Kniha poznání

Kniha poznání https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26542/kniha-poznani.jpg 4 29 5

Osho svým postojem bourá tradiční evropskou představu duchovního mistra. Jeho záměrem je vyburcovat lidí z letargického spánku, otevřít jim oči a vést je k objevení vlastní přirozené podstaty. Osho se svým vtipným a kritickým stylem strefuje do problémů náboženství, politiky a celé dnešní společnosti. Ukazuje překážky bránící duchovnímu vývoji, ukazuje návyky, které člověku vštípila společnost, ukazuje nesmyslnost mnoha stránek současného života. A vede člověka k poznání nitra, hlubin ticha a klidu, až do meditace, která po něj neznamená jen občasnou relaxaci, ale celkovou transformaci životního stylu. Tehdy se meditace stane životem a život se stane meditací. A na této cestě Osho vždy rád a ochotně nabídne pomocnou ruku. Stačí jen pochopit jeho moudrá slova a pak se vydat vlastní cestou k poznání sebe sama. ... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Literatura naučná
Vydáno: , Pragma

The Book of Understanding

Kattie
02.11.2020 3 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu četla, ale nějak mi nesedl tón. Chyběla mi tam pokora, kterou vnímám v jiných textech s podobnou tématikou, pochopení.

YA-girl
25.04.2020 5 z 5

Kniha je plná inspirativních a k přemýšlení ponoukajících myšlenek, názorů, úvah, pravd a mouder; dokáže otevřít oči a změnit život - nebo aspoň úhel, ze kterého na život nahlížíme... Citátek: "Nemáte odpovědnost vůči žádnému národu, žádné církvi, žádnému Bohu. Vy máte odpovědnost jen vůči jedné věci, a tou je poznání sebe sama. A úžasné na tom je, že pokud tuto odpovědnost splníte, budete schopni bez jakéhokoli úsilí plnit i mnohé další odpovědnosti. Jakmile poznáte vlastní bytí, dojde k zásadnímu převratu ve vašem vidění. Celý váš pohled na život prodělá radikální změnu. Začnete cítit nové odpovědnosti - nikoli jako něco, co je třeba udělat, nikoli jako povinnost, kterou je třeba splnit, ale jako radost z konání."

existence
15.01.2015

celé asi o tom, že má člověk odhodit náboženství ... možná dobrá rada, ale určitě ne před tím, než člověk náboženství a víru najde... ano člověk se nemá svazovat doktrínami, ale je to stejné jako v zenu - člověk se jím nechá vézt a inspirovat pak ho prostě musí odhodit ale ne obráceně

gersie
05.04.2014 5 z 5

Stojí za přečtení. Každý kdo se rozhodne začíst se do OSHOvých knih najde odpovědi na důležité životní otázky. Myslím si , že většina lidí přemýšlí o životě jako takovém a ptá se proč TO tak funguje? Tato kniha vám pomůže najít některé z odpovědí.
Je pravdou , že jeho knihy jsou přepisem toho , co OSHO řekl, a proto jsou sepsány jinak , než by to udělal spisovatel. Ale i přesto
je hodně důležité veřejnosti zprostředkovat jeho myšlenky. Já osobně jsem za tuto snahu vděčný.

Kat123
10.09.2012 3 z 5

Mám ráda jeho moudra, ale číst celou knihu nemusím... mám pocit, že jednu "jasnou" věc dokáže rozvést do nekonečna, co má být řečeno, může být stručnější, bude to asi tím, že knihy nepíše, ale jeho slova jsou nahrána a pak teprve přepsána... Ale jinak má můj obdiv :)