Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76965/bmid_kmotr-818-76965.jpg 5 4919 631

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

The Godfather , 1969

Elizbeta
26.12.2013 4 z 5

Jinak dobrou knihu místy lehce kazí překlad Tomáše Korbaře, v jehož podání se Michael Corleone na každého "zazubí". Použití jiného slovesa by po 300 stránkách "zubení" bylo velmi osvěžující.

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Velmi pěkně napsaná knížka, která ani chvilku nenudila. Nečekal jsem, že mně Puzo tak překvapí. Určitě se vrhnu na autorovy další knihy.

Samitho
17.12.2013 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o mafii, která nadchne snad každého. Byl jsem napjatý od začátku do konce a kniha mě naprosto vtáhla do děje.
100%

DreamR
11.12.2013 5 z 5

K této knize není příliš co dodat. Téma je to hodně známé a už jen samotný název každému napoví, o čem celá kniha bude. Místy brutální a velmi poutavé čtení.

iVca.v
07.12.2013 5 z 5

Kniha je velmi napínavá a brutality jsou tak věrohodně vykresleny, až mi z toho nebylo vždy dobře.. Film je taktéž skvělý, ale přeci jen mám raději knihu.

Jack Bauer
07.12.2013 5 z 5

Že by kniha byla nějak extra napínavá se říct nedá.Jsou mnohem lepší mafiánské romány. Světoznámý příběh z gangsterského prostředí se přesto skvěle čte, dokonale vykreslené charaktery všech postav, italská úcta a smysl pro rodinu, nádherně zfilmováno s vynikajícím Marlonem Brandem a Al Pacinem s nezapomenutelnou hudbou a výstižnou dobovou atmosférou. Knihu čtu po třetí, tentokrát v angličtině což mě donutí se do ní hlouběji ponořit. Moje oblíbená nesmrtelná věta: Udělám vám nabídku, která se neodmítá.

H.A.R.R.Y.
03.12.2013 5 z 5

Vynikající gangsterka a oprávněná klasika žánru.

kirkous
13.11.2013 5 z 5

Zvláštní kniha. Po přečtení jsem byl nadšen, s odstupem měsíce jsem trochu střízlivější. Jistě je sugestivní, vtáhne, a to natolik, že jsem snad cítil s mafiány a držel familii palce. Ale nesmím zapomínat, že to byla mafie. Zločinci. V každém případě je poučná, ale doufám, že ne inspirativní. Z literárního hlediska mi trochu neseděly některé vedlejší děje, jejichž zařazení jsem neporozuměl. Především se jednalo o pasáže popisující jistý chirurgický zákrok na bývalé milence jedné z postav familie.

sumcicka
08.11.2013 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih. Četla jsem ji několikrát a asi ještě několikrát budu. Určitě doporučuji k přečtení!

jitkahav
26.10.2013 5 z 5

Když u nás v knihovně vyřazovali staré a poškozené knížky ,koupila jsem si Kmotra za 3 Kč. a udělala jsem dobře,protože mě fakt knížka dostala.Sice asi rok odpočívala v knihovničce než jsem po ní šáhla,ale teď jsem ji přečetla během pár dní.Dávám palec nahoru.

sellena
21.10.2013 5 z 5

Byť jsem se z prvopočátku bála, že s tématikou si tolikero nesedneme, Mario Puzo mě posléze vyvedl z omylu. Kniha byla velmi čtivá a poutavá, nicméně bych si netroufala tvrdit, že jsem četla jedním dechem (jakožto například u Milénia od S. Larssona nebo Sinuheta). Přesto velmi skvostné, nadčasové dílo hodno veškeré slávy, jež je mu přisuzována.
Film taktéž zhlédnut, a opět bych hodnotila 5 hvězdičkami.

t.o.m.m.y
19.10.2013 5 z 5

Film jsem doposud neviděl a na knížku jsem se strašně těšil. Nezklamala mě. Celá je dobře a poutavě napsaná!

Zajda
04.10.2013 5 z 5

Téma mafie mě nikdy nelákalo a nepřipadlo mi vůbec atraktivní. Jenže pak do mého života vstoupila tři velká "M" - Mafia - PC hra od českých tvůrců, vynikající příběh, skvělé hlášky a na PC hru i dost "filozofie" a zajímavých myšlenek. Mafia city - stolní hra od Petra Bělíka, úžasná zábava, hratelnost a intrikařina ve 4 - 5ti lidech. A konečně kMotr - strhující příběh. Zatraceně moc obdivuji tu jemnou a citlivou práci s jazykem a slovy, jakožto vyhrůžky smrti zabalené do sametového hedvábí a servírované s kapkou přátelské kořalky a doutníkem. Ty detaily v intonaci kdy vlastně věta "Je to Vaše poslední šance" znamená, že už jste tu poslední šanci propásly. Věřte, že zahodit poslední šanci od samotného Dona je setsakramentsky velký problém.

Zaujalo mě i jakési Mafiánské pojetí společnosti. Fungující systém řídicí se vlastními pravidla uvnitř našeho systému. Žel bohu ani ten Mafiánský v praxi nefunguje na svých opěvovaných hodnotách a sice upřímném přátelství a oddanosti rodině. Opět tu jde o moc, respekt a peníze... a přitom ta idylka zase zní tak hezky. :"(

Mucko
03.10.2013 5 z 5

Biblia medzi knihami.. Nadčasová legenda... Prechádza z generácie na generáciu.. 100%

aldo
25.09.2013 5 z 5

Po shlédnutí filmu, který těží hlavně z Marlona Branda a hudby od Nino Rota jsem nevěřil že kniha dokáže poskytnout lepší atmosféru. Mýlil jsem se, Mario Puzo píše jako Capo di tutti capi a Kmotr se tak čte s takovou lehkostí že mi bylo líto že jsem si na ní smlsnul tak rychle. Pro mě jedna z nejlepších knih.

Jell
22.09.2013 5 z 5

Velice napínává kniha. Mnohdy jsem měla problém odtrhnout od ni zrak jak byla zajímává.

puplik
15.09.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Jedna z nejlepších,které jsem kdy četl

limette
24.08.2013 5 z 5

„But great men are not born great, they grow great, and so it was with Vito Corleone.“

Eneo
20.08.2013 4 z 5

Mario Puzo dal jasně najevo, jak se píše román o americkém podsvětí ve zlatých létech. Spletité větve famiglí čtenáře uvedou natolik do děje, že má pocit, že jim skutečně rozumí. A tak se ptám, kdo dneska takhle píše?

Manifest blech
14.08.2013 5 z 5

Úžasné, jen nyní váhám, zda si přečíst další díly, aby mne nezklamaly.

Hlavně neporovnávejte film a knihu, každá je skvělá a to jinak.