Smrtihlav

Smrtihlav https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483032/smrtihlavBveB1i-Ymi-.jpg 4 174 174

Komisař Sharko série

V nejtemnější hodině se probouzí nové zlo. Další případ komisaře Sharka. Vražda v kostele. Do posledního chloupku oholená nahá žena. Sedm živých motýlů třepotajících křídly na její lebce. A strach ze smrtící epidemie. Vyplní se mýtus o apokalypse? Z osobního života Francka Sharka zbyly jen doutnající trosky – a představa návratu do práce je pro něj zcela nereálná. Brutální zločin ho však ukotví zpátky ve skutečnosti. Zničený kriminalista se vydává na nebezpečnou cestu vedoucí až na dno lidské duše: vrahovy… i své vlastní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Deuils de miel , 2006

kubule
31.07.2022 5 z 5

Perfektní zpracování, žádné okolky, žádné zdlouhavé vyprávění, autor jde rovnou k věci a za svým cílem, naprosto pohlcující čtení, autor ví, jak na čtenáře, takže za mě opět další strhující krimi...jen co mě mrzí, že tento díl u nás nevyšel hned jako druhý v sérii, takže už vím, jak bude pokračovat život kriminalisty Sharka, ale zase na druhou stranu to mnohé objasnilo.

L.R
28.07.2022 5 z 5

Opět další skvělý díl. Autor je opravdu machr a nečetla sem od něj slabší knihu.
Za jediné trochu mínus považuji, že knihy u nás nevycházejí popořadě. Což, ale novým čtenářům nemusi vadit, neboť už tu možnost mají.

Simstr
28.06.2022 5 z 5

Za mě plný počet, jen doporučení pro nové čtenáře této série. Je lepší číst od prvního dílu !

Olous1
14.06.2022 5 z 5

Musím se opět opakovat, dobré čtení, které stojí za to si přečíst. Nechybí napětí, velmi dobře napsané.

GYROTOURBILLON
04.06.2022 5 z 5

Super, ano, v jedné chvíly se měl člověk chuť trochu více drbat.
Ale jedno vícenohé zvířátko jsem kdysi vlastnil a mé okolí nakonec, po určitém čase pozbylo strachu. Zde té jiné havěti bylo požehnaně..
Osobně mi více vadí hadi, přestože jsou mnohdy krásní. K nim mám zážitek jak pro koho vtipný.
Na zahraniční dovolené jsme navštívili zoo + botanickou zahradu.
V malém amfiteátru bylo představení hadů. Komentátor pozval k sobě na pódium pár odvážlivců a z jedné ze tří beden vyndal cca 5 m. dlouhého hroznýše královského albína, kterého tito vybrani společně pozvedli nad hlavu. Ti to dali !! Z druhé bedny nám ukázal krásně zbarvené zelené... ale teď nevím název. No a před otevřením třetí bedny poprosil komentátor celý amfiteátr o naprosté ticho, že nyní uvidíme nejrychlejšího, nejmrštnějšiho hada světa, a že potřebuje absolutní ticho.
No a jak pomalu otevíral bednu , had byl asi už rozrušený a vylétl mu velmi prudce z ruk a přistál uprostřed amfiteátru, kde se v momentě vytvořil kráter jako po dopadu bomby. Účastníci v místě dopadu byli prostě pryč. Had seděl na jejich místech a s libovým úsměvem si tam zůstal nehybně sedět. Až po vteřinách všem došlo, že je to vymakaná atrapa a my byli šokováni a zároveň propukli v bujarý smích. Pravda, nikoliv Ti v místě dopadu, ty to rozdejchávali o něco déle a s uklidněním jim komentátor musel pomoci. Zkrátka blbej černej humor , ale ten šok byl nepopsatelný.
Ale to je jiné téma.. přesto mně kniha na tuto vzpomínku přivedla. Autor splnil mé očekávání.

Becca_
31.05.2022 5 z 5

Velmi čtivá detektivka s nevšední a originální zápletkou. Nenašla jsem hluché místo. Těším se na další.

moudivlacek
28.05.2022 5 z 5

I když začátek příběhu mě moc nezaujal, pokračovala jsem a záhy byla pohlcena příběhem. Příběhem tak děsivým a bohužel reálným, až mě to děsí. Hlavní roli zde hraje hmyz, jak již napovídá název knihy, ale nejen 1 konkrétní. Je to vlastně vyprávění o možnosti zneužití hmyzu proti lidstvu. Je to nečekané, je to kruté, je to nenápadné a o to více hrůznější.
Komisař Sharko po velké osobní tragédii se potácí v osobních problémech, přesto stále zůstává vynikajícím vyšetřovatelem. Jenže za vše se platí....
Konec příběhu se dal očekávat, přesto jsem z něj smutná. Jsem zvědavá na pokračování osudu Sharka.

allart
21.04.2022 4 z 5

Už som si myslel, že sa Thilliezových básnických prirovnaní, ktoré sú niekedy až nezmyselné, alebo protirečivé, zbavím po jeho prvotine, ale zrejme to tak nebude a budem si musieť na to zvyknúť. Kniha sa čítala dobre, bolo to dosť akčné, akurát zo začiatku som sa akosi nevedel začítať. Potom to nabralo spád a dostalo to taký punc carterovky (Chris Carter) aj čo sa týka napätia aj brutality. Franck Sharko mi je sympatický, má svoju rebelskú charizmu, tak dúfam, že v tomto bude pokračovať.

Nelly
14.03.2022 4 z 5

Opět skvělé - zamotaný kriminální příběh a hlavně je zde dobře vykreslen duševní stav F.S. a tím uvozuje vše, co se děje v dalších dílech, které většina četla před tímto dílem druhým.

oleg
04.03.2022 5 z 5

Zajímavé čtení, má to napětí, spád a chvílemi až drsné,mohu jen doporučit.....

Jiparis
03.03.2022 4 z 5

Nechybí napětí, rozvíjí několik linek příběhu, od úplné spokojenosti mě odrazovaly někdy zbytečné kruté detaily. Jedná se spíše o horor než detektivní příběh.

Katania
27.02.2022 5 z 5

Perfektní, jako vždy. Jen škoda posloupnosti dílů.

Hella
20.02.2022 4 z 5

Dobré, hodně dobré. Jen nějak nemůžu pochopit.... to byl záměr českého vydavatele udělat v pořadí příběhů takovýhle maglajz? Nebo tomu bránily nějaké oprávněné problémy třeba se získáním práv? Protože zkrátka vydat 1. a 2. díl až poté, co vyjdou díly pozdější, je fakt blbé.

šipek
14.02.2022 4 z 5

Něco málo mi u této knihy chybělo. U tohoto autora jsem jako na houpačce, jednou jsem úplně nadšený a po druhé očekávám více. Komisař Sharko a jeho styl vyšetřování mi moc sedí a určitě tuhle sérii přečtu celou. Téma detektivek je dost zajímavé a nevšední.

Trustty
08.02.2022 5 z 5

Další skvělý díl se Sharkem.
Jediné co mi fakt vadilo je popisovaní všeho možného kolem červů a pavouků :), ale to je jen můj pocit z těchto potvor.
Těším se na další díl.
Doporučuji

astra3
06.02.2022 5 z 5

Trochu mě mrzí, že knihy vychází ve špatném pořadí a my už víme, kam se Sharko posune dál.
Ale i tak napínavý příběh se spoustou zajímavých informací.

whiolet
25.01.2022 3 z 5

Já měla strašný problém se stylem vyprávění. Na můj vkus to bylo dost schizofreni a uspěchané.
Komisař dost labilní, což by se vzhledem k okolnostem dalo i pochopit, ale jeho chování mi k srdci neprirostlo.
Naopak cením ten nápad s hmyzem, to bylo neotřelé a velmi zajímavé.

Kačka_knihomol
19.01.2022 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora i obecně moje první francouzská detektivka - a jsem nadšená! Hrozně se mi líbí velice originální námět, kdy vrah využívá hmyz. Navíc do sebe všechno hezky zapadá, opravdu jsem mile potěšena. Jediné, co mi trošku vadí je typický "hlavní hrdina s tragickým osudem". Mám přečteno už spoustu detektivek a ptám se - může mít někdy vyšetřovatel, který je hlavním hrdinou knihy i normální život nebo to musí vždy být člověk, kterému zabili/přišel o celou rodinu a nyní trpí depresemi/halucinacemi/je závislý na lécích/alkoholu? :D To však nevyčítám této knize, jen u této x-té v pořadí mě tato myšlenka dostihla. Tak tedy - hodnotím 5* a rozhodně doporučuji!

soukroma
17.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Nelíbilo: změť všeho možného počínaje a konče šílenstvím, vyplněno odkazy na bibli (Genesis a Zjevení). číslo 666 a 7, komáry, mravence, lišaje, pavouky, malarické parazity, návraty do nešťastného dětství (u vraha) a neštěstí nedávného (u vyšetřovatele). Děsivá mučení všeho druhu... Nejenom nechutné (přitom málo informativní ohledně nemocí, hmyzu a pavoukovců), ale nesmírně přitažené za vlasy, neuvěřitelné, překombinované (šifrované zprávy ve dvanáctimetrové výšce vyryté v kostele, nebo neviditelným inkoustem s feromonem uvnitř říčního vraku).
Neubráním se pocitu, že autor musel být při psaní asi v nějakém podobně psychicky neblahém stavu jako jeho hrdina.
Jsem docela ráda, že tenhle starší díl vyšel až nyní, protože tohle číst zkraje, nikdy bych se nepustila do Atomky či Syndromu E. Tohle bylo o tolik tříd horší ..., ale aspoň to bylo krátké. Deprese skrz naskrz a i na konci z toho ovšem čiší dlouhodobá.
Dočetla jsem, takže nemůžu jít ve svém hodnocení pod 50% (ale odhodit nedočtenou jsem knihu chtěla mockrát). A navrch těch chyb a překlepů, hrůza.

georginaa
13.01.2022 3 z 5

Tak po prvním díle jsem opět přetrpěla styl psaní, ale je to pro mě jen si zvyknout. Co se týče samotných příběhů a nápadů, tak to je v pořádku. Jenže já strašně nesnáším hmyz a ostatní netvory, co jich je všude kolem nás plno. A to ještě o tom číst....brr, to je děs. I tak jsem to dala a musím si od tohoto autora trochu odpočinout. Co se týče Sharka, sice ho chápu co se mu stalo a proč je takový jaký je, jenže je to v každé knize a to mě dost štve. Proč ho spisovatel nějak neposune dál k lepšímu životu, no asi by to zase nebyl on, kdo ví. Nějak se s tím musím poprat a smířit se s tím.

Franck Thilliez
francouzská, 1973