Pan Pondělí

Pan Pondělí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11368/bmid_pan-pondeli-tjD-11368.jpg 4 207 27

Klíče od Království série

Artura Penhaligona zachrání před smrtí klíč ve tvaru hodinové ručičky. Společně s klíčem ale přichází epidemie vyvolaná prapodivnými tvory z jiné dimenze a Arturův vysněný svět se ocitá v nebezpečí. Cizinec jménem pan Pondělí, jeho pomstychtiví poslové se zakrvácenými křídly a armáda Uchvatitelů s psími hlavami se nezastaví před ničím, aby získali klíč nazpět, i kdyby to mělo znamenat smrt Artura a zkázu všeho kolem něj. Zoufalý Artur se vydává do tajuplného domu – domu, který vidí jen on sám. Musí rozkrýt tajemství klíče a objevit svůj skutečný osud.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

Mister Monday , 2003

Alma-Nacida
25.08.2016 4 z 5

Ohromná imaginace, logicky vystavěný příběh, ve kterém se mladistvý čtenář, jenž má s Arturem společnou absenci základů křesťanství, zorientuje jen těžko. Za to ta jedna hvězda dolů, ale jsme zvědaví, jak to bude dál... ;-)

Hadati
12.08.2016 4 z 5

První knihu, kterou jsem od tohoto autora četl, byla Sabriel. Přestože se jednalo o knihu pro mládež, příběh byl dost temný a svět, který autor vytvořil, byl celkem originální. Pan Pondělí je první ze sedmi knih o světě skrytém za tím naším, do kterého se dostane obyčejný chlapec. Ani toto dílo nepostrádá vynalézavost, která by se dala částečně přirovnat světům Alenky či Dorotky nebo spíš Gaimenovského Nikdykde. Knihu přečtete velmi rychle a jste plni očekávání, co vás bude čekat za příběh v pokračování

Marry<3
28.08.2014

Četla jsem celou sérii a věřte mi je úžasná. Ale teď k Panu Pondělí.
Pan Pondělí není knížka pro každého, ale pokud jste snílek - tak jako já, tak si knížku zamilujete! Moje setkání s ní bylo přímo magické, protože než jsem si přečetla Klíče od Království, tak jsem četla jenom ty knížečky z Pony klubu. No,
narazila jsem na ni náhodou a v té době to byla na mě fakt tlustá knížka a dodnes nechápu, co mě přinutilo vzít si tu knížku domů a navíc jsem si rovnou vzala i druhý díl! Jsem moc ráda, že mě tehdy ta knížka ,,zhypnotizovala". /MOŽNÝ SPOILER/ A teď tedy k příběhu, hned od první chvíle jsem si zamilovala Artura, v některých situacích mě i rozesmál. Ideální představa o chlapci, který díky astmatu a hlouposti učitele tělocviku zdědí vládu nad Domem, který je epicentrem vesmíru. Je vidět i to, jak dospívá a stává se odvážnějším. Suzy T. Modrá byla další z postav, které jsem si oblíbila, ale pak tu taky byli postavy jako Pravuil, ze začátku se mi jevil jako milý pracovník v Dole, který chce našemu hrdinovi pomoci, ó jak já byla naivní :). Pak tu byli postavy jako například Kýchal, kterého jsem ze začátku moc nemusela, ale pak si ho také oblíbila.
Na Garthu Nixovi mám ráda jak umí dokonale popsat postavy a místa. Rozhodně doporučuji, protože mě osobně tahle série totálně očarovala!

Claire
26.08.2014 5 z 5

Perfektní kniha... Furt nemůžu přijít na kloub tomu, kde Garth Nix bere ty svoje nápady...

elisabetth
01.11.2013 4 z 5

Ze začátku mě Pan Pondělí vůbec nebavil. Trochu jsem se v tom fikčním světě ztrácela. Přesto jsem v tomto příběhu viděla originalitu. Asi měsíc jsem byla u kapitoly 12. Dnes v noci jsem si řekla, že to konečně dočtu. Dostala jsem se do ospalého stavu s už-jen-jednu-kapitolu. Mrzí mě, že jsem se do toho nezačetla mnohem dřív.
Ta kniha má úžasný nápad. Moc se mi líbil pan Pondělí jako ospalý mladík. Kdo není v pondělí ospalý a líný, že? Líbí se mi velké množství různorodých postav. Autor má výhodu v tom, že se v Domě může stát cokoli, takže pokud bude mít velkou fantazii, v dalších dílech se můžeme setkat s dalšími zajímavými charaktery a jevy.
A buďte rádi, že jste neviděli, jak jsem se šklebila na knížku při scéně s bibliofágy. Brrr. Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si to vybavím.

Eneo
02.04.2012 4 z 5

Nápad se mi líbil, ale od autora po přečtení Sabríel apod. jsem čekala možná trochu víc.

Kvothe
31.03.2011 3 z 5

Proti Abhorsenské trilogii skutečně slabota. Nejlepší je úvod a pak to jde jen a jen dolů. Potom se mi hodně líbil závěr - poslední dvě strany. Přesto to není zcela beznadějné.

kouzla magie dětská dobrodružství podivuhodná stvoření

Garth Nix
australská, 1963