Svět podle Boba

Svět podle Boba https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243589/mid_svet-podle-boba-9f1-243589.jpg 5 244 69

Kocour Bob série

Nová dobrodružství nezvyklé dvojice. Pokračování úspěšného titulu Kocour Bob. Autor doplňuje další příhody a zážitky a vypráví, jak mu nečekaná popularita proměnila život – a to nejen pozitivně. V závěru líčí, jak probíhalo vydání jeho první knihy, která měla v Anglii nesmírný úspěch – dlouhé fronty na autogramiádách, zájem médií. Pro autora to znamenalo i finanční soběstačnost a zároveň usmíření a obnovení kontaktů s rodiči. Pěkná a upřímná kniha o přátelství mezi mužem a kocourem, podaná bez přehnaného sentimentu.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The world according to Bob , 2014

perpe2a
08.08.2019 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Za mě rozhodně velké doporučení. Moji dušičku těší, že je to skutečný příběh a o to je příběh silnější. Moc krásná společná cesta životem kocoura a hlavního hrdiny a vzájemná pomoc.

Lucy176
06.08.2019 5 z 5

Moc hezka kniha, čtivá stejne jako první dal.

lea735
29.07.2019 5 z 5

Obdivuji autora , že šel s kůží na trh. Tolik upřímnosti, sebekritiky. V této knize je i ve zkratce vyprávění z prvního dílu.Hodně se mi líbí že James si na nic nehraje a že dokáže veřejně říct pravdu a vyjádřit svoje pocity.Bob, Jamese hodně změnil . James dal Bobovi domov.Prostě jsou oporou jeden druhému.

Ivulka432
16.06.2019 4 z 5

Laskavé pohlazení po duši. Popis velké lásky ke kocourovi popisuje autor moc hezky. I když jsem nečetla první díl, tak mě kniha oslovila a jdu hledat první díl.

Radovan_R
14.06.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha o přátelství mezi kocourem a člověkem. Těžko k tomu říct něco víc - to chce si to prostě přečíst. A co je úplně skvělé, že na Twitteru a Facebooku si Boba můžeme zkouknout "naživo". Se šálou kolem krku je naprosto boží.

vterinka
21.02.2019 5 z 5

Úžasné pokračování příběhu Boba a Jamese, které nám opět ukazuje, jak je život na ulici krutý a jak někteří lidé dokáží být neuvěřitelně zlí, ale naštěstí se najdou i hodní, díky nimž teď James s Bobem můžou žít lepší život.

l1l1lele
11.02.2019

Moc milá kniha, která potěší a povzbudí. Pro milovníky zvířat, především koček je ideální pro chvilku odpočinku. Doporučuji.

Veru.Viti
28.01.2019 4 z 5

První díl se mi asi líbil malinko více. V tomto na sebe povídky už tolik nenavazují. Kromě dějové linky psaní knihy jsou to jen různé příhody, které se Bobovi a Jamesovi staly. Každopádně je to moc příjemná oddechovka pro milovníky kočiček. Kocoura Boba bych také nenechala na chodbě a s radostí bych se ho ujala :)

applause
22.10.2018 5 z 5

Tenhle příběh mě naprosto uchvátil. Asi je to ničím nepřikrášlenou introspekcí. Měla jsem kolikrát pocit, že životní příběh prožívám se samým autorem knihy, Jamesem Bowenem. Popisy londýnského prostředí tomu ještě dopomohly a vytvořili tak živou a hlavně reálnou představu o autorově životě. Bohužel jsem až po přečtení knihy zjistila, že jak jsem si ji vybalila z obalu, abych
ho neponičila, že jsem četla až druhý díl. Moc mi to nevadilo, protože jsem napřed viděla film, který byl podle mě také povedený. Je to snad nejlepší autobiografie, co jsem kdy četla. Doporučuji.

Anička232
06.10.2018 4 z 5

Je to krásná knížka...

Lady Jane
18.05.2018 5 z 5

Za pokračování příběhu Jamese a Boba jsem autorovi velmi vděčná, protože jsem s nimi mohla strávit dalších pár krásných chvil...první knihu jsem doslova "vdechla" a odkládala jsem ji s těžkým srdcem...jejich krásný a silný společný příběh mě nesmírně dojal a v mnohém mi otevřel oči i srdce...mám ráda skutečné příběhy se šťastným koncem :) ps: Vřele doporučuji i film Kocour Bob natočený podle Jamesových knih, účinkuje v něm kocour Bob osobně a je velmi povedený ;)

_Michelle_
03.05.2018 3 z 5

Příjemné čtení s lidským rozměrem, anebo by se spíše slušelo napsat s kocouřím rozměrem, jelikož právě Bob dokázal zajistit pro Jamese B. lepší dnešky i zítřky. Já osobně fandím oběma, jelikož tvoří sehranou a bez debat sympatickou dvojku.

Znedla
16.03.2018 3 z 5

Pokračování knihy Kocour Bob. Opět taková oddychovka. Přeji Jamesovi, aby vydržel být čistý a aby si našel pořádnou práci.

lenyleny
26.02.2018 5 z 5

Pokračování knihy Kocour Bob mne nezklamal. Mám ráda optimismus a z konce této knihy přímo tryská. Díky!!!! I když je v životě mnoho zla a pesimismu, tak jeden silný příběh dokáže prosvětlit svět kolem nás.

buldozer5
22.02.2018 5 z 5

Dobře, tak tenhle silný příběh mě opravdu chytl za srdce. Už dlouho jsem nečetl knihu, u které jsem se tak moc netěšil na konec. Vychutnával jsem si opravdu každičký řádek.
Sice se autor na několika místech opakoval, ale to celému příběhu dodávala ještě lepší atmosféru. Prostě skvělé zakončení, fandím vám, Jamesi a Bobe :)

katerina5544
12.02.2018 5 z 5

Vyborna kniha stejne jako ta prvni. Cte se dobre a Jamese s Bobem si proste oblibite. Mam rada takove pribehy. Tesim se na dalsi dil!

Gabetina
30.01.2018 4 z 5

Četla jsem i první díl a Boba jsem si hned zamilovala. Je zajímavé číst o životě závislého člověka a jak vám jeden kocour může takovým způsobem změnit život a pohled na svět. Kniha mě hřála u srdce po celou dobu čtení, občas jsem měla i slzy v očích.

Aaliyan
28.01.2018 5 z 5

Dvě knihy o životě na dně, o životě s kočkou ... dvě knihy o štěstí, o odvaze, odhodlání, o hodných (ale i zlých) lidech, o přátelství ... a daly mi mnohem víc, než kdejaké moudré knihy s návodem, jak žít.
Jak žít? No přece s láskou, odvahou, s vděčností ... a s kočkou. S kočkami. :-)
Díky, kluci. Fandím vám.

Beky
26.01.2018 4 z 5

Krásné pokračování neobyčejné dvojce ... :-)

Lucissia
28.11.2017 4 z 5

Příjemné pokračování předchozí knihy. Autor sice toho hodně opakoval, bylo tam na můj vkus hodně místních názvů, které mi nic neříkaly. Jednu hvězdičku ubírám, protože se ke knize už nejspíš nevrátím. Ale i tak to bylo příjemné počtení. :-)