Komu zlatá brusle?

Komu zlatá brusle? https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84268/bmid_komu-zlata-brusle-o2G-84268.jpg 4 28 7

Dobrodružný příběh o tom, co se seběhlo kolem mezinárodního krasobruslařského mistrovství juniorů ve Švédsku

simca9342
22.07.2023 5 z 5

Přečtená loni.
"víkendovka"
Rest z mé knihovny. Co vše se stane skupině dětí z různých koutů světa na bruslařském závodě?
To nevím ani já :) Ale jedno vím jistě- že hlavní cenu uvedenou již v názvu beletrie získá jen jeden /jedna ze soutěžících. Ale aby vše nebylo tak vážné ,sem tam unos, krádež, cestování, vše vyhovuje čtenářovu přání.

Nofar197
26.01.2023 3 z 5

Vlídný příběh z atraktivního krasobruslarskeho prostředí s detektivní zápletkou je sice primárně určen čtenářům ve věku deseti - dvanácti let, ale zaujmout může každého. Zároveň jasné poukazuje na fakt, čeho mohou být někteří lidé schopni kvůli úspěchu ať už svému, v tomto případě blízkého člověka.
"To je pořád kolik bodů bychom dostali za tohle, kolik bodů ztratili za tamto. On na to přece taky myslí, ale je mu nepříjemné pořád počítat jako na burze. Tak je to. Tom je pro Mad Landsmanovou akcie. Vyhraje-li Zlatou brusli, akcie stoupne, prohraje - li, akcie klesne. "

Knihomolka506
13.02.2022 4 z 5

Starší kniha, ale pořád dobrá. Našla jsem ji u dědy, když ještě žil v knihovně na půdě, mohla jsem si ji nechat, nikdo by ji nečetl.
Příběh z prostředí bruslařských závodů, cen, výher, ale hlavně úsilí a snahy, které do sladkého cíle museli soutěžící dát.
Doporučuji.

Katka2382
15.05.2020 5 z 5

Četla jsem ji jako malá holka a moc se mi líbila.

Monna71
29.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala v dětství přímo od autorky k narozeninám s věnováním. I pro mne je tato kniha srdeční záležitostí a ráda si jí čas od času znovu velmi ráda přečtu. Mám i jiné knihy od této autorky, ale tato je má nejoblíbenější. :-)

misulef
22.01.2016 5 z 5

Komu zlatá brusle? Tato knížka se stala mou srdeční záležitostí, když mi bylo přibližně devět let, a do dneška na ni vzpomínám jako na jednu z nejhezčích knížek svého dětství. Jednou ji budu nenápadně podsouvat i svým dětem - stejně tak, jako to udělala moje mamka.

Maica
20.01.2014 3 z 5

Překvapilo mě, že v roce 1974 vznikla kniha, ve které děti mohly cestovat po celé Evropě, a že jsem nenašla ani žřádné podsouvání tehdejší politické situace. Klobouk dolů. Jinak taková mládežnická detektivka, která by mohla oslovit i dnešní děti (ale asi by se podivili nad tím, proč Jean-Paul nevzal mobil a jednoduše nezavolal do hotelu pro pomoc :-).