Císařská vyhlídka

Císařská vyhlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350163/bmid_cisarska-vyhlidka-dEg-350163.jpg 4 243 74

Kočár do neznáma série

< 5. díl

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…... celý text

Januletta
12.12.2017 5 z 5

Poslední díl - to mě trochu mrzelo :) ale všechno jednou končí. Líbila se mi, důstojné zakončení série ;)

Akneris
02.12.2017 5 z 5

Knížka opět krásná, stejně jako předcházející díly.

Nikita04
08.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá série.

VladkaBU
29.10.2017 5 z 5

... krásné zakončení "modré série", jak jsem si sama pojmenovala. Víc bych to neprotahovala. Všechno má začátek a konec. Od začátku velice čtivá knížka, což je pro mě plus, abych četla dál. Krásně napsané, paní Kornerová *****

Smiragl
11.10.2017 4 z 5

Po pár dílech této autorky už čtenář ví, co od ní může čekat. Rozhodně nemůžu říct, že by mě cokoliv z téhle knihy překvapilo, některé události jsou poněkud přitažené za vlasy, ale dostala jsem přesně to, po čem jsem toužila: Nenáročnou odpočinkovou četbu. A naštěstí je to už poslední díl a já mohu konečně klidně spát.

Kachorra
27.09.2017 5 z 5

U některých sérií je pět knih hodně. Tady je to ale žalostně málo. Doufám, že se můžeme těšit na další díly.

Hana86
13.08.2017 5 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila. Myslím, že to bylo povedené ukončení celé série. Četlo se to samo a byla to parádní oddechovka. Doporučuji :)

knih.sasa
28.07.2017 5 z 5

Výborná napsaná kniha pro ty, co milují historické, romantické a dobu hraběnek a baronek s koňmi bez automobilů. Výlet na císařský dvůr a k těm, kteří si spravují majetek, dodržují etiketu a řeší svá milostná dramata. Lepší je číst od začátku série (Kočár do neznáma).

perpe2a
18.07.2017 5 z 5

Krásné završení celé série a uzavření děje. Recenzi si můžete přečíst v mém profilu. Krásné knihy, krásný příběh, krásný styl psaní.... chci další :-)

modranka
04.07.2017 4 z 5

Takže až toto je záverečná časť... nemôžem povedať, že by Hermína vo mne vzbudila sympatie ani v poslednej časti. Podľa môjho názoru to bola vypočítavá nevďačnica, ktorá opúšťa manžela aj deti a ide za vidinou dedičstva v krajine kde ani nie je veľmi vítaná. Vždy jej viac záležalo na cudzích, než na vlastných deťoch. Nuž ale život bol zrejme taký.
Celkom by som si rada prečítala o (možno!) nevlastných bratoch.

Dadula118
28.06.2017 4 z 5

moc pěkné,až mě mrzí,že tato sága končí.. doufám,že těch pár teček na konci knížky něco znamená:-D

mariva
08.06.2017 5 z 5

Závěrečný díl jsem četla až delší dobu od přečtení prvních tří dílů a čtvrtý díl se mi zatím nepodařilo sehnat, proto mi chvilku trvalo, než jsem se v množství postav zorientovala. Ale i tak se mi kniha moc líbila. Popisovala Napoleonské období a francouzskou historii z jiného pohledu, než většina knih. Autorka v závěru naznačuje, že další kniha se bude věnovat osudům synů hlavních postav této série, takže se máme zase na co těšit.

essidaven
07.06.2017 5 z 5

Myslím, že krásné zakončení celé revoluční série. Opět přečteno během dvou dnů, stále musím obdivovat lehkost a čtivost stylu, jakým autorka píše. Od knížky se nedá odtrhnout, v knize není ani jedna nudná pasáž nebo slovíčko navíc. Výborný příběh a doufám, že se dočkáme pokračování v podobě příběhu další generace z vojenské akademie:-)

LadyMichelle
02.06.2017 5 z 5