Císařská vyhlídka

Císařská vyhlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350163/bmid_cisarska-vyhlidka-dEg-350163.jpg 4 243 74

Kočár do neznáma série

< 5. díl

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…... celý text

Lena78537
18.12.2022 4 z 5

Líbilo se mi, že autorka posledním dílem uzavřela osud každé postavy. A i když se mi poslední dva díly jeví jako slabší, nemůžu jinak, než celou sérii vřele doporučit.

Ailee
25.10.2022 3 z 5

Vlastně takový dloooouhý epilog. Ten plot twist mi přišel poněkud vyumělkovaný. Nacpaný do příběhu jen proto, aby mohl skončit tak, jak skončil. Bohužel to na mě nepůsobilo opravdově, což je velká škoda! První dva díly byly skvělé, pak to začalo pokulhávat, ale i tak jsem ráda, že jsem se k sérii, ač čistě náhodou, dostala.

Kackac77
20.09.2022 5 z 5

Celou sérii jsem odposlouchala jako audioknihy. Jsem ráda, že jsem na knížky narazila. Moc se mi všechny díly líbily, tento pátý, byl takový poklidnější, asi tím, že už Hermíně nešlo o život (teda skoro). Našla jsem tam pro sebe spoustu námětů k zamyšlení. Zároveň jsem se moc ráda dozvěděla něco o té době, jak tenkrát žili lidi, a o historických událostech té doby. Paní Körnerová, smekám.

katallinka
11.09.2022 4 z 5

Pěkné zakončení série. Jsem ráda, že se vše uzavřelo dle mých představ.

Knižní střípky
07.09.2022 5 z 5

Tato historická sága je velice poutavě napsána, dobové pozadí je jako vždy u této autorky perfektně zachycené. Dozvíme se spoustu podrobností o životě v tehdejší Itálii, Francii či u nás v Čechách. Když čtete o osudech Hermíny a Stefanie, mnohdy až tajíte dech, a říkáte si, co si to pro ně zase autorka připravila. Alespoň já jsem to tak měla. Romantiky je zde pro mě tak akorát ve snesitelné míře. Všechny díly jsem pokaždé odposlouchala v podstatě během jednoho dne, ani od jednoho dílu nešlo moc odcházet, poslouchala jsem prostě všude.

Radusek
04.09.2022 5 z 5

Celá série mně uchvátila. První tři díly jsem si koupila před 3 lety na veletrhu knih a až teď přišel ten správný čas si knihy přečíst. Když jsem brala do ruky první díl, netušila jsem, že za 3 dny budu urychleně objednávat čtvrtý a pátý díl. Byla to jízda. Nenudila jsem se. Prožívala strasti, bolesti i štěstí s hlavní hrdinkou Hermínou. Nádherná série.

Prateri
22.06.2022 5 z 5

Chyběly mi přečíst poslední tři díly série "Kočár do neznám" od paní Körnerové. Pro osvěžení paměti jsem nejdříve znova přečetla díl druhý a pak už to jelo, odtrhnout jsem se nemohla od života hraběnky Hermíny, jejího příbuzenstva, přátel i nepřátel, od pohnutých dějin Francie na konci osmnáctého století a počátku devatenáctého. A že se děly věci. Romantiku střídá dobrodružství, boj o život i politika (tady si dovolím poznamenat, že od časů pradávných je každá politika věc špinavá). Ale čtivé to je, moc čtivé.

Kočičáci
04.07.2021 5 z 5

Hermína se po nebezpečné výpravě na záchranu majetku do Francie vrací na dlouhá léta na české panství do Štěpanic, kde žije vedle svého manžela a vychovává děti. Tento život ji však pranic netěší, protože byla zvyklá být více akční a rozhodovat o sobě sama. Rozkol v manželství ji však nasměřuje zpět do Francie na rodný Meuron. I když pro návrat je díky císaři Napoleonovi tentokrát vhodnější doba, tak sžívání stejně nebude mít jednoduché, protože v některých lidech jsou staré křivdy stále živé.
Nádherné zakončení série a uzavření životů všech hlavních i vedlejších hrdinů!
Už dlouho se mi nestalo, abych s takovou chutí a v rekordním čase přečetla pět knih jednoho příběhu za sebou. Nutno dodat, že mi budou všichni opravdu chybět.
Klobouk dolů před autorčiným umem! Ráda doporučuji.

Petrasuvicka
14.04.2021 4 z 5

Uzavření životní cesty Hermíny je tak na 4,5*. Z posledního dílu je totiž cítit jakýsi úpadek, jako kdyby skončilo mládí a i románu najednou bylo 60 let stejně, jako si připadala Hermína. Komu se nechce číst poslední díl, může skončit u čtvrtého. Líbí se mi, že Dlouhá cesta nabízí možnost skončit se čtením, pokud toho někdo má už dost. Körnerová ale chtěla zakončit životy svých postav, a že jich bylo požehnaně. Palec nahoru si zaslouží i to, že k nim přistupovala jako k reálným osobnostem dějin, tudíž epilog obsahuje zajímavé dovětky a doplňky k těm, na které už nebylo místo.

Melaanie
22.03.2021 4 z 5

Tento díl uzavírá celou sérii. Je to příjemný román, taková oddechovka - jednohubka. Pokud nehledáte nic náročného ale něco u čeho si chcete odpočinout tak neváhejte.

AndreaP.
02.03.2021 5 z 5

Krásné zakončení pětidílné série. Autorka píše velmi poutavě, vtáhne do děje a už nepustí. Bude se mi po Hermíně a Stefanii stýskat.

m_martina
07.12.2020 5 z 5

Tohle byla opravdu moc hezká řada od paní Körnerové. Prozatím jsem od ní četla pouze knihu Andělská tvář a ta se mi líbila také. Autorka totiž píše čtivě a poutavě. Kromě toho mám ráda romantické příběhy, proto se mi všechny její knihy líbily.

Zzofinka
28.10.2020 5 z 5

Myslim,ze to bylo důstojné zakončení teto poutave pentalogie,i kdyz musim přiznat,že po čtvrtém dile nejak klidné :)

takana
12.10.2020 5 z 5

Hezké zakončení ságy dvou sester.

Babo
04.10.2020 5 z 5

Tak dočteno,škoda , klidně by příběh Hermíny mohl pokračovat dál .
Líbilo se mi,že autorka z příběhu neudělala sentimentální červenou knihovnu .Určitě si přečtu i další knihy a tuto sérii doporučuji.

iveta0159
19.06.2020 5 z 5

Mohu všem jen doporučit. Napínavý od začátku až do konce.

Opatov
13.05.2020 5 z 5

Hermina se vrací domů. Konečně jsem se dopracovala k poslednímu dílu. V pěti knihách je obsažen život dvou sester, které poznaly bohatství i chudobu, zlobu, závist i lásku. Poutavé vyprávění neztratilo na kvalitě. Četla jsem i Pána hor. Obě ságy jsem přečetla s nadšením, nádherně napsáno. Sladký konec mi vůbec nevadil.

Krista93277
31.03.2020 5 z 5

Úžasná série která se čte jedním dechem jako všechny knihy od autorky

maha75
26.02.2020 4 z 5

Poslední stránky byly opravdu přeslazené :-) Ale jinak se celá série četla moc hezky, doporučuju.

Vojslava
20.01.2020 4 z 5

Na ukončovací díl se na můj vkus autorka snažila příliš rychle dovést všechny osudy do finále - některé závěry nebyly dle mého vkusu, ten romantický závěr! - ale logika v celé lince byla a dobře se celý cyklus četl. Jako série na zimní období ke svíčce nebo na letní na pláž výtečná!