Kočičí stopa

Kočičí stopa https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491642/bmid_kocici-stopa-q4b-491642.jpeg 4 263 74

Detektivové z oddělení vražd právě vyřešili vraždu řidiče dodávky známé tabákové společnosti. Radost z úspěchu ale zastiňuje ostuda, kterou pachatelé vrhli na celý policejní sbor. Navzdory rozpačitým pocitům panuje v kanceláři uvolněná atmosféra, ale jen do chvíle, než šéf oddělení pošle Krauze a Chosého vyšetřit vraždu Lívie. Zjištění, že Lívie je vlastně kočka, je sice překvapivé, ale propojení se starým přítelem je doslova děsivé. Z hlubin minulosti se vynořuje Hilda Wolfová, psycholožka s kamennou tváří a přísně racionálním myšlením, chladnokrevná zrůda, kterou Burger a Hanzel podezřívají z vražd mladých chlapců - a to již od dob socialismu. A aby toho nebylo málo, ještě téhož dne cestou ze školy unesou devítiletého syna vysoce postaveného úředníka. Je unesen jen pár kroků od Hildina domu, což nikdo z detektivů nepovažuje za pouhou náhodu. Z dříve prominentní čtvrti Zlatý trojúhelník se najednou stává Ďáblův trojúhelník, kde kluci mizí jako na běžícím pásu. Detektivové musí zapátrat ve svých vzpomínkách, projít zaprášené poznámky, konfrontovat staré poznatky s novými a udělat vše pro to, aby záhadu vyřešili. Další knihy od tohoto autora... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Mačacia stopa , 2021

Foks
07.01.2022 5 z 5

Opět famózní. Bremeno minulosti + Mačiaca stopa - Dán v nejlepší formě.

Warden
06.01.2022 5 z 5

Autor opět ve vynikající formě. Trochu jiná dánovka, ale snad právě proto mě tolik bavila. Hilda vynikající. Ovšem pro ty, kteří nečetli Bremeno minulosti, může být tenhle příběh vcelku nudný a nezajímavý. Za mě palec hore!

dikobraz
03.01.2022 4 z 5

Zaujimava cast. Velmi zaujimava. Ina, ako ostatne. Hilda bola paradna!

ErikaKej
01.01.2022 4 z 5

Tým,že nebol žiadny nový prípad sa kniha javi menej zaujímava,dej sa venuje skôr doriešeniu starého prípadu spred niekolkých rokov ktorý ostal vtedy otvorený. Tiež som čakala viac deja a zdalo sa mi to trošku natiahnuté. Konie bol napínavý. Kniha bola fajn.

MarkCarter
31.12.2021 5 z 5

Rozmýšľam, čo napísať k tejto knihe, aby som neprezradil dej. Tentoraz je príbeh trochu iný. Objavia sa staré známe postavy a rozhodne to nie je na škodu. Vývoj je veľkom prekvapivý, ale viac nechcem prezrádzať. Pre fanúšikov DD povinná jazda

Peter73
31.12.2021 5 z 5

DD opäť v skvelej forme. Dobré napísaný román. Kniha nadväzuje na starší prípad ( Bremeno minulosti ). Prípad sa točí okolo Hildy Wolfovej a tajomných umrtí okolo nej. Partia z kancelárie 141 ide po nej ako psi, avšak situácia sa vyvinie inak. Dej trochu pripomína film Basic Instinct, v hlavnej úlohe Hilda Wolfová, sympatická postava, dúfam, že ju ešte DD umiestní do svojich príbehov, napr. ako externého poradcu :-)

Kerberos
30.12.2021 4 z 5

Typická dánovka, autor se vrací do minulosti aby konečně dořešil případ s psycholožkou Hildou -překvapivé rozuzlení. Čtenářům, kteří nečtou celou řadu po pořádku by to mohlo činit problémy, ale za mě spokojenost.

pavel9410
27.12.2021 4 z 5

Linie s Hildou mne bavila, zvlast v druhe polovine se to spravne rozjelo. Typicka “Danovka”, bavi mne to cist ve slovenstine (maji jako eknihu na martinus). To opacko z minula a navazovani na predesly dil mne zas tak moc nebavilo, prislo mi to lehce jako nastavovana kase. Pro ty, kteri ten predchozi dil Bremeno minulosti cetli je to nuda a nevim, jak moc by to pomohlo tem, co ho vubec necetli. Cekam, ze zapletka s unosem se v nejakem dalsim dile rozvine do pokracovani. No, tak zase za rok, co?

ivoiro
26.12.2021 5 z 5

Osobně se mi zdá, že dosavadní hodnocení této knihy je velice nízké. Za mně se jedná o výbornou knihu. Je zde popsán reálný život vyšetřovatelů a o to tu jde. Nicméně, pro její pochopení je nutné mít přečten díl Bremeno minulosti. Z mé strany - plný počet bodů.

hanzmb
22.12.2021 4 z 5

V komentáři k Břemenu jsem napsal, že je připravená půda pro další příběh z tohoto období a že to přece té babě Wolfové jen tak nedarují. Autor si to asi přečetl a snažil se mi splnit přání co nejdříve :-) . Za to dík. Jen to nemusel spíchnout tak horkou jehlou. Bohužel ta kriminalistická část tentokrát prakticky neexistuje.
Nám chronologickým čtenářům ty výlety do minulosti dělají dost zmatky:
Právě jsem se chystal číst chronologicky 25. díl (12. dle vydání). Místo toho jsem musel skočit na 15(33), který je časově zařazen za 14(25), ale navazuje na případ z 8(32). Tim vlastně 25 přeskočím a budu příště číst 26(12). A teď se v tom neztraťte :-).

kneslova
19.12.2021 3 z 5

Ač jsem fanouškem kriminalistů z Nášho mesta tak tento díl patří k těm slabším , prostě nic moc

ViolettaCh.
13.12.2021 3 z 5

Poslední dánovka, časově situovaná do dubna 1995, mě tentokrát moc nenadchla. Kladně hodnotím jako vždy velmi dobře vykreslenou atmosféru v detektivní kanceláři č. 141. Děj resp. vyšetřovaný případ však tentokrát dost pokulhával. Kniha přímo navazuje na předchozí kus Bremeno minulosti a odhaluje odpovědi na tam otevřené otázky, avšak způsobem dosti předvídatelným. Žádný pořádný ucelený případ, který by se nově vynořil (s výjimkou brutální vraždy chudáka kočičky), tu ale řešen nebyl. Tak snad to bude v dalším díle lepší.

pan_kreas
09.12.2021 4 z 5

Zase jednou stará dobrá dánovka. Bavila mě díky dobře vystupňovanému nastavení pátrání "naruby", a tak jí odpouštím, že místo Jarova posledního odpočinku čtenář uhodne asi tak 30 stránek před našimi detektivy.
Do zápisu: v dubnu 1995 na Slovensku ještě neběžela síť GSM a pochybuju, že by s sebou tahali NMT telefony detektivové, natožpak devítiletý školák. Jo a pro pořádek, NMT síť v té době službu SMS zcela jistě neuměla.
Nepodstatný detail? Asi jo, na druhou stranu jsou dánovky dobré právě kvůli respektu k reáliím, jakkoli jsou dnes už "retro".

Erzetka
08.12.2021 4 z 5

Kniha přečtená jednim dechem, ale já vám prostě nevím. Nemůžu si pomoct, něco mi tam neštymuje. Nějak se mi vytratil smysl únosu a za mě byla tato linie od poloviny upozaděná a otevřená. A Hilda? Řekla bych, že je velmi reálné, že si o ní ještě něco počteme.

Dominik Dán
slovenská, 1955