Kočičí stopa

Kočičí stopa https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491642/bmid_kocici-stopa-q4b-491642.jpeg 4 263 74

Detektivové z oddělení vražd právě vyřešili vraždu řidiče dodávky známé tabákové společnosti. Radost z úspěchu ale zastiňuje ostuda, kterou pachatelé vrhli na celý policejní sbor. Navzdory rozpačitým pocitům panuje v kanceláři uvolněná atmosféra, ale jen do chvíle, než šéf oddělení pošle Krauze a Chosého vyšetřit vraždu Lívie. Zjištění, že Lívie je vlastně kočka, je sice překvapivé, ale propojení se starým přítelem je doslova děsivé. Z hlubin minulosti se vynořuje Hilda Wolfová, psycholožka s kamennou tváří a přísně racionálním myšlením, chladnokrevná zrůda, kterou Burger a Hanzel podezřívají z vražd mladých chlapců - a to již od dob socialismu. A aby toho nebylo málo, ještě téhož dne cestou ze školy unesou devítiletého syna vysoce postaveného úředníka. Je unesen jen pár kroků od Hildina domu, což nikdo z detektivů nepovažuje za pouhou náhodu. Z dříve prominentní čtvrti Zlatý trojúhelník se najednou stává Ďáblův trojúhelník, kde kluci mizí jako na běžícím pásu. Detektivové musí zapátrat ve svých vzpomínkách, projít zaprášené poznámky, konfrontovat staré poznatky s novými a udělat vše pro to, aby záhadu vyřešili. Další knihy od tohoto autora... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Mačacia stopa , 2021

SadUnicorn
30.01.2023 4 z 5

Tato kniha mi připomněla pořad Věřte nevěřte, protože nějaká Occamova břitva tu vůbec neplatí. Celé je to zamotané a nepravděpodobné. Ale líbil se mi počáteční impuls. který detektivy opět dovedl k paní Wolfové. Já být na Richardově místě, nevěřím jí ani noc mezi očima. Přijde mi velmi nepravděpodobné, že by se kolem nevinné osoby stalo tolik náhod, které by ukazovaly přímo na ni. A nepotěšil mě ani únos syna státního úředníka, protože ten vyzněl nějak do ztracena. Ale kniha je čtivá, napínavá se zábavným vyšetřováním.

Laura99
27.01.2023 5 z 5

Super ..opět !!!

petr4927
23.01.2023 4 z 5

Já bych se narozdíl od kolegy Ladyse za skalního fanouška DD označit dal (už jsem stihnul přečíst 29 jeho knih), nicméně tenhle díl byl sice moc fajn, ale i tak poněkud slabší kvůli tomu, že konec je odhadnutelný.

Ladys
29.12.2022 4 z 5

Bavilo. Bavilo.
Nejsem ale autorův zarytý fanda a mě třeba už ten nekonečný humor party kriminalistů moc nebere..
Dějová linka je ale skvělá.
Autor udržuje napětí až do konce.
Čím blíže k rozuzlení, tím více není jasné, kdo je kdo a o co jde.

MonikaAbs
21.12.2022 5 z 5

Velmi povedená kniha. Jedna z nejlepších od tohoto autora, kterou jsem měla možnost přečíst. Určitě doporučuji.

Abroš
28.11.2022 5 z 5

Pravda nebo lež.Výmysl nebo skutečnost.I s tímto se detektivové setkávají.Ale hlavně s tragédiemi

kačenka80
30.10.2022 5 z 5

Dánovka jako vždy nemá chybu. Vrací se zpět k případu a nic není jak vypadá.

Ivana11
11.10.2022 5 z 5

Opět výborná detektivka.

ArwenAragorn
09.10.2022 5 z 5

81%
V kanceláři zavládlo ticho - a smrad. Chosé se vyzul.
___________________________________________________________________________________________________________
Senzační detektivka. Půjčila jsem si tentokrát v knihovně, takže ji mám v češtině a přeskočila jsem několik dílů, i když chci číst příběhy chronologicky. Je tady hodně překvapení, nejvíc mě dostal návrat k Hildě Wolfové. Napínavá, nechyběl typický humor, těžko se odkládala z ruky. Super obálka.

medlovice
09.10.2022 5 z 5

Zase mě kocour vzbudit tím, že skočil na čističku vzduchu. Nemůžu mu nadávat , jmenuje se Ríša a spíme spolu v objetí, Kuky spí klidně dál. Cestou do koupelny zakopnu o tlustého Vánu a málem spadnu. To vzbudí modrookou Lauru -Moje Kočičí stopa je taky plná dobrodružství a napětí .

harena
07.10.2022 5 z 5

Přečteno za dva dny jedním dechem. Nejen že je to napínavý příběh, ale navíc tu opět neschází černý humor všech členů mord party. A celou knihu stále přemýšlím, jestli ta ženská vraždila, či ne, ale to jsem se opravdu dozvěděla až na posledních stránkách. Opět dobré, napínavé čtení.

Lucka Most
23.09.2022 5 z 5

Už jsem na ni čekala. Píšu se značným zpožděním, protože audioknihu jsem si koupila hned ten den co vyšla. Nějak jsem si zvykla poslouchat dánovky jako audioknihy - pan Geišberg byl TOP a pan Mňahončák se nenechá zastínit.
Knihy i audioknihy mám ve slovenštině, jednak mi to nevadí (za socíku, jsem něco knih přečetla, protože v češtině vůbec nevycházely) a ověřila jsem si, že český překlad stojí za ... nic :).
Jinak děj opět super, napínavý a pro mě i překvapující. Jsem ráda, že mám všechny jeho knihy a můžu sledovat i osudy celé party. Moc doporučuju

Szigeti
21.09.2022 5 z 5

Bolo to mňam!

MichalHoráček
23.08.2022 5 z 5

Co jiného napsat ke knize od D.D. než že to bylo opět příjemné počtení s napětím, humorem a zajímavým rozuzlením.
Jen ať to psaní ještě dlouho vydrží a já se můžu dál bavit čtením jeho knih.

petikakika
13.08.2022 5 z 5

Konečne starý dobrý Dán. Už som nad ním lámala palicu, ale našťastie sa touto knihou vrátil späť v plnej sile.

kolacky
06.08.2022 5 z 5

Tak trochu zmatení v datování, ale jinak - opět perfektní příběh a nečekané rozuzlení. Skvělá kniha.

Jiparis
15.07.2022 4 z 5

Svérázní vyšetřovatelé, vzpomínky na předrevoluční dobu a odkrývání minulých záhad. Děj je slabší, je to takové jednoduché letní čtení. Tentokrát jsem trochu zklamaná.

Mudry
07.07.2022 4 z 5

Stýskalo se mi a moc jsem se těšila. Měla jsem trochu obavy , zda má pamět´ bude dostačující , když jsme se tentokrát vraceli až do let předrevolučních, avšak zbytečné. Všechno mi zapadlo jak puzzlíky a i na 33. pokus jsem si to náramně užila. Jednu hvězdičku ubírám , abych byla spravedlivá k některým předešlým dílům, i když tato série má mých nejméně deset hvězdiček už dávno.

klokan.1905
30.06.2022 5 z 5

Kočičí stopa...
Jedná se o třicátý třetí vydaný díl ze série Naše Město od Dominika Dána... Chcete-li číst chronologicky, tak se k tomuto dílu dostanete jako k patnáctému... Já jsem sérii začal číst chronologicky, vyhovuje mi to tak... Nicméně po dobu mého chronologického čtení si se mnou autor již párkrát pohrál a dalšími vydanými díly mě donutil vrátit se v čase zpět... ;-) Takže nevěřím tomu, že bude tento díl chronologicky patnáctý i za dva roky... :-)
K samotné knize... Richard Krauz a jeho parťák Chosé jsou vysláni k prověření možné vraždy Livie, což oznámila stará paní Némethová... Po zjištění, že Livie je kočka a způsob jejího usmrcení, je dostává k jednomu z tzv. policejních pomníčků...
Z nevyřešených případů z minulostí se tak musí vrátit k psycholožce Hildě Wolfové... S tou byste se mohli seznámit, případně již seznámili, v dílu nazvaném Břemeno minulosti... Nijak více neprozradím... ;-)
K hodnocení? Pokračování má u mě opět nejvyšší počet hvězdiček... Zcela zaslouženě...

Gracian1964
18.06.2022 4 z 5

Ak mám možnosť a nič ma to nestojí, rád siahnem po Dánovi, hm. Ani teraz som nezaváhal, keď som na ňu naďabil v knižnici, a hneď na pomerne čerstvú novinku. Zatiaľ ma žiadna z jeho kníh vyslovene nesklamala, nejde samozrejme o žiadnu veľkú a náročnú literatúru, ale to od autora ani nikto nečaká, tu ide o niečo iné. Páčilo sa mi to, nebudem zapierať. Menej akčnejší dej mi vôbec neprekážal. Ak budem mať ďalšiu možnosť čítať Dána, rád po nej skočím.

Dominik Dán
slovenská, 1955