Klan

Jiný svět byl původně jen obyčejnou online hrou na hrdiny. Fenomén vtažení z něj však udělal něco velmi výjimečného a velmi nebezpečného. Nevyléčitelně nemocný Gleb se uchýlil do světa meče a magie naprosto dobrovolně. Ani se nestačil pořádně zorientovat a už se zapletl do vysoké hry o moc a bohatství. Původně bezstarostný svět věčného života se totiž stal s přibývajícím počtem vtažených hráčů předmětem zájmu mocenských a finančních kruhů. S pomocí věrných přátel, bezpečným zázemím klanu a přízní virtuálních bohů se proto Gleb pouští do boje o udržení Jiného světa v té podobě, v jaké ho poznal. Jako místo, kde je možné žít důstojně a beze strachu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370107/klan-sJx-370107.jpg 4.693

Hraju, abych žil (2.)

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Играть, чтобы жить. Книга 2. Клан (2014)

Kniha Klan

protokol

Výborná kniha úplne ma dostala
napínaví dej
vždy niečo nové objavené
nepreberné množstvo artefaktov
ani trochu sa nenudíte ak by sa dalo dám 10 hviezd teším sa na pokračovanie

" uplne ma dostala upraovacia čata na hrade keď našli granáty skoro mi cvrklo od smiechu "

TomTomis

Druhý díl se mi líbil ještě víc než ten první. A jeho zakončení mi málem způsobilo mozkový zkrat:) Říkal jsem si, co mám dělat teď, když ještě další díl není. To je nevýhoda, když člověk čte něco, co ještě nebylo vydáno celé. No aspoň je na co se těšit. Jsem zvědavý, jak autor ukočíruje rozjeté linie. Svět budoucnosti a svět virtuální.

Krukron

Tak koukám jako puk. Můj přístup k této sérii je od začátku takový vlažný. Na jedničku jsem narazil nějakou prapodivnou náhodou a říkal jsem si, že to bude zase nějaká průměrná brakovinka (ne že bych tyhle věci nemiloval tělem i duší:)). Nicméně od prvních řádků jedničky se u mě dostavil "syndrom vtažení" do knížky. Na konci jedničky jsem měl takové to, sakra, co to bylo a kdy hergot vydají další díl!!! Pak jsem v návalu další literatury vlastě trochu pozapomněl na tuhle specialitku. Když vyšel druhý díl, dost jsem váhal, jestli si to vůbec koupit. Trvalo snad měsíc, než jsem po této knize sáhl a to ještě tak nějak z trucu... a BUM! Zase trefa do černého. Opět stejné pocity jako u jedničky a na konci opět kroutím hlavou, jak vydržím do příštího pokračování??

heliiinka

Slabší, než předchozí díl. Přišlo mi, že Gleb je tak trochu vláčen osudem a jednáním jiných. Chyběly mi staré známé sympatické postavy. A dost plavu v těch všech božstvech a dalších mocnostech.
Snad to třetí díl vysvětlí, určitě si ho přečtu.

Okoslav

Četli jste jedničku? Tak teprve teď začíná jít do tuhého. Protože hra se osamostatňuje. A umělá inteligence se začíná bouřit. Ovšem nejde o jediné změny na herním poli. Do hry, tedy do Jiného světa, totiž stále výrazněji začíná pronikat reálný svět – to když si mocní tam venku začínají všímat, jak výrazně mohou virtuální světy otřást vším, co dosud existovalo...

Hraju, abych žil je rozhodně zábavné čtení, na tom se od jedničky nic nezměnilo. Ubylo sice levelování, zato přibylo lootování a především i skutečného děje. Co se od jedničky rovněž nezměnilo, je hlavní postava: ano, je to pořád takový blbeček, jak jsme zvyklí (a vzpomeňte si na moje slova v samotném závěru Klanu, kdy já osobně mlátila hlavou do čtečky).

Glenovi se každopádně stále daří. Až neuvěřitelně. Tam, kde normální postavy zabíjejí gobliny na pátém levelu, on sbírá epické předměty a ability. Proč ne. Pro nás, kteří jsme ty tenhle „munchkin style“ nikdy na vlastní herní kůži nevyzkoušeli, je vlastně docela zábavné to sledovat. O to nezajímavější jsou ovšem vedlejší postavy: stejně jako v jedničce, i ve druhém díle Hraju, abych žil zůstávají nepropracované a jednodimenzionální. Objevují se a mizí, jak se autorovi zrovna hodí. A logiku to příliš nedává.

Na pomezí tří a čtyř hvězdiček, těším se, až konečně vyjde v češtině i třetí díl :-)

KnihoMorka
11.12.2018

prahnu po další

Lenka.Vílka
19.11.2018

("Roll the dice, play your cards, Break the rules, that's who you are, Whoever said play it safe never played the game. Too many players but too many pawns, So many judges say what's right or wrong, Let them jump into the fire if they want to play (play)." ... Deadly game - Theory Of A Deadman)

Znáte ten pocit, když čtete knihu, která vás nadchla? Jste nadšení z něčeho nového a líbí se vám to. To jsem vyjádřila v komentáři k prvnímu dílu. Proto jsem se na druhý díl těšila. Jenže během čtení jsem začala být zmatená. Děj je sice jiný, ale jinak mi to přišlo úplně stejné jako první díl. Nikam se nepohneme ve vývoji postavy a čehokoliv kolem něj. Je to stále to stejné dokola. První díl mě zaujal. Byl zajímavý, jiný a byla jsem pobavena. Tohle se dobře četlo, ale už jsem nebyla tak nadšená.

Z toho důvodu nezměním hodnocení jedničky.
Z toho důvodu zbytečně nenadhodnotím dvojku.

Řešila jsem tedy dilema. Jestli zvládnu hodnotit knihu jako samotnou nebo přihlédnu k celé sérii. No, výsledek je ten, že kdybych knihu nečetla, tak se toho zase tolik nestane. Raději se dál pustím do dalších dílů Cesty šamana...

lucie7986
04.11.2018

O proti prvnímu dílu byl teto díl více politicky založen s méně levelováním postavy, ale více intrikami. Tato série mě začíná čím dál tím víc bavit, snad dopřeloží další díly.