Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468352/bmid_korist-4Ci-468352.png 4 1264 383

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

Hunted , 2018

SilvieSisinka
02.08.2022 4 z 5

Já osobně horory nečtu.Knihu jsem koupila v akci a vůbec nelituji za koupi a přečtení.....bavilo mě to velice.

kusma
24.07.2022 4 z 5

Napínavá kniha, horor určitě ne. Jak řekl manžel: čtivé béčko. Kapitoly měly spád, letní čtení jak má být. Jen, když vám při čtení napínavé scénky, začne u nočního stolku chrastit chroust, nemáte moc klidný večer :)

Cryptkeeper
20.07.2022 3 z 5

Kniha byla zpočátku velice čtivá,no zhruba ve čtvrtce,po přibližném nastínění děje,začlo napětí slábnout a příběh upadal. Ani celkové rozuzlení mě nějak neohromilo. Za mě celkem zklamání.

mary2019
18.07.2022 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu KOŘIST alá ŠELMA od Mayneho. Možná se nechala Darcy inspirovat. Byla jsem trochu zklamaná. Pak se ale děj rozjel a nakonec musím uznat, že Darcy opět nezklamala.

Reeny
10.07.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a přečetla jsem jí za jeden den.
Pro mě od začátku napínavý děj a překvapivý konec,který jsem nečekala:).

smithynka
10.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říct, že jsem si vybrala dobře. Příběh byl zajímavý a konec opravdu překvapí.
Často chodím v lese sama, tak raději nebudu scházet z cestiček .

anája
05.07.2022 1 z 5

Tak bohužel půjdu proti proudu, ale čtení mě nebavilo, ty pasáže z policejní stanice nuda, už jsem preskakovala. Autorka to má moc pekne slohově napsané , ale pro mne nuda.

AkiB
30.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že tahle knížka je opravdu povedená. Hororem bych ji určitě nenazvala, ale byla rozhodně napínavá od začátku do konce. Konec mě překvapil.

SPOILER
A jsem možná trochu morbidně ráda, že alespoň někdo tam opravdu umřel. Kdyby přežili všichni, byl by to moc sladký šťastný konec.

daniela7398
15.06.2022 5 z 5

Zatím jsem od ní četla pouze sérii o domech, ale tento thriller stál naprosto za to.. Četlo se to skvěle a i když to není kniha na úplně vypnutí, tak mě to přeneslo přesně do toho lesa a nutilo mě to číst dál a dál. Darcy je prostě jedinečná!

85098211
03.06.2022 4 z 5

Tohle byla moje první kniha od autorky a docela se mi líbila. Řekla bych, že jí uškodilo žánrové zařazení, protože klasický horor to nebyl ani náhodou. Z tohoto důvodu tedy moje očekávání nesplnila. Nějak zvlášť zklamaná jsem ale i přesto nebyla ;-). Četla se totiž dobře, přestože do dokonalosti jí něco málo chybělo.
Ale teď už zpět k samotnému příběhu ;-). Eileen se vydá na pěší výlet do odlehlého lesa Ashlough a její rodina o ní už posléze nemá žádné zprávy. Pouze její fotoaparát se najde a poslední fotografie zachycují něco podivného. Eileenin bratr Chris s přáteli se však odmítají smířit s tím, že policie dělá pro nalezení dívky jen nutné minimum, a berou pátrání do svých rukou. Vydávají se tedy do lesa na vlastní pěst a brzy je jasné, že tam nejsou sami...
Kniha mě ve finále nakonec přece jen bavila. Postavy byly povětšinou sympatické - definitivně nejvíc policistka Carla ;-), i když ani zdaleka ne všechny. Chris, Anna, Flint a Hailey udělají spoustu doslova hloupých rozhodnutí, ale na druhou stranu je nutné zohlednit, že v jejich situaci, kdy strachem z neznámého propadají panice, bychom se možná i my zachovali podobně. Kdo ví? ;-) Pokud jde o závěr knihy, tak mne snad ani nepřekvapilo, kdo za tím vším nakonec stál. Bylo to totiž asi jediné možné vysvětlení, přestože logika tady tak trochu dostává na frak :-). Za to tedy jednu hvězdičku strhávám, ale jinak si kniha poměrně vysoké hodnocení určitě zaslouží.

tessie_m
24.05.2022 5 z 5

Skvěle napsané, někdy se to trošku táhlo, ale ve většině jsem se nemohla odtrhnout. Ten konec jsem nečekala a bylo to překvapeni.

Knihy od Darcy mě proste baví. Mám přečtené všechny domy a teď tuhle a do dalších se určitě pustím.

Avila
23.05.2022 4 z 5

Já si horor představuji trochu jinak, tato kniha byla spíše mix více žánrů ale to nic nemění na tom že se četla skvěle. Autorka umí velmi dobře popsat tísnivou a strašidelnou atmosféru plnou beznaděje ve svých knihách.... Ať už v sérii Strašidelné domy nebo jako v této knize v Ashlougském lese.....
Dokonce se mi částečně povedlo odhalit kdo za vším stojí....
A teď už se těším na její další knihy.

stojinek
12.05.2022 5 z 5

Čteno v originále....napínavé až do konce, který byl překvapivý. Doporučuji těm, co milují napětí, strach.

evilunicorn
11.05.2022 4 z 5

Asi bych to úplně nenazval hororem, spíš thrillerem, ale v podstatě jsem spokojený.Taková survival jednohubka na pár hodin. Co mě příjemně překvapilo, bylo poměrně logické chování postav.Po začátku, kdy se banda floutků v klasickém složení vydává hledat svou přítelkyni/sestru jsem čekal klasickou vyvražďovačku. Leč nestalo se(alespoň prvoplánově) a za to dávám hvězdu navíc.

Kanylka
11.05.2022 3 z 5

Od této autorky má první kniha. Nebylo to špatné čtení

Danago
10.05.2022 4 z 5

Od autorky jsem ještě nic nečetla. Musím říct, že mě kniha příjemě překvapila. Nebylo to nic co by mi vyrazilo dech, ale četlo se to velmi dobře. Určitě kniha není naivní a ani nevěrohodná. Atmosféra tajemného lesa je zde moc pěkně vykreslena. Já se teda nebála, ale děj jsem si užvala. Závěr trochu překvapení, ale záleží na tom , jak se to vezme.
Klidně můžu doporučit.

MarieH
07.05.2022 4 z 5

Horory moc nečtu, ale Kořist se mi líbila až na ten konec. Pro mne překvapení, ale dost laciné, v poslední době tak končí polovina thrillerů. Dala bych 5 hvězdiček ale za ten konec dávám 4.

TerezaRůža
05.05.2022 4 z 5

Od autorky jedna z lepších, a to dost výrazně. Místy zdlouhavá, ale jo, líbila se mi, postrádala jsem v tom pro autorku docela typickou naivitu vyprávění - naštěstí. :)

martunka
02.05.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo...

barbora6886
01.05.2022 5 z 5

Mělo to dost nesrovnalostí, ale příběh se mi líbil.