Knihkupectví poslední naděje

Knihkupectví poslední naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465035/bmid_knihkupectvi-posledni-nadeje-ymU-465035.jpg 4 291 88

Sára provozuje knihkupectví v malé obci v kraji Charente a s penězi sotva vyjde. Mezi náladovým potrubím v domě, zchátralými stěnami a její notorickou neschopností přestat nakupovat všechny antikvární knihy, které jí přijdou pod ruku, jsou na tom její finance dost špatně. Takže když jí kamarád nabídne překvapivou, ale velice výnosnou obchodní dohodu, se souhlasem příliš neváhá. Ujednáno: vezme pod střechu Maxima Maréchala – herce vyhlášeného stejně tak rolemi darebáků, jako svými oplétačkami s policií –, aby si ve vší tajnosti odpracoval veřejně prospěšné práce v knihkupectví. Dokáže-li herec přežít exil na venkově a kutilskou misi, měla by ona být schopná přijmout živou bytost ve svém světě z papíru a tiskařské barvy… Dojemné setkání dvou lidí, kteří jsou naprostými protiklady, ale spojuje je jedna touha: žít své sny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

La librarie des reves suspendus , 2019

georginaa
13.11.2021 4 z 5

Knihkupectví jsem si přála celý život jako Sára. Jí se to splnilo mě bohužel ne. Ale nic se nemění na tom, že jsme prostě knihomolky, jako plno dalších tady čtenářů. Příběh mě pobavil, nic akčního, jen poklidnější počteníčko. Dalo by se očekávat, že Max bude víc vyvádět, ale opak je pravdou. Potkal tak čistou, ničím neposkvrněnou lásku a změknul jak beránek.

parvitas
31.10.2021 2 z 5

Nechala som sa zlákať obálkou (krásna modrá) a názvom. Lebo knihy o kníhkupectvách a knižniciach sú moje ️. Žiaľ, toto je úplne predvídateľný romantický príbeh, kde to skončí presne tak ako aj tušíte. Max je zlý, výbušný a bohatý filmový herec, ktorý sa musí venovať verejnoprospešným prácam, aby nešiel do väzenie, Sarah je milá a hanblivá majiteľka kníhkupectva, ktorá sa neustále červená a obaja sa navzájom potrebujú. Max pritlčie poličky a vymaľuje, ona zase zisťuje, že pod jeho tetovaním sa skýva utrápená duša... Úlohu kulís zohráva aj prostredie kníhkupectva, kde kraľuje ona ako vášnivá čitateľka a kníhkupkyňa antikvariátnych kníh (ha, toto jej hromadenie kníh mi je dosť blízke ), a ktoré stojí na pokraji zániku, samozrejme je tu aj niečo z "jeho" prostredia (amatérske divadlo), ich spoločné nútené bývanie, vzájomné obchádzanie sa, postupné tolerovanie a spoznávanie sa, jedlo, vášnivé milovanie, no všetko trvá len na určený čas, kým Maxovi nevyprší trest. A sused z kvetinárstva sa okolo motká ako ten tretí. Napätie, či prekvapenie žiadne, ale na zresetovanie je to ok kniha...

Doubravka1975
31.10.2021 5 z 5

Jedno malebné venkovské knihkupectví - svět, ve kterém se může splnit cokoli....
Moc pěkný, romantický příběh. Takový trest bych brala hned :):):)

Verunka926
28.10.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se do příběhu nemohla moc začíst a děj mě nebavil. Četla jsem ale dál a kniha mě bavila víc a víc. Líbilo se mi, že to bylo zase trochu něco jiného a ve výsledku jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Jenny46
18.10.2021 3 z 5

Když jsem v létě četla knihu poprvé nemohla jsem se začíst a knihu odložila, ale dala jsem jí další šanci...
Není to žádné náročné čtení a je jasné jak příběh skončí, ale kniha je příjemná odpočinková, humorná i romantická.
Hodnocení 75%

Karin94
16.10.2021 4 z 5

"Proč chceš toho protivnýho chlapa za každou cenu zachránit?"
"Není protivný. Je jenom ztracený."

Táto kniha od autorky ma celkom bavila. Priznám sa, že som nemala bohvie aké očakávania, keďže ani na databázeknih kníh nemá nejaké extra veľké hodnotenie, ale príjemne ma prekvapila. Písané to bolo pútavo, vtipne a ľahko. Kapitoly sa rozdelovali najprv o Maximovi a potom o Sáre. Mňa viac bavili kapitoly o Maximovi, nie pre jeho sprostú povahu, ale vždy jeho kapitoly autorka písala tak prekvapivo a nečakane, že ste nevedeli ako sa zachová alebo povie. Týchto bad boyov v knihách ja môžem, aj keď celú knihu na nich dokážem nadávať a frflať, aj tak si ma nakoniec vedia získať. Napriek tomu ako bola písaná celá kniha, prišlo mi to veľmi urýchlene a čakala som od neho, že bude z neho väčší "hajzlík" než aký sa ukázal reálne, ale nevadí. Kniha ma aj tak pohltila natoľko, že som ju nedokázala prestať čítať, a úplne som sa do ich vzťahu vžila. Koniec ma v niečom vedel totálne prekvapiť, ale v iných veciach to bolo zas úplne predvídateľné a ku koncu to bolo aj trocha smutné.

Sára je tiché, hanblivé dievča s kníhkupectvom, ktoré zdedí po babičke. Keď sa povie vášnivý knihomoľ, zaručujem vám, že je to práve Sára. Ja sama tiež milujem knihy, ale ona bola do nich tak zamilovaná, že pred všetkými dôležitými vecami uprednostnila samozrejme ako inak - knihy. A keď poviem pred všetkým, tak fakt pred všetkým. S prísľubom financí je potom nútená prijať Maxa ako pomocnú silu do kníhkupectva. Maxim je úplný opak. On je taký narcis so strašne veľkým sebavedomím, ktorý si myslí o sebe, že je najdokonalejší na svete. Samozrejme okrem toho, že je aj narcis, je aj totálny bitkár a po poslednom prúsere, ktorý vyvedie, tak musí ísť pomáhať na dva mesiace verejne prospešné práce v kníhkupectve...a tam to celé začína....

Ona hanblivá. On drzý bitkár. Ako to dopadne, kým budú spolu tráviť čas celé 2 mesiace?

Knihu určite odporúčam pre všetky romantické duše, ktorí aspoň trochu ľúbia čítať o zlých chlapcoch a nevinných dievčatách :)

andrea7459
14.10.2021 4 z 5

Za mě je to taková klasická harlequinka, odpočinková četba, na můj vkus některé pasáže až moc sladké,ale na druhou stranu jsem si knihu vybrala k odpočinku od hororů a detektivek, takže tak. Pro fanoušky romantiky jen doporučuji.Celkově se kniha četla dobře, takže 4x hvězdička.

Tesset
03.09.2021 3 z 5

Naprosto průměrná kniha. Žádný extra humor, žádné zapamatováníhodné postavy ani děj, prostě po všech stranách průměrná, která mi dlouho v paměti nezůstane. Přečíst se dala ne že ne, ale znovu bych ji už neotevřela. Celkem jsem se u toho i nudila.

nikca3976
25.08.2021 4 z 5

.Příběh byl krásný,plynulý a romantický.Maxe jsem ze začátku moc nemusela.Byl taková typická namyšlená arogantní hvězda,která potřebovala přistřihnout křídla Sára byla nesmělá a strašně dobrá duše a navíc knihomolka,tím si mě získala asi nejvíc Musím říct,že jsem nic takového nečekala.Často se nechám ovlivnit obálkou knihy a tady jsem se spíš řídila rencenzí a anotací,která mě oslovila.Děj nebyl nijak extra zvláštní,ale líbil se mi vývoj vztahu mezi Sárou a Maxem a hlavně jak se z Maxe vyklubal dobrý chlap.Nečekejte tady ani žádné extra drama,ale žhavé chvilky se tu určitě najdou ,ani jsem tam nic takového nečekala,takže to bylo příjemné překvapení Strašně mě tam štval ten její soused Frederil nebo jak se jmenoval (knihu jsem četla má začátku měsíce,takže si už jména vedlejších postav nepamatuju,mám paměť na )už jsem se bála že s nim nakonec ještě bude No a ten konec ️ Podlomila se mi z toho kolena a chci Maxima za muže

ZapisnikTerky
18.08.2021 3 z 5

Malé milé čtení na letní večery. Edice Red dostala laťku dost vysoko a tak jsem možná čekala trošinku víc, ale přesto jsem si čtení vážně užila. Víc v mojí recenzi.

petusska01
11.08.2021 4 z 5

Príjemná a taká milá kniha. Viem si predstaviť také poobedie s kávou a dekou a touto knižkou. Jedno stačí. Sára a jej knihomolstvo je niečo s čím sa dokážem stotožniť. Trochu zvláštne mi prišlo ako úplne nemožné, hanblivé dievča sa hneď pri prvej puse dotkne rozkroku ale očividne keď je niekto ten pravý... Okej. Maxim tiež mám dojem že sa "zamiloval" príliš ľahko ale celkom sa mi páčil. Koniec bol asi najlepší. Príbeh príjemný, trochu predvidatelný bez zbytočností a veľkých drám. Jednoduchý. Môže byť.

suzanne1997
10.08.2021 4 z 5

Kniha příjemně plyne, děj se nezadrhává, a i přesto, že zpočátku leze Max pěkně na nervy, jeho chování do celkové skládanky přesně zapadá. Autorka dokázala velice poutavě vykreslit nejen hrdiny, ale i prostředí, ba co víc, vtáhla do děje a držela do poslední stránky. Až mi přišlo líto, že musím knihu zavřít. Skvělá hra se slovy i s dějem, autorka dokonale využívá moment překvapení, který zasahuje do celkem předvídatelného příběhu. Pohled ze stran obou hlavních hrdinů, kdy každý z nich vidí situaci jinýma očima krásně doplňuje ústřední zápletku. Tuhle knihu si určitě stojí zato přečíst, krásně vyplní jedno odpoledne.

TetaLik
30.07.2021

Nádherné čtení. Nadchla mě Sařinin vztah knihám. Hned bych v jejím knihkupectví prodávala.

Zomy
28.07.2021 3 z 5

Příběh vypadal slibně. Nakonec to vlastně bylo fajn čtení, to ne že ne. Bylo to milé, příjemné, takové uklidňující. Ale žádná bomba to tedy nebyla, z příběhu se dalo vytěžit víc.

Sára mi byla sympatická, ta její nesmělost byla popsána vkusně, věrohodně. Ale pouto s Maxem vzniklo tak nějak nakřeč, prostě najednou prozřel a zjistil, že lepší nenajde. Na konci už jsem se dočkala i pravé romantiky, takže spokojenost.

Na hezký večer u knížky ideální, ale jedno přečtení stačí. Za mě je to tak na 3,5 hvězdy.

S.monika
20.07.2021 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila. Anotace mě ihned zaujala a i knihkupectví je mi hodně blízké prostředí… ale přišlo zklamání. Děj a postavy jsou naprosto ploché a základní, že mě bolelo to číst.
Sára se dvakrát začervená a Max jí padá k nohám, Max jí natře regál a Sára hned uvidí jeho něžnou a ztrápenou duši… nuda, ploché a bez hloubky… o světě knih a herectví nic nevíme, historie obou postav se řekne jednou větou a vlastně ani nechápu, proč se zamilovali… Škoda - námět je hezké a zajímavé klišé, ale uchopené velmi povrchově a základně…

happy19
17.07.2021 5 z 5

Něžně (na)psaný příběh ☆☆
Osobitý styl...pěkné knižní prostředí!
Chválím♡

„Šťastná je jen duše, která miluje.“

MilackovaN
23.06.2021 5 z 5

Skvělá oddychovka z prostředí antikvariátu. Obě hlavní postavy byly sympatické, a vůbec mi nevadilo, že se jedná o tradiční zápletku badboy a slušňačka. Bylo by fajn, kdyby kniha pokračovala druhým dílem, kde by bylo věnováno více pozornosti Damienovi :-)

alzbeta4340
17.06.2021 5 z 5

Variace na téma Popelka a na první pohled zkažený, ale v jádru dobrý princ. Dá se proto doporučit jen čtenářkám romancí. Odlišuje se ale stylem, kterým E.B. píše. Je to jemné až něžné vyprávění, přitom není lyrické ani přes míru poetické. Ze života právě tak akorát.
Celkově povedené, už se těším na další...

ivetapl
11.06.2021 5 z 5

Osobně za sebe můžu říct, že už nebudu soudit knihu podle obalu. Vůbec jsem nečekala, že pod touhle obálkou najdu takový příběh.

Je to krásně napsané. Čtivé, úsměvné, krásná romantická dějová linka, která úplně nechvátá, ale vůbec vám to nevadí.
Sára mě překvapovala s každým dalším nákupem knih. Až sem si říkala, že má asi nafukovací obchod. Max... Je takový ten hajzlík, před kterým vás budou varovat ( A že Sáru varovali). A vy se do něj stejně zamilujete, protože to tak prostě je. Holky mají rády grázlíky, tak to prostě je.

JanuldaN
25.05.2021 4 z 5

Jedním slovem "miloučké" :-) Plusové body - jednu hvězdu, přidávám za téma knih, knihkupectví a amatérského divadla. Opravdu čtivé, na odpočinek skvělé! Doporučuji.

pro ženy romantika knihkupectví

Autorovy knížky