Koruna z kostí a zlata

Koruna z kostí a zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505117/bmid_koruna-z-kosti-a-zlata-jnl-505117.png 4 575 94

Poppy by ani ve snu nenapadlo, že někdy zažije lásku, jakou našla u prince Casteela. Chce si užívat svého štěstí, ale předtím se musí rozhodnout, jestli příjme korunu z kostí a zlata. Vždy toužila po kontrole nad vlastním životem, ne nad ostatními. Jakmile však výjdou na světlo hříchy království, povstane i dávná síla ohrožující vše, za co Poppy a Casteel bojovali. A tak brzo zjistí, jak daleko jsou ochotni zajít pro svůj lid - i jeden pro druhého.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Crown of Gilded Bones , 2021

katasokolov
26.11.2022 4 z 5

️️️️

Z kraje knihy jsme začali zostra. Dědictví, povstání, tajná společenství, bitky, únosy a proměny.

Střed knihy celkem dost stagnoval, jelikož jsme se točili v kruhu a autorka nám nabízela pouze stále více otázek, kdežto odpovědí jsme se nedočkali.

Konec tomuto dílu napravil reputaci a já byla ze čtení opět nadšená! Konečně jsme odkryli pár tajemství a záhad, které nás už nějakou dobu tížily a finální strany poskytly dost munice pro závěrečný díl série.

Byť musím jednu hvězdičku ubrat, a to za ten hodně utahaný a opakující se prostředek knihy, ve výsledku jsem spokojená a nevýslovně se těším na závěr cesty Poppy a Hawkea️️.

V knize se opět vyskytují velmi explicitně popsané intimní scény, ale kdo autorku zná, tak snad ani nemůže být překvapený. Je to o vkusu každého čtenáře. A jen bych chtěla apelovat na čtenáře, kteří takovéto knihy haní, prosím nečtěte je, v popisku a trigger warnings to většinou máte všechno napsané, tak netrpte, když nemáte tento typ literatury rádi. Také bych chtěla doporučit čtenářům, kteří dali už prvnímu dílu špatné hodnocení, aby dál nečetli a neobtěžovali tím ani sebe, ani své okolí. Žádnému čtenáři se nelíbí všechno, co kdy přečetl, ale proč pokračovat v něčem, co mě nebaví….a zdaleka to neplatí pouze pro knižní sféru.

Turante
24.11.2022 5 z 5

Jako, co na to říct? Prostě opět bomba! Hodně zvratů a akce hned od začátku, miluju to! Už ať je další díl

Bryel
23.11.2022 4 z 5

Koruna z kostí a zlata je za mě o něco slabším dílem. Ústřední trojice mě pořád baví, líbí se mi hovorový styl i jejich humor, ale už mi chybí větší vývoj Kierana. Střední část byla opravdu zdlouhavá a vlastně jen o prohlubujícím se vztahu Poppy a Case, z toho se dalo vytěžit víc. Stále se opakující témata už mohou působit místy otravně. Závěr byl skvělý! Naprosto úžasný.
Na mě to působilo jako trošku "vycpávkový" díl a doufám, že pokračování mě opět vystřelí.. Ano, líbilo se mi to, ale nadšení z předchozích dílů se úplně nedostavilo.

MichaelaJan
21.11.2022 4 z 5

Na tento třetí dil jsem se strašně těšila.
Musím podotknout, že jsem šílená fanynka prince Casteela. Ale ! V prvním a druhém díle byl trochu jiný. V tomhle třetím mi přišlo, jako kdyby ztratil sám sebe a byla to taková postava jen pro potěšení Poppy. Což navazuje na fakt, že v tomto díle je podstatně více erotiky než v dílech předchozích a tím myslím, jakože fakt dost. Určitě bych tomu odebrala štítek ; Pro děti a mládež .

Potom jedna věc, nad kterou jsem se pozastavovala : Poppy pořád někde ztrácí oblečení. Pořád ji ho někdo půjčuje a pořád je někomu za to vděčná.
Průběh třetího dílu neubíhal, tak jako předešlé díly. Někdy jsem se opravdu nudila, ale ten konec to celé naprosto vyvážil a opět tam byla zase ta myšlenka : Kdy sakra bude další díl.
Pokud jste prostě fanda tohohle příběhu, tak ty negativa třetímu dílu odpustíte.

A dávejte si velký pozor hned v úvodu ! Ať nedostanete infarkt, protože potom co se stalo s Casteleem jsem měla chuť přestat číst, ale poté jsem si řekla, přece to takhle neskončí…… no a byla to pravda.

Matri
18.11.2022 3 z 5

Tak konečne je to za mnou. Veľmi som sa tešila...prvá časť Z krve a popela bola dobrá (takže za 3), druhá čast sa mi páčila o niečo viac (takže za 4) ale toto?? Za mňa zasa pád dole... Celých 400 strán (ok, okrem asi prvých 100 kedy sa ešte dielo niečo zaujímavé) som sa dosť nudila - samé rozhovory, konšpiracie a úvahy ako veľmi je Poppy dokonalá a špeciálna. Celé to bolo pretkane sexom (podotýkam tak toho tam bolo už až nadmieru veľa a aj za úplne bizarných okolností).
Čo stálo konečne za to, bolo posledných 200 strán, kedy sa konečne začali diať veci!!! A tie boli fakt parádne!!!
Keďže patrím k tým, ktorí musia dočítať celú sériu, tak sa teším na pokračovanie, a dúfam bude kniha zasa jedna z vydarenejšich! Nobolo to zle, ale zbytočne dlhé a keď sa konečne niečo dialo, tak akcia začala a hneď aj bolo po všetkom (... a poďme sa zasa o tom porozprávať).
Ale za ten koniec tlieskam (posledných 100 strán) - to by si zaslúžilo svoju vlastnú recenziu, lebo za tých 100 strán dávam určite plný počet hodnotenia!!!!
V konečnom dôsledku 3,5/5

M.C.SMITH
17.11.2022 4 z 5

Tohle bylo parádní čtení.
Poppy se značně zlepšila, Casteela mám ráda už od první knihy a jeho osud mnou opravdu zamával. Těším se na další knihu, doufám, že bude zase tak dobrá.
Jediné, co se mi moc nezamlouvalo byl sex, přehršel sexu, který tam byl podle mne soukán nasilím. Hlavní hrdinové si to rozdávali všude a v každé volné chvilce, až ke konci byl sex upozaděn.
Určitě bych knihu neřadila do kolonky - Pro děti a mládež. Pro děti to rozhodně není.
Čtení mne bavilo a celá série je super.
Takže už se těším na další díl a doufám, že bude brzo.

Nale
15.11.2022 1 z 5

(SPOILER) První díl byl naprostá katastrofa – označila jsem ji za nejhorší knihu, jakou jsem kdy četla. Světe div se, druhému jsem celkem přišla na chuť a říkala jsem si, že s každou další knihou to třeba bude lepší a lepší.
Ne. Skončila jsem na straně 443.
Vždycky když už to vypadalo nadějně – trvalo to max 2 stránky. Neřekla bych, že to je zklamání, protože jsem se naučila od téhle série nic neočekávat. Nebyl tam žádný vývin vedlejších postav, které byly ploché a nevýrazné nebo ději samotném (jestli se tomu vůbec dá říkat děj). A neustálé rádoby milostné dialogy Poppy a Casteela už byly otravné. Jejich vztah se nedal brát vážně – to není vztah, ale posedlost.
Začnu s tím co by se dalo nazvat pozitivy. Poppy už nebyla tak otravná a hloupá jako v předchozích dílech. Dospěla, má sebevědomí a dokonce i víc mluvila, místo toho, aby se držela zpátky a dokonce uměla být i vtipná (ne že bych na ni změnila názor, už od začátku mi vůbec nesedla a za mě je to jedna z nejhorších ženských hrdinek vůbec). Sem tam jsem se uchechtla nad vtipnými hláškami, ale to je asi tak všechno.

Těch věcí, co jsem nemohla vystát bylo hodně. Tohle seznam jen některých z nich:

- moderní jazyk („Asi budu brečet jako želva, vedle jak ta jedle, ať ti políbím prdel, blízko mého ptáka, jako bych spadla z višně, další super schopnosti, my s tátou, v pohodě, jo atd…)

- neustálé narážky na sex, Poppynu nahotu, její oblečení a oplzlé poznámky, které byly vecpané, kde se dalo

- milostný trojúhelník
Líbil se mi určitý odstup, jaký měl Kieran od Poppy. Jejich vztah připomínal bratr-sestra a bylo to hezké. Teď spíš připomíná kamaráda s výhodami. Zdá se, že nemá žádný osobní život, koníčky – cokoli! Na moment jsem fandila Lyře, ale... nic. Je to hrozná škoda, protože jsem si ho ve dvojce zamilovala a připadal mi v celé sérii jediný se zdravým rozumem. Teď se vsadím, že se s Poppy ve čtvrtém dílu vyspí a pak si dají s Casteelem trojku. Autorka ho doslova vnucuje do milostného trojúhelníku.
Zároveň nemůžu uvěřit, co zase vymyslela (scéna potom, co Poppy oživili). Když už jsem si myslela, že to nemůže být víc bizarní, opět se překonala. Mám ráda erotické romány, ale tady to bylo prostě… Ew! Představte si, že jste něco jako zdrogovaní, máte sex s přítelem, kterého nepoznáváte, natož abyste poznávali vlastní jméno a u toho asistuje jeho nejlepší kámoš. Divné? Slabé slovo. Přímo odporné. Rovná se to znásilnění, stejně jako v mnoha případech v předchozích dílech.

- Poppy je tak speciální a s každou knihou nám autorka odhalí, že je ještě speciálnější, než jsme si dosud mysleli
Vsadím se, že v příštím díle bude oživovat celé armády, chodit po vodě a měnit vodu ve víno. Navíc ani na své schopnosti nepotřebuje výcvik. Použila je jednou nevědomky a už je dokonale ovládá. Stačí jen pomyslet a zničila by i celou planetu. Už jsem přestala počítat, kolikrát nějaká postava řekla, že je Poppy výjimečná a naprosto úúúžasná. Všichni se jí klaní, pějí chvalozpěvy a líbají ji boty.
Dále mě zarazil její spojení s vlkodlaky. Ve dvojce mi přišlo zajímavé, že má Anlanďan za ochránce vlkodlaka a mají mezi sebou hluboké pouto. Poppy ho vzala na sebe a jediná reakce Casteela a Kierana? V pohodě! Protože je to přece Poppy! Kdybych já měla s někým pouto tak hluboké, že bych fyzicky cítila, kdyby toho druhého někdo mučil (vzpomínáte na Kieranovo vyprávění ze dvojky?), a to se potom protrhlo, zuřila bych. Ale každý vlkodlak je s tím v pohodě. V podstatě jsou teď Poppyini otroci – vycítí když má noční můry, musí poslechnout když jim to nakáže a když se Poppy ocitne v nebezpečí, jsou schopni roztrhat i své přátelé a nemají možnost svobodného rozhodování. Už jsem se zmínila, že Poppy je naprosto úžasná?!

- Poppyny nekonečné, nudné vnitřní monology
Kdyby kniha byla napsaná v er-formě, myslím, že by to bylo čitelnější. Doslova jsem při jejích myšlenkových pochodech trpěla. Pořád opakovala to samé dokolečka.

- Poppy má otázku (už jsem na tu větu alergická!)
Ve dvojce se to dalo ještě snést, ale tady mě to otravovalo víc než zmínka o dolíčkách, stejně tak už jsem protáčela oči sloup při otázce: Jsi v pořádku?

- každý je Poppy doslova posedlý
Casteen až chorobně, ale to není nic nového. Tohle je problém u většiny fantasy-romantických románů. Hlavní hrdinka je ze začátku nijaká a vypracuje se na dokonalou bohyni, kterou všichni zbožňují, touží po ní a mají přehnanou potřebu ji chránit (i před ní samotnou). Svět se doslova točí jen kolem Poppy.

Kniha je naprostý guláš. Taková kombinace fanfikce, při čemž si autorka plní své sexuální fantazie a hraje hru „jak naplácat co nejvíc šíleností do jedné knihy“. Absolutně jsem vzdala naději zapamatovat si veškeré informace, jména, místa i pravidla jak tenhle svět vlastně funguje. Tak příšerný wordbuilding jsem ještě nečetla. Pořád se jen mluví, vysvětluje a vytvářejí teorie, místo aby nám to bylo naservírováno postupně. Když se probírá něco nového, dialogy jsou na jedno brdo. Probíhají stylem – Poppy má otázku, Cass a Kieran odpovídají. Dokola.
Měla jsem pocit, že stojím pořád na jednom místě a logika tu absolutně nehraje roli. Celá kniha se točila v samém kruhu - akce, sex, dlouhé povídání, sex, víc povídání, narážky na sex, další povídání, akce.

Ne. Dost, stačilo. S touhle sérií definitivně končím, než ji autorka dodělá ještě víc.

Fidibus
15.11.2022 2 z 5

(SPOILER) No, čekala jsem víc. Nejvíc mne nadchla jednička a teď to jde dolů. S hodnocením jsem čekala, až dočtu Ranhojičku 2, pro srovnání, a ta vyzněla lépe.
Vlastní příběh není špatný, ale taaak dlouhý. Přitom se skoro celá kniha pohybuje podle schématu akce, dlouhé vysvětlení a rozjímání a pak sex. Akorát na konci už byl sex upozaděn :). Oba hlavní hrdinové mi přijdou zajímaví, zápletka však graduje až v poslední šestině a konečně se děje víc. Teorie je dost, taky nechápu rozdíl mezi Bohem a božstvem, jak tu někdo psal.
Z Poppy je sebevědomá žena a dost si umí poradit, ale střet s oba bratry děj zamíchá.
Bohužel už mi přišly trapné narážky na její dotazy, naštěstí ty na propichování byly asi 2x. Nová je narážka na erotickéý deník, pak už taky není vtipná.
Další díl si samozřejmě přečtu, opět má být dlouhý. Snad bude čtivější než tenhle...

zuzikis
14.11.2022 3 z 5

Autorku mám velmi ráda, proto bylo jasné, že knihu budu mít ve své knihovně :-) A i když je kniha čtivá (to autorka umí), tak si nemůžu pomoct, ale něco tomu chybí..

Nemůžu si nevšimnout, jak se stále opakují stejné fráze z předchozích dílů.. jako třeba zmínky o ďolíčkách, zvrácené mysli Casteela, nebo jak je Poppy násilnická, nebo neustále otázky a reakce na to, že má Poppy další otázku :D. Je to dost otrava a lezlo mi to na nervy.

Jinak zvratů je tam celkem dost a samotné mi některé věci ani nedošly i když to bylo celkem nasnadě. Prostě mi přijde, jako by si autorka ukousla moc velký kus a poté zjistila, že nedokáže splnit 100% potenciál toho děje, přitom z toho mohlo být velkolepé dílo. Možná mi dá zapravdu více čtenářů, že tomu něco chybí.

Takže pro ty, co se chystají na knihu, tak to napínavé je, musím říct, že děj je vymyšlený dobře, ale pro ty více náročné čtenáře si myslím, že to není to pravé.. kniha se více line v romantické lince, než aby tam autorka rozvinula více děj Atlanťanů a Povznesených. Přitom jsem byla nadšená z příběhů bohů a historie Atlantie, i když vysvětlování historie bohů, božstev a potomků božstva - už mi přišlo celkem dost chaotické :D

zuzak82
13.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak tady už autorka opravdu píše erotickou fantasty, takže počítejte s různou formou sexu skoro v každé kapitole.
Nejvíce mi vadilo mnoho vysvětlujících rozhovorů, které děj zpomalovaly. A velmi brzy mi lezla na nervy věta "Mám otázku" a na to odpověď od ....dosaďte si kteroukoliv postavu kromě Poppy... "že mě to nepřekvapuje". Někdy to vše působilo překombinované. Plynulost a lehkost vyprávění z prvních dvou dílů se vytratila.

sebemi
11.11.2022 4 z 5

Slupla jsem to jak malinu, autorka píše velmi čtivě,ale často jsem byla zmatená z těch pojmů a rozdílů mezi Bohy a božstvem... Taky už mě trochu iritují stejné sladké konverzace mezi hl.hrdiny (my to chápeme,jsi jí hoden). No a přitvrzení v erotické lince,kam až to zajde haha. Jinak ale super počtení s napětím,zvraty a humorem (miluju Kierana). A ten konec, to autorka umí skvěle, epic!

Elize
10.11.2022 4 z 5

Vážně jsem si myslela, že tohle je poslední finální díl, kdy nám celý děj a všechny zápletky vygradují, místo toho je tahle kniha pomalejší a pozvolná. Trochu trpí tím, že už od druhého dílu jsou zde dlouhé předlouhé odstavce plné vysvětlování a zápletek, trochu to mu za mě chybí plynulost a jakési samovolné poznávání světa čtenářem, místo toho do nás autorka už od druhého dílu hustí hromadu informací, mezi kterými se čtenář snadno ztratí, když jedna zápletka střídá další zápletku. Popravdě nevím, jak se to dá napsat líp, ale zkrátka mi chybělo nějaké přirozené postupné pochopení, jak ten svět funguje. V tomto dílu vlastně celou knihu máme dlouhé odstavce s vysvětlováním zápletek střídané romantickými a erotickými scénami. Celá kniha je pěkně čtivá, stránky mizí, ale není to takový druh knihy, co by nešel odložit, dokonce jsem se přistihla, že jsem několikrát i knihu odložila a i jsem přemýšlela, že si rozečtu mezitím něco jiného. Ten konec byl ovšem fantastický, celý plný napětí a akce. Rozhodně se těším i další díl a knížku hodnotím 4,5*

jjanca
07.11.2022 5 z 5

Tretia časť mala pre mňa o trochu pomalšie tempo, bola menej emočne náročná a menej nervydrásajúca (ten koniec nepočítam). Ale to neznamená, že bola zlá. Konečne prenikáme hlbšie do sveta, dozvedáme sa viac o Poppy, o bohoch. Potvrdilo to môj dojem z druhého dielu, že kniha nebude len jedna veľká červená knižnica, ale bude mať aj nejaký dej. Za čo som veľmi rada. Som opäť rada, že sme mali možnosť poznať aj iné postavy, Kieran opäť exceluje. Mám nesmierne rada aj Delana, Emila a Vonettu. Som zvedavá na ďalšiu časť, dúfam, že to Poppy všetkým natrie! 4,5/5*

P.S. Neviem, prečo je tá kniha zaradená do kategórie Pre deti a mládež. Rozhodne by som ju pre deti a mládež nedoporučovala. Explicitných sexuálnych scén je tam ako húb po daždi.

valika0302
04.11.2022 5 z 5

Každou časťou to je lepšie a lepšie! Už som si myslela, že predchádzajúcu časť nič neprekoná, ale opak je pravdou. Vrelo túto sériu odporúčam!