Klan

Klan https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397121/bmid_klan-KQ2-397121.jpg 4 306 86

Klan série

1. díl

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů. Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sky in the deep , 2018

ivousekk
17.10.2019 4 z 5

Super to bylo. Presne to, co jsem ted potrebovala. Skvele se to cetlo a ze byl dej predvidatelny? No a? Ja se skvele bavila a na tom zalezi ;-)

Damonka12
27.09.2019 4 z 5

4,5 z 5. Kniha byla originální a čtivá. Líbila se mi i romantika v poměrně drsné knize. Také bylo super že kniha je ukončená. A nemá otevřený konec. Můžu jedině doporučit.

Calla2002
12.09.2019 4 z 5

Asi bych to popsala jako oddechovku. Nemělo to nějak extra složité dění, bylo jasné jak to skončí, ale přesto to bylo pěkné počtení. Pět si to ale nezaslouží, 3,5 - 4* by to tak vystihovalo. Jenom tam teda mohla být víc popsaná ta bitva. Nic jsem z toho neměla, tohle bylo opravdu odfláknuté.

Petra17
07.09.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Děj celkem plynul a opravdu se kniha četla rychle. Musím však říct, že děj byl někdy trochu zmatený a jako by některé kapitoly chyběly. Něco se tam stalo, ale nebylo to napsané a v další kapitole se pokračuje už s tím co se stalo nejspíše jen v hlavě autorky. No a také mi vadily překlepy, chybějící písmena ve slově i další jiné chyby v textu. Jinak byl ale námět opravdu zajímavý a knihu jsem si i tak užila a bavila mne číst.

rajcatko
05.09.2019 2 z 5

Příběh krásný, ale tím to tak končí. Jako všem ostatním, i mě neskutečně vadily chyby v textu. A že jich bylo. Odváděly mě od příběhu, bylo to rušivé. Druhé velké minus pochází od samotné hrdinky. Chápu, že jí bylo sedmnáct, ale byla vychovávána a prezentována jako bojovnice s ohněm v krvi. Tento oheň však na každé stránce uhasínaly slzy, kterými se rozhodně nešetřilo. Bojovnici vidím trochu jinak. Jsem ráda, že kniha je z knihovny, nebudu číst znova.

Ailee
27.08.2019 4 z 5

Kniha se četla rychle, což bylo nejen díky krátkým kapitolám, ale i kvůli "odfláknuté" práce autorky, která spoustu méně záživných částí jednoduše přeskočila. Bohužel se v knize vyskytovalo skutečně mnoho překlepů. Chybějící slova nebo špatně vyskloňované slovo, kvůli kterému nedávala věta moc smysl a člověk si ji musel přečíst dvakrát. Redaktoři asi neměli zrovna svůj nejlepší den, když jsem si toho všimla i já, která většinou tyhle věci naprosto nevnímám.
Ale děj jako takový hezky ubíhal. Byl jednoduchý a přímý, žádné složitosti, ale líbilo se mi, jak se postavy proměňují a zjišťují, že jejich svět není tak docela černobílý.

Mitculka
17.08.2019 3 z 5

Bylo to moc příjemné a pohodové čtení, příběh se odehrával v originálním prostředí, postavy byly super, to čtení mě bavilo a ta obálka je úžasná ze všech stran. Navíc se to čte skoro samo, je to rychlé a odsýpá to.
I přes tyhle plusy musím bohužel hodnotit jen průměrně, a to z mnoha důvodů. Jednak ta až neskutečná předvidatelnost příběhu, ačkoli mi vlastně nic z toho, co se stalo, nevadilo, bylo mi úplně jasné, jak to skončí, už tak ve čtvrtině knihy - nehledě na to, že samotná anotace shrnuje děj naprosté většiny knížky. Taky mě docela mrzelo, že závěrečná bitva byla tak krátká a působila vlastně hrozně jednoduše, všechno bylo vyřešeno jako lusknutím prstu.
Taky mě docela mrzely různé logické nedostatky příběhu. Jako třeba že se příběh odehrává na flordu a jeho okolí - fjordy bývají úplně na severu, k severu odkazují i specifické výrazy, které pocházejí ze staré norštiny a islandštiny, umístění na severu se projevilo i tím, že přes zimu byly cesty zamrzlé takovým ledem, že nebylo možné projít na území Rikiů, přitom ale zima trvá jen pár týdnů („jsem tu dva týdny a ještě 4 zbývají, než přijde obleva"). Ten svět tedy bohužel nebyl úplně dotažený.
Co mě ale vyloženě deptalo, byly chyby a překlepy, které byly prostě všude. Mám pocit, že tuhle knížku neviděl korektor ani z jedoucího vlaku. Chybí předložky, spojky, někdy i celá slova, některé části vypadají jako po automatických opravách („svalil mě bolely"), můžeme ale najít i normální a nefalšované gramatické chyby („oči pálili", Eelyn a Mýra „utíkali", „vezmeme to sebou"). Au. Velká škoda, kdyby knížce na kvalitě neubírala chyba pomalu na každé druhé stránce, člověk by leccos z výše zmiňovaného přehlédl. Takhle jsem naopak i postřehla, že u 39. kapitoly jako u jediné chyběl obrázek dvou zkřížených seker.

sola_lupa
26.07.2019 5 z 5

Příběh byl jedním slovem skvělý. Co se týče young adult literatury, už jsem nějaký ten pátek na takto dobrou knihu nenarazila. Čte se rychle, pokud ovšem jako já, mezi tím nemusíte přečíst i jiné knihy nebo vás od ní něco jiného neodvádí. A obálka? Další plus!
Co je ovšem velkým mínusem, jsou chyby v knize. Ty člověk rozhodně nepřehlédne, protože je jich enormní množství. Ať už je to chybějící slovo, špatná koncovka, přehozené písmeno,... Je to škoda. Jinak je to ovšem povedená kniha.
I když by si za tu spoustu jazykových nedokonalostí zasloužila o nějakou hvězdu méně, nejde to. Zkrátka historie, boj, láska,... Dostala mě.

whiolet
02.07.2019 4 z 5

Ačkoliv je kniha dost předvídatelna svým dějem, díky stylu psaní mě její čtení dost bavilo.
Bohužel knize na hodnoceni ubírá korekce. Velké písmena a chyby v textu by zasloužily facku.
Jsem také zklamaná ze závěrečné bitvy, ta by si zasloužila více detailního popisu,jinak to bylo fajn čtení.

verulik196
28.06.2019 5 z 5

Pěkný příběh z prostředí Vikingů. Tato kniha by si zasloužila vyšší hodnocení!

SuJin
28.06.2019 5 z 5

Oddechové čtení, které mě ihned chytlo. Knihu jsem začala číst ráno a okolo půlnoci jsem dočetla poslední stránky. Jsem nesmírně ráda za výslovnost některých jmen, míst apod.

Zelenáč770
07.06.2019 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila, když nepočítám překlepy a chyby, tak byla úžasná. Jen občas ke konci kapitoly mi přišlo že není dokončena ale třeba to takhle autorka chtěla. Podle mě mi přijde konec otevřený takže bych si nejspíš přála pokračování. Jinak musím dát za obsah 5 z 5 ale za chyby a podle mě nedokončený konec, protože nevím jestli bude pokračování, 4 z 5.

KájaKoxík
07.06.2019 3 z 5

Za mne kniha splnila má očekávání, co se týče děje i postav. Je to velice čtivý příběh. Prostě potřebujete vědět jak to bude dál. A právě proto, jsem ji přečetla za jeden den. Ve chvíli, kdy si myslíte, že víte, jak bude děj pokračovat, přijde další zvrat a knihu nemůžete odložit. Co se příběhu týče dala bych 5 z 5.

K mému skutečnému hodnocení:
Mínus hvězda za tu příšernou jazykovou úpravu. Jako může se stát, že v knize jsou nějaké překlepy, jsme přeci jen lidi. Ale aby celé věty nedávaly mysl, nebyla vyskloňovaná slova a k tomu ty překlepy, to je na mne trochu moc.
Další mínus hvězda proto, že mám pocit, že v knize kus textu snad musí chybět. V některých pasážích (hlavně těch napínavých) je text nebo překlad tak zmatený, že ani pro přečtení stránky několikrát naprosto nechápu co se jak stalo.

Za mě, mi knihu zhnusilo pouze nakladatelství FRAGMENT, napsala jsem tedy přímo jim, a jsem zvědavá, zda dojde k nějaké nápravě.

Saryinka
02.06.2019 4 z 5

Docela milé překvapení. Rozhodně jsem to čekala daleko horší.
Konec příběhu je jasný snad od sedmdesáté strany, ale vůbec mi to nevadilo.
Co považuju za naprostou katastrofu, jsou chyby, kterých je tam snad milion. vynechávání slov, písmen špatný rod... fakt katastrofa.

Alethea_k
01.06.2019 1 z 5

Knihu jsem ani nedočetla, vůbec mi nesedla historická YA. Alespoň vím, že takové knihy nemám vyhledávat.

Alex.Barunka
28.05.2019 2 z 5

Jedním z mála plusů této knihy je zaručeně styl psaní, knihou prostě prolétnete na první dobrou. Ale to je zdaleka jediný plus tohoto rádoby severem inspirovaného příběhu. Nestálo to za moc. Zápletka, hrdinové, svět - to všechno neskutečně ploché a nepoutavé.

Hlavní hrdinka se po celou dobu příběhu cítila neskutečně zrazeně a ublíženě. Chovala se jako rozmazlený spratek, který nechce slyšet nic jiného, než svoji pravdu. Příběh? Budiž, je jednoduchý, přímý, ničím nevybočující a bez pointy, což je na stand alone příběh velká chyba. Svět, který měl dle slibů připomínat drsný sever byl jen zlomkem toho, co mohl být a v tomto případě je to jen promrhaný potenciál. Čekat zde vikinskou atmosféru je jako čekat na něco, co nikdy nemá v úmyslu dorazit.

Ne, ne a ne.

Princezna22
21.05.2019 4 z 5

Čtivá knížka ,která nejde přestat číst.. Překlepy v překladě strašné!!! Jinak kniha splnila účel,za mě pěkné odreagování. Taková jednohubka,nic nenáročného.. Čekala jsem od knihy trošku něco jiného,ale to vůbec nevadí i tak se mi líbila a překvapila. Doporučuji :)))

Vikinkaa
20.05.2019 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila nemohla jsem se odtrhnout. Jen mě vadily překlepy. Ale můžu jen doporučit!

LilianaFalcon
17.05.2019 5 z 5

Asi jsem moc shovívavá, ale líbilo se mi to víc než Iskari a Kletba vítězů, takže abych byla hvězdičkově spravedlivá, musím jich dát plný počet.
Bylo to takové milé YA. Poměrně nekomplikované s takřka dojemnou zápletkou.

medvídě
16.05.2019 5 z 5

I když je to young adult, tak je to velmi čtivě napsaný silný příběh o dobách dávno minulých. Ano, je to málo pravděpodobné, že by se něco takového ve skutečnosti událo (ale kdo ví :) ), ale tohle není odborný text a právě proto to beru úplně z jiného úhlu pohledu.
Příběh o velké odvaze a naději na změnu pro celé klany. Velmi rychle a snadno jsem se ponořila do příběhu bojovnice Eelyn a jejího náhle komplikovaného osudu, který přišel po stereotypním způsobu života.
PS. O Fiskem jsem si to myslela skoro od začátku :)