Kniha džunglí

Kniha džunglí https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30886/kniha-dzungli-30886.jpg 4 808 114

„Ľudské mláďa. Odchovanec vlkov. Mrštný ako had. Rýchly ako panter. Stane sa lovcom – lovcom lovcov.” Krásny dobrodružný príbeh Maugliho - chlapca, ktorý vyrastie medzi zvieratami v divokej džungli, splynie s ňou a stane sa jej súčasťou.

Literatura světová Dobrodružné Příroda, zvířata
Vydáno: , Mladé letá

The Jungle Books , 1906

Filatov
13.06.2014 4 z 5

No...první knihu džunglí určitě shledávám mnohem kvalitnější, než tu druhou. V druhé knize džunglí mě žádný příběh až tak nějak moc nezaujal, ale za to v první, tam je to paráda. Bálú, Baghíra, Šedák, Akéla a krásné povídky, mezi které určitě patří jako nejpovedenější krom příběhů o Mauglím povídka Bílý lachtan, Ká na lovu a jedničkou je Rikki-tikki-tavi.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Povídky s Mauglím jsem miloval. Ostatní... no některé slabší a jiné zase lepší

dan1182
09.03.2014

nic moc fujjj!!! na tebe

kacaabba
03.03.2014 5 z 5

Kniha, kterou jsem četl jen kvůli dětem ve škole, které jí mají jako "povinnou" četbu. Přesto jsem postupem času načichnul jazykem této knihy a vychutnal jsem si jí. Kromě známých příběhů chlapce Mauglího se mi hodně líbily takové příběhy jako Riki-Tiki-Tavi, nebo Bílý lachtan. Pokud jde o Mauglího, asi nejvíc se mi líbil předposlední příběh - Ryšavý pes. Hodně jsem se nasmál, abych vzápětí zvážněl.

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Kdo by neznal příběh malého chlapce Mauglího a jeho zvířecích přátel i nepřátel.

Scathia
31.12.2013 4 z 5

Některé povídky byly lepší, než jiné, ale celkově se mi to moc líbilo. Knížku jsem četla už jako malá, ale hodně myšlenek a zajímavých citátů jsem postřehla až dnes. Myslím, že se častěji budu vracet ke knihám z dětství. :-)

EmiTu
16.04.2013 4 z 5

Četl jsem jí až jako dospělý a celkem mě překvapilo, jak mě zaujala. Proti obecnému povědomí nejde jen o příběhy Mowgliho a jeho zvířecích přátel a nepřátel. Jsou zde i příběhy jiných zvířecích, nebo lidských hrdinů, dva jsou dokonce z polárních oblastí(zákon džungle platí i zde :-)). Jednotlivé povídky jsou dost nevyrovnané, ty horší jsou zdlouhavé a nudné, ale je jich jen pár, ty dobré jsou opravdu skvělé. Mně se nejvíc líbil samozřejmě Rikki-tikki-tavi, pár příběhů s Mowglim, ale nejvíc mě zaujal Zázrak Puruna Bhata a Quiquern. Četl jsem vydání z roku 1936, 1937 a překlad byl povedený a i pro dnešní dobu čtivý.

kattyV
15.02.2013 5 z 5

Prostě klasika, co více říct. Kromě Mauglího jsou tady i jiné hezké příběhy - třeba o samečkovi šelmičky munga se jménem Riki-Tiki-Tavi, který neohroženě bojovil s hady. (Což mungové skutečně dělají. Kipling se vyznal).

Ikkju
30.10.2012

Příběhy snově krásné i hrozivé. Když si na ni zavzpomínám, mám pocit, že to není běžná dětská kniha, ale že bych se do ní dokázal začíst i dnes: život v divoké, ale přesto hluboce spravedlivé džungle, vpád rozzuřených zvířat do vesnice, či hluboká láska v mrazivém severu by mě určitě oslovila i dnes...

KubaKJ
26.08.2012 4 z 5

...a má jednu z nejhezčích kreseb na titulní straně!

Dandulka
17.05.2012 5 z 5

Tohle je prostě klasika!!!!!!

knihovnice
02.02.2011 4 z 5

Souhlasím,moc krásná kniha,zasluhuje stálé místo v knihovně.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Souhlasím, je to krásná kniha o přátelství.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Krásná kniha, která se dá číst v každém věku.