Knihkupectví poslední naděje

Knihkupectví poslední naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465035/bmid_knihkupectvi-posledni-nadeje-ymU-465035.jpg 4 291 88

Sára provozuje knihkupectví v malé obci v kraji Charente a s penězi sotva vyjde. Mezi náladovým potrubím v domě, zchátralými stěnami a její notorickou neschopností přestat nakupovat všechny antikvární knihy, které jí přijdou pod ruku, jsou na tom její finance dost špatně. Takže když jí kamarád nabídne překvapivou, ale velice výnosnou obchodní dohodu, se souhlasem příliš neváhá. Ujednáno: vezme pod střechu Maxima Maréchala – herce vyhlášeného stejně tak rolemi darebáků, jako svými oplétačkami s policií –, aby si ve vší tajnosti odpracoval veřejně prospěšné práce v knihkupectví. Dokáže-li herec přežít exil na venkově a kutilskou misi, měla by ona být schopná přijmout živou bytost ve svém světě z papíru a tiskařské barvy… Dojemné setkání dvou lidí, kteří jsou naprostými protiklady, ale spojuje je jedna touha: žít své sny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

La librarie des reves suspendus , 2019

xxbarbarelaxx
01.09.2022 3 z 5

Takový milý oddechový příběh. Od první strany víte jak to dopadne. Na můj vkus tam bylo až moc erotických scén. Na druhou stranu se mi velmi líbila dějová linka s knihkupectvím.

andreamrs
12.08.2022 4 z 5

Baví vás knihy z prostředí knihkupectví? Pokud ano, ráda bych doporučila knihu, kterou asi už mnozí z vás znají, protože je díky krásné obálce a lákavé anotaci nepřehlédnutelná. Na knihu doteď myslím, na tu pohodu na stránkách a příběh, který vás obejme jako teplá deka :) i když já mám radši takové intenzívnější knihy a nebráním se lehké erotice, tady to autorka ani nepotřebovala do příběhu zakomponovat - je krásný sám o sobě!

zuzka5372
10.08.2022 5 z 5

Krásné, oddechové, romantické. Knihu jsem si užila od první stránky. Za mě super.

MarNe
09.08.2022 4 z 5

Nenáročná romantická oddychovka s předvídatelným dějem je ideální pro letní večery.

lucisa.n
31.07.2022 4 z 5

Skvělá četba na dovolenou! Prostředí knihkupectví bude blízké každému knihomolovi :) Ona klidná šedá myš skrývající se za knihami. On slavný herec a horká hlava. Typické protiklady, které se přitahují :D Není to kniha, která ve vás bude dlouho rezonovat, ale přečtěte ji velice rychle a užijete si ji :)

MartinaF
21.07.2022 5 z 5

Jaj, takové negativní komentáře? Mně osobně se příběh líbil. No co, že byl neoriginální, nepravděpodobný a předvídatelný. Pro mě ideální čtení, kdy nechci přemýšlet nad tím, jestli psychologie postav a romantická zápletka byla plnohodnotná a uvěřitelná. Jistě, několik much se našlo, jistě, některé části mohly být napsány jinak. Před nedávnem jsem četla podobný příběh z knihkupectví a to byla slátanina, tohle bylo odpočinkové a milé.

Veronika1102
07.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě velmi mile překvapila. Viděla jsem tady, že má celkem nízké hodnocení a nic moc jsem neočekávala, ještě díky tomu, že jsem ji měla zdarma jako eknihu. Ano, byl to příběh o hodné holce, která se zamiluje do toho “špatného”, ale mně se tyhle knihy prostě libí. Moc se líbil ten děj okolo, že ona vlastně byla jeho trest, tahle myšlenka se mi na knize líbila úplně nejvíc.

Honey19
04.07.2022 1 z 5

Naivní nepravděpodobný příběh, obě hlavní postavy jak Sára, tak Max mi byly velice nesympatičtí. Příběh z červené knihovny, naivní příběh, trapná zápletka. Nebavilo mne to vůbec.

romca4180
01.07.2022 2 z 5

Chtěla jsem dát tři hvězdy, ale nakonec po zvážení příběhu jsem se rozhodla pro dvě.. Asi mě takovéto knihy už přestávají bavit :-/.. Nebo to nebylo tak záživné? (to spíš)

TVer
25.06.2022 2 z 5

(SPOILER) Takové klišé...

Holka, která žije v malé vesnici, je tam spokojená a typický "bad boy", který má opravdu vážné anger issues. Od začátku bylo zřejné, že skončí spolu, jelikož se kapitoly střídají z jeho a jejího pohledu.

Sára má zároveň ze začátku asi tolik osobnosti jako kámen, je úplně neschopná. Zároveň jsem překvapená jak asi dosáhla toho, že už za sebou měla nějakou sexuální zkušenost, když ani nebyla schopná s muži mluvit, ale ok.

Max byl plný typických "jsem nebezpečný, měla by ses ode mě držet dál" blbostí, bylo to hodně otřepané.

Konec mě vůbec nepřekvapil, byla to hodně kýčovitá kniha, už bych to znovu nečetla.

LadyCotton
24.06.2022 4 z 5

Oddechová romantika na dovču nebo na dlouhé zimní večery. Milé, nenáročné čtení.

mynonka
20.06.2022 1 z 5

Řekla bych, že romantiku mám ráda, ale toto... Nemůžu si pomoci, ale bylo to tak nepřesvedčivé, nereálné a předvídatelné. Bez napětí, bez emocí. Oba hrdinové silně nesympatičtí. O filmu či knihách toho je tam toho tak málo (kromě toho, že někde leží nebo je odněkud nosí), že snad i o tom jejich sexu jsme se toho dozvěděli víc. Pro mě absolutní ztráta času.

vendysantos
06.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Hodná holka se zamiluje do ničemy. Klasika. Děj byl velmi předvídatelný, nerealistický . Max jako hlavní hrdina mi nebyl příliš sympatický, měl v sobě hodně agrese a dle mého měl i poruchu osobnosti. Ten konec byl opravdu nesmyslný, nereálný. Mnohem větší smysl by dávalo, kdyby Sára zůstala ve svém milovaném knihkupectví, dala se dohromady s květinářem a Max by se vrátil ke svému životu. Všichni víme, že lidé se nezmění po dvou měsících jiného „režimu“. Nicméně i přesto se mi knížka líbila, byla taková oddechová, ideální někam na dovolenou.

Maky1505
06.06.2022 5 z 5

Nádherný příběh Sáry a Maxe.
"Všichni by měli žít z knih a čerstvé vody."

Ivet7
05.06.2022 5 z 5

Nenáročné čtení, myslím že i od začátku předvídatelný konec, ale za mně určitě příjemná oddychovka.

Aghatte
03.06.2022 1 z 5

Poněkud hloupý příběh, hned od začátku mě vytočilo šroubovitě neuvěřitelné zakomponování záporného hrdiny do děje... Předvídatelný děj, kdy už po jedné větě víte, co bude zbytek knihy + trapná sexuální scéna na 5 stran, kam asi autorka vtěsnala všechna svá tajná přání, a neuvěřitelný konec. Dojemného tam není nic, humorného také ne.
Hvězdičku nechávám za knihy a lásku k nim.
Slaďárna, která tedy rozhodně není nic pro mě. Obálka se mi nelíbí, ale chytila jsem se
na "knihkupectví" :-)) Je tam uvedeno ROMÁN, ale vážně jde o ROMÁNEK.
Originál vyšel v HarperCollins, což mě mělo varovat....

dooky
26.05.2022 5 z 5

Moc hezké! Jednoduché, možná příliš krátké, ale jsem spokojená. Miluji toto prostředí. Příběh je krásně čtivě napsán.

pogmanka
08.05.2022 5 z 5

Do knížky jsem šla s malým očekáváním, ale mile mě překvapila, za mě to byl krásný příběh. Hnedka mě chytil a zamilovala jsem si oba hrdiny. Takový něžný, jemný příběh jedné lásky, která vznikla z nesnášenlivosti. A hlavní hrdinka knihomolka to prostě nešlo nezískat si moje srdce. Ke knížce se určitě někdy zase vrátím.

knihovnička007
07.05.2022 4 z 5

Kniha romantická, odpočinová, předvídatelná, lehce naivní :)
Ale pokud si chcete jen u knihy odpočinout, určitě doporučuji k přečtení. Jako čtení k vodě ideální :)
Více v recenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Elion
05.05.2022 5 z 5

Letos se mi ještě nestalo že bych se nějakou knihu spálila a ani tahle není výjimkou.
Kniha, ve které se ocitáme uprostřed dalších knih. Konkrétně v knihkupectví a to je ráj pro knihomolské srdce.
Kniha je naprosto typickým od nenávistí k lásce, ale rozhodně jí to neubírá na kvalitách.
Já hledala lehkou romantiku na zrelaxování a to přesně mi tahle kniha dala. Ta trocha té erotiky co tam byla vstunutá tomu jen dodala další chuť.
Některé ze situací v knize byli trochu přitažené za vlasy ale nakonec to ničemu nevadilo.
A ten konec! Moje knihomolské srdce se vzneslo do nebes. Tohle je podle mě sen každé holky co miluje knihy.
Knihomolsé romantické dušičky, touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle.

pro ženy romantika knihkupectví

Autorovy knížky