Kopretiny pro zámeckou paní

Kopretiny pro zámeckou paní https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/816/bmid_kopretiny-pro-zameckou-pani-scq-816.png 4 854 160

Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřina Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby...... celý text

PREBURDA
21.05.2023 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla jako dvanáctiletá holka. Po více jak čtyřiceti letech jsem jí vzala do rukou na popud čtenářské výzvě a opět jsem se proměnila v tu nohatou holku, která sní příběh dívky...... běžný život, první zaláskování, prázdniny na hradě (můj je pohádkový Bouzov - kde byl i tento příběh zfilmován). Jen nevím, zda dnešní dívky, si tu bezstarostnou svobodnou dobu, kdy kniha byla napsána a kterou jsem si jako holka užila, .......... některé souvislosti, věty nebo slova v knize budou umět představit a chápat. Pěkná kniha i filmové zpracování.

Petra1323
18.05.2023 5 z 5

Knihu mi půjčila spolužačka v prváku na gymplu. Přečetla jsem ji za jeden večer. Představovala jsem si zámek Hradec nad Moravicí. Byla jsem jí nadšená. Z příběhu sálá barevnost, vůně, mládí a bezstarostnost. Film jsem viděla později jako starší, líbil se mi, ale už to nebylo takové nadšení jako z knihy.
Nyní po dalším přečtení, po čtyřiceti letech, se jen musím usmívat.

adabraz
11.05.2023 2 z 5

Tahle kniha mě moc nebavila. Oddechovka na jeden, dva dny. Ale že bych ji musela číst víckrát, to asi ne :).

Jajus
13.04.2023 2 z 5

+ oddechovka
- občas podivné jednání postav: vezmu vzácnou věc, schovám ji a pak se divím, že to začne prošetřovat police - bezpečnost
- místy se to trochu táhlo

Dom95
13.04.2023 5 z 5

Kniha mi dost připomínala knihy o aristokratce od Evžena Bočka. Myslím, že zde pan Boček dost čerpal inspiraci, ačkoliv jako kastelán má inspirace pravděpodobně dost.
Knize toho není moc co vytknout, leda tak kromě konce. Je mi jasné, že cílovou skupinu by více zajímalo, co se dělo poté, co se začala Katka s Petrem bavit. Z knihy ale celkově sálala dobrá nálada a četla se dobře.

Marekh
09.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Moje první přečtená kniha od STANISLAVA RUDOLFA, a to díky čtenářské výzvě v DK, jinak bych knihu nečetl.

KOPRETINY PRO ZÁMEČKOU PANÍ je dívčí román. Je to vtipná a vesele napsaná kniha, určená pro mladší čtenářky. Je to četba na jedno posezení.

Hlavní postavou je KATKA KRÁSNÁ, která žije na zámku se svými rodiči a pomáhá jim na brigádě jako pokladní. Je v posledním ročníku na základní škole a bude se hlásit na střední zdravotní školu, obor optička. Katka má kolem sebe kamarádky a kamarády (Hanka, Tonda a jeho pes Pocem aj.). Jednoho dne přijde k nim do zámku kastelán PETR, student vysoké školy filosofické fakulty prvního ročníku, který provází návštěvníky zámkem. Katčin otec jej zaučuje a později je Petr doprovází sám. Katka se do něj zamiluje..

Líbily se mi také další postavy, které pracovaly na zámku (pan Těšík). Líbilo se mi, když Katka lidem občas vyprávěla nepravdivé věci a tyto situace byly úsměvné (Můj otec mě našel před sedmnácti lety pohozenou v zámeckém příkopu. Milosrdně se mě ujal a vychoval. Otec ještě před mým narozením spáchal sebevraždu, matka propadla alkoholu a marihuaně.). V některých situacích se lhaní nevyplatilo, ale o tom se už dočtete v této knize. Oceňoval jsem, když Katka upozornila svého tátu, aby více pečoval o její maminku.

martineknatasa
06.04.2023 3 z 5

No nic moc, ale asi jsem na to už moc stará.

mekkejla
27.03.2023 2 z 5

To byla hrozná blbina. Ale potřebovala jsem nějakou nenáročnou eknihu zdarma a tahle mi navíc splní zadání do výzvy. Ale nikdy víc teda.

Ira13
18.03.2023 4 z 5

Knihu jsem kdysi koupila z nostalgie v antikvariátu, protože filmové zpracování patří mezi mé oblíbené. Teď se hodila do čtenářské výzvy.
Dívčí román, který se dá číst jako oddechovka i v pozdějším věku o dospívající praštěné holce.

Kristulda
12.03.2023 4 z 5

Četla jsem kvůli výzvě, jinak bych se k ní nedostala. Je to spíš takový naivní dívčí román. Kniha byla vtipná, četla se dobře.

leuska
10.03.2023 4 z 5

Tyjo, k téhle knize bych se asi nedostala nebýt čtenářské výzvy. A musím říct, že mě to moc bavilo, i když jsem nikdy nebyla nějaký extra Fanda do české literatury 70. let. Filmové zpracování jsem ještě neviděla, ale v budoucnu si ho asi zkusím pustit.

munka
05.03.2023 5 z 5

Pekný dievčenský román prečítaný do čitateľskej výzvy. Vtipné oddychové čítanie, ktoré potešilo.

Tebby
09.02.2023 1 z 5

(SPOILER) Ach jo, větší kravinu jsem dlouho nečetla. Přečetla jsem ji na doporučení od mamky do výzvy. Nebýt tak krátká, ani ji nedočtu. Hlavní "hrdinka" byla rozmazlená, sobecká, žárlivá, závistivá, drzá holka, která navíc lhala a kradla. Nebyla snad stránka, kde si na něco nebo někoho nestěžovala nebo minimálně někomu drze neodsekla. Tohle už znova fakt ne. Vůbec nechápu, jak tu může být tak vysoké hodnocení a ke všemu to mít i filmové zpracování. 1* s hodně odřenýma ušima.

Miretti
08.02.2023 4 z 5

Četla jsem v rámci výzvy jako připomínku stejnojmenného filmu, na který se vždy ráda podívám. V pubertě jsem četla věci klučičí. Milé, nenáročné. Zajímalo by mě, zda v dnešní době a ohromné konkurenci v tomto žánru by kniha oslovila cílovou skupinu.

MatBla
30.01.2023 4 z 5

Taková nostalgie z dob mé puberty. Jen si myslím, že já jsem nebyla tak pitomá, jako Katka. Ale nevím možná měly moje kamarádky jiný názor:)

Miška74
27.01.2023 4 z 5

Knížka jsem četla v době, kdy jsem byla cílovou skupinou a teď po hodně letech jsem se k ní díky výzvě vrátila. Nějak mám pocit, že hrdinky knížek pana Stanislava Rudolfa jsou dost naivní a vlastně nemají ani žádné zájmy. Podle této knihy je natočený i film, který je s knihou skoro totožný, až na nějaké drobnosti. Knížka se čte dobře, je to taková oddechovka a člověk si při ní zavzpomíná na dobu svého dospívání.

peeetta
26.01.2023 3 z 5

Dívčí román, vrátila jsem se do doby na střední škole, kdy jsem občas tyto knihy četla. Hezký čtivé.

dagmar5477
26.01.2023 4 z 5

Krátký letní příběh.

Booky84
22.01.2023 5 z 5

Čtivá kniha, díky níž jsem se mohla přenést do krásných letních dnů a ještě i na zámek. Katka je skvěle trhlá a praštěná a navíc ještě zamilovaná = příjemné čtení.

Fidibus
18.01.2023 4 z 5

De facto jsem si chtěla ověřit, o čem je film. Celkem to sedí, je tam pár věcí navíc, třeba to že bude optička, Gustův příběh, pár dalších postav. Naopak to vyšetřování krádeže mi ve filmu policajtem - otcem kamarádky přišlo uvěřitelnější.