Kopretiny pro zámeckou paní

Kopretiny pro zámeckou paní https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/816/bmid_kopretiny-pro-zameckou-pani-scq-816.png 4 855 160

Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřina Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby...... celý text

knihovniceS
02.11.2019 4 z 5

Jé, to už je dost dávno, když jsem tuto knihu četla. Líbila se mi jako všechny knihy autora

DominaCZ
20.10.2019 1 z 5

Ani tohle, ani film.
Obé se mi jaksi až ... nechci říkat HNUSÍ, ale když ono tomu jaksi taksi...tak..prostě..je.

karol.cadex
12.10.2019

"... Když on si mě vůbec nevšímá!" :)))

vsechnonebonic
08.10.2019 5 z 5

Jako malá holka jsem viděla film, když jsem chodila do první třídy. Od té doby jsem věděla, že budu průvodkyně jako Kateřina z Krabonoše.... jo, zadařilo se. Po mnoha letech se mi naivní dětský sen splnil. :-) Miluju film a ráda se čas od času vrátím z nostalgie i ke knížce.

Radka1911
26.06.2019 4 z 5

Příjemný dívčí románek který si čas od času přečtu i ve zralém věku. Jako puberťák jsem knížky Stanislava Rudolfa milovala.

Hoshi
23.06.2019 4 z 5

Možná kdybych si knihu přečetla ještě před střední školou, bavila by mě mnohem víc. Takhle jsem většinu příběhu kroutila hlavou nad chování Kateřiny, ale když o tom tak přemýšlím, kdo ve své pubertě neměl telecí nápady :)

princesse
23.05.2019 5 z 5

Skvělá knížka dodnes si ji pamatuji a dodnes se ráda dívám na filmové zpracování, které je stejně skvělá jako knížka. Určitě si přečte i dcera, která se na film již také dívala.

Val
02.04.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v době, kdy jsem byla cílová skupina . No ... je to už hezkých pár let. Přiznám se, že jsem ten příběh milovala , jako ostatně skoro vše od autora. Mám ráda i film. Stanislav Rudolf byl pro mě tehdy TOP autor. Ráda vzpomínám :-)

Amneris
01.04.2019 5 z 5

Kniha mě přesunula do letních dnů pohody. Hrozně jsem Katce bydlení na zámku záviděla. Musím přiznat, že film se mi líbil o něco víc než kniha, ale i tak jsem se ke čtení o holkách krásně praštěných po letech ráda vrátila.

prazskanaplava
21.02.2019 4 z 5

7/10 V pubertě oblíbená a stejně čtivá je i dnes. Univerzálně funkční vzorec pro všechny puberťačky napříč generacemi, které áchají po nedostižném, lehce záhadném chlapci X (za X si lze dosadit prakticky kohokoliv v přibližně stejné věkové kategorii, kdo má 4 končetiny a v příhodný moment projde kolem). Rudolf si ovšem zaslouží nesporné plus za to, že navzdory tvorbě v žánru pokleslé literatury opravdu uměl psát, tj. nevyjadřoval se jako Tatar, takže čtenářkám alespoň v rámci intenzivního prožívání tragického románku spolu s hlavní hrdinkou nehrozí hromadné harakiri mozkových buněk. Totéž bohužel nelze tvrdit o valné většině dívčích románů bez ohledu na to, v jakém jazyce přišly na svět. P. S. Já jsem jí život na zámku nezáviděla ani trochu, jsem totiž z kategorie připos*ánků a zrzavý Joachim by mi jistě způsobil menší infarkt při každé návštěvě toalety. (Albatros, 1998)

JancaMia
02.02.2019 4 z 5

Moje srdcovka , poprvé jsem jí četla když mi bylo dvanáct a od té doby mám tuto knihu ve třech vydáních v knihovně a suším ji pro svoji dcerky , stejně jako další knihy od Rudolfa. :)) A film je taky krásnej :)

Hani77
16.01.2019 4 z 5

Knihu jsem četla jako dívka a myslím, že se mi líbila. Ale vůbec jsem si nevybavovala děj, jen jsem poznala obálku a pamatuji si, že knihy od S.Rudolfa ze své knihovny jsem přečetla všechny. Z toho důvodu jsem ji přečetla teď znovu. Jako dospělá bych rozhodně dala jen 3*, protože se mi to zdálo "o ničem", dívčí tlachání. Zajímavá (napínavá) byla jen poslední kapitola, ale ta zase byla taková neukončená ... Ale pro mladé dívky 80. let to bylo super :-). Myslím, že dnešní dívky už vyhledávají "akci".
Myslím, že při této knížce mě kdysi chytla touha naučit se jednou judo :-). Nikdy jsem se k němu nedostala.

Lee7
01.01.2019 3 z 5

Vážně jsem se nasmála a pobavila. :) Pěkná oddechovka

PandaGirl
11.12.2018 4 z 5

Hezký, jednoduchý příběh o hrdince, která mě strašně rozčilovala (jak v knižní, tak i ve filmové podobě). Rozhodně tohle patří mezi ty příjemné odpočinkové příběhy. Starší generace si zavzpomínají na mládí a já zase na chvíle, kdy jsem koukala ni film s maminkou. Takže nostalgie pro všechny!
K ději... Nelze očekávat hluboký příběh, spíše se jedná o mlácení puberty z jedné strany na druhou. Avšak dokáže to pobavit a možná trochu vybídnout k sebe-zamyšlení, zda jsme byli taky taková telata :D

kackamy
06.09.2018 3 z 5

Knižní "Kopretiny" jsou pro mě, stejně jako jejich filmové zpracování, vzpomínkou a prostředkem, díky němuž se dá rychle přenést do letní atmosféry a let, kdy většina z nás Katce ten Krabonoš neskutečně záviděla. Jeden z příběhů, který si ráda připomenu, když se mi nechce přemýšlet nad vážnými věcmi.

SSTknihy
14.08.2018 4 z 5

Knihy Stanislava Rudolfa patřily vždy k mým nejoblíbenějším a tak jsem nemohla vynechat ani tuhle, i když jsem příběh díky skvělému filmu znala skoro nazpaměť. Ale knížka je přeci jenom vždycky trochu víc a nebyla jsem zklamaná ani tentokrát. Jak já jsem té krásné Kateřině Krásné záviděla – bydlení na zámku, léto i toho Petra. Skvělé čtení!

Dimas
30.06.2018 4 z 5

Funguje i po tolika letech!

m.valova
17.06.2018 4 z 5

Po letech jsem opět přečetla knihu a mrkla na film,obojí nezklamalo,není špatné vracet se do mladších let...

katy211
02.06.2018 5 z 5

Krásná knížka i film, velká oddechovka, letní lásky, život na zámku, kdysi dávno jsem Kateřině Krásné z Krabonoše strašně zaviděla :-)

Chesterton
14.05.2018 5 z 5

Svěží dětská láska holčičí!! Jakpak, že jsem na ni zapomněla. Vtáhne do života zámeckého a holčičích starostí a radostí. Nádherně strávené zasněné prázdniny:)
Kniha, která rozveselí, zaujme, ať si potom kopretiny natrháš sama nebo pro někoho :)
Díky pohodový Stanislave.
Znovu spíš číst nebudu, vzpomínka je stále živá a voňavá!!