Kmotr

Kmotr
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327/kmotr-327.jpg 5 4935 4935

Kmotr / Krstný otec série

Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola. "Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questa guerra e cosa Nostra - Tato válka je naše věc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

tomas-j5882
23.07.2019 3 z 5

Moc nerozumím proč je ta kniha tak slavná. Obyčejná gangsterka o jedné rodině. Od autora znám lepší knihu.

Radka1911
02.07.2019 4 z 5

Knihy o mafii mě nikdy "nebraly". Ovšem Kmotr je rozhodně výjimka! Super dílo i super film.

jaroslav2714
01.07.2019 5 z 5

Mafiánská klasika přečtena až po shlédnutí filmu

DeepSea21
21.06.2019 5 z 5

Legendární.Tot´vše.

7944
10.06.2019 4 z 5

Sympatičtí gangsteři. Dvojsloví, jež k sobě obvykle neladí, ale po dočtení se mi právě ono zdá býti nejvýstižnější k charakteristice. Znamenitě vykreslené postavy. Vkládané příběhy do děje tu a tam sice nepatrně odbíhají a tvoří jakési vedlejší postranní příběhy, ale i tak se stránky téměř samy otáčejí. Kniha má spád a náramný konec.

evineckY
08.06.2019 5 z 5

Nejsem na krimi, ale toto je super,sice někdy až moc tvrdé. Poslouchala jsem audioknihu i poslední kmotr a moc se mi to líbilo.

Jessybelle
07.06.2019 5 z 5

Kniha je o rodině, která je pevně semknutá, a v níž se zrada neodpouští... Na knihu jsem čekala poměrně dlouho, přečetla za pár dnů, ale nějaký ohromný waw efekt se nekonal. Jako byla dobrá, propracovaná, některé pasáže jsem hltala u jiných se malinko trápila. Miki mě zaujal už na začátku, bylo fajn ho sledovat... Občas trochu mátlo vracení děje... Ale konec byl fakt skvělý...

DaymondeuX
29.05.2019 5 z 5

Tato kniha je nabidka, ktera se neodmita.

Jokrzeb
28.05.2019 5 z 5

Nejlepší mafiánský epos. Puzo je tady nepřekonatelný.

Kackatlacka
25.05.2019 5 z 5

Výborné čtení! Z filmu jsem byla totálně nadšená, ale po přečtení knížky mi bylo líto, že je film ochuzen o některé části příběhu. Takže knížku rozhodně doporučuji přečíst i v případě, že film znáte takřka nazpaměť.
Jednoznačně doporučuji!

AnSe
19.05.2019 5 z 5

Doporučuji nejprve vidět film, poté přečíst knihu. A pak si pustit film znovu.

Nejprve nasajete atmosféru, zažijete si postavy.
Pak pochopíte, o co se celou dobu jednalo.
A pak si film užijete naplno.

Langosh
07.05.2019 4 z 5

Pěkná, i když čekal jsem víc bojů, více krve :D Válka mafiánských rodin byla na můj vkus až moc zjednodušena, zkrácená, pár vět a bylo po válce. Když jsem to četl podruhé, tak se mi tato kniha líbila ještě více.

Jen si myslím, že ta vedlejší dějová linie kolem Johnnyho, Lucy a Nina dostala až moc prostoru, vůbec nechápu, k čemu tam byli a co to mělo co společného s Corleonovi. Proto ubírám jednu hvězdičku.
Naopak Luca Brasi dostal docela málo prostoru, čekal jsem, jak tam bude likvidovat nepřátele, podle toho popisu, jak je nelítostný.

Jinak začátek a konec famózní, mělo to tempo, zajímavé myšlenky. Ale že by to bylo dílo zas tak úžasné, to si také nemyslím. Děj zpomaloval hlavně Johny a Lucy, čekal jsem od nich něco mafiánského, že Johny dostane úkol od dona, ale nic.

Film (jedničku) jsem viděl a podle mě moc rychlý, kdybych neznal knihu, asi bych některé scénky nepochopil.

Eldar80
06.05.2019 4 z 5

Bylo to zvláštní. Dobře napsané. Děj dobře rozvržený, ale po přečtení ve mně nezůstal nějaký silnější pocit. S komentářem jsem totiž musel chvíli počkat. Hned po dočtení jsem chtěl knihu vychválit. Jenže jsem vlastně nevěděl za co.
Puzo asi nechtěl riskovat a kvůli své tehdejší situaci to vyloženě napsal tak, aby se to líbilo. Možná proto jsem to vnímal spíš jako pohádku pro dospělé. Hlavní hrdinové jsou kriminálníci, ale když nám Puzo dává nahlédnout do jejich životních osudů, trochu s nimi navážeme vztah. Pak máme tendenci je vnímat jako kladné postavy. Na můj vkus to bylo asi moc černobílé.
Očekával bych něco temnějšího nebo thriller, ale Puzo se hlavně zaměřuje na životy členů rodiny dona Corleona. Hlavní dějová linie je tak jakoby v pozadí a místy se dokonce věnuje víc osudům vedlejších postav.
Puzo neříká o fungování mafie nic konkrétního a uvádí vlastně jen povrchní informace. Nijak to však nevadí, protože si to při čtení neuvědomujeme. Spíš jen na začátku logika a věrohodnost trochu zaskřípe.
Během čtení jsem marně přemýšlel, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Ještě že jsem nevěděl její přesné umístění, asi bych měl větší očekávání. Někdy vadí slabší psychologie postav, ale tady to asi neplatí. Až po přečtení jsem to pochopil. Tohle je přesně ten typ knihy, kterou když dočtete, tak jí dáte automaticky pět hvězd. Kniha má totiž naprosto perfektní závěr.
Pokud si chcete přečíst něco o mafii a váháte mezi beletrií a literaturou faktu, tak si rozhodně Kmotra přečtěte dřív. Já jsem kdysi četl Gomoru od R. Saviana a tak jsem se možná pro příběh už nedokázal nadchnout. Jako odpočinkovou literaturu rozhodně doporučuju. 85%

Kulhavá
02.05.2019 5 z 5

Kmotr je klasika, knižní i filmové zpracování je pro mě vždy jistota příjemně stráveného času.

Aneken
14.04.2019 5 z 5

Vlastně nevím, proč jsem se ke Kmotrovi dostal tak pozdě. Ta kniha je dokonalá, její čtení jsem si strašně užil a rychle se zařadila do TOP10 mých oblíbených knih. Vynikající atmosféra, děj se spádem i řadou zvratů, fakt výborná věc.

radixa
03.04.2019 5 z 5

Kniha mi doma dlouho ležela – myslela jsem si, že to bude těžké čtení, co mě nebude moc bavit. Omyl – naprosto úžasná kniha. Má vše, co má mít. Zařazuji do mé TOP 10 a určitě se k ní vrátím. (Film jsem neviděla a ani nechci, kniha je kniha.)

Messilina
31.03.2019 5 z 5

Zajímavý příběh z neobvyklého prostředí. Klasika mafiánské literatury.

DracoMalfoy
31.03.2019 3 z 5

2.5* Takhle, kniha vystihuje italskou atmosféru opravdu přesvědčivě, děj mě bavil a sledovat vyvíjení postav bylo zajímavé. ALE, nemůžu se přenést přes to, jak moc je to proti ženám. I když to vystihuje tu atmosféru, taková jaká je, prostě s tím nesouhlasím. Navíc mi některé části přišly nereálné.

Monka0901
19.03.2019 5 z 5

Jedna z mojich najoblubenejsich knih

hana7180
16.03.2019 5 z 5

Vlastne nevim, proc se mi do ni tak dlouho nechtelo jit. Odhodlala jsemse az kvuli ctenarske vyzve. Charakter hlavnich postav a jejich motivace k cinum je zde popsana brilantne.