Knihomolka

Knihomolka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476866/bmid_knihomolka-Tll-476866.png 4 303 84

Romantický příběh z vysokoškolského prostředí, v němž hraje hlavní roli knihomolka. Oddechová kniha psaná z pohledu dvou hlavních hrdinů. Znáte taky ten pocit, když máte k přečtení tolik skvělých nových knih, ale není dostatek času? A navíc vám ostatní neustále vyčítají, že pořád jen čtete? Pak jste na tom stejně jako Nikol. Té se daří s knihomolskými problémy relativně slušně vypořádat, než se objeví jeden o něco větší zádrhel. Jmenuje se Luke – neustále zmlácený spolužák jejího staršího bratra, který má snad nadlidský talent na zprotivení knihy. Nikol dokonce udělala nemyslitelné, udeřila ho knihou. Samozřejmě že pak přišla velká omluva… ta kniha si to vážně nezasloužila.... celý text

ZapisnikTerky
28.10.2021 5 z 5

To mate tak... Knihu jsem cetla jeste kdyz byla kniha jen v elektronicke podobe. Usedla jsem k ni s tim, ze si projdu par stranek, mozna dve kapitoly... a BUM. Byla pulnoc a ja mela docteno. Neuveritelne ctiva vec. Super pribeh, ktery oceni i starsi rocniky a krom nadherne romantiky narazime i na vaznejsi temata. Bylo to proste bozi.

petulkapeta
27.10.2021 5 z 5

„Nejsem hrdina, jako jsou ti z tvych knih. Nejsem dokonalej, jenže to není nikdo. Přestaň hledat svého jednorožce,takový chlap neexistuje.“

Tato kniha má u mě několik jedniček, tak za prve obálka je naprosto fantastická. Dál děj se mi líbil, vztah mezi sourozenci a i vztah mezi Lukem a Nikol. I to tajemství, které nakonec vyplulo napovrch. Jak to tak v příbězích bývá a taky to co ke konci udělal Luke pro Nikol...

Milka73
27.10.2021 5 z 5

Od autorky jsem měla tu čest přečíst si několik příběhů ještě v době, kdy probíhala předprodejová kampaň za Knihomolku, takže když kampaň byla úspěšná a Knihomolka vyšla, byla jsem nejen nadšená, ale po zkušenostech s jejími jinými texty jsem měla i vysoká očekávání.
Knihomolka je feel good contemporary, kterou je snadné si zamilovat a oblíbit. Každý z nás, kdo má rád knížky, se dokážeme do Nikol snadno vcítit, a já si s ní jakožto s knižní postavou rozuměla vskutku výborně. Luke je přesně tím tajemstvím, tou pohnutkou, která dokáže otřást i světem vystaveným z písmen a papírů. Další postavy příběh krásně doplňují, ty, které si máte oblíbit, ty si oblíbíte, ty "špatné" byste rádi seznámili s pánvičkou.
Příběh je v podstatě vcelku jednoduchý, ale má všechno, co dobrý příběh potřebuje. Ale i když je Knihomolka feel good, dotýká se hodně i vážných témat, která jsou pro mnohé denní součástí života. Nejeden rozhovor postav je postavený na (knihomolském) klišé, která známe z internetu - mně osobně až překvapilo, jak moc mi do příběhu pasovala. Byla takovým příjemným oživením.
Knížka je psaná příjemně, lehce, odlehčeně a zábavně, ani se nenadějete, budete se nahlas smát a budete mít dočteno. A budete hrdinům přát, aby jejich cesty byly jen ty nejlepší.
Možná bych malinko vytkla, že jsem doufala, že by v knížce mohl být větší náhled do Lukova tajemství. Detailnějším popis jeho velké "záliby".
Shrnutě je Knihomolka parádní odpočinková feel good, kterou si zamilujete, budete na ni s láskou vzpomínat a těšit se, až se do jejího příběhu ponoříte znova.

Narissa
27.10.2021 4 z 5

Jako obvykle od MK Hardy. Je to milé, vtipné, romantické počtení, které vám zpříjemní den a příběh si s hrdiny užijete.
Nikol i Luke jsou sympaťáci a knižní svět je prostě hezké prostředí.