Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/bmid_korist-jrO-458306.png 4 1264 383

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

Hunted , 2018

AlbionFoxyFox
30.04.2022 5 z 5

Perfektní kniha! Poměrně sympatické postavy, poutavý příběh, děsivé prostředí, nečekané zvraty. Krátké kapitoly nutí číst dál, což je ještě umocněno různými pohledy postav. Kniha mi v něčem připomínala Mayneho Šelmu, která mě dostala, a o to víc jsem si ji užila.

Dandulka
30.04.2022 5 z 5

Další skvělá kniha! Příběh je plný zvratů a zajímavých odboček. Nabízí také několik "konců", které však konci ve skutečnosti nejsou. Mám horory moc ráda a tohle je opravdu skvělý příběh.

-knihomolka-
19.04.2022 4 z 5

Zajímavá kniha. Darcy prostě umí psát. Mám od ní všechny knihy a ačkoliv jsem čekala nadpřirozeno a to jsem v podstatě nedostala, tak i přesto mě to bavilo a nemohla jsem se odtrhnout, abych se už konečně dozvěděla, jak to dopadne. Konec mě dost překvapil.

NymphMaeve
31.03.2022 4 z 5

Autorku miluju a stejně tak její sérii Strašidelné domy. To je moje velká srdcovka a proto jsem se na Kořist hrozně těšila. Rozjezd celkem dobrý, ale i když jsem věděla, co můžu očekávat, nenaplnilo se to asi ani z poloviny. Do děje jsem vtrhla rychle a velmi mě to zaujalo, čtivost knize upřít nejde. Jen to přeskakování z postavy na postavu a potom ještě spousta hluchých odstavců v napínavých částech, kdy moje oči vyloženě těkaly po odstavcích, abych se dozvěděla, co se tam tedy děje. Charaktery byly trochu jednodušší, než u podobného tématu čtenář asi očekává, na druhou stranu rozuzlení příběhu a jeho plné vysvětlení, které nezanechává otázky mne velmi potěšilo. Váhala jsem, jak knihu na závěr ohodnotím a nemůžu dát méně, i když by si to možná trochu zasloužilo. Jinak dávám 3,5/5, tady to nechám na 4, autorka je úžasná vypravěčka a těším se na další její knihy.

1v8na
26.03.2022 4 z 5

Kniha byla čtivá. Oceňovala jsem krátké kapitoly, které čtivost podporovaly. Líbilo se mi i to, že jsou kapitoly psány z různých pohledů.
Carla i když byla svým způsobem vyhořelá, mi přišla celkem fajn. Nevadil mi ani Chris a jeho kamarádi ve výpravě, ale kdo mi vadil, byl Todd. Toho jsem nemohla povahově vystát.
Co ještě vidím jako mínus, je to, že mi to spíš přišlo jako thriller s hororovými prvky než jako horor.
A přiznám sebe, že jsem jaksi měla tušení, kde je zakopaný pes, dřív než se to rozkrylo.
Knihu však hodnotím kladně. Měla spád, děj ubíhal, nenudila jsem se u něj.

vivula
24.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Na jednu stranu jsem neměla žádná očekávání, na stranu druhou jsem čekala úplně něco jiného :-D příběh jako takový mě nijak zvlášť nenadchnul, ale ten styl jakým to bylo napsané? Za mě pecka! Při popisu zoufalství a beznaděje ztracených jsem si připadala jako bych tam byla s nimi. No a při líčení pokusu o přenos x dnů staré mrtvoly se mi vyloženě zvedal žaludek…

tulip131
17.03.2022 3 z 5

Carla, policistka s tragickou minulosti, nabubřelý a nepříjemný nadřízený, les a nestvůra. Říkala jsem si jestli to už nebude moc, jestli to spíš nebude "Buffy přemožitelka upírů", ale byla jsem mile překvapena. A samotný závěr byl vysvětlen, ale nebyl zbytečně prodlužován, jasné a čtenář byl obeznámen s osudem každé důležité postavy.

Lenyaa
09.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Musím přiznat, že ze začátku mi příběh připadal dost prvoplánový - dívka ztracená v lese, pronásleduje jí velké chlupaté monstrum s obrovskými drápy a skupinka mladých kamarádů v čele s jejím bratrem, kteří se rozhodli jít ji hledat na vlastní pěst.... Byla jsem zklamaná... Ale jak se příběh rozvíjel, tak jsem pochopila, že ne všechno bude tak, jak se na první pohled zdá! A musím říct že zklamání vystřídalo příjemné překvapení! Kniha měla opravdu zvláštní atmosféru, je zde skvěle popsána bezmoc člověka, který je opravdu ztracen v nekonečném lese.
Tato kniha se mi líbila mnohem více, než autorčiny série se strašidelnými domy.

Arwen777
06.03.2022 4 z 5

No tak toto bylo příjemné překvapení. Po Hlasech v bouři jsem neměla moc chuť se pouštět do další knihy této autorky, ale když už jsem ji před časem koupila, byla by to škoda peněz. No a nelituji.
Mezi horory bych tuto knihu implicitně neřadila, spíš mezi thrillery s hororovými prvky. Ale tajemnou a strašidelnou atmosféru tomuto dílu rozhodně neupírám. Spolu s vcelku sympatickými postavami, velmi napínavým dějem, dobrým zakončením a zajímavým místem děje a již zmiňovanou atmosférou nám to dává velice slušný thriller. Takže pokud vás nenudí divočina (tedy hustý rozlehlý skoro neproniknutelný les), ve které se snadno můžete ztratit a ve které mohou číhat podivní tvorové a nebezpečí, pusťte se směle do čtení. A pokud se chcete opravdu bát, vezměte si knihu v létě do stanu uprostřed lesa. Hlavně nezapomeňte dobrou baterku. Nebo raději několik baterek.

Nikyska383
24.02.2022 5 z 5

Velmi pěkné a povedené dílo, napětí se táhne od počátku a v mysli čtenáře se rodí několik možných variant PROČ a finále naprosto nečeká.

stepii5577
20.02.2022 5 z 5

Knihu jsem zakoupila na základě skvělých strašidelných domů od Darcy Coates. Kniha se četla moc dobře, jako její předešlé knihy, i když byla úplně z jiného soudku. Dokonce jsem si při čtení celkem bála a jsem ráda že to není fantasmagorie, čehož jsem se obávala :)

Reader-Hel
18.02.2022 3 z 5

(SPOILER) No upřímně.. Podle recenzí jsem očekávala bůh ví co nereálného, ale můj názor je, že i takto to může být reálné. Vraždit může defacto každý. No čekala jsem nějaké fantasmagorium, ale to se k mému překvapení nestalo.
Ze začátku jsem teda měla hrůznější pocit a furt jsem si říkala, co se asi ztracené dívce stalo, kde je. Chvílemi mi přišlo chování onoho monstra nelogické. Ty omdlíš a já počkám, až se vzbudíš jen abych tě mohl honit po lese.. ‍️ Nebo že je někdo v lese 4 noci a nevidí ho ani jednou, zato další člověk hned první a každou další noc. Ale konec to zase hezky vysvětluje. I když vlastně, aspoň pro mě, nebylo vysvětleno proč. Proč se to dělo. Jelikož jsem zvědavá a takové věci mi nedávají spát, tak by mě zajímalo, jak zemřel Todd třeba, když onen vrah vlastně nebyl "vrah" a nebo co se Teda stalo Eileen. On jí vystrašil a utekl? Dál nic?
Čtivost tomu nechybí, ani atmosféra. Vcelku pěkný příběh a postavy byly také fajn.

DenisaV
17.02.2022 5 z 5

Paráda. Skvělý. Knížku jsme koupila díky nějaké slevě a nic moc jsem od ní neočekávala. Ale ve finále se mi moc líbila. I když prostředí strašidelného lesa je už trochu ohrané, příběh do něj zasazený byl čtivě napsaný. Nepřišlo mi, že by byly nějak přehnaně zdlouhavé popisy krajiny, naopak děj příjemně ubíhal. Konec sice trochu zvláštní, ale nijak urážející. S hororem to sice nemělo nic moc společného, ale i tak velmi povedená knížka.

Jarmila97
16.02.2022 5 z 5

tahle kniha jsem dlouho odkládala tak mě nakonec nehorázně překvapila Nebýt toho že už mě bolely oči tak jsem měla přečtenou za jeden den a ten příběh byl naprosto úžasný S úplným napětím jsem čekala jak to skončí a musím říct že se těším na další knihu od této spisovatelky

Terka_v25
14.02.2022 4 z 5

Mladá dívka se ztratí v tajemném lese, noc na krku, v patách má podivné monstrum a v rukou fotoaparát. Co se sní asi tak stane? Policie samozřejmě nehýří aktivitou při jejím hledání, proto se ji její bratr s partou přátel vydává hledat, což nebyl zrovna nejlepší nápad. Musím říct, že mě kniha překvapila, nečekala jsem nic extra, ale větší část knihy mě nutila číst dál a dál. Sice si úplně nemyslím, že to byl horor a občas mi tam něco vadilo, ale vypadalo to dost zajímavě. Být samotná v takovém lese bych tedy nechtěla. Výsledný dojem mi trochu pokazilo posledních cca 50 stránek, asi budu ojedinělý případ, ale ten konec mě moc nenadchl. Nevím proč, ale tam to pro mě ztratilo atmosféru. Autorka to musela nějak zakončit, to chápu, ale čekala jsem víc po těch poměrně slušných 300 stránkách. Tady mám pocit, že autorka měla dobrý nápad na příběh, ale pak měla co dělat, aby ho vůbec vysvětlila.

Milujivuniknih
09.02.2022 5 z 5

Za mě skvělá kniha. Dobře čtivá a v některých částech velmi překvapivá. Stejně jako ostatní knihy od Darcy Coates nezklamala. Spokojenost.

Adýsek69
04.02.2022 5 z 5

Darcy co mi to děláš? To bylo úžasný. Jako sice žádný duchové, ale to byl tak strhující příběh, že si to umím představit i jako film a sama bych to zažít nechtěla. Děkuju za tyhle knížky. Krásně se to čte.

myshak
22.01.2022

Předně nechápu, proč je to horor. Nic strašidelnýho na tom nebylo... Od nějaké 150 strany jsem začala číst jen přímé řeči. Protože ty popisy okolo se táhly jak nudle z nosu... Za mě zbytečné čtení...

Alex.rrr
17.01.2022 4 z 5

Za mě super čtení, jen se v tom nesmíme moc pitvat co by se jak reálně mohlo a nemohlo stát. Pokud vynecháme tohle hnidopišství, tak je to kniha na 4 hvězdy. jinak jsem si říkala něco mezi 3-4. Darcy je skvělá spisovatelka ohledně faktoru strachu, umí nabudit atmosféru a čtete opravdu se zatajeným dechem. To to rozhodně vylepšilo a těším se na její další knihy. Doporučuji po přečtení nechodit hned do lesa... opravdu jsem měla divný pocit a to to byla jen naučná stezka :D

terezarath
16.01.2022 5 z 5

Tohle jsem od Darcy Coates vůbec nečekala. Po celé sérii strašidelných domů jsem očekávala kvalitní psaní, ale nic moc strašidelného. Kořist je geniálně napsaná, s prvky brutality, trocha tajemna také nechybí. Od hororových domů velký skok kupředu.