Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76965/bmid_kmotr-818-76965.jpg 5 4920 631

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

The Godfather , 1969

SSim
25.02.2015 5 z 5

Jedna z mála kníh, kedy na poslednej strane chcete aby kniha mala ďalších 400 strán, bravúrne napísaný román, ktorý sa v mnohých aspektoch prelína so skutočnosťou, už len fakt,že niektoré postavy a rodiny sa dajú prirovnať k skutočným new yorkským rodinám je úžasný. Knihu by si mal prečítať nielen človek, ktorý sa zaujíma o podobný žáner, ale aj každý kto rád číta knihy iného žánru, Kmotr (Krstný otec) patrí jednoznačne medzi klenoty svetovej literatúry. Dej tejto úžasnej knihy jednoducho nedovolí čitateľovi nudiť sa. Velebím a smekám. Ak hodnotenie v percentách je vôbec dostavujúce tak 100%.

"Počul som don Corleone, že máte toľko sudcov vo vrecku ako čistič topánok mincí."
"...čo znamená tá ryba.To znamená, že Luca Brasi spí na dne oceána."
"...v sicílskom nárečí, jazyku nad všetky ostatné súcejšom na vyjadrenie zlosti."

Rosie1
21.02.2015 5 z 5

už to bude pár rokov, čo som knihu čítala.... Brat o nej vždy rozprával, aká je úžasná a ja som mu neverila....koľká to opovážlivosť! :-) A zamilovala som sa na prvé prečítanie :-) ♥

Dymond
21.02.2015 5 z 5

Po hodně dlouhé době kniha, která mě upoutala a nemohla jsem se od ní odtrhnout... Perfektní čtení a rozhodně se k ní ještě vrátím...

Ajvet
19.02.2015 5 z 5

Tuhle knihu máme doma, ale jelikož jsem dávala přednost knihám s jinou tématikou, tak jsem ji ignorovala x let (jaká chyba) - až do teď!

Don Corleone, jehož se bojí i ti nejmocnější, má pod palcem nejen podsvětí, ale zasahuje i do "normálního" světa. Skvěle napsané a já si kladu otázku: co byl ten Puzo vlastně zač? :)

Andra
05.02.2015 4 z 5

Velmi čtivé, jak jsem si i tak pamatovala z let, kdy jsem tuto knihu četla poprvé. Ale to téma už mě nějak nebere, před těmi x-lety přece jen byli mafiáni v této republice větší tabu. Každopádně děj jel jak po másle, i epizodní příběhy a postavy byly velmi poutavé.

cucíno
28.01.2015 5 z 5

Výborně vykreslený život sicilských mafiánů. Puzo je skvělý vypravěč. Děj je strhující, nepustí vás.

Candid
27.01.2015 5 z 5

Moje první knížka přečtená v nezkrácené podobě v originále a stálo to za to. Vtáhla mě do děje a s napětím jsem ji četla od začátku do konce... a ten konec je mimochodem geniální! Přesně napsaný tak, aby člověk knihu odložil a nezapomněl, ale ještě nějakou chvíli si ji nosil v hlavě.

Atelis
08.01.2015 5 z 5

Neskutečná kniha. Jedna z naprosto nejlepších knih. Pro fanoušky podsvětí povinnost...

lea5702
30.12.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih vůbec...

NoFiction
08.12.2014 5 z 5

Bravurní dílo.

Ibra10
07.12.2014 5 z 5

Túto knihu som čítal prvýkrát keď som mal 14 a odvtedy si dovolím tvrdiť, že som nečítal lepšiu knihu. Skvelý opis deja ale aj postáv, všetko si človek vie krásne predstaviť pri čítaní v mojej fantázií sa mi Vito Corleone naozaj podobal na Marlona Branda z filmu. Scéna pred Michaelovým odchodom do Talianska je jedna z tých nezabudnuteľných, takisto aj Sonnyho smrť, vtedy ma dej uplne pohltil. Na konci knižky mi prišlo ľúto, že už som ju dočítal. Ak nejakú knihu odporúčam tak je to táto, zmenila mi pohľad na mafiu, pričom som si po dočítaní Kmotra zisťoval nejakú dobu podrobnosti o mafii.

Gizzy
03.12.2014 4 z 5

Skvěla kniha

PetraBery
26.11.2014 5 z 5

Jednoduše skvělé...! Výborně popsané prostředí a charaktery postav. Knížka se mi četla skoro sama a moc mě bavila. Určitě můžu jen doporučit i ostatním.

CeP
21.11.2014 4 z 5

Poutavě a čtivě napsané, ale ... nic víc.
Třeba to stačí, ale já rád u knih přemýšlím, tady jsem nemusel

olle3
07.11.2014 5 z 5

Skvěle, lehce napsané, četlo se to samo. A ten konec! Nářez!

Tenebris
06.11.2014 5 z 5

Naprostý klenot světové literatury, Puzův styl psaní mi je nesmírně sympatický. A nemohl jsem si pomoct, ale po celou dobu (včetně celé filmové trilogie) jsem velmi výrazně sympatizoval s postavou Michaela Corleoneho. Jediné co mi na něm vadilo bylo jak se zachoval ke svému bratrovi na konci druhého dílu filmové trilogie.

sioux
01.11.2014 5 z 5

Úžasný román.
Napínavý, zajímavý, poučný, má historickou hodnotu. Láska, sex, násilí, rodinné hodnoty, nenávist, vyřizování účtů, úspěch, zrada, tragédie.
Škoda, že takových románů není více.
Je to jistě podezřelé a možná i úchylné, ale já tu rodinu Corleonů miloval... byla to už dnes neexistující romantika rodinných zvyklostí na Sicílii přenesených do reálií Ameriky.

Layss
29.10.2014 4 z 5

Až do teď jsem s filmem ani knihou nepřišla do styku. Nyní jsem to napravila. Chvíli mi trvalo, než jsem se do děje vpravila, později to šlo lépe. Poutavá četba o zajímavé tématice, smýšlení.

hejsahopsa
23.10.2014 5 z 5

Všichni se nejspíš shodneme na tom, že je kniha velice čtivá. Osobně si nemyslím, že by to bylo zvláštním stylem psaní a poutavým vyprávěním. Především toužíme nahlédnout do skrytého chodu mafiánských rodin, samozřejmě z bezpečné vzdálenosti a to nám autor umožňuje. Víc už napsat nemohu, však víte... Omerta...

Marbo
07.10.2014 5 z 5

Vše pro rodinu. Těžko říci zda je lepší film nebo kniha, obojí je po právu vynášeno do nebes