Knihkupectví poslední naděje

Knihkupectví poslední naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465035/bmid_knihkupectvi-posledni-nadeje-ymU-465035.jpg 4 291 88

Sára provozuje knihkupectví v malé obci v kraji Charente a s penězi sotva vyjde. Mezi náladovým potrubím v domě, zchátralými stěnami a její notorickou neschopností přestat nakupovat všechny antikvární knihy, které jí přijdou pod ruku, jsou na tom její finance dost špatně. Takže když jí kamarád nabídne překvapivou, ale velice výnosnou obchodní dohodu, se souhlasem příliš neváhá. Ujednáno: vezme pod střechu Maxima Maréchala – herce vyhlášeného stejně tak rolemi darebáků, jako svými oplétačkami s policií –, aby si ve vší tajnosti odpracoval veřejně prospěšné práce v knihkupectví. Dokáže-li herec přežít exil na venkově a kutilskou misi, měla by ona být schopná přijmout živou bytost ve svém světě z papíru a tiskařské barvy… Dojemné setkání dvou lidí, kteří jsou naprostými protiklady, ale spojuje je jedna touha: žít své sny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

La librarie des reves suspendus , 2019

Márinka
22.05.2021 4 z 5

Příběh Sáry a Maxe je veskrze romantický. Navíc velmi čtivý, takže vám nezabere mnoho času, který byste mohli věnovat něčemu „vážnějšímu“. Autorka, která v roce 2013 vyhrála v soutěži pro nové autory nakladatelství Harlequin a dnes je považována za nekorunovanou královnu žánru, navíc nechává čtenáře v neustálém napětí, protože si naprosto všichni musí říkat: To nemůže dopadnout dobře. To nemá řešení.

Ano, odpočinula jsem si :o). Hvězdička navíc je za krásné prostředí, připomínku „rande naslepo s knihou“ a amatérské divadlo.

Jessie_
17.05.2021 4 z 5

Příjemná oddechovka, která sice dokáže rozjasnit upršený den, ale žádný hlubší dojem nezanechá. Pokud se teda chcete jen odreagovat a moc nepřemýšlet, nebála bych se sáhnout právě po téhle milé knížce :-).

terryaknihy
06.05.2021 4 z 5

Krásný a miloučký ženský román z prostředí knihkupectví. Hlavní postavy byly dobře charakterizovány, vytvořila jsem si s nimi hezký vztah a Sára jako majitelka knihkupectví byla skvělá. Příběh, kde je herec badboy a dostane po jednom incidentu na výběr, zda jít do vězení, nebo se vrátit zpět do míst, kde vyrůstal a někomu pomoci. Je to krásně čtivé, jediné co mě mrzelo bylo to, že vedlejší postavy nedostaly moc prostoru a zvrat ke konci mi přišel jako zbytečné natahování příběhu. Jinak můžu doporučit, moc se mi líbilo :)

Ivuska.09
02.05.2021 5 z 5

Já mám příběhy, které se jakýmkoli způsobem točí kolem knih, moc ráda. Takže i tato kniha, jejíž děj se z velké části odehrává v knihkupectví, se mi líbila a čtení jsem si užila. Spojení dvou charakterově naprosto odlišných hrdinů (milovnice knih a filmový hrdina) pak bylo třešničkou na dortu! Sice víte, jak to celé dopadne, ale i tak jsem měla chuť číst dál a dál.

Kudík
30.04.2021 4 z 5

(SPOILER) U knihy mě primárně upoutala anotace s informací, že hlavní hrdinka provozuje knihkupectví/antikvariát. Sára doslova žila ve světě knih a byla obklopena mnoha knižními hrdiny, proto s těmi z masa a kostí měla trošku problém. Do toho se jí naskytne možnost, jak nadále svůj podnik udržet na trhu a vezme si pod svou mechem porostlou střechu herce C₉H₁₃NO₃ filmových rolí, Maxima Maréchala, který si u ní musí odpracovat celé dva měsíce, anebo skončí ve vězení. Příběh je to velmi pozvolný a něžný, a to cca do 3/4, poté autorka nasadí do děje jistou tragédii a od té doby jsem měla pocit, že mi trošku něco uniká v ději. Taky mi přišli mírně odbyté vedlejší postavy.... restauratér, vinař, květinář, studentka, vydržovaná trojnásobná ex.... Ale v závěru jsem dostala z místa vzdáleného cca 500km od Paříže přesně to, co jsem očekávala.

"Někdy se nám knížka může zdát zvláštní, může se zdát, že není pro nás. Je jenom potřeba... dát jí šanci."

pip11
10.04.2021 4 z 5

Na knihu mě nalákala především její krásná obálka s příběhem z knihkupectví. Příběh, který spojuje dvě naprosto odlišné povahy, dva odlišné světy. Děj tohoto milého, sladkého a zábavného příběhu je lehce plynoucí, s příjemným vyprávěcím stylem. Jak se asi plachá Sarah a věčně vzteklý Maxim popasují s nevyhnutelným soužitím? Je to pěkný román ze současného poklidného francouzského venkova.

Tyto
10.04.2021 1 z 5

Jediné za co dávám hvězdičku... jsou knihy vůkol.... a ten DAR.... (který prosim, prosim taky chcííííí ...) na konci.... jinak slabota, až ostuda .... ALE pro čtenářky Harlequin dobrá volba, takže proč ne .

Kenan
05.04.2021 4 z 5

Milovnice knih a filmová hvězda. Příjemné odpočinkové čtení s trochou erotiky.
Bonus: příběh odehrávající se v antikvariátě.

pro ženy romantika knihkupectví

Autorovy knížky