Když v ráji pršelo

Když v ráji pršelo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207821/mid_kdyz-v-raji-prselo-SMF-207821.jpg 4 570 119

Román Jana Otčenáška je právě v dnešní době aktuálním návodem jak utéct před stresem, shonem a nevlídností současného uspěchaného života. Stačí pouze porozumění, soucítění, trochu odvahy, hodně tolerance a každý z nás může mít svůj ráj, ale i tam občas zaprší.

Jana_Z
12.06.2014 5 z 5

Ne nadarmo je to povinná četba.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Dnes už klasika. Pro mě velmi poetická klasika. :)

niknikita
26.02.2014 5 z 5

Krásný příběh o tom jak se sny a realita často rozcházejí. Vždycky když mám pocit, že věci nejsou takové jaké bych si přála, vracím se k této milé romantice od pana Otčenáška. Škoda, že už nám nic nemůže vyprávět - uměl to skvěle.

polly43
21.02.2014 5 z 5

jedna z oblíbených knih mého mládí

aneleh18
12.02.2014 5 z 5

Obdivuji hlavní hrdinku a hlavně obdivuji pana Otčenáška. Který muž dokáže tak vykreslit ženskou duši?

Rup
10.02.2014 5 z 5

Krásně poetické, poeticky krásné, Nezbývá než dodat: Banány jsou chuti mdlé. Doporučuji.

Ilona
09.02.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, ke které se opakovaně vracím. Poprvé jsem ji četla na střední škole v rámci povinné četby. Když je něco povinně, nechce se vám. Ale už tenkrát jsem si ji zamilovala. Jak už tady někdo v komentáři píše - psát tak krásně o úplně obyčejných věcech! Příběh je opravdu prostý, ale přesto tak bohatý. V průběhu dvaceti let jsem knížku četla určitě aspoň 10x
a pokaždé si tam najdu něco nového. Co mě vždycky rozesmutní, je scéna ze hřbitova. A čeho si cením nejvíce - vydržet spolu za každou cenu, i když je to fakt velmi těžké, spolu chtít překonat všechny překážky. V dnešní době dost aktuální.

imka
12.08.2013 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno ve škole a moc se mi líbila. Po letech jsem si jí koupila do knihovny a znovu přečetla. Musím říct, že po dvaceti letech už je pohled jiný. Nelíbila se mi sice tolik jako tenkrát, ale je to pěkná knížka.

chiara
30.07.2013 5 z 5

Četla jsem už velmi dávno a líbila se mi, moc líbila....podle mého takové malé české Vejce a já od Otčenáška, místo od Betty MacDonald

bubo bubo
02.05.2013 5 z 5

Moc se mi libilo jak se vzdycky alespon jeden z dvojice vzmuzil kdyz slo do tuheho, a ze z toho celkove sala velky optimismus i kdyz nekdy byli na dne.

magnolia
11.04.2013 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno - tenkrát se mi hodně líbila, proto jsem si ji i koupila (a znova zatím nečetla)

BUBINA1971
06.02.2013 4 z 5

Krásné čtení,barvitě popsaná krásná příroda Šumavy.Petr a Ludmila-oba studovaní lidé,se rozhodnou vzdát se všech lákadel velkoměsta a odstěhují se do zapadlého koutu Šumavy.Chtějí tady vybudovat horský hotel v domě po Němcích.Po velkých nesnázích se jim to nakonec podaří.

Verousek
04.06.2012 3 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle a líbila se mi :) je to knížka s jednoduchým příběhem a pro pohodové odpoledne jako stvořená :)

maryzka
27.05.2012 1 z 5

Přečetla jsem si jí díky filmu ale nic moc pořád jsem se snažila hledat postavu, kterou hrála tak rozkošně Jiřina Jirásková( hrála tam postavu sousedky, která jim pomáhala , ale zároven s pomocí několik chlapů se snažila udržet svuj domek, ovšem pak i ty chlapy měla na sex.) Podotýkám fil byl viděn někdy v 80 letech, J.J. byla už ve starším věku no ted si představte scenu kdy vejde do jednoho pokoje, kde spí pět chlapů v župánku a řekne.... Pojd se mnou. ten pán vstane a jde. Jinak TY pánové byli ve starším věku.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Asi to má na svědomí moje láska k Šumavě, ale v pubertě jsem to přelouskal s nadšením.

Exodus
19.12.2011 4 z 5

Tahle knížka je jak ze života mojí tety, tak jsem si ji musela přečíst a velmi mě zaujala. Jen chudák Ludmila :-(

WEIL
11.08.2011 2 z 5

Jak se chytit v životě, když už žije člověk s někým? Zkusit to nejlépe někde na Šumavě.

Fefin Lišák
31.05.2011 5 z 5

Vůbec si nemyslím, že by tato knížka měla být zařazována mezi červenou knihovnu. Ačkoli se deníkové zápisky o zařizování penzionu v Šumavských luzích a hájích můžou zdát někomu až příliš, mě osobně zcela ohromila. Ani tolik jako děj - vyprávění o zamilované dvojci, která se loučí se stereotypy pražského života stěhuje se kamsi na samotu do hor, kde ji čeká intenzivní prožití jednoho roku - mě strhl vypravěčský um. Psát s takovou stylistikou o obyčejných věcech požitcích všedního dne, lásce, o touze po činorodém naplnění života bylo pro mě zcela nevšedním zážitkem. Co se mě však hluboce dotklo, bylo vykreslení vnitřního já Lu. Vyobrazit takhle dívčí duši - se všemi aspekty hlubokého vnímání, pocitů a tužeb - bych od mužského autora jenom ztěží čekal.

Ke knížce jsem se dostal vlastně náhodou. Půjčila mi jí babička, když jsem jí vyprávěl o mnou nedávno přečtené knížce Romeo, Julie a tma. Čítával jsem jí pár měsíců před spaním své partnerce a notno přiznat, že jsme si jí brzy pořídili do vlastní knihovny.

medvidek
23.02.2011 4 z 5

Ach, moje dalsi oblibena, Petr a Ludmila, Sumava, nekdy jim zavidim a jela bych s nimi...nebo misto nich...