Kniha tajemství

Kniha tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47778/bmid_kniha-tajemstvi-AFv-47778.jpg 4 118 30

V zasněžené vesnici v německých horách narazí mladá žena na pozoruhodné tajemství. Než je stačí komukoliv prozradit, sama beze stopy zmizí. Jediné, co po ní zůstalo, je obrázek záhadné středověké karty, která již po staletí mate učence. Nick Ash pracuje v New Yorku pro FBI. Před šesti měsíci ho opustila jeho přítelkyně Gillian a zlomila mu srdce. Teď je Nick jediný, kdo ji může zachránit – pokud už není příliš pozdě. Několik hodin poté, co obdrží její zprávu, musí začít prchat před zabijáky. Snaží se odhalit minulost, než ho dostihnou netušeně mocní protivníci, sleduje Gillianinu stopu po celé Evropě a noří se do pět set let staré záhady. Jsou tu však lidé, kteří ochraně tohoto tajemství zasvětili život a nezastaví se před ničím.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Book of Secrets , 2009

Ladinek
18.11.2014 2 z 5

Celý příběh mi na závěr vyzněl dost nevěrohodně. Nějak si nedokážu představit, že by ještě dnes mohl nějaký hanopis na církev vzbuzovat takový zájem. Závěr se záchranou vrtulníkem byl nějaký podivný a ta pasáž s počítačovou hrou byla dost naivní. Ta historická dějová linie nebyla až zase tak špatná, ale celkově mně kniha trochu zklamala.

Efca
25.02.2014 4 z 5

Kniha má zajímavý námět. Gutenberg? Proč ne, když si člověk vezme, že málokdo o něm zná něco víc než jen spojení s knihtiskem. Ta druhá rovina - současná - mi lehce připomínala Šifru mistru Leonarda. Taky se zde dvojice (muž, žena, kteří se náhodou potkají) vydávají do tajů minulosti, které pro ně připravili mistři své doby (přestože MIstr hracích karet není tak známý). Nechybí zde návštěvy archivů, nějaká ta přestřelka a tajemství schovaná v historických dílech. Nicméně čtení bylo napínavé a zajímalo mě do poslední stránky kam se příběh vyvine.

Petronille
02.12.2013 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Mám ráda prolínání historie se současností. O Gutenbergovi jsem věděla pouze, že byl vynálezce knihtisku, autor mi rozšířil obzory. Knihu doporučuji, určitě si od autora přečtu další knihy.

kryspin66
09.10.2013 5 z 5

Vcelku superkniha. Jméno Gutenberg jsem znal, ale víc jsem o něm nevěděl jako o Mistru hracích karet. Celý jejich život je vkusně zasazen do detektivního děje novodobých postav. Doporučuji přečtení.

Dandulka
01.06.2013 5 z 5

Moc hezké čtení, napínavé až do konce a takové já mám moc moc moc ráda.Líbí se mi, jak autor hezky střídá minulost s přítomností a vše se nakonec spolu krásně prolíná.....

bukiet
16.03.2013 4 z 5

Pokud jste, jako já, nejprve četli dřívější Harperovu knihu (Ztracený chrám např.), budete možná nemile překvapeni. Pokud totiž očekáváte klasický dobrodružný thriller, možná vás překvapí, že kniha je vyprávěna ve dvou rovinách, z nichž thrillerovitá je jen jedna a to ještě není nijak akční. I přesto je tu mrtvých dost! Druhá rovina příběhu je historická a životopisná. Ve výsledku není Tajemná kniha ani thrillerem, ale ani životopisem. Mne osobně docela rušilo neustálé přeskakování z žánru do žánru, i když chápu autorův záměr o provázanost obou příběhových rovin. Přesto po dočtení musím své poněkud příkré hodnocení zvednout o jednu hvězdičku, protože, nebyl-li jsem uspokojen jako čtenář thrilleru, byl jsem mile překvapen jako čtenář životopisu.

modroocko
22.12.2012 5 z 5

Kniha, jelikož mám ráda střídání historie se současností, mne velice oslovila a četla se mi velice dobře.

keselylenka
01.11.2012 2 z 5

Kniha mě nebavila, došla jsem asi do půlky a dál jsem ji nedočetla. Pro mě byla příliš nudně napsaná.

ondras666
03.01.2012 5 z 5

Tahle kniha mě velice překvapila. V něčem mohu souhlasit s názorem nightlybirda, ale také ve spoustě ne. Autor měl zdánlivě volné pole ve vyobrazení života Gutenberga. velice dobře si zde pohrál s tím, že by mohl být gay. Ale to není hlavním tématem knihy. Tím je honba za záchranou milované ženy a nalezení prastarého tajemství. Kniha se čte velice dobře a rychle. Po přečtení každé kapitoly jsem musel číst dál, protože jsem chtěl vědět, co se stane. Kniha má i své chyby, ale ty jsou jen drobné. Pokud máte rádi historické thrillery, tak neváhejte.

nightlybird
17.03.2011 4 z 5

Tak s touhle knihou jsem si tak trochu naběhl. Shrábl jsem ji ve spěchu v knihovně, v koutku mysli mi blikalo Harper+mysteriózní thriller = od oka 500 stran oddychovky. Doma jsem se nestačil divit. Jediné tajemství o kterém je v knize řeč, jsou totiž osudy Gutenberga, kterého má většina z nás zafixovaného jako vynálezce knihtisku (i když to platí jen pro nás, Evropany – Číňané používali obdobnou technologii podstatně dřív) . Abych ale zbytečně neodbíhal.
Autor v knize sleduje dvě dějové línie: jedna se odehrává v současnosti a je koncipována jako klasický thriller – hrdina jako rytíř na bílem koni poletuje sem tam po Evropě, aby zachránil paní svého srdce, v patách bandu zlosynů a tím pádem se vyskytne čas od času nějaká ta mrtvola. Jsem přesvědčen, že tohle tam autor napsal, aby donutil čtenáře knihu číst. Osobně bych se bez toho docela obešel, nebylo tam nic tak podnětného nebo zajímavého s výjimkou pár zmínek o starých knihách. Druhá dějová linie nás zavádí do začátku 15. století a sleduje osudy Gutengerga a jeho klopotnou cestu k objevení principu knihtisku. Tady to začíná být docela zajímavé, tady musel autor zapojit fantazii na plné obrátky, protože světe div se, o člověku, který v podstatě spustil informační explozi srovnatelnou s fenoménem internetu se toho v reálu moc neví a archivy mlčí. Za sebe mohu říct, že se mu to docela povedlo, nepůsobí to nijak vykonstruovaně a měl jsem při čtení dobrý pocit, že by to tak nějak mohlo docela být. Obě dějové linie se proplétají po kapitolách jako listy na akátu (abych použil Hrabalova přirovnání) a tak se to čte docela dobře a rychle.Jedinou výjimkou jsou kapitoly 56 a 57, kde náš hrdina získává informace ze serveru FBI připojením se přes počítačovou hru (tady jsem byl trochu mimo – hraní jsem už trochu odrostl) a nejspíš pro zrychlení děje přeskakuje jako blecha takřka po odstavcích, dá se to ale přežít, někdo - fanda na hry - to může i naopak ocenit. Abych to trochu shrnul - není to bůhvíjaký zázrak, čtenáře napínáků to rozhodně neuvede do extáze, ale nenásilně jej to může přimět číst i to, co by mu mohlo poněkud rozšířit obzor (pokud ty nudné (!) historické pasáže nebude přeskakovat).