Knihomolka

Knihomolka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476866/bmid_knihomolka-Tll-476866.png 4 303 84

Romantický příběh z vysokoškolského prostředí, v němž hraje hlavní roli knihomolka. Oddechová kniha psaná z pohledu dvou hlavních hrdinů. Znáte taky ten pocit, když máte k přečtení tolik skvělých nových knih, ale není dostatek času? A navíc vám ostatní neustále vyčítají, že pořád jen čtete? Pak jste na tom stejně jako Nikol. Té se daří s knihomolskými problémy relativně slušně vypořádat, než se objeví jeden o něco větší zádrhel. Jmenuje se Luke – neustále zmlácený spolužák jejího staršího bratra, který má snad nadlidský talent na zprotivení knihy. Nikol dokonce udělala nemyslitelné, udeřila ho knihou. Samozřejmě že pak přišla velká omluva… ta kniha si to vážně nezasloužila.... celý text

syky245
10.02.2022 4 z 5

Kniha, která se čte téměř sama. Příjemná oddechovka, která i pobavila.

LibraryGirl
08.02.2022 4 z 5

Moc povedené, ale E.Kennedy to tedy rozhodně není :-), to by se příběh musel více okořenit. Postavy byly hodně pěkně vykreslené a uvěřitelné. Četlo se to samo, ale velmi rychle to skončilo.

Hatshepsut
04.02.2022 4 z 5

Tak tato kniha se mi osobně líbila více než Hacker. Postava Nikol věčné knihomolky je nám tady asi mnohým hodně blízká. I já od svého okolí neustále slýchám: "Už zase čte!" a nebo "Doufám, že si tu čtečku nebereš sebou?". :-) Pobavil mě moment, kdy se něžně omlouvala své knize, poté co ji použila jako "zbraň". :-) Není to nějaké náročně čtení, ale jako oddechovka, určitě dobrý výběr.

ElikaS
04.02.2022 4 z 5

Knížka Knihomolka mě okamžitě uchvátila svým názvem i obálkou, takže jsem se do ní moc ráda pustila, i když českou romantiku obecně moc nečtu. I když možná díky této knížce ji přijdu na chuť. Knížka je milá, oddechová, vykouzlí úsměv na tváři a zvedne náladu.

"Většina lidí to prostě nechápe. Ten opojný pocit, když dočtete v klidu knihu. Nikdo vás nemá vyrušovat, obzvlášť když se blížíte k tomu pravému vrcholu celého příběhu."

Samotný děj není nijak zvlášť komplikovaný a je trochu předvídatelný, i když to je prakticky každá romantická knížka, že?! :-) U řady pasáží jsem se skvěle pobavila a nasmála. Hlavní hrdinka Nikol mi byla sympatická, v řadě pasáží jsem se trochu poznávala :-) Luke byl takový typický správňák bez chyby. Byla jsem ráda za zápletku s Markem, která knížku jednoznačně oživila.

"Ženy jsou složité bytosti, naštěstí ne tak složité, jak by samy chtěly být."

Jen teda osobně bych asi v knížce neodkazovala zrovna na Elle Kennedy, když jsem to četla hned jsem se v duchu vrátila k jejím knížkám, kterým bohužel Knihomolka konkurovat nemůže. Ono teda Elle může konkurovat málo co. A celý tento odkaz na knihu Návrh mě trochu odtrhl od čtení a měla jsem chuť si jít radši znovu přečíst Off Campus.

Každopádně se jedná o velmi povedou feel good youngadultku, kterou můžu s klidným svědomím doporučit.

Kukicka
29.01.2022 4 z 5

Obvykle u ceskych autorek si dost hraji se slovy, aby byla recence vkusna i kdyz neni extra lichotiva, ale zde to mohu rici na plnou pusu... Bylo to skvely. Libilo se mi to vice, nez Hacker. Nejsem cilovka a nebylo tam pro me to wow, proto jedna hvezda dolu, ale nechybelo tomu nic, co si predstavuji pod divcim romanem. Sympaticke postavy, smysluplny pribeh, vtip, romantika. Cetlo se to lehce, stranky mizely pred ocima. Samozrejme, ze bych tam nejakou mouchu nasla, jako duvod proc tajil, co dela byl pro me slaby nebo ze ve skole ho nikdo nepoznal v dzinech a mikine, ale na plese v obleku najednou celebrita a poznavalo ho spoustu lidi :-D. Taky ta silna slova Miluji te prisla pro me z cista jasna, ale zase co ja vim, jak to v dnesni dobe u nactiletych je... Jsou to ale jen drobnosti a knihu jsem si vazne uzila

TerkaM
26.01.2022 5 z 5

Tohle bylo fakt skvělé! Ideální knížka pro všechny knihomolky, protože se najdou v téměř každé věci, kterou v této knize najdou. Navíc se stopro u knihy i zasmějete a třeba i najdete nějaké nové hlášky, kterými můžete počastovat lidi, kteří vás budou rušit od čtení. Navíc, hlavní hrdinku i hrdinu si určitě zamilujete.

happy19
26.01.2022 4 z 5

Miloučká a vtipná...splnila,co jsem očekávala,-)
Střídání kapitol z obou pohledů je super!
Rozhodně vhodná pro mladší ročníky...sladká YA.
Jen se mi občas nezdálo chování postav k věku na vysoké škole...chvílemi bych je zasadila do prostředí začátku střední školy;-)
Tím naprosto souhlasím s komentem od Kudíka:-)

„Když miluješ, co máš, tak máš vše, co potřebuješ.“

erika3886
21.01.2022 5 z 5

Doporučuji!
Musím říct, že mi často dělá problém střídání kapitol podle hrdinů. Tady se to ale krásně doplňuje! Kapitoly se střídají z pohledu hlavní hrdinky Nikol a hlavního hrdiny Luka. Moc se mi líbil pohled obou pohlaví, obzvlášť ten klučičí, který není zase tak v knihách častý. (Nebo čtu špatné knihy. :-D)
S Nikol jsem se dost ztotožnila, jediný rozdíl byl v tom, že já nerada čtu knihy na veřejnosti. A Luke? No.. Brala bych ho. :-D I když bych si musela zvykat na jeho sport.

kvetinkovedny
21.01.2022

TL;DR: Nedočetla jsem, nedalo se to.

Knihomolka slibuje romantický příběh o holce, která ráda čte, ale už v tomhle bodě je anotace zcela mimo. Nikol totiž není fanynka čtení, ale spíš chorobná čtenářka. Čte na přednášce, ale ani vlastně neví, na jaké, protože se tak moc začetla. Čte první den v práci, ač pořádně neví, co dělat. Nevím jak vám, ale mně to přijde spíš na terapii, ne rozkošné nebo relatable. Lukášovi, druhému hlavnímu hrdinovi, to však nejspíš vadit nebude, protože díky tomu „vypadá jako úča, která by stála za hřích“. A jo, příběh je trochu cringe, ale nebyl to důvod, proč jsem knihu v desetině odložila.

Tím byl totiž sloh, který za mě do knihy prostě nepatří. Vyprávění začíná a končí z ničeho nic, popisy, pocity a náhodná konstatování nečekaně přilétávají a zase odlétají v průběhu přímé řeči, věty jsou krátké a úsečné a souvětí mnohdy nedávají smysl. Už se raději nevyjadřuji k tomu, že jednou jsou v přítomném čase, podruhé v minulém a potřetí zase v přítomném – ale co já vím, třeba má vypravěč nějaký sofistikovaný stroj času, který člověk průměrné inteligence jako já nemůže pochopit. Doporučuji vám si přečíst první odstavec nebo stranu a sami pochopíte, o čem mluvím.

Upřímně nedokážu vymyslet jedinou věc, kterou bych dokázala ocenit, takže za sebe můžu říct jediné – nedoporučuji.

Wimmerka
14.01.2022 4 z 5

Tohle byla fajn jenohubka. Fakt krátký a čtivý příběh, víceméně za den jsem měla přečteno. Fajn oddechovka, plná vtipu a super postavy.

Kenan
13.01.2022 2 z 5

Ano, je to typický romantický příběh. Spíš YA než kniha pro ženy. Nikol a Luke jsou sympatičtí a snaží se dělat vše správně. Nikol se dostane do problému a Luke, se kterým se seznámila v knihovně, ji nabídne pomoc. A pak to je už lehce předvídatelné, což by mi tak nevadilo, protože u takových příběhů se to očekává, ale kniha mně nijak neoslovila, příběh mi nepřišel originální a jistě jsem četla lepší. Co se ale musí nechat je, že mně v některých chvílích rozesmála, což se mi u knih často nestává.

Anna_Malik_Ova
09.01.2022 4 z 5

Knihomolka je nádherná feel good romance. V příběhu se objevují realistické, ale velmi sympatické hlavní postavy, které řeší konflikty, hmmm, jak to říct, prostě správně. Ano, celá kniha je pojmutá prostě správně. Celou dobu jsem si říkala, že bych to klidně dala přečíst svým neexistujícím pubertálním dětem. Je to kvalitní Young Adult literatura, která si myslím, může hrdě konkurovat zahraničním titulům.
České prostředí, které v knihách moc nevyhledávám mi tu vůbec nepřekáželo, a to dokonce ani česká jména. Po dočtení jsem v sobě měla ten krásný pocit, že je vše, jak má být.
Knihomolka je kniha, po které budete chtít sáhnout, když vám v životě nebude zrovna hej, autorka vás lehce dokáže přenést do příběhu a donutí zapomenout na svět venku, aspoň do té chvíle, než knihu zase zaklapnete.

Jaehyun
26.12.2021 3 z 5

Taková typická slaďárna kde je všechno dokonalé. Četla jsem to na odreagování a bylo to fajn.

Fifth Element
25.12.2021 3 z 5

Čeští autoři mají oproti překládanym obrovskou nevýhodu - češtinu se učí od mládí a je i částí toho, co je čtenáři posuzováno mnohem víc. Z toho důvodu i to hodnocení, které jsem dala, protože kdybych to nevěděla, řekla bych, že tahle kniha je prvotina, jenže to tak bohužel není. S ohledem na svou práci mám možná i osobní deformaci a vidím toho víc, ale některá užití slov a častěji krátké, jednoduché než rozvite věty mi prostě kazí zážitek. Nehledě na to, že by si i korektor měl dát víc záležet.
Co se týká příběhu, byl zajímavý, v podstatě dějová linka ocekavatelna, ale čtivý. Kdyby nebylo jazykového zpracování, dala bych o hvězdičku vyšší hodnocení.

narisa
25.12.2021 5 z 5

Tak opět skvělé čtení. Ale první kniha - Hacker - se mi líbila o fous víc. Jinak já jsem také velká knihomolka, takže téma skvělé a postavy velice sympatické. Moc chválím. Hodnotím 4,5*.

karinga
23.12.2021 4 z 5

Taková oddechovka, co se hodí, když si chce dát člověk na pár dní/hodin pauzu od hororů a thrillerů. Jasně, už od začátku víte, jak to dopadne a taky čekáte nějakou překážku (která teda ani nebyla kdo ví jak dramatická). Takové milé, úsměvné čtení. A proč ne, občas je fajn jen tak nechat řádky plynout :)

adrianaj
17.12.2021 5 z 5

Sice jsem nesehnala tištěnou verzi (vyprodáno), ale užila jsem si eknihu. Hlavní hrdinka jako by byla psaná podle mne (když jsem byla mladší) no vážně . Celou knihu jsem se skvěle bavila (smála jsem se, brečela a byla naštvaná) a většinu postav jsem si zamilovala. Už se těším na další knihu autorky

rajcatko
14.12.2021 1 z 5

Obálka nádherná! Ta knihu prodává. Obsah už bohužel nestojí za nic. Příběh plný trapných klišé. Bratr hlavní hrdinky nehodlá dopustit, aby si jeho devatenáctiletá sestra s někým vrzla a to až do její smrti, protože on je její bratr a to je vlastně jediný důvod. Hlavní hrdina je ,,dokonalý" až to bolí! A konečně Niki, to je vlastně pořádná dračice, jen potřebuje toho borce, aby si to uvědomila, protože sama je tak blbá, že nedokáže ocenit svojí hodnotu. No slátanina, až je mi z toho nevolno.

KočkomilkaJana
01.12.2021 5 z 5

Knihomolka je úžasně milá knížka, kterou budu doporučovat, kudy budu chodit. Ne proto, že ji napsala česká máma od dětí. Proto, že navodila atmosféru, romantiku a chuť na sex bez přítomnosti sexu v knize. Díky tomu je vhodná i jako bonbonek pro mladší ročníky. Budu ji chválit, kde to půjde, protože jde o normální příběh. Co se stalo jim - může se stát i vám (nepřeji smrt nikomu, ale hodilo by se mi zdědit byt…). Pokud byste i tak měli pochyby, mrkněte na ukázku z knihy, který je dostupná na stránkách nakladatelství Pointa - ta dostala mne. A nezapomeňte, blíží se Vánoce a koupí knihy uděláte radost hned několika lidem (obdarovanému, autorce a mně).

Recenze na knihu naleznete na Knižní díře :)

Kudík
30.11.2021 4 z 5

Má první kniha od této autorky a jedním slovem.... roztomilá s moc hezkou obálkou. Postavy, jako Nikol, Matěje, Fany a Luka, jsou více než sympatické a použité vtipy (sice celkem známé), ale stále zábavné. Trošku mi to chování postav přišlo na úrovni SŠ než VŠ, ale já se také nechovám adekvátně ke svému věku. :) Velké plus za Sunnyho a narážky na pár knižních postav. Ideální četba na vypnutí, kde je potřeba jen trochu nadhledu.