Úděsné Úterý

Druhá kniha série Klíče od Království. Druhý díl nového napínavého fantasy dobrodružství. Artur Penhaligon měl za to, že se už nikdy nebude muset vracet do podivného domu, který ho v pondělí málem zabil – do domu, kde se skrývá fantastická a zlověstná říše. Ale další den s sebou přináší nové výzvy – v podobě nepřítele jménem Úděsné Úterý, který ohrožuje bezpečnost Arturovy rodiny i celého jeho světa. Aby Artur všechny zachránil, musí od Úděsného Úterý získat Druhý Klíč od Království. A při tomto dobrodružství bude nucen uloupit sluneční koráb, přežít pobyt v prazvláštním pracovním táboře, spřátelit se se záhadným medvědem a postavit se nebezpečným Nicníkům. I po tom všem se bude muset vydat do strašidelných Vzdálených oblastí, aby svedl rozhodující boj…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35356/klice-od-kralovstvi--35356.jpg 494

Klíče od Království (2.)

Grim Tuesday (2003)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Triton

Hadati
12.06.2017

Druhá kniha této série na nic nečeká a hned pořádně rozjíždí běh děje, což je oproti pomalému rozjezdu prvního dílu skvělá změna. Nikoho jistě nepřekvapí, že tentokrát se Artur musí utkat s dalším Dnem – Úděsným Úterým, a to ještě k tomu na jeho domácí půdě, aby získal další část rozdělené Vůle. Ani na chvilku jsem se nenudil. Jsem zvědavý, co dalšího originálního si vymyslí Nix u dalších pokračování.

Alma-Nacida
20.09.2016

Druhý díl se líbil mně i dceři minimálně stejně jako první, uvidíme, co čeká Arthura v dalších dílech.

AnneMaxe007
03.01.2016

Děj krásně běží od první až do poslední stránky, člověk má chuť hned sáhnout po dalším díle.

Kattiee
11.12.2013

Kniha je velice poutavá, člověk se s ní nenudí. Hlavní hrdina je z reálného světa, takže se s ním člověk lépe ztotožní.

Garth Nix

Garth Nix