Knihkupectví poslední naděje

Knihkupectví poslední naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465035/bmid_knihkupectvi-posledni-nadeje-ymU-465035.jpg 4 291 88

Sára provozuje knihkupectví v malé obci v kraji Charente a s penězi sotva vyjde. Mezi náladovým potrubím v domě, zchátralými stěnami a její notorickou neschopností přestat nakupovat všechny antikvární knihy, které jí přijdou pod ruku, jsou na tom její finance dost špatně. Takže když jí kamarád nabídne překvapivou, ale velice výnosnou obchodní dohodu, se souhlasem příliš neváhá. Ujednáno: vezme pod střechu Maxima Maréchala – herce vyhlášeného stejně tak rolemi darebáků, jako svými oplétačkami s policií –, aby si ve vší tajnosti odpracoval veřejně prospěšné práce v knihkupectví. Dokáže-li herec přežít exil na venkově a kutilskou misi, měla by ona být schopná přijmout živou bytost ve svém světě z papíru a tiskařské barvy… Dojemné setkání dvou lidí, kteří jsou naprostými protiklady, ale spojuje je jedna touha: žít své sny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

La librarie des reves suspendus , 2019

Knihoholka.
04.05.2022 4 z 5

Milé, odpočinkové, nenáročné a roztomilé. Pro knihomoly je hlavní postava, která vlastní knihkupectví a miluje knihy nade vše, je dokonalá. Od začátku je jasné, jak to skončí, ale stejně jsem to zhltla.

Se Sárou rozhodně souhlasím v jedné věci, a to, že každý, kdo knize ohýbá rohy apod. je zplozenec pekla a doufám, že jim všem přestanou fungovat nabíječky na telefon!!

Alča25
29.04.2022 5 z 5

Žádné velké literární dílo, ale příjemná, oddechová, milá romantická knížka na víkend. Bavila mě a účel uniknout z reality splnila dokonale.

alekis
29.04.2022 5 z 5

Kdo dosud nebyl políben romantickým literárním žánrem, neudělá chybu když začne s touto "červenou knihovnou", jak s oblibou podobné knihy označují trochu pohrdlivě některé čtenářky...
Román jede podle nejobvyklejšího schématu: potkají se. Nepadnou si do oka. Postupně se poznávají. Zamilují se. Zpravidla nechybí erotická mezihra... zde, v knihkupeckém krámku, zcela rozkošná.. :-). Objeví se drama, problém. Drama se vyřeší. A na závěr je tu... No přece happyend! Čili šťastný konec! A dobrá nálada čtenářky zaručena! :-)

Elion
25.04.2022 5 z 5

Kniha, ve které se ocitáme uprostřed dalších knih. Konkrétně v knihkupectví a to je ráj pro knihomolské srdce.
Kniha je naprosto typickým "od nenávistí k lásce", ale rozhodně jí to neubírá na kvalitách.
Já hledala lehkou romantiku na zrelaxování a to přesně mi tahle kniha dala. Ta trocha té erotiky co tam byla vstunutá tomu jen dodala další chuť.
Některé ze situací v knize byli trochu přitažené za vlasy ale nakonec to ničemu nevadilo.
A ten konec! Moje knihjomolské srdce se vzneslo do nebes. Tohle je podle mě sen každé holky co miluje knihy.
Knihomolsé romantické dušičky, touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle.

kachnat
20.04.2022 4 z 5

Jednoduchý příběh, příjemně napsaný, sladká romanťárna pro odpočinek.

Báryčtení
18.04.2022 3 z 5

Nápad super, ale zpracování za mě pokulhávalo, hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale ten kluk byl hroznej blb. a pak jako když se mávne proutkem najednou se změnil. kniha mě bavila, našla jsem v ní hezké citáty, ale jinak moc klouzala po povrchu a byla těžko uvěřitelná.

Kikulka97
16.03.2022 1 z 5

Ze všech možných slaďáren toto byla jedna z nejslabších. Opravdu nic moc. Ale hodně oceňuju super pozitivitu hlavní hrdinky. Jestli se chcete naučit jak morousy okolo zabít laskavostí, toto je super příručka.

tyna_01
16.03.2022 5 z 5

Romantická oddechovka s předvídatelným koncem, ale moc mne bavila. Miluju prostředí knihkupectví a kaváren - to kniha splnila :) Oddechové čtení jsem potřebovala, takze za mne super :)

Šajler
15.03.2022 5 z 5

příjemná, vzrušující, nenáročná oddechovka,kterou jsem přečetla jedním dechem. I přesto, že jsem od začátku tušila jak to dopadne,jsem si příběh užila.

ferdada
14.03.2022 2 z 5

Těžký oddych, ale popravdě, někdy ho potřebuju. Byly pasáže, které jsem zkonzumovala ještě rychlejším rychločtením, protože jsem si říkala, že tolik času zase nemám. Ale jako odreagování dobré. A vlastně… Taky bych chtěla mít knihkupectví, kavárnu - nejlépe obé v jednom - zde se však skýtá otázka - kdo by mě živil a tak. Tak místo této zhmotnělé vize produkuji v kanclu a občas si dopřeji úlet se sladkou romantikou.
A obálka se mi líbí. :-)

Anniee
07.03.2022 4 z 5

Tahle roztomilost mi sedla do nálady a jde to poznat i na hodnocení. Jenže nešlo jinak! Knížka plná knížek je prostě ráj. Byly tam samozřejmě určité, poměrně nereálné události a reakce, ale to prostředí bylo natolik nádherné, a hlavní postavy natolik roztomilé, že to ve finále vlastně ani nevadilo. A zděděné knihkupectví? Sen!

Zuzulinka
09.02.2022 5 z 5

Lehké, odpočinkové čtení z knižního prostředí. . Naprostá romantika, ale trochu i erotiky. Chvílemi mi děj a situace připadaly až naivní. Celkově příjemné počtení.

LiLinka
06.02.2022 4 z 5

Román z knižního prostředí, který je velmi čtivý, svižný a milý. I když je předvídatelný, bude vás bavit do poslední strany. Hlavní hrdinka Sára je ztělesněním knihomolské romantické duše když se v jejím životě ocitne bad boy Maxim, no je to jako z pohádky...

katiiks
30.01.2022 3 z 5

Lehké, odpočinkové čtení, ideálně třeba někam k vodě. Naprosto předvídatelná romantika, trochu kýče, trochu i do erotična... Chvílemi mi to přišlo až "hloupoučké", ale současně nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Vlastně příjemný relax. A dá se přečíst ani ne za den. Takže asi proč ne.

Val
15.01.2022 4 z 5

Přiznám se , že ze začátku jsem byla lehce rozpačitá. Max byl nesnesitelný a Sára v některých situacích naprosto nemožná . Dokonce jsem přemýšlela, jestli ty dva psychicky zvládnu. Když se vzájemně poznali , začali se oba chovat docela normálně . Lehce naivní , přesto velmi milá a čtivá kniha.

lucakuca
13.01.2022 3 z 5

S + M = VL! (kdo to zapomněl, tak je velká láska :-))
Vaječňáček v písmenkách!
Slaďoučká, ryze ženská, silně romantická, vlastně pohádková....
Vlastně moc ne, páč i v pohádkách je víc zaporňáků... Takže něco mezi nebem a pohádkou.

kikikrat
05.01.2022 3 z 5

Začátek se mi tolik líbil a navíc to prostředí knihkupectví bylo kouzelné. A pak přišlo sbližováni a nějak to pro mě ztratilo to kouzlo. Milá kniha ke kávě a k odpočinku.

Nymfadora.T.
05.12.2021 4 z 5

Nereálné, ale milé...Četlo se to dobře, love story jak má být...co víc si v dnešní době přát. A jako bonus pro mě-knihkupectví-můj nesplněný sen :-)

kusma
26.11.2021 2 z 5

V poslední době mi sedí romantické romány, tzv. pro ženy. Tak jsem se na tuto knihu docela těšila, navíc knihkupectví, no krása. Realita mi ale vůbec nesedla. Bylo to opravdu jen o rozhovorech těch dvou a jejich přitažlivosti. Hrdinka mi svou posedlostí knihami až lezla na nervy, vztahu s jejím protějškem jsem moc nevěřila, ale chápu- proměna sexy drsňáka.. přitom na začátku při setkání s květinářem jsem se bavila a říkala si, že to bude vtipné. Humor ale zmizel, děj byl vlastně o ničem. Jako, kdo má rád tento hodně odlehčený druh romantických knih, tak v pořádku. Já bych se u čtení chtěla méně nudit...

denisa8946
20.11.2021 5 z 5

Tato knížka byla naprosto skvělá!
Jedná se o krásný romantický příběh dvou lidí z úplně odlišných světů. Max je bohatý, sebevědomý herec, který vyhledává jen potíže, Sára je jeho pravý opak. Hodná, stydlivá dívka, která miluje knihy, vlastní knihkupectví a je chudá jak kostelní myš. Když se jejich světy střetnou, zdá se, že to nevěstí nic dobrého... opak je pravdou, přesvědčte se sami. :)
Knížka se mi četla hezky, děj rychle ubíhal a postavy jsem si rychle oblíbila. Líbilo se mi, že se příběh odehrával na francouzském venkově a hlavně v knihkupectví s kavárnou. Na chvíli jsem se tak vžila do svého snu. :)

pro ženy romantika knihkupectví

Autorovy knížky