Kletba drápu

Kletba drápu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21906/kletba-drapu-21906.jpg 3 61 10

Stopy hrůzy 33, ze seriálu Údolí přízraků. V té učebnici jsou jen nějaká podivná slova – ale když je Michael přečte nahlas, prokletí drápu vpadne do jeho života! Od té chvíle ho začnou napadat malá i velká zvířata. Nikde, nikde není v bezpečí. Čeká ho jistá smrt, pokud nenajde posvátnou medvědí modlu. Jedině ta může zrušit prokletí!... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

Curse of the Claw , 1993

Ayna
31.12.2023 3 z 5

Jako dětská dobrodružná kniha je to fajn, nic moc nervy drásajícího tam není. Pro dospělého je to fakt jenom taková jednohubka. Pasáže, kde se jen opakovaly útoky různých zvířat, mě moc nebavily, ale když už děcka začala víc pátrat po osudech předchozích majitelů učebnice a po tom, kam se poděla "protikletba", tak už to bylo lepší.

Petra-Nela
03.12.2023 4 z 5

Knížku jsem si koupila až teď přes internet, docela zajímávy příběh.

hanak_v_exilu
24.06.2022 2 z 5

Když jsem se k sešitu ve čtvrté třídě dostal, tak mi příběh připadal děsivý, ale už tehdy jsem věděl, že je to brak. Zápletka je na příběhu zdaleka nejzajímavější, ale ani ona není pořádně využita. Relativně vlídné hodnocení jsem dal kvůli tomu, že tahle série si nikdy na nic nehrála. Jako čtení do vlaku to stačí, a víc od toho nikdo čekat nemůže.

Martin82
02.12.2021 3 z 5

Podle recenzí jsem čekal větší průsvih. Ano, není to žádné super literarní a napínavé dílo, na druhé straně základní pointa je originální a kniha se čte velmi dobře. 55%

Kontryhelka
02.12.2020 2 z 5

Přečetla jsem, ale nebylo to ono. Asi jsem rypáček na trochu jiný odvar Stop hrůzy.

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Četla jsem kdysi dávno, snad ještě na základce a dodnes si knihu pamatuju, což považuju za jasný důkaz toho, že se mi líbila.

hippiesak
30.08.2019 3 z 5

Kniha pro děti. Doporučuji věk 10-13 let. Když mi bylo právě těch cca 12 let, co jsem to četl, tak jsem si tuto edici "Údolí Přízraků" užíval nejvíc, ale dnes, po více než 25 letech tuto edici jen prolítnu z nostalgie a těším se spíše na jiné edice ze série Stopy Hrůzy :) Tentokrát "čekbox" doporučuji nechám nezaškrtnutý :)

PajusenkaB
30.05.2015 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla rychle, ale děj mi přišel poněkud "nezajímavý". Myslím, že to byla jedna z nejslabších Stop hrůz, které jsem zatím četla. Děj se dal totiž předpokládat a nezdál se mi nijak strašidelný.

sabanka
23.04.2013 4 z 5

Skvělá kniha ale je to jaksi starý námět stop hrůzy.Ale jinak celkem dobrý děj.

pet-kyval
16.12.2010 1 z 5

[047/10] Nemastné. Neslané. Nijaké.

Začínám rozumět sama sobě, proč jsem to jako dítě nedočetla a hned po pár listech zahodila do dna skříně. 'Kletba drápu' není originální, nejsou v ní hlášky (a už vůbec ne moudra) a charaktery jsou... prostě děti...

Je fakt, že když je člověk dítě, nahlíží na to vše kolem trošku jinak než dospělý a proto to cvrčkům děsivé připadat může. Ono není zrovna příjemné procházet se parkem a najednou prásk a do palce máte vyhlodanou díru od veverky, ale toto brožurové cosi jde po cestě naivity - dokonce vidím ty zhulené fauny v jednom velkém průvodu - a tak to nikoho z údivu nevytrhne.

Neříkám, že charaktery jsou úplně hloupé... ale jsou nezajímavé a to já prostě neberu ani v povídkách.

zvířata, fauna horory kletba

Lynn Beach (p)