Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340832/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-Y1V-340832.jpg 4 1868 184

Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě! Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

aquaver
12.10.2022 3 z 5

Tak úplně nevím jak tuto knihu ohodnotit. Svět HP mám ráda, a nějaké zajímavé věci jsem se taky dozvěděla, ale na druhou stranu, jak tu někdo zmiňoval, připadalo mi to dost jak učebnice. Jsem ráda, že jsem si to konečně přečetla, ale v budoucnu se do ní pouštět taky už nebudu. Jednou mi to bohatě stačilo.

adabraz
01.10.2022 4 z 5

Super knížka, která Vám otevře trochu více kouzelnický svět. Do detailů popsaná historie famfrpálu a detaily hry jsou zajímavé. Sem tam je kniha i vtipná a pro milovníky Harryho prostě must have.

Adel822
16.09.2022

Je to krátká a milá kniha kterou budete mít za chvíli přečtenou. Když jsem jí začala číst nemněla jsem moc veliké očekávání, nejsem sportovní typ a bála jsem se že to bude plné faktů které mně nebudou bavit. Když jsem knihu rozečetla, tak jsem bila velmi mile překvapená jak mně baví, bohužel zhruba v půlce vlastně ani nevím proč mně to bavilo méně a méně. Přesto vám knihu moc doporučuji a ve výsledku ji musím hodnotit asi kladně.

Worbitka89
09.09.2022 5 z 5

Útlá kniha navracející čtenáře zpět do Bradavic na hřiště famfrpálu. Historie, hráči, kluby, míče, fauly, masterstiky pohladi po duši i ty, co famfrpálu úplně nehodluji. Paralela s nasimi sporty ( i podvody) ve sportu je nenásilná a vtipná.....a nejlepší byla předmluva!

Hanncha
24.05.2022 5 z 5

Pro milovníky světa Harryho Pottera ideální.

Deimos
29.04.2022 3 z 5

Pěkná kniha. Pěkně vymyšlená. Dobře, snadno a rychle se četla. Myslím, že jsem se něco dozvěděl a naučil. Možná mě její přečtení i o něco víc přiblížilo tomu být pravý PotterFan. V průběhu čtení jsem byl ještě zvědavý co si autor(ka) vymyslel(a). Vlastně ne, to je historie a ta přece není vymyšlená, ale zaznamenaná. Na letošním ComicConu jsem "cosplayoval" studenta bradavic. Patřím do Mrzimoru. V sobotu si budu vyrábět hůlku, tu jsem postrádal a brzy začnu s hraním Famfrpálu. Pokud to máto podobně, tak by se vám kniha také mohla líbit. (67%)

Hermiona419
24.04.2022 3 z 5

Taková doplňkovka k Harrymu.

chaera
02.03.2022 3 z 5

Občas je fajn vrátit se do světa Harryho Pottera s těmito "naučnými" publikacemi. Ze začátku velmi zajímavé, ale některé kapitoly mi přišly zdlouhavé a až moc učebnicové. K ranní kávě pěkné počtení a dobře doplní Harry Potter sbírku, ale podruhé už po ní nesáhnu. 3/5

tanecnica
09.02.2022 5 z 5

Perfektní jednohubka, moc jsem se bavila. Rowlingová prostě umí, napsat a vymyslet tolik informací o takové "blbosti" :-)

Ivanule
30.12.2021 5 z 5

Tyto bonusové knihy navíc k sérii o Harry Potterovi mám moc ráda!

Stázka007
21.08.2021 5 z 5

Tato kniha je o tom, jak se vyvíjela košťata,zlatonka, camrál, obruče ,hřiště ,týmy ,pravidla kdo udělal první dokument, co v něm bylo atd. Ke světu Harryho Pottera je to zajímavá, často legrační bonusová kniha. Já osobně ji řadím do žebříčku bonusových knih HP na 2 místo.

NarcisSamec
16.08.2021 1 z 5

cash-grab...

Eeper242
25.07.2021 5 z 5

pekná kniha a harry potter je tiež dobrá kniha :)

Fortuna7
24.07.2021 4 z 5

Pokuď jste fanoušek Harryho Pottera budete nadšení. Mně se to docela líbilo, ale není to úplný top v bonusových knihách :-)

NextOne
19.07.2021 3 z 5

Kniha zaznamenává historii tohoto sportu od vzniku až po současnost. Dozvíme se jak se v průběhu věků měnily obruče, podoba camrálu, potlouků a zlatonky. Zjistíme jaký byl vývoj létajícího koštěte a jaká se používala protimudlovská opatření. Seznámíme se s britskými a irskými famfrpálovými mužstvy, přičemž poznáme i nějaké celosvětově známé týmy.

Pokud jste fanoušci Harryho Pottera, tak i tato kniha musí zcela určitě mít své místo v knihovně. Nicméně se nejedná o knihu, kterou si přečtěte víckrát.

IG: next_fantasy_one

Hellothere
08.07.2021 3 z 5

Řekla bych, že je to příjemné pokračování. Jsou to hezké zajímavosti ke světu HP. Občas by se to dalo vymyslet zajímavěji, ale nebylo by to tak strašné. Zvlášť zajímavá byla Famrpálová družstva a Vývoj závodních košťat. Obdivuju J. K. R. že dokázala vymyslet tolik doprovodných knih k tak úžasnému světu.

marrie5227
04.07.2021 5 z 5

Knihu jsem zvládla za jedno odpoledne. Na rozdíl od Fantastických zvířat mě tato bavila mnohem víc, nasmála jsem se a rozhodně i pobavila. Určitě nutnost každého fanouška kouzelnického světa.

Beltrix
17.06.2021 4 z 5

Ač jsem Harryho Pottera kdysi opravu zbožňovala a teď se k němu navracím, tak téhle knize jsem se nějak podvědomě vyhýbala, možná ze strachu, že půjde o nudnou encyklopedii. Nakonec mě vcelku příjemně překvapila svou čtivostí.

Antibabiš
29.05.2021 5 z 5

Krásně popisované potlouky,camráli, dokonce i zlatonka no prostě vinikající!
Tato příručka se vám bude hodit při čtení knihy Harry Potter a kámen mudrců pokuť nechápete co je potlouk a tak.....

DK197
26.05.2021 4 z 5

AUDIOKNIHA: Tuhle knížku jsem původně nikdy neměla v plánu číst, nejsem fanoušek sportů, ani těch kouzelnických. Ale když vám dojdou nová dobrodružství z Bradavic (dokud autorka zas něco nevymyslí), tak si to vakuum nakonec vyplníte i příručkou o famfrpálu. A víte co? Jsem moc ráda, že jsem to udělala. Žasnu co všechno a jak detailně Rowlingová vymyslela. Líbilo se mi to. Doporučuji. Čtyři hvězdy z pěti - a) audioverze je poněkud nepraktická vzhledem k počtu názvů družstev, faulů atd. Aspoň já to z pouhého poslechu hned zapomenu, b) Bajky se mi líbily ještě o kousek víc.