Dlouhá cesta

Dlouhá cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314818/bmid_dlouha-cesta-63c296d29c397.png 4 267 64

Kočár do neznáma série

V září 1793 ovládli Francii jakobíni a jejich téměř roční soupeření o moc s girondisty vyvolalo novou vlnu poprav. Pod gilotinou skončilo téměř dvacet tisíc lidí. Horší dobu k návratu do rodné země si Hermína de Marigny vybrat nemohla. Na doporučení matčina právníka se vydává do Paříže, aby zachránila alespoň zbytky rodinného majetku. Po pěti letech strávených mimo Francii však přijíždí do země, kterou už nepoznává, a brzy zjišťuje, že riziko, které podstupuje, je příliš velké…... celý text

TaLu
13.06.2016 5 z 5

Opravdu jsem se těšila, jak to bude se všemi dál.
Postavy nám autorka připomněla hned v úvodním shrnutí - což považuji za velmi dobrý nápad. Přece jen je dobré, něco si před začátkem četby oživit.
Tento kousek života, popisovaný v této knize, byl podle mne zatím ze série nejlepší.
Napětí, dobrodružství, zvraty, vztahy a k tomu jakási hluboká lidskost i uprostřed drsného prostředí v drsné době.
Autorce se podařilo zprostředkovat velmi věrně a pravdivě prostředí, kdy lidem doslova visel meč ( gilotina) nad hlavou - přečetla jsem se zatajeným dechem. A uvědomila si, že něco se stále opakuje.....paměť národů je tak krátká ! Kéž bychom se jako lidé dokázali více poučit ze své minulosti. Neodpustím si krátkou ukázku a děkuji autorce za skvěle prožitý čas s jejím dílem.
.......
" Mějte na paměti, že všechny dějinné zvraty nejspíš začaly z čistého nadšení a touhy po spravedlivějším světě. Ale skončily stejně: těm nahoře jde vždycky o moc a těm dole je každá válka dobrá na to, aby si to vyřídili se svými bohatšími nebo jen šťastnějšími sousedy. Za normálních podmínek se takové věci táhnou celá léta . Za války je to vyřízeno okamžitě a jednou provždy! Náboženství nebo ideál jsou jen dobrou záminkou.
...........
Skvěle napsáno. I když chci věřit, že těžkosti a bolesti v každé historické době dokázaly probudit i potřebné hrdiny.

Alex.Barunka
09.06.2016 5 z 5

Dlouho jsem od české autorky nečetla něco tak poutavého. Příběh, ač tam nějaké mouchy byly, se četl neskutečně dobře. Autorka vynechává zbytečné popisy a jde rovnou k věci, samozřejmě, že ne u každé knihy je to dobře, ale zde to přímo sedlo.
A konec, no jsem v očekávání :)

LadyMichelle
04.06.2016 5 z 5

Ach, jak jen tahle série dopadne? :-) Doufám, že paní spisovatelka bude psát i z pohledů potomků hlavních hrdinek :-)

essidaven
01.06.2016 5 z 5

Včera jsem knížku koupila a dnes odpoledne dočetla. Opravdu jedním dechem, je to velmi čtivé a velmi pěkně napsané. Jen doufám, že bude ještě nějaké zakončení příběhu obou sester. Tato část byla pouze o Hermíně a spíše dobrodružná, na mě málo romantiky.