Knihomolka

Knihomolka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476866/bmid_knihomolka-Tll-476866.png 4 303 84

Romantický příběh z vysokoškolského prostředí, v němž hraje hlavní roli knihomolka. Oddechová kniha psaná z pohledu dvou hlavních hrdinů. Znáte taky ten pocit, když máte k přečtení tolik skvělých nových knih, ale není dostatek času? A navíc vám ostatní neustále vyčítají, že pořád jen čtete? Pak jste na tom stejně jako Nikol. Té se daří s knihomolskými problémy relativně slušně vypořádat, než se objeví jeden o něco větší zádrhel. Jmenuje se Luke – neustále zmlácený spolužák jejího staršího bratra, který má snad nadlidský talent na zprotivení knihy. Nikol dokonce udělala nemyslitelné, udeřila ho knihou. Samozřejmě že pak přišla velká omluva… ta kniha si to vážně nezasloužila.... celý text

iva5455
29.11.2021 5 z 5

Knížka jménem Knihomolka je prostě originální, děj je krásně propracovaný, s lehkostí se čte a upřímně...dlouho jsem se tak nenasmala jako u této bezvadné knížky. Škoda že asi nebude pokračování ale nevadí. Spisovatelka je talentovana tak se těším na další knížku ️
Nelze než extrémně doporučit, a říct o ní mnoho lidem :)

derrry
27.11.2021 1 z 5

(SPOILER) Potřeba sladárny, co vypne mozek a otevře slzné kanálky. Z českého prostředí a VŠ? Proč ne. Přestup v třetím ročníku na jinou VŠ? Jen tak? Bez přijímaček?
HAHA.
Odkládám.
Jdu číst nomády.

nina3905
26.11.2021 4 z 5

Kniha nesklamala a splnila moje očakávania. Pohodový romantikuš príbeh z vysokoškolského prostredia.

martineden
25.11.2021 2 z 5

Čekala jsem romantiku, slaďárnu, ale taky humor, ironii, nadhled a také knihomolství hlavní postavy. Bohužel z toho výčtu se dostavila jen ta slaďárna a to ještě tak nějak málo. Vrchovatě se ale dostavilo sloveso bručet, případně mručet, hlavní hrdinové snad nedělali ani nic jiného.

Medasek
24.11.2021 4 z 5

Kniha splnila má očekávání. Vtipná oddechovka z prostředí vysoké školy s hrdinkou milující knihy.

Mare152
21.11.2021 3 z 5

Asi jsem od knihy vzhledem k hodnocení čekala víc, ale nejsem úplně zklamaná. Brala bych, kdyby šel příběh trochu do hloubky, některé scény mi přišly odfláknuté. Ale jinak to bylo fajn. Líbila se mi Nikol, úplně jsem se v ní viděla :)

EvaSupovic
21.11.2021 5 z 5

Ač už nejsem cílová skupina, tak tyhle Young adultky prostě miluji, natož pak když se jedná o českou autorku a rozhodně mě knížka nezklamala. Naopak jsem se usmívala, jak sluníčko na jaře.

ydnac
19.11.2021 4 z 5

Jééé to byla miloučká romanťárna :-)
Nikol a Luke jsou povedená dvojice vysokoškoláků :-)
Jejich slovní střety byly opravdu vtipné a hodně trefné :-)
Výjimečná kniha, líbilo se mi, že postavy nejsou závislé na mobilech, ale baví je čtení a sport :-)
Samozřejmě pejsek Sunny je miláček :-)

"Nebude ti vadit, když se dneska budu tulit k pořádnýmu chlapovi?" zeptala se mě na otázku, kterou jsem nečekal.
"Vůbec ne,"usmál jsem se a rozpřáhl ruce...
"Sunny, hop, dneska to máš dovolený," houkla přes postel a mně spadla čelist.

2688
18.11.2021 4 z 5

Na další knižní tvorbu jsem se těšila autorku jsem sledovala na pointe už před tím než vyšel Hacker a po něm jsem věděla že budu mít v oblíbených další autorku.
Příběh Knihomolky byl další skvěle dílo co se Hardy povedl a těším se na další.
Byla to Sladkost :-*

jitka_dankova
15.11.2021 5 z 5

Tato knížka mne opravdu hodně bavila. Romantický příběh z vysokoškolského prostředí plný zábavných chvilek a vtipných komentářů mi přirostl k srdci. Snad neprozradím moc, ale v knize se objeví i téma chození "jen jako" a musím uznat, že tohle téma jsem zatím ještě nikde neviděla lépe uchopené. Zápletka v této knize měla opravdu šmrnc a úroveň a velice mne bavila. Oceňuji, že "špičkování" mezi hlavními postavami se vlastně nese celou dobu knihy a jejich rozhovory neztrácely vtip, ale naopak to bylo stránku za stránkou lepší a trefnější.

Verulínek
14.11.2021 5 z 5

Moc pěkně čtení Luke i Nikol byli sympaticky četlo se to samo

Renike
14.11.2021 5 z 5

Moc se mi knížka líbila od první strany až do konce.. Luke mi byl hned sympatický, neříkajíc o Niki, která přesně taková knihomolka jako já :) doporučují

Iliss
14.11.2021 5 z 5

Bylo svižné a vtipné! Určitě si přečtu příští knížku autorky :-)

Pedruska01
13.11.2021 4 z 5

Na tenhle počin jsem byla hodně zvědavá. Zaujal mě už dlouho předtím, než vyšel v papírově podobě. Obdiv a chvála na různých sítí, anotace zněla hodně dobře, takže jo, proč ne, šla jsem do toho. Četlo se to dobře a rychle, vyhovoval mi styl a líbilo se mi střídání pohledů hlavních postav. Před autorkou musím smeknout, že šla s kůží na trh a nepíše si jen do šuplíku, navíc se strefila do té noty, na kterou slyším a věřím, že nejen já a hlavně si myslím, že se jí to docela dost povedlo.
Hlavní hrdinka Nikol byla jednoznačně moje krevní skupina, a to více směry. Neměla jsem s ní problém, spíše naopak, dokázala jsem si ji celkem oblíbit a pak jen sledovala, jak si vede. Jasně, někdy bych šla jinou cestou než se vydala ona, ale rozhodně to nebylo nic, co by mě iritovalo. Někdo by mohl tvrdit, že takoví lidé jsou suchaři, ale jak je vidno, opak je pravdou. Někdy mě Nikol dostala určitou dost vtipnou hláškou. Její nejlepší kamarádku Fanny jsem měla taky ráda a hrozně mě mrzelo, co za debila, se to k ní dostalo. Taky se mí líbil její vztah s bráchou Matějem.
Druhý hlavní hrdina Lukáš/Luke si mě získal taky dost rychle. Možná snad ještě o vteřinu dřív než samotná Nikol. Byl hodně zajímavou postavou, kterou si člověk musí oblíbit, musí mu fandit a zároveň ho obdivovat. Ten týpek to neměl zrovna jednoduchý, přesto z toho všeho vycházel jako vítěz a vypadalo to, jakoby žádné "trápení" neměl, ačkoliv právě on měl tu roli, "ten s tou minulostí". Měl srdce na pravém místě, neskutečně hodný, slušný a obětavý - s ním se opravdu může tvrdit, že gentlemani ještě nevymřeli. Jeho pes Sunny byl skvělý a ačkoliv, přiznám se, takových plemen nejsem zrovna fanda, tak jsem si ho zamilovala.
Tahle kniha byla především o jejich vztahu, zbytek byla jen taková malá či větší kulisa, kde se to všechno odehrávalo, ale nijak mi to nevadilo. Bylo to všechno hrozně milé a romantické, byla to klasika, která je jedno velké klišé. Bylo to podle, až dovolím si říct, takové tradiční a profláklé šablony. Hlavní hrdinové se teda na svůj věk vůbec nechovali. Prezentovali se na víc než na 19 a 22, to prostě ani omylem.
Bylo to jednoduché, nijak složité ani hluboké, přesto se mi to líbilo. Nebylo to ale otravné a ani mi z toho sladka nebylo špatně. Byla jsem za to moc ráda. Kniha je totálně oddechová, miloučká a úsměvná. Dokáže zahřát, takovým tím způsobem, co snad pochopí jen ty knihomolky-romantičky. Příběh mě bavil, držel si moji pozornost a je pravdou, že jsem ji úplně odkládat nechtěla, neměla hluché místa a držela si příjemné tempo. Každopádně se objevovalo něco, mušky, které sice nekazili, ale pozastavila jsem se nad tím. Někdy nebyl přesný/šťastný popis situace anebo pár dialogů i myšlenkových pochodů mohlo být zvládnuto lépe - i když možná to byl záměr?
Knihomolku mohu hodnotit přesto velmi kladně, rozhodně ji doporučím, autorce držím palce do budoucna a rozhodně se těším, až se vrhnu na její dílo Hacker. :)

Kešu1981
13.11.2021 4 z 5

Skvěle napsané, občas fakt vtipné hlášky: "Nemáme se rádi z náboženských důvodu. On si myslí, že je Bůh. Já si myslím, že je debil."

LilianaFalcon
12.11.2021 5 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 * ale vyšší hodnocení zvítězilo, protože někdy se chcete jen zasmát u něčeho nekomplikovaného a potřebujete happy end... a v ten moment je tohle příběh přesně pro vás.

Eva P.
12.11.2021 4 z 5

Knihomolka je romantická prvotina začínající české autorky, která píše pod pseudonymem M. K. Hardy. Je to moc milá oddechovka z vysokoškolského prostředí. Hlavní hrdinkou je studentka Nikol, které stačí ke štěstí málo - klid na čtení :) Málokteré literární postavě dokážu tak porozumět jako jí :)
Jejím protipólem je sportovec, thaiboxer a opravdový gentleman Luke, se kterým se Nikol seznámí v knihovně. Ach
Těžký život knihomolků je v knize perfektně zpracovaný a nejednou jsem se smála nahlas. Na druhou stranu si říkám, proč to mají knihomolové tak těžké?
Pokud máte rádi milé a vtipné romantické příběhy, budete nadšení. A pokud patříte, stejně jako já, mezi fanoušky kanadské spisovatelky Elle Kennedy, bude mít pro vás Knihomolka ještě úplně jiný rozměr :)

Nuttelka
11.11.2021 5 z 5

I když dávno nejsem cílová skupina, tohle mě fakt bavilo :-) Už název knihy je velmi trefný a pro nás knihomolky a knihomoly úplné vábení jak vosy na bonbón :-) Niki s Lukem jsou skvělí, zábavní a spolu výborná dvojka, je to příběh, který pohladí romantické dušičky, takže vřele doporučuji.
A jedno velké plus za krásnou obálku, moc se povedla.

knihomolkaMist
06.11.2021 4 z 5

Tuhle knížku jsem podpořila v předprodeji a nedočkavě vyhlížela její vydání.
A konečně jsem se dočkala.
Tohle byla bomba! Vůbec jsem nečekala, že to bude až tak dobrý!
Jo, je to klasický klišoidní příběh, který vás asi nepřekvapí, ale proč ne?
Moc jsem si to užila, ikdyž jsem po celé čtení měla takový ten nostalgický pocit, kdy jsem ještě čítávala na Wattpadu :D
Mohu jedině doporučit, jako fajn oddechovku a moc se těším na autorčiny další knížky :)

Vjeerus
04.11.2021 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, nalákala mě svou anotací a musím říct, že rozhodně nezklamala. Velmi oceňuji, že hlavní hrdinka - knihomolka - je opravdu čtenář (a ne jen klasických děl!) a ne člověk, který má očividně načteno ale v příbězích nečte a pak mnohdy přijdu k pochybám, kdy ta daná postava vůbec stihla načíst ty knihy. Ze začátku jsem si k Nikol musela najít cestu, nesedla mi úplně ve všem a někdy se opravdu chovala dost pubertálně, ale ve výsledku jsem si ji oblíbila.
Oproti tomu hlavního hrdinu jsem si zamilovala téměř od první věty. Jeho humor a poznámky - no, nikdy jsem nečekala, že bych mohla vytáhnou lepíky, takže to mluví za vše, jak se mi to líbilo.
Další plus knihy vnímám, že je psán na střídačku z pohledu obou hlavních hrdinů, takže jsme viděli pozadí některých činů a napjatě mohli sledovat cestu, kdy na to, co jako čtenář víme, musí přijít i postava z knihy.
Příběh je opravdu čtivý, rychle utíká a nijak moc nedrhne. Dokonce mě i některé pasáže velice překvapily. Romantika je napsaná velmi mile a hravě.

SPOILER
Jediné, co mě neoslovilo je první sex hlavní hrdinky zrovna ve sprše. Nemyslím si, že to je zrovna vhodné a pohodlné místo.
KONEC SPOILERU