých komentářů. I ze začátku knihy jsem se bála, protože Paige se chovala a vyjadřovala stylem máme problém a tohle a co mám dělat a skoro nic nepodnikla, ale pak se to rozjelo a já nemohla přestat číst. Jednoznačně doporučuji a jsem zvědavá jak to bude dál pokračovat. Jenom kamarádka mě i trochu navnadila na milostné scény. „No to uvidíš co se Strážcem.” Ale upozorňuji moc tam toho nebylo a to rozhodně není mínus, přece to nepatří do červené knihovny...

vandalindakova
30.01.2018

Tak za mě absolutně nejlepší ze zatím vydaných dílů. Vůbec jsem se u toho nenudila, dělo se takových věcí, že jsem to hltala jedním dechem. Konec první části mi sebral dech. Prostě perfektní.

antiutopie

Samantha Shannon